Oyunda Fark Ettiğim Adaletsizlikler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
ikizler92
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları

Oyunda Fark Ettiğim Adaletsizlikler

Mesaj gönderen ikizler92 »

Bundan 3 yıl evvel karaköy güncellemesinin gelmesine bi kaç ay kala oyunu bırakan usta bir büyücü olarak bu satırları yazıyorum. Oyuna yaklaşık 1 ay evvel geri döndüm 1 ay boyunca pandemininde yarattığı a sosyallikle evde kal paketi alıp günde yaklaşık 12 saat maden dönerek halley set ürettim bir çok tılsımda oyunu bırakmadan evvel karakterimde duruyordu.
49 seviye döneminde full kıyamet setimle ve tılsımlarımla her karakterle rahatlıkla başa çıkabılıyordum m1 met 2 3 met 3 vs tılsımlarıyla def 2 3 gazap vs ayırt etmeden mücadele veriyordum ve şunuda söyliyim büyücüyü gerçekten ustaca kullanan bir oyuncuydum işi biliyorum yani vs lerde bileğimi bükmek zordu (övünmek için değil sadece büyücü oynamayı bildiğimi anlatmak istiyorum burada işi bilmiyorsun vs diyenler olursa diye )

Neyse gelelim sadede halleyleri dizdim tılsımlarda hazır girdim klana arkadaş ne göreyim sayısız adaletsizlik var hiç mi test yapmadınız hiç mi karşılaştırmadınız bu karakterleri anlamadım gitti.

Dikkat 3 tılsımı oda nedir arkadaş ? Maratonların etkisi geçti char bildiğin yürüyor herife 2 büyü atıyoruz herif dibimiz de ? Ağır sert koyuyor yerdeyiz char hareket etmiyor zihin tutulması cabası b.b 3 ü taksam met 2 3 ü çıkarıcam bide üst üstte atacak dikkatleri hiç hareket edemicez. % 30 ihtimal zaten kafadan zihin tutuyor zihin tutarsa hiç ama hiç şans kalmıyor.
Herif depar atıyor kilit atıyorum kilit bitiyor 15 sars ile sarsı açıyor 2. depar geliyor kutuba alsak durduracak işi bitirecek.

Şimdi hiç mi savaşçı kesemedin diyenler olacak evet kestim çok kestim ama adama maks mesafeden dalmadığım sürece hiç şansım kalmıyor hele birde işi bilense anında yatırıyor fizik mesafesini örnek veriyorum 30 metre olarak ele alalım ben bu adamı 20 metrede 100 cana 100 can yakalayınca herif indiriyor bizi dikkat 3 tılsımından hareket edemiyorum

Şimdi gel gelelim şifacıya arkadaş bu nedir adam gazap moduna geçmeden 4000 4000 zehir koyuyor zehri atıyor sonra şifa itemlerini takıyor bütün vuruşlarım krtik gelsede yok abi adam ölmüyor b.b 3 tılsımı takalım desek met 2 3 ü çıkarıyoruz bu sefer 75 zırhlı adam hasar veremıyorsun . Adam üst üstte zehirliyor 3. zehirden sonrasına hasar alarak bozuyorsun hadi buraya kadar herşey okey ama oda ne ? Olm o çağrı tılsımı nedir öyle herif kangalı bi salıyor kangal saniye başı 2000 2000 vuruyor keselim diyorsun yok abi vur Allah vur vur Allah vur ölmüyor bi yandan herifin zehiriyle uğraşıyoruz adam hiç bir halt yapmasa sırf kangal atsa kangalı kesene kadar 50 can gidiyor sayın yöneticiler kangal az az bence bırakın şifacılar Kadım Hidra Salsın ya ? Abi yardımcı dediğin bu kadar güçlü olmaz celp eder sersemletir 3 5 enerjı götürür rahatsız eder hepsi bu ama siz bi yardımcıdan resmen boss yaratmışssınız. Yardımcıyı kitledik diyelim hem şifaya atmamız gereken kilitten olduk hem şifacı 2. yı salıyor üstüme o sürede b.b 3 takmak zorundayım zehirlerinden ötürü met 2 3 çıktı adama hasar veremıyorum ki herifin zırhı 75 o sürede indiremiyorsun adamı..

Özetle karakterler arasında ciddi dengesizlikler mevcut büyücü bazı durumlarda aşırı pasif bi kurbanlık oyun gibi kalıyor bir karakter Aynı anda hem direnç açabiliyor hem zırhını 75 yapıyor hem can basıyor hemde 4000 5000 zehir veya asit hasarları veriyor hemde üstüne üstlük Kadim Hidra pardon kangal salabiliyor ee başka abi birde nüklüeer başlık verin tam olsun heriflerin bi uçmadığı kaldı bence yönetim ekibi karakter arası testleri tekrar yapsın ben şahsen yönetime şu teklifi sunuyorum

Test sunucusuna geçelim bana bir şifacı ve istediğim tılsım ve itemleri verin karşıma bir büyücü koyun full + full sabahtan akşama kadar deneyelim test edelim eğer yakın bir sonuç çıkarsa kendimi köprüden atacam o kadar iddaalıyım.
Kullanıcı avatarı
Ttaymmm
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: R U S

Re: Oyunda Fark Ettiğim Adaletsizlikler

Mesaj gönderen Ttaymmm »

8 li tılsım sistemine geçilmesi gerektiğinin kanıtı.
Kullanıcı avatarı
SkyBlue
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Lonca: Donquixote Family

Mesaj gönderen SkyBlue »

Bence 8 tılsımdan çok, Buz 1 3 takılması gerektiğinin kanıtı. 3 yıldır oynamamanın getirdiği biraz paslanmışlık da var tabii. Düzelir düzelir.
~ Donquixote Family ~
~ Mihawk ~
Kullanıcı avatarı
Ttaymmm
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Klan: Lodos
Lonca: R U S

Mesaj gönderen Ttaymmm »

SkyBlue yazdı: 08 May 2021 10:06 Bence 8 tılsımdan çok, Buz 1 3 takılması gerektiğinin kanıtı. 3 yıldır oynamamanın getirdiği biraz paslanmışlık da var tabii. Düzelir düzelir.
Hocam buz 1 3 ile şifacı kısmının ne gibi bir bağlantısı var anlayamadım.
Kullanıcı avatarı
SkyBlue
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Lonca: Donquixote Family

Mesaj gönderen SkyBlue »

Ttaymmm yazdı: 08 May 2021 10:14
SkyBlue yazdı: 08 May 2021 10:06 Bence 8 tılsımdan çok, Buz 1 3 takılması gerektiğinin kanıtı. 3 yıldır oynamamanın getirdiği biraz paslanmışlık da var tabii. Düzelir düzelir.
Hocam buz 1 3 ile şifacı kısmının ne gibi bir bağlantısı var anlayamadım.
Şifacı değil Savaşçı. Şifacıyı Arındırıcı Set ile kesemeyen kaldı mı?
~ Donquixote Family ~
~ Mihawk ~
LOSTinSPACE
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen LOSTinSPACE »

Şifacının 75 zırhı yok ruh kalkanı 15 iken 58 oluyor . Abartma bence D ayrıca büyücülerde met23 tılsımının abartıldığını düşünüyorum adam 1 fizik atıyor arkasından def23 lü savaşçı 1 düz vuruyor hop 30k çok aşırı abartılmış.
Silindir
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Silindir »

Usta bir büyücü, savaşçıya asla kaybetmez. Bırak kaybetmeyi savaşçı bir vuruş bile atamaz. Buz tılsımları ile çok esc attırmışlığım var. Aynı zamanda savaşçı ile savaşırken item olarak üstün olduğum büyücülerin buz 13 ile çok canımı sıkmışlıkları var. Tılsım kombinasyonlarını öğren, karaköy de otomobil tren gibi büyücünün siper olarak kullanabileceği bir çok yapı var. Usta bir büyücü, Savaşçı yı maymun eder. Şifacı için ise işin zor dostum. Bu da denge demektir zaten.

Bence asıl sorun sayısal eşitsizlik. Bir taraf diğer tarafa karşı daha kalabalık olursa sancağı zindan ediyor. Aynı zamanda klanda tek başına takılma imkanın yok, grup grup savaşanlar oluyor. Onlara karşı yapabileceğin pek birşey yok.
PEHLIVAN
YigidoSivasli
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen YigidoSivasli »

Silindir yazdı: 13 May 2021 11:50 Usta bir büyücü, savaşçıya asla kaybetmez. Bırak kaybetmeyi savaşçı bir vuruş bile atamaz. Buz tılsımları ile çok esc attırmışlığım var. Aynı zamanda savaşçı ile savaşırken item olarak üstün olduğum büyücülerin buz 13 ile çok canımı sıkmışlıkları var. Tılsım kombinasyonlarını öğren, karaköy de otomobil tren gibi büyücünün siper olarak kullanabileceği bir çok yapı var. Usta bir büyücü, Savaşçı yı maymun eder. Şifacı için ise işin zor dostum. Bu da denge demektir zaten.

Bence asıl sorun sayısal eşitsizlik. Bir taraf diğer tarafa karşı daha kalabalık olursa sancağı zindan ediyor. Aynı zamanda klanda tek başına takılma imkanın yok, grup grup savaşanlar oluyor. Onlara karşı yapabileceğin pek birşey yok.
Çok usta büyücü ile ws attım ve çok galibiyet aldım. Elimde tomruk ile kovalayacagima 70 menzilli silah ile def23 ve dikkat durdurma ile hiçte zorlanmadan kazanıyorum. Buz 13 olsa da ! Buz menzili kısadır. Tabancaya karşı mesafesi de düşük. Zaten ws atan savaşçı ya ateşe ya da buza direnç verir. Fizik ile 70 menzil tabanca arasında 1 adım mesafe farkı var ki dikkat atmak o mesafeyi hayli kapatıyor . Zırh mi kıracak tak zihin tılsımlı ver 15 puan istediği tılsımla zırh kırsın:-)
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

Şifacı kangalı:
Resim
Silindir
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Silindir »

YigidoSivasli yazdı: 13 May 2021 12:57
Silindir yazdı: 13 May 2021 11:50 Usta bir büyücü, savaşçıya asla kaybetmez. Bırak kaybetmeyi savaşçı bir vuruş bile atamaz. Buz tılsımları ile çok esc attırmışlığım var. Aynı zamanda savaşçı ile savaşırken item olarak üstün olduğum büyücülerin buz 13 ile çok canımı sıkmışlıkları var. Tılsım kombinasyonlarını öğren, karaköy de otomobil tren gibi büyücünün siper olarak kullanabileceği bir çok yapı var. Usta bir büyücü, Savaşçı yı maymun eder. Şifacı için ise işin zor dostum. Bu da denge demektir zaten.

Çok usta büyücü ile ws attım ve çok galibiyet aldım. Elimde tomruk ile kovalayacagima 70 menzilli silah ile def23 ve dikkat durdurma ile hiçte zorlanmadan kazanıyorum. Buz 13 olsa da ! Buz menzili kısadır. Tabancaya karşı mesafesi de düşük. Zaten ws atan savaşçı ya ateşe ya da buza direnç verir. Fizik ile 70 menzil tabanca arasında 1 adım mesafe farkı var ki dikkat atmak o mesafeyi hayli kapatıyor . Zırh mi kıracak tak zihin tılsımlı ver 15 puan istediği tılsımla zırh kırsın:-)
Bahsettiğim iddialı ws değil normal klan savaşı. Buz Tılsımı takmak buz giyeceğin anlamına gelmez. Fizik giyersin buz Tılsımın olur dibine yaklaştımazsın. Ayrıca kattığınız yorum için teşekkür ederim. Sayenizde bir taktik öğrenmiş oldum :) Keşke tüm oyuncular sizin gibi bilinçli oynasa, kısıtlı olan taktikleri geliştirebilse. İyi Çember oynayan bir büyücüye karşı bu taktik tutar mı acaba? Deneyimleme sansınız oldu mu? Paylaşırsanız sevinirim. Saygılar.
PEHLIVAN