Güncelleme hakkındaki düşüncelerim

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Academy Of Utopia

Güncelleme hakkındaki düşüncelerim

Mesaj gönderen pankuscagiz »

arkadaşlar, nerull un boş yere yazılar yazacağını düşünmüyorum. güncelleme gelmemesinin sebebi km ye yoğunlaşılması olabilir ya da farklı sebepler ttnet in söylemleri, demesi şirket politikaları vs.

10. senesine girdi bu oyun, hala da kalabalık bir kemik kitleye sahip. şimdi eğri oturup doğru konuşalım kader mühürlerinde kaç tane oyuncu var? yani beni güldürmeyin ama youtube izlenme sayılarından aşağı yukarı tahmin edebiliyorum. km nin forum sitesine girip dahi görüntülenme kazanmasını istemiyorum. km başlamadan bitti arkadaşlar bu konuda içimiz rahat olsun. onun dışında gerekli yöneticilerin istanbul kıyamet vaktinden ayrılmış olması vs de bizi pek bağlamaz. gayet sağlam bir hikaye örgümüz var, efektlerimiz biraz geri kalmış olabilir fakat bence çok tatlı çok samimi çok güzel. km den umudu kesecekler ben buraya yazıyorum.

onun dışında güncelleme gelmezse de forum moderatörleri ya da nerull ya da başka biri yani yetkilileri kastediyorum bizden haber bekleyin demezler.

çoluk çocuk yok bu oyunun başında, nerull dediğimiz adam evli çocukları var. yani bunları söylememin sebebi bu insanlar kendi çevrelerinde belirli statülere gelmiş insanlar, bu kadar oyuncuyu aptal yerine koyacaklarını sanmıyorum. ondan dolayı içimiz rahat olsun hani. forum değişti ne güzel oldu, akçe fiyatlarına zam getirildi. belirli satış politikaları ve yenilikler devam ediyor yani, yavaş yavaş yüzlerini buraya dönmeye başladılar.

10 senedir oynuyorum bu oyunu. launcher belki bilgisayarımda yüklü değil fakat her gün forum sitesine giriyorum. yazdıklarınızı okuyorum fikirlerinizi alıyorum.

gerçekten art niyetli olsalar bile yenilik getirmek zorundalar. aksi taktirde böyle mantıklı bir yatırım fırsatını ellerinden kaçırmış olurlar. piyasada ciddi olarak mmo rpg oyun eksiği var, usko nun ne halde olduğunu biliyorsunuz. metin 2? hileler düşük seviye vs. kader mühürleri zaten ne olduğu belli değil. açık dünya yok bir kere. on bin kişi bankacı önünde birbirini kovalamak için oynar bu oyunu.

biraz pozitif düşünmek gerek hani, yönetim yalakası falan değilim hani pek de alakam yok kendi halinide kahvesini sigarasını yakıp foruma giren tayfadanım ben.

biraz somut veriler üzerinden hareket etmek lazım, fiş çekme gibi bir durum olsaydı olurdu zaten. ya arkadaşlar ülkemizin ilk mmo rpg oyunundan söz ediyoruz. tamam yönetim tayfasından olmasak da bu oyunu oynayarak en büyük desteği de bu oyuncular verdi.

şirketin para kazanması gerek bu cepte. herkesin sürdürmesi gereken bir hayatı var
online kafa topundan gelen gelirler ile bir şey olacağını düşünmüyorum
kader mühürleri denilen oyun da tutulmadı yani. biz burada bu oyun çıkmadan önce çok dil döktük tutmaz dedik. tutmadı. km için emek harcayanların aleyhine bir durum fakat bizim gayet de lehimize oldu. bu oyunu unutun başta bunu cebimize koyalım.
eminönü sunucusunda meteordaki arz ve lodos muhafız sayısı km nin oyuncu npc ve yaratık sayısından fazla içiniz rahat olsun.

yeni oyun motoru konusuna gelince wow kaç senesinin oyun motorunu kullanıyor? yeni motor istenilen zamanda yazılabilir. önce bi güncelleme gelir oradan bir gelir elde ederler.

yani arkadaşlar içinizi rahat tutun, bu kadar insanla dalga geçiyor olma ihtimalleri çok mantıksız yani işim gücüm olmayacak foruma yenilik falan getireceğim sunucu listesini güncelleyeceğim.

hadi en kötü olayı ele alalım bu oyunun taze para olduğunu ve sağlam hikaye örgüsünü baz alırsak başka bir oyun şirketi dahi satın alsa güncellemelerle adam edecektir. güzel bir yatırım kapısı hani.

