Şikayet

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
itachi
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Iıosmanlı Nefesiıı

Şikayet

Mesaj gönderen itachi »

Arkadaşlar bir kişiyi şikayet edeceğim resimleri nereye koymalıyım.
Bizde kardeşlik nedir bilir misin? Nefesin kesildiğinde; al bu can senindir.
Yolun sonu uçurum olsa; çekil ilk adım benimdir.

Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum sanar.
(Mevlâna Celâleddin-i Rûmî)
Kullanıcı avatarı
Matrock
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Tılsım
Lonca: <The Siege>

Re: Şikayet

Mesaj gönderen Matrock »

Merhaba , buradan yollayabilirsin.Ayrıca şikayet edeceğin kişinin oyunda olmadığını gösteren fotoğrafın da olması gerekmektedir.Bunu da arkadaşlara eklemek veya yasaklaman yeterli olacaktır. http://istanbuloyun.com/support.aspx Oyuncu Hata Kullanımı olarak işlem yapman yeterli.
Resim
Kullanıcı avatarı
xPrince
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen xPrince »

Matrock yazdı:Merhaba , buradan yollayabilirsin.Ayrıca şikayet edeceğin kişinin oyunda olmadığını gösteren fotoğrafın da olması gerekmektedir.Bunu da arkadaşlara eklemek veya yasaklaman yeterli olacaktır. http://istanbuloyun.com/support.aspx Oyuncu Hata Kullanımı olarak işlem yapman yeterli.
Yöneticilerden + pointler kazanıyosun evlat ;)
Steam

Erciyes Üniversitesi Japon dili ve Edebiyatı.
Kullanıcı avatarı
itachi
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Iıosmanlı Nefesiıı

Mesaj gönderen itachi »

Matrock yazdı:Merhaba , buradan yollayabilirsin.Ayrıca şikayet edeceğin kişinin oyunda olmadığını gösteren fotoğrafın da olması gerekmektedir.Bunu da arkadaşlara eklemek veya yasaklaman yeterli olacaktır. http://istanbuloyun.com/support.aspx Oyuncu Hata Kullanımı olarak işlem yapman yeterli.
Çok teşekkürler...

Yasaklılara eklemiştim ve şimdi baktım 5 levelmiş. Dün akşam bana küfür edip duruyordu. Çocuk olduğu çok belli. Bunun gibi çok var oyunda. Oyun çocuk doldu...
Bizde kardeşlik nedir bilir misin? Nefesin kesildiğinde; al bu can senindir.
Yolun sonu uçurum olsa; çekil ilk adım benimdir.

Edepli edebinden susar, edepsiz ben susturdum sanar.
(Mevlâna Celâleddin-i Rûmî)
Kullanıcı avatarı
ACUN
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Bizbizeyeteriz

Mesaj gönderen ACUN »

Bu konunun üzerine;

Bu oyunun eksikliği şikayet sisteminin düzensiz ve yetersiz kalması.
Mesela adam başlıyor küfretmeye saatlerce sonra destekten diyorlar ki;

"Yasaklayın görmezsiniz."
"Şikayet edin elbet ceza alacaktır."

Bu yasaklama olayında adam karakter isimleri seni yasakladı gibisinden görüp bu sefer yeni 1 level karakter açıp ordan yasaklayanlara sövüyor.Susturma alması iste yoğunluğa göre 1-3 gün sürebiliyor.Adam zaten akşama kadar sövdüğü için en ufak kardeşimizden en büyük abimize ablamıza kadar duyuluyor ve açıkcası bu durum rahatsız edici.
Bu şikayet politikasının en sevdiğim yöntemi kendi yazmış olduğum oyunumda şu şekildeydi:

1-Herhangi bir oyuncuya tıklayıp Rapor Et derseniz ve aynı oyuncu başkaları tarafından sık bir şekilde Rapor edilirse 24 saat otomatik chat yasaklaması almaktadır.

Sistem sorunsuz çalışmaktadır tek bir bilgisayardan tek bir istek gönderilebilir spam veya hile kullanılamaz. (HDD numarası ve bazı bilgisayara ait bilgiler kontrol edilmektedir)

2-Destek sisteminden bize gönderilen video veya fotoğraf içeriğinde kullanılan hakaret kelimeleri filtreye alınır ve oyun içerisinde o kelime yıldızlı olarak çıkmaktadır.

Hakaret filtresi şuan gelişiminin %10 luk bölümünü tamamladı daha hassas olabilmesi için filtre sık sık güncellenmektedir.
örnek:

Kod: Tümünü seç

function filitre($text){ 

$kufur = array("salak","ahmak","avanak","deli","sapık"); 
$vecize = array("uyanık","zeki","çalışkan","akıllı","efendi"); 

$degistir = str_replace($kufur,$vecize,$text); 
return $degistir; 
}
[/color]

veya

function filitre($text){ 

$vecize = array("*****","*****","******","****","*****"); 

return $degistir; 
}
İstanbul Kıyamet Duası Facebook Tıkla!
İKD Lonca Uygulamam için Tıkla!
İKV İletişim/Destek Formu için Tıkla!
İKV'den Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
JeweLRaeX
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: Nefer Team

Mesaj gönderen JeweLRaeX »

ACUN yazdı:Bu oyunun eksikliği şikayet sisteminin düzensiz ve yetersiz kalması.
Mesela adam başlıyor küfretmeye saatlerce sonra destekten diyorlar ki;

"Yasaklayın görmezsiniz."
"Şikayet edin elbet ceza alacaktır."

