Yönetimin para tuzaklari

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
yunusreyy
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Yönetimin para tuzaklari

Mesaj gönderen yunusreyy »

Yeni gelen bölgede 55 levelden sonra hasarınız düşüyor ve hasar artımı icin adaları partlamniz gerekiyor buda akce demek.
Yeni bölgede ilk zamanlar bir kargaşadan oturu sunucuların yoğun olasından dolayı cogu insana plus paket aldırmaya teşvik edip aldırdılar.

Son ve aklima takilan onemli bir husus ise;
Oyunda karakter silmek sizce de cok kolay değil mi ?
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H

Re: Yönetimin para tuzaklari

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Dönerciden ekmek arası istediğin zaman abi bu kadar ugrasmissin yer acmissin işçi almışsın emek vermişsin ama bana bu ekmek arası döneri bedava ver . Hiçbir hak talebinde bulunma ve bu döneri benden hariç kim isterse onlara da ücret talebinde bulunmadan ver diyorsun . Şimdi burda o dönerci adamin bunu aylarca yaptığını düşün , ve sonunda iflas eder.
Örneği Ikv için empati yaparak düşünün sonra bu konuyu açın arkadaşlar
Bakterisavascisi
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Bakterisavascisi »

MaHKuMII yazdı: 29 Nis 2018 14:10 Dönerciden ekmek arası istediğin zaman abi bu kadar ugrasmissin yer acmissin işçi almışsın emek vermişsin ama bana bu ekmek arası döneri bedava ver . Hiçbir hak talebinde bulunma ve bu döneri benden hariç kim isterse onlara da ücret talebinde bulunmadan ver diyorsun . Şimdi burda o dönerci adamin bunu aylarca yaptığını düşün , ve sonunda iflas eder.
Madem dönerci örneğinden gidiyoruz o zaman bir de dönerciyi yönetim gibi ele alalım. Dönerci döner eti koymak için bıçağın kesmediğini söyleyerek para istiyor(sunucu doluluğu),döneri sana uzatırken elim kalkmıyor diyip para istiyor(çt kutu olmadan üretim ve toplamaların sıfırlanamaması), başkasına ayrı sana ayrı döner koyuyor ve başkasına koyduğu miktar fazlaysa bu fazla döner eti için senden para istiyor(silah yükseltme).

Dönerci hiç de masum değilmiş...
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H

Mesaj gönderen MaHKuMII »

Bakterisavascisi yazdı: 29 Nis 2018 14:30
MaHKuMII yazdı: 29 Nis 2018 14:10 Dönerciden ekmek arası istediğin zaman abi bu kadar ugrasmissin yer acmissin işçi almışsın emek vermişsin ama bana bu ekmek arası döneri bedava ver . Hiçbir hak talebinde bulunma ve bu döneri benden hariç kim isterse onlara da ücret talebinde bulunmadan ver diyorsun . Şimdi burda o dönerci adamin bunu aylarca yaptığını düşün , ve sonunda iflas eder.
Madem dönerci örneğinden gidiyoruz o zaman bir de dönerciyi yönetim gibi ele alalım. Dönerci döner eti koymak için bıçağın kesmediğini söyleyerek para istiyor(sunucu doluluğu),döneri sana uzatırken elim kalkmıyor diyip para istiyor(çt kutu olmadan üretim ve toplamaların sıfırlanamaması), başkasına ayrı sana ayrı döner koyuyor ve başkasına koyduğu miktar fazlaysa bu fazla döner eti için senden para istiyor(silah yükseltme).

Bak ben sana gerçek bir örnek verdim, sen iste ihtimalleri ortaya koydun , sen dönerciyr gittiğinde dönerci " bıçak , sen parayı verdiğinde sivri olacak, elim kalkmıyor biraz daha para ver ' mi diyor 🤔😂😂😂 parayı veren düdüğü çalar . Para vermeyen ise sadece kısıtlamalarla dolu bir oyun oynar. Bir yerlere ulaşmak için bir şeyler feda edilir. Yoksa amacına ulaşamazsınız. Yani hem ayranim dökülmesin hem... 😅 Anlayışı ile gitmeyin
Kullanıcı avatarı
ghoul
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen ghoul »

MaHKuMII yazdı: 29 Nis 2018 14:46
Bakterisavascisi yazdı: 29 Nis 2018 14:30

Bak ben sana gerçek bir örnek verdim, sen iste ihtimalleri ortaya koydun , sen dönerciyr gittiğinde dönerci " bıçak , sen parayı verdiğinde sivri olacak, elim kalkmıyor biraz daha para ver ' mi diyor 🤔😂😂😂 parayı veren düdüğü çalar . Para vermeyen ise sadece kısıtlamalarla dolu bir oyun oynar. Bir yerlere ulaşmak için bir şeyler feda edilir. Yoksa amacına ulaşamazsınız. Yani hem ayranim dökülmesin hem... 😅 Anlayışı ile gitmeyin
Ekran kartınız nedir?
Kullanıcı avatarı
movie
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen movie »

yunusreyy yazdı: 29 Nis 2018 11:40 Yeni gelen bölgede 55 levelden sonra hasarınız düşüyor ve hasar artımı icin adaları partlamniz gerekiyor buda akce demek.
Yeni bölgede ilk zamanlar bir kargaşadan oturu sunucuların yoğun olasından dolayı cogu insana plus paket aldırmaya teşvik edip aldırdılar.

Son ve aklima takilan onemli bir husus ise;
Oyunda karakter silmek sizce de cok kolay değil mi ?

Silah yükseltme yeni olan bir şey değil hasarın düşmese bu sefer yaratıkların enerjileri fazla olurdu yine yükseltirdin silahları.
Bunları geçin, niye oyun geri sarılıyor oyuncuların emeğinin hiç mi önemi yok gibi şeyleri söyleyin. Gerisi tırı vırı.
Everything is about math just math
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Son Kaptan

Mesaj gönderen noctiluca »

Yukaridaki ilk 3 mesaji okudum her iki arkadas da hakli bence, evet para sart çünkü insanlar orada calisiyor, ama bir yandan da para bir tercih meselesi olmali zorunluluk degil, CS GO oyununu ornek verebiliriz. Hasar farklıligi yaratmiyor ama farkli ceketler vs olabilir
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!
PerfectStorm
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen PerfectStorm »

noctiluca yazdı: 29 Nis 2018 15:37 Yukaridaki ilk 3 mesaji okudum her iki arkadas da hakli bence, evet para sart çünkü insanlar orada calisiyor, ama bir yandan da para bir tercih meselesi olmali zorunluluk degil, CS GO oyununu ornek verebiliriz. Hasar farklıligi yaratmiyor ama farkli ceketler vs olabilir
csgo pubg gibi oyunları oynayarak para kazanabiliyorsun :D ikv oynayanların kaç tanesi verdiği parayı çıkarmıştır sence
%5 bi ihtimaldir yani tamamen paraya döküldü oyun.

Asalarda lvl farkı 10 olması lazım Philetos gorevinde Anka 25lvlde alıyorsun 35de hasarı düşerken (düşünün parlatılmamış düz asa) gel görün ki 49lvl lik parlatılmış asayı 54 lvle kadar kullanabiliyoruz bu tamamen düzmece ve para tuzagıdır.
Silahımın hasarı düşmesi yerine yaratıkların ona göre daha az hasar alması gerekir bütün oyunlarda bu böyledir.

Hadi herşeyi geçtim ben yıllarımı verip biriktirdiğim çemberlitaş vb. eşyalarımı neden işportaya satmak zorundayım yahu şu BANKA YI 5 10 SAYFA YAPSALAR ÖLÜYOLAR MI

söylenecek çok şey var ama birazdan bu msjımı da silerler son günlerde ne yazsam siliyorlar nasıl olsa işlerine gelmiyor
Kullanıcı avatarı
noctiluca
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Son Kaptan

Mesaj gönderen noctiluca »

Ya ben yaklasik 9 sene once başladığımda banka 3 bolme diye hatirliyorum yanlis mi? Yoksa dogru bilgi mi arkadaslar
Resim
IKV Maden Haritalari Yazilimi: incele (250 kez indirildi)

IKV VIDEOLARI ICIN TIKLA!