Oyun Ekranı

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Hebun
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları

Oyun Ekranı

Mesaj gönderen Hebun »

Beyler oyuna girdiğimde sağda ve solda bi kısım siyah ekran oluşuyor bunu nasıl düzeltebilirim işletim sistemim Windows7 32 bit.
İkna Edemiyorsan kafasını karıştır.
Kullanıcı avatarı
physX
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Meran
Lonca: Şan I Hükümdar

Re: Oyun Ekranı

Mesaj gönderen physX »

Oyun ekran çözünürlüğünü masaüstü ekran çözünürlüğünle aynı yapmalısın ama eğer yükseltince takılma kasma gibi sorunlar oluşuyorsa Grafik ve Medya Denetim Panelinden (Buna masaüstündeyken sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü kısmındaki >Gelişmiş ayarlar butonundan ulaşabilirsin.) ekran ölçeklendirmesini Tam ekran olarak ölçeklendir seçeneğini getirip devam edebilirsin.Eğer böyle bir seçenek yoksa masaüstü ekran çözünürlüğünü düşürtürsen böyle bir seçenek ortaya çıkar işlemi tamamladıktan sonra çözünürlüğü geri yükseltebilirsin.
Kullanıcı avatarı
Ferruh
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Kara Deniz Yıldızları

Mesaj gönderen Ferruh »

Bu sorunla her şekilde karşılaşırsınız oyundan çıkın tekrar girin kasması düzelir ya da 5 dakika geçmesini bekleyin yürüyerek mekan değiştirerek ...
Ferruh [49]
IIFERRUHII [49]
Xxxferruhxxx [49]
Aehmirnes [49]

Ve bir çok karekter...
Kullanıcı avatarı
mobilsorun
Hızlı Koşan
Hızlı Koşan
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Mesaj gönderen mobilsorun »

Oyuna girişte ayarlardan ekran çözünürlüğünü veya ekran çözünürlüğüne en yakın ayarı seçmelisin.
Bir ay doğar ilk ak$amdan geceden ..
Resim
Yolun ardına bakmadık yorulmadık ..
Kullanıcı avatarı
GWYNBLEIDD
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: Hicret

Mesaj gönderen GWYNBLEIDD »

Aşağıdaki işlemleri yaparsan hiç sıkıntı yaşamadan oyunu oynayabilirsin;
GWYNBLEIDD yazdı:Öncelikle Merhaba,

Belki yasaktır bilmiyorum ama pencere modunda oynamayı dene istersen.
....../Istanbul Kıyamet Vakti/base/pref_launch.prefs dosyasını not defteri ile aç.
HDREnabled 1
Fullscreen 0
TextureFiltering 3
TextureFilteringMin 3
TextureFilteringMag 3
TextureMipmap 2
TextureAnisotropy 32
TextureAnisotropy_PREF 4
ScreenResolution_PREF 8
ScreenWidth 1366
ScreenHeight 768

LightmapDetail 2
TextureDetail 2
ISP 3
Açılan not defterinde yukarıdaki oynamaları yapabilirsin.Fullscreen'i 0 yaptığın zaman oyun pencere modunda çalışır.
Kırmızı olark belirttiğim yerler oyunun çözünürlüğü.Oraya masaüstü çözünürlüğünü yazman yeterli olacaktır.

Ayarlamaları yaptıktan sonra kaydedip aynı dosyayı özelliklerden salt okunur yapmalısın.
(Salt okunur yapmazsan oyun dosyayı günceller ve ayarlar sıfırlanır.)
Kullanıcı avatarı
KeNvI
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen KeNvI »

physX yazdı:Oyun ekran çözünürlüğünü masaüstü ekran çözünürlüğünle aynı yapmalısın ama eğer yükseltince takılma kasma gibi sorunlar oluşuyorsa Grafik ve Medya Denetim Panelinden (Buna masaüstündeyken sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü kısmındaki >Gelişmiş ayarlar butonundan ulaşabilirsin.) ekran ölçeklendirmesini Tam ekran olarak ölçeklendir seçeneğini getirip devam edebilirsin.Eğer böyle bir seçenek yoksa masaüstü ekran çözünürlüğünü düşürtürsen böyle bir seçenek ortaya çıkar işlemi tamamladıktan sonra çözünürlüğü geri yükseltebilirsin.

Arkadasin söyledigini yapin... Güzel aciklamis..
Açıklamalı Görev Listesi
Zincir Görevler ve Görev Kısıtlamaları
Tılsımlar
Çemberlitaş Eşyalar
İKV İletişim/Destek Formu
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kullanıcı avatarı
Hebun
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen Hebun »

physX yazdı:Oyun ekran çözünürlüğünü masaüstü ekran çözünürlüğünle aynı yapmalısın ama eğer yükseltince takılma kasma gibi sorunlar oluşuyorsa Grafik ve Medya Denetim Panelinden (Buna masaüstündeyken sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü kısmındaki >Gelişmiş ayarlar butonundan ulaşabilirsin.) ekran ölçeklendirmesini Tam ekran olarak ölçeklendir seçeneğini getirip devam edebilirsin.Eğer böyle bir seçenek yoksa masaüstü ekran çözünürlüğünü düşürtürsen böyle bir seçenek ortaya çıkar işlemi tamamladıktan sonra çözünürlüğü geri yükseltebilirsin.

Tam ekran olarak ölçeklendir diye bir seçenek yok. Ekran çözünürlüğünü oyununkine yakın yapınca bu sefer laptopun ekranı kayıyor oyunun 1024x768 benim 1366x768.
İkna Edemiyorsan kafasını karıştır.
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

İKV'Launcer ayarları ila, bilg. ekran çözünürlüğünü aynı yap. Kendi bilgisayarımdada böyle bir sorun vardı, daha sonra böyle yaparak düzelttim. Bilg. 62Bit kaldırabiliyorsa(eğer ki kasmaz ise) 64bit yapmanı tavsiye ederim.

Eve gidince resimli olarak atacağım.
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr: