-Gaffar kesim taktiği

Anka sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
QYuSuFQ
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Army Of Heavens

-Gaffar kesim taktiği

Mesaj gönderen QYuSuFQ »

Öncelikle selamun aleykum

Forumda oylesine dolasirken ankadaki sohbeti merak ettim ve girip bakiyim dedim.
Belki hala sunucuda gaffari kesemeyenler vardir diye taktigi paylasmak istedim.

Yaninizda olmasi gerekenler
-Yuksek fizik hasari olan carlar
-1000 elek 1000 buz %75 zirh mumkun oldugunca yuksek ates sirencli tank
-ruh calan iksir (sifaci haric adam basi 2 tane)
-1 sifaci 1 tank 4 buyucu

Gelelim ozelliklere
1 adet bb ci olucak ki semiha direnc kirma atinca tanki bozsun.
Yetenekleri:
Bozma 10
Fizik ve bilgisi 15
Buz ve bilgisi 15
Kutup 15
Tesla 1
Kons 15
Medi 2

1 adet kirmaci
Yetenekleri:
Kirma 15
Fizik ve bilgisi 15
Buz ve bilgisi 15
Bozma 1
Kutup 15
Kons 10
Tesla 1

2 atakci
Yetenekleri:
Fizik ve bilgisi 15
Buz ve bilgisi 15
Kons 15
Kutup 15
1 tesla

Gerisi kafaniza gore (1 atakcida bozma 10 puan verirse iyi olur)

Sifaci
Yetenekler:
Fiziksel direnc alani 15
Element direnc alani 15
Ck 15
Sifa 15
Sifa bilgisi 15
Cagri 1
Kaldirma 15
Cember 4
Bozma 1
Gerisi kafaniza gore

Tank
Yetenekler
15 kiskirtma
10 ayi
15 nara
15 hs
15 sakinma
15 defansif
15 bozma
2 sarsilmaz
1 puan kafaniza gore

Taktik:

Tank shen iksir ceker elektrigi ve zirhi 75 ler sonra semiha cekilir.

