Güncellemede grafik kalitesi gelişecek mi?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Re: Güncellemede grafik kalitesi gelişecek mi?

Mesaj gönderen movie »

turkoxHAMSTER yazdı: 30 Kas 2017 23:37
Caffeine yazdı: 30 Kas 2017 20:27
güzel diyorsunda şuan ki İKV ekibi yeterli mi sence? Kader Mühürleri'ne para harcamak yerine yeni ve kalıcı bir İKV projesine harcama yapmaları gerekirdi anlamında diyorum bende zaten. tek kişilik proje olmaz mantıken. herhangi bir bölümü tek kişiye bırakırsan farklı bakış açılarını yakalayamazsın bu sefer. yani her bir bölümde en az 4-5 kişi olacak ki beyin fırtınası olsun. sence İKV'nin hikayesi tatmin edici bir yapıda mı? açıkçası bana göre baştan savma bir hikaye kurgusuna sahip. yani oyunu çıkaralımda sonradan üzerinde değişiklikler yaparız mantığı ile hareket edilmiş gibi. Silkroad Online sanırım 2003 yılı projesi diye biliyorum. ama hala daha binlerce oyuncu tarafından oynanıyor. Metin 2, Knight Online. örnekler çoğaltılabilinir. ama kalkıpta "Ya bu projenin artık miladı doldu. Yeni bir projeye imza atma zamanı geldi artık." diye saçma sapan bir oyun ortaya koymadılar. bunun milatla falan alakası yok. oyun çeşitliliği açısından Kader Mühürleri projesine başlanıldıysa hadi eywallah derim. ama miladı doldu demekle, "Sizi bu oyundan yeterince sömürmüş bulunmaktayız. Bir de farklı projemizle sömürme yoluna gitmeyi planlıyoruz." demenin bence hiç bir farkı yok. :)
İKV nin senaryosuna yetersiz diyen çarpılır hocam. Oyunu hala oynamamamin tek sebebi kurgusu.
+1

Eğer İKV oyunun senaryosuna yetersiz diyorsan ya oyunun hikayesini okumamışsındır yada sadece resmi sitede bulunan tarihçeyi okumuşsundur.
Şu an gelecek olan güncellemede en çok neyi merak ediyorsun deseler açık ara oyun hikayesini merak ediyorum derim.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
marasaldadas
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Hasta La Vista

Mesaj gönderen marasaldadas »

Oyundaki enleri say deseler

1 Hikaye
2 Müzikler
mArAşAldAdAş Dadaşdede Fikrimimincegülü Ramizkaraekşi
su gördüm düşümde
karanlıktı ve gürültüyle çağlıyordu
ceplerimde kül vardı ve yanıyordu
sonra sabah oluyor
ve bir ceylan kalbinde alem ağlıyordu
Kullanıcı avatarı
Winterfell
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Winterfell »

marasaldadas yazdı: 01 Ara 2017 18:15 Oyundaki enleri say deseler

1 Hikaye
2 Müzikler
Verin şukusunu arkadaşın :) +1
"Özgürlük ağacı zaman zaman vatanseverlerin ve gaddarların kanıyla tazelenir." (Thomas Jefferson)
"Vatanseverlik,acımasızların erdemidir." (Oscar Wilde)
Kullanıcı avatarı
kfat4
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen kfat4 »

evet görüntü kalitesi, oyun motoru değişmeli. Özellikle de bunca seneden sonra. Başlığı açan arkadaşa sonuna kadar katılıyorum.
KORLEG
ZÜLKARNEYN
Kullanıcı avatarı
KarakuleGFB
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen KarakuleGFB »

Mesela yeni bölümler geldikçe ilk başlangıç alanları restore ediliyormuş gibi kırık binalar düzeltilebilir. Dokular yenilenebilir. Ama oyun motorunu değiştirmek oynadığınız oyunun dinamiklerini bozacağından sizi rahatsız edebilir.
Call of duty yıllardırd. İD Tech tabanlı (Quake 3 oyun motorunu) geliştirerek kullanmışlardır. Codu sevenler sırf oynanışın hıznı ve rahatlığını sevdiğinden alıyorlar. Motoru geliştirip grafik artırmak mümkün.
Tabi bazı arkadaşlar gölge v.b ışıklandırma demiş bence motora uyumlu değilse bu tarz ayarları artırmak kullanıcının en kaliteli donanıma sahip olsada optimizasyon sorunlarından kötü performansta oyun oynamasına yol açacaktır.
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

marasaldadas yazdı: 01 Ara 2017 18:15 Oyundaki enleri say deseler

1 Hikaye
2 Müzikler
:+1: Grafik beni bağlamaz. İstersem gider oynanışı zor Hitman 1 bile oynarım. Yeter ki oyun kendini bize sevdirsin.
Resim
Kullanıcı avatarı
theazula
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen theazula »

güncelleme ile en çok istediğim şey oyuna komut verdiğimizde bunu mikrosaniyede olsa gecikmeli yapma sorunun giderilmesi yani internetimiz iyi bile olsa pingli oynuyoruz bunu düzeltirlerse çok güzel olur :) ve birde windows 10 için uyumlu olması gerekli başlıktaki konuya gelirsek te bu tarz oyunlarda grafiğe önem vermeyen biriyim tabii çok çok aşırı kötü olmadıkça ikv yi sevdiren yanı müzikleri hikayesi ve kendi ekosistemi (maden sistemi vs.) olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
AnakinLandWalker
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen AnakinLandWalker »

