İKV İÇİN DAHA BÜYÜK RİSK YAKLAŞIYOR MU?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
APRICITAS
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Salvatore Brothers

İKV İÇİN DAHA BÜYÜK RİSK YAKLAŞIYOR MU?

Mesaj gönderen APRICITAS »

Herkese merhaba, bazılarımızın bildiği ancak bazılarımızın da henüz haberi dahi olmadığı İKV kopyası (bir nevi çalıntı) denebilecek bir oyun projesi var. Tabi ki bazıları İKV yönetiminin oyunu ileriye taşıyamadığı için bu durumu haklı görebilir ancak ben bu duruma karşı çıkan taraftayım.

Evet İKV yönetimi bu oyunu ileriye taşımakta oldukça başarısız bir performans gösteriyor ancak bu hiçbir şekilde oyunun kopyasını çıkarmalarını haklı yapmaz. İKV yönetiminin bu yeni oyun projesi hakkında herhangi bir süreç yürütecekler mi bilmiyorum ama bu konuda oyuncu kitlesini tamamen kaybetmemek için kesinlikle oyun için önemli ve radikal adımlar atması gerektiğine inanıyorum.

Son zamanlarda oyuncular tarafından "yeni sunucu" isteği giderek artmakta. Bu konuyu hile, bug gibi oyunun temel sorunlarından sonraki sıraya taşımaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü üzücü ama ilerleyen süreçlerde kemik kitlesini bile kaybetmesi muhtemel gözüküyor.

İKV'yi oynayan bu kitle alternatif bir çıkış kapısı olmadığı için bugüne kadar oynamaya devam etti. Umarım yönetim bu konuyu ciddiye alıyordur ve önemli adımlar atmaya hazırlanıyordur.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Re: İKV İÇİN DAHA BÜYÜK RİSK YAKLAŞIYOR MU?

Mesaj gönderen AGRESIF »

yeni sunucu açılırsa kopya oyunlar rakip olamaz bu oyuna.
Kullanıcı avatarı
APRICITAS
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

AGRESIF yazdı: 11 May 2024 19:49 yeni sunucu açılırsa kopya oyunlar rakip olamaz bu oyuna.
Katılıyorum, yeni sunucu açıp bir de o sunucu ile güzel bir şekilde ilgilenirlerse rakip olamazlar.
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: YENİ SUNUCU İSTİYORUZ

Mesaj gönderen IFonQzrail »

Bahsedilen kopya oyun tam bir fiyasko. Beklentiler o kadar yüksekti ki oyunun fragmanı görünce hüsrana uğradık. Üstüne yönetimi durmadan belirsiz tarih vererek ve oyunu geciktirerek kitlesinin güvenini sarstı.

İKV'ye gelecek olursak kopya olayları herkesi bitirdi. Emek sıfıra düştü oyunda yapacak hiç bir şey kalmadı. Baştan yeni bir karakter yaratıp oynayayım, emeklerimle bir şeyler düşüreyim üreteyim diyorum fakat aklıma onca kopyalanan materyaller, eşyalar geliyor ve sonra diyorum ben niye emek vereyim abi ? Örneğin ilk grup bölgeleri geldiğinde migratta zırh düşürdüğünde havandan geçilmiyordu veya ejder asa, ecel getiren ürettiğinde ayrı bir havan oluyordu. Çünkü emek veriyordun maden topluyordun ticaret yapıyordun uğraşıyordun kısaca.

Kopya hile işlerinin önüne geçmiş iken oyunu tekrar ayağa kaldırmanın tek yolu yeni tertemiz aktarıma kapalı bir sunucu açmaktır önerim. Bu açılan sunucu ile birlikte bir çok oyuncu geri dönecektir.
Bekliyoruzzzz....

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
APRICITAS
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

IFonQzrail yazdı: 11 May 2024 21:08 Bahsedilen kopya oyun tam bir fiyasko. Beklentiler o kadar yüksekti ki oyunun fragmanı görünce hüsrana uğradık. Üstüne yönetimi durmadan belirsiz tarih vererek ve oyunu geciktirerek kitlesinin güvenini sarstı.

İKV'ye gelecek olursak kopya olayları herkesi bitirdi. Emek sıfıra düştü oyunda yapacak hiç bir şey kalmadı. Baştan yeni bir karakter yaratıp oynayayım, emeklerimle bir şeyler düşüreyim üreteyim diyorum fakat aklıma onca kopyalanan materyaller, eşyalar geliyor ve sonra diyorum ben niye emek vereyim abi ? Örneğin ilk grup bölgeleri geldiğinde migratta zırh düşürdüğünde havandan geçilmiyordu veya ejder asa, ecel getiren ürettiğinde ayrı bir havan oluyordu. Çünkü emek veriyordun maden topluyordun ticaret yapıyordun uğraşıyordun kısaca.

Kopya hile işlerinin önüne geçmiş iken oyunu tekrar ayağa kaldırmanın tek yolu yeni tertemiz aktarıma kapalı bir sunucu açmaktır önerim. Bu açılan sunucu ile birlikte bir çok oyuncu geri dönecektir.
Bekliyoruzzzz....

Resim
Söylenebilecek her şeyi söylemişsin. +1
Kullanıcı avatarı
scorper
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen scorper »

APRICITAS yazdı: 11 May 2024 19:32 Herkese merhaba, bazılarımızın bildiği ancak bazılarımızın da henüz haberi dahi olmadığı İKV kopyası (bir nevi çalıntı) denebilecek bir oyun projesi var. Tabi ki bazıları İKV yönetiminin oyunu ileriye taşıyamadığı için bu durumu haklı görebilir ancak ben bu duruma karşı çıkan taraftayım.

Evet İKV yönetimi bu oyunu ileriye taşımakta oldukça başarısız bir performans gösteriyor ancak bu hiçbir şekilde oyunun kopyasını çıkarmalarını haklı yapmaz. İKV yönetiminin bu yeni oyun projesi hakkında herhangi bir süreç yürütecekler mi bilmiyorum ama bu konuda oyuncu kitlesini tamamen kaybetmemek için kesinlikle oyun için önemli ve radikal adımlar atması gerektiğine inanıyorum.

Son zamanlarda oyuncular tarafından "yeni sunucu" isteği giderek artmakta. Bu konuyu hile, bug gibi oyunun temel sorunlarından sonraki sıraya taşımaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü üzücü ama ilerleyen süreçlerde kemik kitlesini bile kaybetmesi muhtemel gözüküyor.

İKV'yi oynayan bu kitle alternatif bir çıkış kapısı olmadığı için bugüne kadar oynamaya devam etti. Umarım yönetim bu konuyu ciddiye alıyordur ve önemli adımlar atmaya hazırlanıyordur.

Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?
Merhabalar güzel tespitte bulunmuşsunuz. Evet bazı konularda haklısınız örneğin ikv akçeye zam geldi ilerde bir zam daha gelirse ve yenilik yapılmassa sizinde dediğiniz gibi ikvyi oynayak kemik grubu tamamen kalkacak ayakta tutan zaten sürekli oynayan oyunu kemik kadrolar örnek verecek olursam bir ürün düşünün örneğin tost. Bu tost fiyatı sürekli artıyor fakat içinde sadece sucuk var ama tostu çeşitlendirip bu ürünü satmak onların elinde sadece içinde sucuk olan tost sürekli fiyatı artarsa artık onu kimse yemez

Bu konuda foruma konu açtım okursanız vaktinizi ayırıp iyi olur saygılar

viewtopic.php?t=173761
Kullanıcı avatarı
Alicavus
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen Alicavus »

Sert, ağır gibi vuruşların olmadığı, ws lerin uzun sürdüğü ve bu oyunun tavan yaptığı dönem olan 39 lvl özlemle anıyoruz.
Umarım bu şekilde bir güzellik yapıp aktarımsız güzel bir kaç sunucu açılması dileklerimle...
Eski oyunu ve oyuncuları mum ışığıyla arıyoruz...

Güvenilir olmayan ve 1 lvl carlarla aktarım veya üretim yapmayınız.

Karakter sahibi olmak asil insanlara mahsustur.Asiller hep kıskanılmıştır.

ALİÇAVUŞ

Saygı Or Sevgi / Sevgi Or Saygı
(S.O.S)
Kullanıcı avatarı
CHAPPIE
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Lonca: Winter Is Coming

Mesaj gönderen CHAPPIE »

Yıllar bir tane daha İKV çakması bir oyun vardı. Söz de bütün İKV oyuncularını kendisine çekecekti? Ne oldu ona? :relaxed: . Mâlum oyunun da sonu ondan farklı olacağını sanmıyorum.
Kullanıcı avatarı
bymehmett
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen bymehmett »

İkv yıkılmaz.
Kullanıcı avatarı
makale34
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen makale34 »

Bence , Yeni sunucu açılmaz ise ister istemez ikv sona yaklaşıyor demektir.

Yönetim bu isteği görmüyormu ? yada gördüğü halde neden bir açıklama yapmıyor ?

iKV hukuksal olarak hiçbirşey yapamaz Eger kopya oyuna müdahele edile birseydi Ko çoktan Rise online önünü keserdi