Oyunda Herkesin Çıkarcı Olması

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
KulBilgeKagan
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Re: Oyunda Herkesin Çıkarcı Olması

Mesaj gönderen KulBilgeKagan »

dade1302 yazdı: 31 Mar 2021 12:58 herkes çıkarcı diyip forumda kendi çıkarın için reçete istiyorsun ? :D
Bir reçeteye 90 T para istemek çıkarcılıktır. Y2 + 20 T teklifini bile kabul etmiyorlar. Reçetenin ederi 30 T olmalıdır.

Burada eski oyuncular vardır belki, biz zamanında hakirden düşürdüğümüz reçeteleri eşe dosta hediye ederdik. Şimdi hediye beklemiyorum ama 20-30 T'ye satan eskilerden birileri çıkar belki diye buraya yazdım. Bunun çıkarcılıkla alakası yok.
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Bana da ''Halley'' veya ''Ferro'' ceket reçetesi düşse şu oyun piyasasında bende 100t çekerdim sanırım.
kedi
Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Anka
Lonca: Eppur Si Muove

Mesaj gönderen Sonne »

BayTerapi yazdı: 31 Mar 2021 17:10 Bana da ''Halley'' veya ''Ferro'' ceket reçetesi düşse şu oyun piyasasında bende 100t çekerdim sanırım.
Ben satmayıp cinsliğine bölgeye yansıtırdım.
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

Bilirler her şeyi doğru ama niye yürüyüp dururlar eğri ?
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Sadece reçeteler için yazmıyorum oyun ne kadar serbest piyasa olsasada işin aslı tamamen arz talep meselesi. Bir eşyaya madene yada reçeteye ilgi çok ise ve o ürün piyasada çok az sınırlı sayıda bulunuyorsa dolayısıyla fiyat artışı oluyor buda doğal birşey bunun eski veya yeni oyunculukla bir alakası olduğunu düşünmüyorum.
En basit örneği 39 dan 49 a geçiş yaptığımızda yeni ve eski bütün herşeyin fiyatı neredeyse 10 a katlanmıştı eee.. o zaman eski oyuncuydu herkes niye fiyatlar o kadar arttı 😀

İridyum 8 m
Menekşe 40 m
Mavi topaz 20 m

Bunları göz önünde bulundur sonra eleştirini birdaha düşün derim dostum iyi forumlar 😊
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Cankurtarann »

OZHANBEY yazdı: 01 Nis 2021 15:04 Sadece reçeteler için yazmıyorum oyun ne kadar serbest piyasa olsasada işin aslı tamamen arz talep meselesi. Bir eşyaya madene yada reçeteye ilgi çok ise ve o ürün piyasada çok az sınırlı sayıda bulunuyorsa dolayısıyla fiyat artışı oluyor buda doğal birşey bunun eski veya yeni oyunculukla bir alakası olduğunu düşünmüyorum.
En basit örneği 39 dan 49 a geçiş yaptığımızda yeni ve eski bütün herşeyin fiyatı neredeyse 10 a katlanmıştı eee.. o zaman eski oyuncuydu herkes niye fiyatlar o kadar arttı 😀

İridyum 8 m
Menekşe 40 m
Mavi topaz 20 m

Bunları göz önünde bulundur sonra eleştirini birdaha düşün derim dostum iyi forumlar 😊
oyuna nadir giriyorum, girince sohbet edip çıkıyorum. sohbet sonu artık bu menekşeleri hediye ediyorum. hey gidi menekşe zamanında neydi, şimde ne oldu : ).
Kullanıcı avatarı
OZHANBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Özgürlük İçin Savaş

Mesaj gönderen OZHANBEY »

Cankurtarann yazdı: 02 Nis 2021 00:20
OZHANBEY yazdı: 01 Nis 2021 15:04 Sadece reçeteler için yazmıyorum oyun ne kadar serbest piyasa olsasada işin aslı tamamen arz talep meselesi. Bir eşyaya madene yada reçeteye ilgi çok ise ve o ürün piyasada çok az sınırlı sayıda bulunuyorsa dolayısıyla fiyat artışı oluyor buda doğal birşey bunun eski veya yeni oyunculukla bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

İridyum 8 m
Menekşe 40 m
Mavi topaz 20 m

oyuna nadir giriyorum, girince sohbet edip çıkıyorum. sohbet sonu artık bu menekşeleri hediye ediyorum. hey gidi menekşe zamanında neydi, şimde ne oldu : ).
Eski değeri kalmadı hiçbirşeyin artık :D
🏹 ÖZHANBEY
💉 DrÖZHAN
🔪 ÖZHAN
Hiçkimse göründüğü kadar iyi , anlatıldığı kadar kötü değildir... ;)
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

İridyum 8 m
Menekşe 40 m
Mavi topaz 20 m

39 zamanı hiç bir işe yaramayan menekşe elmasları 500k dan toplayan adamlar vardı :)
Mavi topaz 5m falandı diye hatırlıyorum çok çekerdim 49 döneminde.