Caffeine yazdı: 30 Kas 2017 20:27
turkoxHAMSTER yazdı: 30 Kas 2017 20:13
Caffeine yazdı: 30 Kas 2017 20:02 Sobee gücü, çalışan sayısı sınırlı olan bir şirket. The Witcher ile İKV'ni karşılaştırmak, Tofaş Şahin ile Porsche karşılaştırması yapmak gibidir. tabi bu yeni bir İKV'nin yapılamaması anlamına gelmiyor. sil baştan yeni bir İKV elbetteki yapılabilinir. zaman, para ve profesyonel ekip elemanları gerekiyor. senaristinden tutunda yapay zekaya kadar belkide en az 50 kişilik bir çalışma gerektiren bir yapım. Mevlüt Dinç'in "İKV'ni 3 kişiyle 1 yılda yaptık." dediği gibi olacak iş değil yani bu işler. bu işler departman departmandır. yani ne kadar para o kadar köftedir. "Oyunda her şey para olmuş!" diyenlerin yüksek grafiklerde, hatta Sanal Gerçeklik (VR) boyutundaki beklentilerine sadece gülüyorum. :D kimse kusura bakmasında yani, "Akçeye yine zam gelmiş!" diyen arkadaşlarda böyle bir beklenti içine girmesinler boşuna. amacım kimseyi radara almak değil. ben ortaya konuşuyorum. en azından oyun arayüzünde, haritalarda, bölgelerde, itemlerde, karakterlerde revizyona gidilebilinir. bu yeniliklerde oyuncuları kaçırmak yerine, oyuna çekecektir.
Senarist diyorsun İKV'nin metodik ve hikaye senaryosu zaten şuanki ekipte var. Gorgar'ın kendisi var zaten. Temel bireyler Sobee'de çalışıyor. Kader Mühürleri yeni ve kaliteli bir oyun motoruyla yazıldı. Demek ki Sobee'nin elinde lazım olan her şey mevcuttu. Onlar ise İKV'yi gözden çıkarıp yeni bir projeye giriştiler. Tabi ki bu konuda onlara hak veriyorum. İKV o dönemlerde miladını doldurmuştu. Fakat tercihlerini İKV'yi baştan tasarlamak olarak kullansalardı şuan çok daha büyük kazançlar elde etmiş oalcaklardı.
güzel diyorsunda şuan ki İKV ekibi yeterli mi sence? Kader Mühürleri'ne para harcamak yerine yeni ve kalıcı bir İKV projesine harcama yapmaları gerekirdi anlamında diyorum bende zaten. tek kişilik proje olmaz mantıken. herhangi bir bölümü tek kişiye bırakırsan farklı bakış açılarını yakalayamazsın bu sefer. yani her bir bölümde en az 4-5 kişi olacak ki beyin fırtınası olsun. sence İKV'nin hikayesi tatmin edici bir yapıda mı? açıkçası bana göre baştan savma bir hikaye kurgusuna sahip. yani oyunu çıkaralımda sonradan üzerinde değişiklikler yaparız mantığı ile hareket edilmiş gibi. Silkroad Online sanırım 2003 yılı projesi diye biliyorum. ama hala daha binlerce oyuncu tarafından oynanıyor. Metin 2, Knight Online. örnekler çoğaltılabilinir. ama kalkıpta "Ya bu projenin artık miladı doldu. Yeni bir projeye imza atma zamanı geldi artık." diye saçma sapan bir oyun ortaya koymadılar. bunun milatla falan alakası yok. oyun çeşitliliği açısından Kader Mühürleri projesine başlanıldıysa hadi eywallah derim. ama miladı doldu demekle, "Sizi bu oyundan yeterince sömürmüş bulunmaktayız. Bir de farklı projemizle sömürme yoluna gitmeyi planlıyoruz." demenin bence hiç bir farkı yok. :)
kimse kusura bakmasında 10 kişilik ekipler indie oyun çıkarıp ikvden daha başarılı olabiliyor.
witcherla ikv karşılaştırmayın demişsiniz fakat cd projekt red sobee den farksız bir yapımcı şirketiydi witcher 1 2 3 derken hepsinde bişeyler koydular kendilerine 3te parayı kırdılar ikvyede bu kadar ilgilenilseydi 2007den bu yana ufak ufakta olsa sürekli güncellemelerle oyun taze tutabilirlerdi 3 4 ayda bir grafik güncellemesi bu güncellemenin içinde sonraki güncellemenin temel dosyaları filan filan yani istense yolu çoktu fakat ikvden biz parayı aldık boşverin geliyo nasılsa kafasıyla devam edildiği için şu anda o yıllar içindeki fark kapatılamayacak gibi duruyor
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

theazula yazdı: 05 Ara 2017 22:01 güncelleme ile en çok istediğim şey oyuna komut verdiğimizde bunu mikrosaniyede olsa gecikmeli yapma sorunun giderilmesi yani internetimiz iyi bile olsa pingli oynuyoruz bunu düzeltirlerse çok güzel olur :) ve birde windows 10 için uyumlu olması gerekli başlıktaki konuya gelirsek te bu tarz oyunlarda grafiğe önem vermeyen biriyim tabii çok çok aşırı kötü olmadıkça ikv yi sevdiren yanı müzikleri hikayesi ve kendi ekosistemi (maden sistemi vs.) olduğunu düşünüyorum.
+1