Teklif?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
IKVFATALITY
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Game Of Karaköy

Teklif?

Mesaj gönderen IKVFATALITY »

Oyunda en anlamadığım soru. Bir adam bir şey yansıtıyor. Ne kadar diye soruyorum. Teklif? Diyor.

Ya kardeşim malın sahibi sensin , ne istiyorsun söyle bana uyarsa alayım , uymazsa almayayım. Yakın bir fiyata pazarlık yapayım vs.

Mesela bugün biri Yeşilmen altuncu zırh yansıttı şifa için. İhtiyacım vardı. Ne kadar dedim. Teklif? Dedi. 5k maden vereyim dedim. Şaka mı yapıyorsun diyor. Met23 veya 120k Karaköy madeniymiş fiyatı :d

Madem aklında fiyat var söylesene kardeşim. Ne uğraştırıyorsun beni. Piyasa da aşırı saçma bir hal aldı bu arada.

Mesela biri Yeşilmen ohm üçgen reçetesini 500 karaköy madenine satarken öbürü aynı reçeteye 200 bin Karaköy madeni istiyor :d Yani aynı şeyin bu kadar farklı fiyatlara satılmaya çalışılması çok enteresan.

Gerçi benim de başıma geliyor. Elimde buz 13 vardı discordda ucuz görüp aldığım. Satma niyetim olmadan bölgeden paylaştım. Ama gerçekten satmak istemiyordum. Biri sordu ne kadar diye...

Ben de almaz herhalde diye 150 bin Karaköy madeni dedim. Tamamen boş yapma amacıyla. Adam lodos sancağa gelir misin dedi :d Ulan dedim göz göre göre satmak istemediğim tılsım elimden kaydı gitti.

Sözümü de yemek istemedim. Aldım 150k madeni verdim adama tılsımı ama içimden " keşke 500k maden diyeydim " de demedim desem yalan olur :d
Eminönü: onix - onixx - oonix
TbaRon
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Teklif?

Mesaj gönderen TbaRon »

çoğu nabız yokluyor,
- ya elindeki malın piyasasını araştırıyor
- ya da piyasasına hakimdir,karşısındakinin bilmediğini varsayarak daha yüksek bi meblağ teklif ederse diye bekliyorlar hocam...

yani neye tutturursam kar diyerek bi önsezi içerisinde oyundaki çoğu kurnaz.
TbaRon
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen TbaRon »

çoğu nabız yokluyor,
- ya elindeki malın piyasasını araştırıyor
- ya da piyasasına hakimdir,karşısındakinin bilmediğini varsayarak daha yüksek bi meblağ teklif ederse diye bekliyorlar hocam...

yani neye tutturursam kar diyerek bi önsezi içerisinde oyundaki çoğu kurnaz.
Kullanıcı avatarı
Suminat
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Lonca: İttihad I Arz

Mesaj gönderen Suminat »

IKVFATALITY yazdı: 27 May 2022 20:32 Oyunda en anlamadığım soru. Bir adam bir şey yansıtıyor. Ne kadar diye soruyorum. Teklif? Diyor.

Ya kardeşim malın sahibi sensin , ne istiyorsun söyle bana uyarsa alayım , uymazsa almayayım. Yakın bir fiyata pazarlık yapayım vs.

Mesela bugün biri Yeşilmen altuncu zırh yansıttı şifa için. İhtiyacım vardı. Ne kadar dedim. Teklif? Dedi. 5k maden vereyim dedim. Şaka mı yapıyorsun diyor. Met23 veya 120k Karaköy madeniymiş fiyatı :d

Madem aklında fiyat var söylesene kardeşim. Ne uğraştırıyorsun beni. Piyasa da aşırı saçma bir hal aldı bu arada.

Mesela biri Yeşilmen ohm üçgen reçetesini 500 karaköy madenine satarken öbürü aynı reçeteye 200 bin Karaköy madeni istiyor :d Yani aynı şeyin bu kadar farklı fiyatlara satılmaya çalışılması çok enteresan.

Gerçi benim de başıma geliyor. Elimde buz 13 vardı discordda ucuz görüp aldığım. Satma niyetim olmadan bölgeden paylaştım. Ama gerçekten satmak istemiyordum. Biri sordu ne kadar diye...

Ben de almaz herhalde diye 150 bin Karaköy madeni dedim. Tamamen boş yapma amacıyla. Adam lodos sancağa gelir misin dedi :d Ulan dedim göz göre göre satmak istemediğim tılsım elimden kaydı gitti.

Sözümü de yemek istemedim. Aldım 150k madeni verdim adama tılsımı ama içimden " keşke 500k maden diyeydim " de demedim desem yalan olur :d
Bu tarz düşük kalitede oyunculara prim vermemek alıcıların elinde. Gerekirse ihtiyacınız olan şeyi almayın fakat bunlara prim vermeyin..bence
İttihad I Arz
Kullanıcı avatarı
kyuriel
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: Rise of Abyss

Mesaj gönderen kyuriel »

Tamamen haklısın dostum dünyada ki tüm popüler oyunları oynadım bilinmeyenler vesairede ama bu konuşmalara denk geldiğimi hatırlamıyorum bu oyunun kitlesi sıkıntılı "Teklif?", "Ne veriyorsun?" bende diyorum ki "Satan ben değilim sensin sen söyle fiyatını uyarsa alırım uymaz ise almam" oda "Sende alıcısın kanka teklif vermelisin" bende Satıcı ve alıcı nedir bunun detaylarını anlatıyorum arkadaşlara fakat aynı şekilde devam ediliyor (: Yani bu konuşma çok komik ve üzücü değil mi? Bunu kafası düzgün çalışan bir insan söylemez. Önceden bu şekilde satıcı alıcı konuşmaları çok nadir olurdu yeni yeni türediler çünkü şuan oyunda kalan genel kitlenin türkçe olsun metamatik olsun temel problemleri mevcut ne alıcı ne satıcı herkes aynı, Eminönünde ve Beyazköşkte elbet alışveriş yapan vardır benim ile ben bu şekilde söylemlere cevap vermiyorum kişiler üstelerse yasaklıyorum.
Loncalar
Lodos [Rise of Abyss]
Arz [E X E]
Karakterler
schenKi
ANDRON
Imcomeback
ANDRONN
Öylebakma
IANDRONI
TTYusuf
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen TTYusuf »

Biz çok söyledik oyuna pazar sistemi gelsin diye ama olmadı malesef sonuç böyle :) Hem pazara koyulan malzemenin max ve min fiyatlarını oyun yöneticileri belirleyebiliyordu. Çok güzel sistemdi ama kaydı gitti bu öneride her öneri gibi.
Resim
YuRNeRo
Kullanıcı avatarı
IKVFATALITY
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Game Of Karaköy

Mesaj gönderen IKVFATALITY »

kyuriel yazdı: 28 May 2022 09:44 Tamamen haklısın dostum dünyada ki tüm popüler oyunları oynadım bilinmeyenler vesairede ama bu konuşmalara denk geldiğimi hatırlamıyorum bu oyunun kitlesi sıkıntılı "Teklif?", "Ne veriyorsun?" bende diyorum ki "Satan ben değilim sensin sen söyle fiyatını uyarsa alırım uymaz ise almam" oda "Sende alıcısın kanka teklif vermelisin" bende Satıcı ve alıcı nedir bunun detaylarını anlatıyorum arkadaşlara fakat aynı şekilde devam ediliyor (: Yani bu konuşma çok komik ve üzücü değil mi? Bunu kafası düzgün çalışan bir insan söylemez. Önceden bu şekilde satıcı alıcı konuşmaları çok nadir olurdu yeni yeni türediler çünkü şuan oyunda kalan genel kitlenin türkçe olsun metamatik olsun temel problemleri mevcut ne alıcı ne satıcı herkes aynı, Eminönünde ve Beyazköşkte elbet alışveriş yapan vardır benim ile ben bu şekilde söylemlere cevap vermiyorum kişiler üstelerse yasaklıyorum.
Valla haklısın , cidden temel Türkçe problemi var oyundaki kitlenin. Genelde zaten kimle konuşsam ilkokul terk oluyorlar. Hani bu devirde ilkokulda okulu terketmek de bi garip :d Tek tük lisans seviyesinde insana denk geliyorum ki onlar da kendini konuşmaları ile belli ediyor.
Eminönü: onix - onixx - oonix
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen AGRESIF »

Çoğunun aklında fiyat var ama acaba fazla verirde satar mıyım düşüncesiyle yazılıyor :')
Kullanıcı avatarı
mustafaxx
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: Kendime Özel

Mesaj gönderen mustafaxx »

merhabalar;
öncelikle soruna cevap vermek istedim sonra kendi sıkıntımı da dile getiririm
bana bu tarz soru ile gelene benim dediğim tek şey 10 maden sattığı ürünün ne olduğu önemli değim önce bi dalga geçiyor benle ama ben '' teklif isteyen sensin benim aklımdaki fiyatı bu'' diyorum madem aklında fiyat var neden karşındaki adama ''Teklifin nedir '' diye sorarsın

kendi sorumuna gelince artık oyunda önce bono ile alış verişler durdu tamamen maden tılsım takasına dönmüştü lakin artık oda devrini yitirmiş ki sadece reel satış yapıyorlar ki oda takı tılsım falan değil bildiğin karaköy reçeteleri
halley ceket reçetesi soruyoruz adamlar 100 ile 150 lira arası fiyat çekiyorlar bu oyunda acaba reçetelere bu fiyatı veren varmı hatat reçeteye para veren varmı bilmiyorum ben o fiyata 2 seti full karakterler buluyorum

oyun bu hale gelmiş durumda
TTYusuf
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen TTYusuf »

Kimse reçete maden almazsa reel paraya bu haksız kazanç elde eden arkadaşlar yavaş yavaş yok olur. Adam kopya maden yapıyor birde bunu reel paraya satıyor. Bu devirde haram falan kimsenin umurunda değil o yüzden enteresan paranın ...... olmuş millet. Bunun önüne anca ihtiyacı olanların bunları almaması geçer.. Bence bu oyuna pazar sistemi de şarttı.
Resim
YuRNeRo