''Türkiye'nin ilk mmo rpg oyunu'' bundan sağlam reklam olamaz hani.

içiniz rahat olsun hani, kanaatim bu şekilde. Nihat bey de her şeyden önce bir baba. evlatları var ailesi var hani bu örneği veriyorum çünkü bu insan hayatını bu yerlere getirmişse eğer olaylara çeşitli perspektiften bakabilen biri demektir. yalan söylediğini vs farz edersek kendi aleyhine olacaktır. bunu da göze alacağını sanmıyorum.

bize düşen tek görev oyuna sahip çıkmak, biliyorum seneler oldu biliyorum aramızdan çok değerli iyi insanları kaybettik. sizleri çok ama çok iyi anlıyorum, çok güzel zamanlar geçirdik onları da farkında olarak söylüyorum. her gecenin bir gündüzü vardır elbet. oyun çöküşte olsaydı eğer bu tarz yeniliklerin yapılması çok mantıksız olurdu.

ben oyun sahibi olsam oyunu kapatacaksam eğer oyuncuyu bezdirmek politikası yerine oyuna bağlama politikası uygulamam hani.

hepinize iyi günler dilerim iyi bakın kendinize mutlu pazarlar :slightly_smiling_face:

bunlar kendi düşüncelerim''
ANADOLUZUN
aimable

imzama küçük bir not düşen yetkili arkadaşa selamlarımı saygılarımı hürmetlerimi yolluyorum O:-) iyi çalışmalar dilerim. :blush:
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Re: Güncelleme hakkındaki düşüncelerim

Mesaj gönderen Esadullah »

pankuscagiz yazdı: 02 Nis 2017 13:45 arkadaşlar, nerull un boş yere yazılar yazacağını düşünmüyorum. güncelleme gelmemesinin sebebi km ye yoğunlaşılması olabilir ya da farklı sebepler ttnet in söylemleri, demesi şirket politikaları vs.

içiniz rahat olsun hani, kanaatim bu şekilde. Nihat bey de her şeyden önce bir baba. evlatları var ailesi var hani bu örneği veriyorum çünkü bu insan hayatını bu yerlere getirmişse eğer olaylara çeşitli perspektiften bakabilen biri demektir. yalan söylediğini vs farz edersek kendi aleyhine olacaktır. bunu da göze alacağını sanmıyorum.

Selamlar,

İlk defa mantıklı düşünce sergileyeni görüyorum. Gerçekten tebrik ederim.

Yetkililerin ellerinde olmayan bir durum(lar)dan kaynaklanan bir etki olabilir. İKV Destek ekibinin şuan elinde ne kadar yetki var, üst merciler onlara ne kadar yetki(ler) sunmuş bunları biz bilmiyoruz. Bu nedenle empati yaparak, biraz daha hüsn-ü zan göstermek gerekir.

Nihat beyin bir çok yazı ve açıklamalarında 'gelecekte ışık var' diyerek biraz sabr gösterip ileri ki dönemlerde neler göreceğimizi merakla bekliyoruz.

Selam ve dua ile..
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
pankuscagiz
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Academy Of Utopia

Mesaj gönderen pankuscagiz »

Esadullah yazdı: 02 Nis 2017 14:12
pankuscagiz yazdı: 02 Nis 2017 13:45 arkadaşlar, nerull un boş yere yazılar yazacağını düşünmüyorum. güncelleme gelmemesinin sebebi km ye yoğunlaşılması olabilir ya da farklı sebepler ttnet in söylemleri, demesi şirket politikaları vs.

Selamlar,

İlk defa mantıklı düşünce sergileyeni görüyorum. Gerçekten tebrik ederim.

Yetkililerin ellerinde olmayan bir durum(lar)dan kaynaklanan bir etki olabilir. İKV Destek ekibinin şuan elinde ne kadar yetki var, üst merciler onlara ne kadar yetki(ler) sunmuş bunları biz bilmiyoruz. Bu nedenle empati yaparak, biraz daha hüsn-ü zan göstermek gerekir.

Nihat beyin bir çok yazı ve açıklamalarında 'gelecekte ışık var' diyerek biraz sabr gösterip ileri ki dönemlerde neler göreceğimizi merakla bekliyoruz.

Selam ve dua ile..
teşekkürler hocam, sağlıcakla :slightly_smiling_face:
ANADOLUZUN
aimable

imzama küçük bir not düşen yetkili arkadaşa selamlarımı saygılarımı hürmetlerimi yolluyorum O:-) iyi çalışmalar dilerim. :blush:
Kullanıcı avatarı
melihbaba
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Tılsım
Lonca: Nemesis

Mesaj gönderen melihbaba »

Nerull abimiz yıllardır açıklama ve bilgilendirme olayını ileri tarihe atıyor insanların umutlarını tazeleyip karşılıksız bırakıyor hadi bu konuyu geçelim , dediğin gibi km başlamadan bitti gibi birşey oyun bomboş güncelleme veya eklenti gelsede birşey farkedeceğini sanmıyorum , peki yöneticiler bunu farketti diyelim odak noktası tekrar ikv olursa neler olabilir , benim kendi fikrim yenilik yerine ilk önce serverlar birleştirilmeli insanlar boş serverlarda organize olmak için uğraşmamalı bu saatten sonra , başlangıçta 39 lvl olarak yeni bir server açıp belirli sürelerle grup bölgelerinin ve yeniliklerin tekrar sıralı bir şekilde gelmesi ,[ hol hariç sebebi ise hol yeni bir oyuncu içim tam bir felaket tılsımların oyunun dengesini alt üst ettiğini düşünüyorum] . Bu oyun için uğraşılırsa lolü paladinsi csyi bırakıp dönecek birçok insan tanıyorum böyle bir kitle varken yıllardır bu kitleyi üzmek sobee,nin ayıbıdır . Maalesef Pozitif düşünme konusunda hak vermiyorum yıllardır yaptıları tek şey insanlarla dalga geçer gibi bekletmek :(

- İstemezmiyiz bizde bankacının önünde oturup bekliyen lodoslara 20 kişilik ekiple baskın yapmak , istemezmiyiz arz sancakta aramızda ws atarken ansızın deparlarlar üzerimize gelen lodoslarla savaşmak istemezmiyiz eski günleri yad etmek :(
Resim

Kod: Tümünü seç

"İstanbul'un göbeğinde,savaşın eşiğinde ve kaosun son perdesinde;selam olsun Nemesis'e!.."
- Artık Eminönün'de - Villian
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı

Mesaj gönderen Parlementxx »

10. senesine girdi bu oyun, hala da kalabalık bir kemik kitleye sahip. şimdi eğri oturup doğru konuşalım kader mühürlerinde kaç tane oyuncu var? yani beni güldürmeyin ama youtube izlenme sayılarından aşağı yukarı tahmin edebiliyorum. km nin forum sitesine girip dahi görüntülenme kazanmasını istemiyorum. km başlamadan bitti arkadaşlar bu konuda içimiz rahat olsun. onun dışında gerekli yöneticilerin istanbul kıyamet vaktinden ayrılmış olması vs de bizi pek bağlamaz. gayet sağlam bir hikaye örgümüz var, efektlerimiz biraz geri kalmış olabilir fakat bence çok tatlı çok samimi çok güzel. km den umudu kesecekler ben buraya yazıyorum.

onun dışında güncelleme gelmezse de forum moderatörleri ya da nerull ya da başka biri yani yetkilileri kastediyorum bizden haber bekleyin demezler.

çoluk çocuk yok bu oyunun başında, nerull dediğimiz adam evli çocukları var. yani bunları söylememin sebebi bu insanlar kendi çevrelerinde belirli statülere gelmiş insanlar, bu kadar oyuncuyu aptal yerine koyacaklarını sanmıyorum. ondan dolayı içimiz rahat olsun hani. forum değişti ne güzel oldu, akçe fiyatlarına zam getirildi. belirli satış politikaları ve yenilikler devam ediyor yani, yavaş yavaş yüzlerini buraya dönmeye başladılar.

10 senedir oynuyorum bu oyunu. launcher belki bilgisayarımda yüklü değil fakat her gün forum sitesine giriyorum. yazdıklarınızı okuyorum fikirlerinizi alıyorum.

gerçekten art niyetli olsalar bile yenilik getirmek zorundalar. aksi taktirde böyle mantıklı bir yatırım fırsatını ellerinden kaçırmış olurlar. piyasada ciddi olarak mmo rpg oyun eksiği var, usko nun ne halde olduğunu biliyorsunuz. metin 2? hileler düşük seviye vs. kader mühürleri zaten ne olduğu belli değil. açık dünya yok bir kere. on bin kişi bankacı önünde birbirini kovalamak için oynar bu oyunu.

biraz pozitif düşünmek gerek hani, yönetim yalakası falan değilim hani pek de alakam yok kendi halinide kahvesini sigarasını yakıp foruma giren tayfadanım ben.

biraz somut veriler üzerinden hareket etmek lazım, fiş çekme gibi bir durum olsaydı olurdu zaten. ya arkadaşlar ülkemizin ilk mmo rpg oyunundan söz ediyoruz. tamam yönetim tayfasından olmasak da bu oyunu oynayarak en büyük desteği de bu oyuncular verdi.

şirketin para kazanması gerek bu cepte. herkesin sürdürmesi gereken bir hayatı var
online kafa topundan gelen gelirler ile bir şey olacağını düşünmüyorum
kader mühürleri denilen oyun da tutulmadı yani. biz burada bu oyun çıkmadan önce çok dil döktük tutmaz dedik. tutmadı. km için emek harcayanların aleyhine bir durum fakat bizim gayet de lehimize oldu. bu oyunu unutun başta bunu cebimize koyalım.
eminönü sunucusunda meteordaki arz ve lodos muhafız sayısı km nin oyuncu npc ve yaratık sayısından fazla içiniz rahat olsun.

yeni oyun motoru konusuna gelince wow kaç senesinin oyun motorunu kullanıyor? yeni motor istenilen zamanda yazılabilir. önce bi güncelleme gelir oradan bir gelir elde ederler.

yani arkadaşlar içinizi rahat tutun, bu kadar insanla dalga geçiyor olma ihtimalleri çok mantıksız yani işim gücüm olmayacak foruma yenilik falan getireceğim sunucu listesini güncelleyeceğim.

hadi en kötü olayı ele alalım bu oyunun taze para olduğunu ve sağlam hikaye örgüsünü baz alırsak başka bir oyun şirketi dahi satın alsa güncellemelerle adam edecektir. güzel bir yatırım kapısı hani.

''Türkiye'nin ilk mmo rpg oyunu'' bundan sağlam reklam olamaz hani.

bize düşen tek görev oyuna sahip çıkmak, biliyorum seneler oldu biliyorum aramızdan çok değerli iyi insanları kaybettik. sizleri çok ama çok iyi anlıyorum, çok güzel zamanlar geçirdik onları da farkında olarak söylüyorum. her gecenin bir gündüzü vardır elbet. oyun çöküşte olsaydı eğer bu tarz yeniliklerin yapılması çok mantıksız olurdu.

ben oyun sahibi olsam oyunu kapatacaksam eğer oyuncuyu bezdirmek politikası yerine oyuna bağlama politikası uygulamam hani.

hepinize iyi günler dilerim iyi bakın kendinize mutlu pazarlar :slightly_smiling_face:

bunlar kendi düşüncelerim''
Kader mühürleri hakkında bişey diyemem sonuçta ikvnin bu yerlere gelmesini 1 güncelleme sağladı oda Derindeki Sır.
Güncellemeye gelecek olursak kardeşim 4 senede tek başıma bile ufak bir bölge hazırlarım o kadar yazılım bilgim var bir grafikerlede işi taçlandırırım.Bu kadar oyuncu 1 güncelleme için 5 senedir pusudaysa ve bende bu kadar oyuncuya Evet veya Hayır diyemiyosam onların günahına girerim zorlarım aga TTneti vicdan azabı çekerim sözleşme falan hikayedir benim vicdanıma kalırsa fakat mevzuyu Resmiyete bağlarsan Sözleşmede kimse bi hak iddaa edemez Nerull tarafınıda belli etmiyo
Vicdanlımı yoksa Resmimi onu bile bilmiyoruz onun için İkv bitti bu saatten sonra geri dönüş anca tangrissle olur ha oda en fazla 1 yıl daha ayakta tutar çünkü modern çağ illeti böyle bi oyunun piyasada barınmasına izin vermez.Bilen bilir Metin 2 deki Edilee yi adam 1 saatliğine oyuna girdi 3000 4000 kişi aniden oyuna başladı öyle düşün
Resim
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Arkadaşlar hala anlamiyorsunuz, Nerull dediğimiz kişinin GM lerden tek farkı Turktelekomdan maaş alması.Kendisi oyunun basindaki kişi falan değil. Oyunun yazilimcisi falan da değil. Topluluk sorumlusu olduğunu kendisi röportajinda acikladi. İKV nin asıl adamı DEV Gorgar yani Kürşad Karamahmutoğlu. İKV nin bütün senaryosunu,metasini yapan adam bu.
Kullanıcı avatarı
Brainiac
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Klan: Lodos
Lonca: Biizn İ Hüda

Mesaj gönderen Brainiac »

Nerull boş adam değil elinden geleni yapıyor bundan emin olabilirsiniz
Oksijen alıp tiner mi veriyonuz napıyonuz herkesin kafa güzel.
Kullanıcı avatarı
Burak8154
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen Burak8154 »

melihbaba yazdı: 02 Nis 2017 14:25 Nerull abimiz yıllardır açıklama ve bilgilendirme olayını ileri tarihe atıyor insanların umutlarını tazeleyip karşılıksız bırakıyor hadi bu konuyu geçelim , dediğin gibi km başlamadan bitti gibi birşey oyun bomboş güncelleme veya eklenti gelsede birşey farkedeceğini sanmıyorum , peki yöneticiler bunu farketti diyelim odak noktası tekrar ikv olursa neler olabilir , benim kendi fikrim yenilik yerine ilk önce serverlar birleştirilmeli insanlar boş serverlarda organize olmak için uğraşmamalı bu saatten sonra , başlangıçta 39 lvl olarak yeni bir server açıp belirli sürelerle grup bölgelerinin ve yeniliklerin tekrar sıralı bir şekilde gelmesi ,[ hol hariç sebebi ise hol yeni bir oyuncu içim tam bir felaket tılsımların oyunun dengesini alt üst ettiğini düşünüyorum] . Bu oyun için uğraşılırsa lolü paladinsi csyi bırakıp dönecek birçok insan tanıyorum böyle bir kitle varken yıllardır bu kitleyi üzmek sobee,nin ayıbıdır . Maalesef Pozitif düşünme konusunda hak vermiyorum yıllardır yaptıları tek şey insanlarla dalga geçer gibi bekletmek :(

- İstemezmiyiz bizde bankacının önünde oturup bekliyen lodoslara 20 kişilik ekiple baskın yapmak , istemezmiyiz arz sancakta aramızda ws atarken ansızın deparlarlar üzerimize gelen lodoslarla savaşmak istemezmiyiz eski günleri yad etmek :(
Server birleştirilmesine karşıyım. Oyuna gelecek herhangi bir yenilik beni ve bütün arkadaşlarımı eski serverım olan TILSIM ' a geri dödürecektir. Şu an EMİNÖNÜ sunucusunda oynasak da TILSIM ın yeri bizde ayrı...
Bir Gün Herkes Bunun "OYUN" Olduğunu Anlayacak!....
asgsdga
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen asgsdga »

yine polyanna dolmuş buralar :triumph:
Kullanıcı avatarı
Thestory
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Thestory »

Brainiac yazdı: 02 Nis 2017 14:38 Nerull boş adam değil elinden geleni yapıyor bundan emin olabilirsiniz
Nerden biliyorsun birader , 7 gün 24 saat yanında mısın ?
WesTSooN

IWesTSooNI