Bu yasaklama olayında adam karakter isimleri seni yasakladı gibisinden görüp bu sefer yeni 1 level karakter açıp ordan yasaklayanlara sövüyor.Susturma alması iste yoğunluğa göre 1-3 gün sürebiliyor.Adam zaten akşama kadar sövdüğü için en ufak kardeşimizden en büyük abimize ablamıza kadar duyuluyor ve açıkcası bu durum rahatsız edici.
Bu şikayet politikasının en sevdiğim yöntemi kendi yazmış olduğum oyunumda şu şekildeydi:

1-Herhangi bir oyuncuya tıklayıp Rapor Et derseniz ve aynı oyuncu başkaları tarafından sık bir şekilde Rapor edilirse 24 saat otomatik chat yasaklaması almaktadır.

Sistem sorunsuz çalışmaktadır tek bir bilgisayardan tek bir istek gönderilebilir spam veya hile kullanılamaz. (HDD numarası ve bazı bilgisayara ait bilgiler kontrol edilmektedir)

2-Destek sisteminden bize gönderilen video veya fotoğraf içeriğinde kullanılan hakaret kelimeleri filtreye alınır ve oyun içerisinde o kelime yıldızlı olarak çıkmaktadır.

Hakaret filtresi şuan gelişiminin %10 luk bölümünü tamamladı daha hassas olabilmesi için filtre sık sık güncellenmektedir.
örnek:

function filitre($text){ 

$vecize = array("uyanık","zeki","çalışkan","akıllı","efendi"); 

return $degistir; 
}
[/color]

veya

function filitre($text){ 

$vecize = array("*****","*****","******","****","*****"); 

return $degistir; 
}
Merhaba;
İkv ceza sistemi çoğu bilindik online oyunlarda yoktur.Diğer online oyunlarda küfür vs. ediliyorsa print screen ile fotoğraf alıp ilgili yerlere verip oyuncunun ceza almasını sağlayabilirsiniz.Fakat İKV'de bir şikayet et butonuyla oyuncunun ceza almasını sağlayabilirsiniz,zahmetsizdir.Eksi yanları kadar artı yanlarını konuşmakta gerekir.

Ayrıca filtreleme 2 satır kod ile olmaz =)
JeweLRaeX - JEWELZADE - JeWeL | Nefer Team

Umut her sabah doğan güneş gibidir, hiç bir zaman bitmez!
Kullanıcı avatarı
Silver0
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Silver0 »

Zaten dikkat edersen arkadaşımız örnek diye belirtmiş.
Kullanıcı avatarı
ACUN
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Bizbizeyeteriz

Mesaj gönderen ACUN »

JeweLRaeX yazdı:Merhaba;
İkv ceza sistemi çoğu bilindik online oyunlarda yoktur.
ACUN yazdı:1-Herhangi bir oyuncuya tıklayıp Rapor Et derseniz ve aynı oyuncu başkaları tarafından sık bir şekilde Rapor edilirse 24 saat otomatik chat yasaklaması almaktadır.

Kendi sistemimde anlattığım üzere özellikle 1. maddede print screen gerektirmeyen bir işlem kullandığımı belirttim.Aynı sistemin daha geliştirilmiş halini kullanıyorum zaten.
JeweLRaeX yazdı:Diğer online oyunlarda küfür vs. ediliyorsa print screen ile fotoğraf alıp ilgili yerlere verip oyuncunun ceza almasını sağlayabilirsiniz.Fakat İKV'de bir şikayet et butonuyla oyuncunun ceza almasını sağlayabilirsiniz,zahmetsizdir.
Fakat iki yöntemde de destek ile iletişimde bazen gerekebiliyor.
JeweLRaeX yazdı:Eksi yanları kadar artı yanlarını konuşmakta gerekir.
Hepimiz artı yanlarını az konuşuruz.Genelde tüm yönetim birimlerinde ele alınan çoğunluk şikayetlerdir.
JeweLRaeX yazdı:Ayrıca filtreleme 2 satır kod ile olmaz =)
Zaten filtre örneği verdim.Elimdeki tüm küfür filtresini yayınlamak yanlış olur.Malumunuz içerik yüzünden mesaj silinebilir veya düzenlenir.
İstanbul Kıyamet Duası Facebook Tıkla!
İKD Lonca Uygulamam için Tıkla!
İKV İletişim/Destek Formu için Tıkla!
İKV'den Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim