Yeni başlayan şifacılar için Grup Bölgeleri

Yaradılışın yardımcıları şifalı dualarını bir arada tutarak var olmanın derinliklerini irdeliyorlar
Kullanıcı avatarı
Zodiac1
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

Yeni başlayan şifacılar için Grup Bölgeleri

Mesaj gönderen Zodiac1 »

Merhaba şifacılar için forumda migrattada napıcam sıgınakta napcam yetenekler nasıl olmalı gibi konular cok fazla ben bunların hepsın biraraya toplamaya calıstım hatalarım olabilir kusura bakmayın.

İlk önce üstünüzü İbni Cevo dizmeniz lazım.Kadim için grup toplamaya calısın kadım kestıgınızde ıbnı cevo ayakkabı alıcaksınız ve kadim pençe.Aldıgınız penceyi satıp (40-50m para eder)M2 sifa göz ibni cevo ceket alın ve taneleri 1 m den bulabılcegınız ıbnı cevo takı set.Ve hint sopası.

Yetenek sistemi;

İyileştirme&İyileştirme bilgisi=15
Can Kurtaran=15
Element Direnç&Fiziksel direnç=15
Buyu Bozma=10
Canlandırma=15
Meditasyon=1
İyileştirme Çemberi=1
ÇAğrı=1

+5 Yetenek puanı ile.

Bunlar Sıgınak&Migrat için İdael yetenek dizilimidir.

Sıgınak lardan başlayalım;

Sıgınaklar migrattan kısa ve kolaydır Genellıkle 5Büyü 1Şifa girilir Ejderlılerle girmeye çalışın.

-Deliler=Girdiginiz anda direnc acın ve baslayın.Dırencler grup uyelerının alacagı hasarı azaltır ve daha az can basmanıza olanak saglar.İlk basta delıler kesılır dırencler acık olucak ve ck bos durıycak önune gelence ck at canı 60 dan asagıya inmeyene can basma ve asit yiyenlerin buyusunu boz bacagı tutulur hareket edemez.

-Düşünen Adam=Düşün kesılmeden önce arkasındakı delıler alınır ve kesılmeye baslanır ıkı kısı karsıya gecer 3 kişi oldugu yerde kalır.Sen sagdaki tuvaletın ıcıne gırceksın en dıbine girmende fayda var.Sıra kesıme geldiğinde,Herkesde ck olucak dusunen adam vurdugu kısıye kanatma atar kanatma attıgında ck atma buyu boz sonra ck at böyle böyle kesersenız kolaydır.

-Fedaıler=Fedaıler Motordan itaberen kenana kadar delılerin yerini almaktadır.Fedaıler için yapman gerekn fazla bişey yok zehir yiyenleri bozsan yeter ve ck bos durmasın tabi.

-Motor=Motor kesılmeden önce cevresındekı fedaıler alınır sonra kesıme baslanır.Motorda düşünenin aynısını yapcaksın ama ilk basta kendıne ck at ve diğer üyelerden uzak dur Yanacaksın yediğinde sanada sıcramasın.Onun dısında motorun kanatmaları cok gucludur kanatma yıyenleri boz hemen ve ölenlerı kaldır.

-Baş Fedailr=Bas fedaıler fedaıler gıbı zehirler zehirlerini hemen boz.Baş fedaıler cok güçlüdür buyucuye tek atabılırler o yuzden herkesde ck olmasına dikkat et kendıne ck atmana gerek yok.

-Zahir=Bütün slotları kestıkten sonra kenanın arkasındaki zahiri öldürmeniz gerekır.Sen iyileştirme cemberi aç ve onlar kessın çember actıgın için kenan sana gelıcek kenanı kendıne çarptırmadan kaçır zahirin canı azdır zaten hemen ölür.

-Kenan=Zahirde kesıldıkten sonra kenanın girişinde toplanılır ve kimin tank olacagı secılır tank olan kişi üstüne Direnc elektirik itemleri giyer ve direnc ıksrı içer çünkü Kenan elektirik hasarı verir büyücü elektırık dırencını 1000 yaparsa kenan ona zarar veremez.Kimin tank olcagı tartısılırken ilk basta kendın olmak üzere herkesi ck le tank secıldıkten sonra dırenc acıp acmıyacagını sor onay gelırse ac ve kesmeye basla.Kenan keserken 4adet şalter vardır şalterler yukarı kalkınca ınıdırılmelıdır yoksa kenan direnc acar kesılmesi zorlaşır.Buraya kadar sana düşen bi iş yok salteri sana bırakmazlar zaten.Sonrasında Kenan Öleceksin XXXX dedıgınde Grup uyelerinin birisinde zehir işareti olur ıki adet ve o zehiri 3 sanıye içinde bozamassan kişi ölür.Herkese ck atmanın sebebı kenanı kavrulacaksınız dedıgınde kımsenın ölmemesi ama tankın dırencı 1000 oldugu ıcın hasar almaz yani tanka ck atmasanda olur.

Sıra Migrat da;

Migrat sıgınaklardan daha uzun ve zordur.Genellıkle 4 Büyü 2 Şifa girilir istisnalarda savascıda alınabılır.

-Immume=Sıgınakta oldugu gibi migratdada girer girmez diren acın ve kendınız hariç herkesi ck leyin 2 şifa oldugunuz için fazla zorlanmıycaksın.Immuler Junon dedıgınde 2 sanıye içinde ck atmalısın yada buyucu kutup acmalı aksi takdirde ölür.

-Funditores=Funditoresi 1 büyücü tutar şifaların birisi ımmume kesenlerle giderken sen funditoresı kesen kişi ile dur ve can basıp ck at.

-Evocati=Mavi zırhlı migrat yaratıklarıdır.Immumelerden zor kesılır bu nedenle zihin saldırısı ile durdurulur ımmulardan sonra kesılır.Buyuculer Evocatinin zırhını bozmadan fiziksel hasar almazlar grupta fiziksel buyucu yada ofans savascı varsa bozulması şarttır.

-Centrion=Centrion kesılmeden önce sagında ve solunda bulunan karkum lar kesılır karkum kesmek ıcın nöbetcılerı 1buyucu ceker onun arkasından gitmeyin karkum kesıldıkten sonra buyucu ekndını öldürecektir biriniz gidip kaldırın aynı sekılde diğer karkumuda kesin.Buyuculerin birisinde Tesla gözcü varsa onunlada kesebılırsınız.Sıra kesıme geldıgınde dırenclerı acın ve cent in bulundugu yerin karsısına gecın veya ortadaki mavi yere.Herkesi ck leyin kendınız hariç zihin ve zehir yiyenleri bozun kesımı gayet basittir.

-Yılanlar=Junon kesilmeden önce Yılan cukurlarındakı yılanlar alınır burda size iş düşmez.

-Tazılar=Yılanlardan sonra Junon un arkasındaki zindana giden yoldaki Cehennem Tazıları kesılır.Tazılar kesılırken dıkkatlı olunmalıdır herkeste ck olmalıdır kendınız dahil.Tazıların birisi üyelerden birine çarparsda bütün herkes hasar alır dolayısıyla ck ler gider hemen kendınızı ck leyin ve devam edın.

-Junon=Tazılar kesıldıkten sonra Kenan gibi oturup kimin tank olacagı secilir Junon Elektirk ve Fiziksel hasar verir.Junon kesılırken sadece tanka ck atın çünkü Elektirik direci 1000 olmasına ragmen fiziksel büyülerden hasar alırlar.Ck atmaya devam et tanka tankın canı azılıcak süreklı,can basmanzı alzım can basınca dogal olarak kudretiniz biticek kudretınız bıtınce sız bıtceksınız sız bıtınce grup biticek o yuzden ıksırın olması lazım 1 şifa tanka can basıcak kudret bittiginde ıksır ıccek.Junon Zindanım Seni beklıyor XXXX dedıgınde grup uyelerınden birisi tazıları kesdıgınız yolun sonundakı zindana ısınlanır tazılarda zindana yollanan kişinin aşagıya inebılmesı ıcın kesılır zaten.Sonra Junon grup uyelerınden birine Zihin atar zihini hemen büyücülerin bozması lazım yoksa ölürsünüz.Daha sonra Junon yanında bulunan yılan var o kalktıgı anda kesılmesı lazım yoksa Junon Tıssslar ve kutup acılamazsa herkes ölür.

Sıgınaklardan&Migrattan Düşürülen itemler.

Sığınak*

Düşünen Adam=

Kutadgu Bilig Kutadgu bilig Yüzük

Motorin=

Maraton Adam Cansıphre Modelı İpekliAyakkabı
Kutadgu Bilig Modelı Plevne Modelı İpekli Ayakkabı

İbni Sina Modeli Cevriye Sultan Modeli Kolye

İbni Sina Modelı Cevriye Sultan Modeli Çıbanlı Akrep (ASA)

Parceleus İcadı Cevriye Sultan Modeli Çıbanlı Akrep (ASA)

Motorin

Kenan=
Oksidant Kolye
Oksidany Yüzük

Funditoresin Şifası Yüzük
Funditoresin Şifası Kolye

Niobyum

Migrat*

Centrion=

Yücelen Ekolü Ardenelle Misali İpekli Pantalon

İbni Sina Modeli Cevriye Sultan Modelı İpekli Pantolon

Büyük Sahra Menşeli Halit Girmenç İcadı İpekli Pantolon

Antimon

Junon=

Funditore'sin Şifası Nefs-i Müdafa Sarmaşık

Centrion'un Zehri Nefs-i Müdafa Sarmaşık

Oksidant Nefs-i Müdafa Sarmaşık

Funditoresin Şifası Kolye

Funditoresin Şifası Yüzük

Centrıon'un Zehri Kolye

Centrion'un Zehri Yüzük

Oksidant Yüzük

Oksidant Kolye

Hydirogum

Unuttuklarım veya adını dogru yazamadıklarım olabılır kusura bakmayın.

{ŞİFACILIKTA HATAYA ve PANİĞE YER YOKTUR}
En son Zodiac1 tarafından 23 Oca 2012 19:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
xDFMx[^Ejder Asa]
Hestawot[(^)Latif]
Evsaıceha[İbni Sina Modeli Cevriye Sultan Modeli(^) Çıbanlı Akrep (Asa)]
Zodiac [Ashab-I Kehf]
Kullanıcı avatarı
kerimcan123
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Eminönü

Re: Yeni başlayan şifacılar için Grup Bölgeleri

Mesaj gönderen kerimcan123 »

hataların var :)

yetenek şöyle daha iyimi ne :)
15 iyileştirme 15 bilgisi
15 can kurtaran
15 kaldırma
15 dirençler
1 büyü bozma
1 meditasyon
6 iyileştirme çemberi

junondan cent yüzük oksidant kolye
Ve zırhlar
Kenandan cen kolye oksidant kolye fundi takı seti düşmektedir

ama anlatımın iyi olmuş :)
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
xxJUN
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Tılsım
Lonca: Zuğauça

Mesaj gönderen xxJUN »

Bütün G-B ler için yetenek puanları sabit

İyileştirme-bilgi : 15-15
Can Kurtaran: 15
Büyü bozma : 10
Meditasyon : 1
İyileştirme çemberi : 1
Çağrı : 1
Can verme : 15
Element & Fiziksel direnç: 15-15

Dipnot : +5 yetenek puanı ile <3
AyakLıHasTane
IMECAZMİRAI
xJUN
xJUNII
xJUNIII
TAKA
Myicefreezeyou

Devler gibi eserler bırakmak için, Karıncalar gibi çalışmak lazım.
Kullanıcı avatarı
Zodiac1
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen Zodiac1 »

xxJUN yazdı:

Bende öyle kullanıyorum.

Resim
xDFMx[^Ejder Asa]
Hestawot[(^)Latif]
Evsaıceha[İbni Sina Modeli Cevriye Sultan Modeli(^) Çıbanlı Akrep (Asa)]
Zodiac [Ashab-I Kehf]
Kullanıcı avatarı
JackGhosen
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen JackGhosen »

xxJUN yazdı:

DİKKAT :idea:

En Doğru Dizilimi Arkadaş Vermiş...
goktanri
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: Thelodos Of Ottoman

Mesaj gönderen goktanri »

Yol Savaşçısı ve GBM-X de kesiyorsanız dizilim gayet normal.
Fakat bu ikisine gitmiyorsanız ben bb 1 yapıp meditasyonu 10 yapıyorum.
Kolay kolay kudret iksirine ihtiyaç duymuyorum.
^^KARAŞEYH^^Şeyh^^BARBAR^^göklerinşifacısı^^Ahuramazda

The Lodos Of Ottoman
(TURAN)
Kullanıcı avatarı
xxJUN
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Tılsım
Lonca: Zuğauça

Mesaj gönderen xxJUN »

goktanri yazdı:Yol Savaşçısı ve GBM-X de kesiyorsanız dizilim gayet normal.

Önemli olan iksir değilki. Tüm Gb ve boss lar için ortak yetenek dağılımını verdim .
Ayriyetten iksir kullanmadığın çemberlitaş boss unu öğrenebilirmiyim Yol savaşcısıyla 1. semiha hariç :mrgreen:
AyakLıHasTane
IMECAZMİRAI
xJUN
xJUNII
xJUNIII
TAKA
Myicefreezeyou

Devler gibi eserler bırakmak için, Karıncalar gibi çalışmak lazım.
goktanri
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Kuklacı
Lonca: Thelodos Of Ottoman

Mesaj gönderen goktanri »

xxJUN yazdı:
goktanri yazdı:Yol Savaşçısı ve GBM-X de kesiyorsanız dizilim gayet normal.

Önemli olan iksir değilki. Tüm Gb ve boss lar için ortak yetenek dağılımını verdim .
Ayriyetten iksir kullanmadığın çemberlitaş boss unu öğrenebilirmiyim Yol savaşcısıyla 1. semiha hariç :mrgreen:
Tüm GB ler için zaten doğru olduğunu söyledim
Benim demek istediğim eğer ki tümüne gitmiyor isen bu daha kullanışlı.
Saygılar.
^^KARAŞEYH^^Şeyh^^BARBAR^^göklerinşifacısı^^Ahuramazda

The Lodos Of Ottoman
(TURAN)
Kullanıcı avatarı
Forumkral
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen Forumkral »

Yetenek dizilimi ve çıkan eşyalarda birkaç eksik var ama diğerleri doğrudur şifacılığa yeni başlıyacak olanlar için iyi konu.
Sabırlı insanın öfkesinden kork
Bacon
Kullanıcı avatarı
kubi07
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen kubi07 »

çok güzel bi çalışma bu yazıyı okuduktan sonra ilk kez şifamla sıgınaga girdim ;) 4 ejder girdik süper ejderlerimiz sayesinde düşüneni geçemedik ilk başta :D bi dahakine kenanı kestik ama kenanda bayagı zorlandım . bi baktım bana zehir atmış 1 can kala kendimi kurtardım :D bide niobyum çıktı
Eski ve eskiyi özleyen oyuncu.
Camelotx Büyücü 49 Ejder Asa(^)