Herkes semihanin arkasina gecer
Sifaci herkese ck atmaya calisir fakat once kendisine atmasi lazim.
Tank hs yi atar semiha ya vurulur
Fakat onemli bir nokta var ki ; semiha her zipladiginda direnc kirar
Bozmaci her 7 saniyede 1 kez tanki bozar boylece tank daha az hasar alir.
Direnc kirmaci da kirmayi eksik etmemeye calisir hs var iken.
Semiha ya surekli vurulur belli bir canda artik "Akilsiz Teskilat Usaklari" demeye baslar.
Semiha o cumleyi soyleyince KİMSE ona vurmaz ve tank hemen kiskirtma veya nara ile uzerine alir
Lakin sekiha o cumleyi soylediginde gruptan 1 kisiye doner ve suresine gore dondugu kisiye vurus yapar.
Semihaya tank savasci 65 canda ayi gonderir cunku semiha iksir cekmeye baslar. Eger ayi kanatma atarsa ne mutlu size eger atmazsa yaklasik 10-15 can doldurur semiha.
Ayi her bittiginde yeniden yollanir.
Ve semiha yine belli bir candan itibaren sure ile "Atesimle komur olacaksiniz"diyor
Bu skill i kullandiginda 1 kisinin etrafinda ates cemberi yanar ve ck bu skilli onlemez. Sadece kutup onleyebilir. Ona gore bu yazi goruldugunde kutup acilir.
Semiha 49 canda gaffarin yanina isinlanir ve gercek oyun baslar.
Suan semiha isinlandi sizde o odada oturuyorsunuz.
Tank shen kara ceker cklar atilir direncler acilir fakat su unsura dikkat edilmesi gerek;
Direnc acilir iken once fiziksel direnc alani acilir , ardindan sifaci 10 saniye bekledikten sonra element direnc alanini acar.
Tank semihayi ceker ve yavas yavas semiha ile gaffar odanin bir ucuna dogru yurur. Tam semiha odanin yanindaki kucuk izgaralarin uzerine geldiginde herkes 1 vurus yapar. Meraklanmayin semiha sadece ates cemberi yetenegini kullanir. Yani yanina yaklasmadikca size vurmaz .
Bu arada ufak bir nokta var tank sekiha ve gaffari cektigi anda semiha direnc kirma atar. Bozmaci bunu bozar ve bir nokta daha var. Semiha belirli araliklar ile yanina birisini isinlar. Boyle durumlarda kisi once kendine buyu bozma atar ki direnc kirmanin etkisi gecsin. Sifaci cektigi kisiye ck atar tank ise aninda icine cektigi kisiye buyu bozma atar.
Simdi gaffar geri dondu menzil yzunden .tank yaniniza gelir. Semihayi izleyin. Yere ates cemberi attigi anda kutup acin. Boylece sure ayarlama denen birsey gerceklesir. Simdi tank semihanin arkasinda dolanarak ruh tasinin oraya gider ve gaffari cektigi anda herkes odanin ortasindaki 8-10 gen in icine girer . Yanliz dikkat edin gaffarin elektrik hasari size sekmesin. Ona gore kendinizi ayarlayin. Buyu bozmaci bu arada her 7 saniyede bir kez tankin buyu bozmasini siler. Herkes sadece fizik kullanarak semihaya vurur hs olmadan. Tank atakci buyuye hs verir kirmaci gaffari kirar ve atakci buyu gaffari tek basina 90 cana getirir. Sakin 89 olmasin ama.
Semiha 20 cana gelince buyculer ruh iksir icer. Herkes semihaya vurmaya devam eder sadece fizik ile.
Semiha 12 cana gelince bozmacinin artik dikkatli olmasi gerekir cunku bozma sureleri uzar. Eskiden 7 saniyede 1 kez atar iken artik 10-15 saniye olur.
Semiha 10 cana getirilir gaffar 90 da sabit tutulur. Simdi isin en ZOR kismi geldi.
Semiha yanina birini isinladigi anda herkes semihaya fizik atar cok seri sekilde . Semiha 9 cana indigi anda ayni anda herkes kons aar ve semihaya sadece fizik vurur. Boylece yaklasik 15 saniyede semiha 9 candan 0 cana indirilir.
Eger gecikirseniz veya biri kons acmaz gibi seyler olur isr semiha kendine can basar canini 26 yapar gaffari da 100 yapar. Aninda gaffar 90 cana gelmez ise semiha canini 50 yapar ve onca iksire yazik olur.
Diyelimki semiha kesildi.
Herkez madalyasini alir :) ve gaffardan uzaklasir. Gaffar kacirilir. Herkes fullenir ck atilir direnc acilir iksirler cekilir tank gider gaffari ceker. Artik buyu bozmacinin bozma yapmasina gerek yok.
Tank hs verir gaffar 90 yapilir. Sonra bir kisi fizik veya buz ile canini 89 yapar ve (BURASİ COK ONEMLİ) gaffar
"Kaos a kimse hukmedemez" der. Boylelikle herkez yaklasik 3 saniye icinde kendine buyu bozma atar .atamayan kisi ölur.
Gaffar belirli araliklarla bu yetenegi kullanir. Artik duz vuruslar ile gaffar 60 cana getirilir ve bazen deprem atmaya baslar
Kadim hidra gibi (hangi can oldugunu hatirlamiyorum da)
49 canda gaffar isinlanmaya baslar odanin icinde.
Kormayada gerek yok ayni hizla devam edin depremlerde kutup acin kaoslarda buyu bozun yeter.
Gaffar kesilir madalyalar alinir :) herkes fullenince odadaki ruh tasini once tank kullanir. Sonra stuartin oraya cikmis olursunuz. Bir daha ruh tasini kullanir tank. Arkasinda herkes gider ve karabasanlar kesilir. İstikbaharat odasina once tank girer ve hemen herkes iceri girer boylelikle subayi da kesince 5 ejderha kudretlenriren 5 dinazor iyilestiren iksir alirsiniz adam basi.

Semihaya baslamadan once stuarti kesmeyi unutmayin.

1 saatlik emek :)
Emege saygi ...

Teskilat
tancaN
yusuFF
taNyuSII
QSHoCKQ
İkv Kan Kaybediyor...
Yarım Litre Kan da Buradan Döküldü...

Açılış 2008 Şubat
Kapanış 30 Haziran 2012 23:26

:arrow: viewtopic.php?f=22&t=95827&p=833614#p833614
Kullanıcı avatarı
turkoxHAMSTER
Dipsiz Kuyu Gözcüsü
Dipsiz Kuyu Gözcüsü

Re: -Gaffar kesim taktiği

Mesaj gönderen turkoxHAMSTER »

Anka da gaffar kesmeyi bilmeyen mi varmış anlamadım şimdi?
Kullanıcı avatarı
QYuSuFQ
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Lonca: Army Of Heavens

Mesaj gönderen QYuSuFQ »

belki vardır dıye soyledım ...
yoksa herhangı bır kotu amacım yok.
İkv Kan Kaybediyor...
Yarım Litre Kan da Buradan Döküldü...

Açılış 2008 Şubat
Kapanış 30 Haziran 2012 23:26

:arrow: viewtopic.php?f=22&t=95827&p=833614#p833614
Kullanıcı avatarı
XDEVAX
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Tılsım
Lonca: Deva

Mesaj gönderen XDEVAX »

S.A paylasim icin sagol, sanirim ankada gaffar kesmeyen yoktur ve ankaninda kendine özel takdikleri vardir
ASPIRINN,ASPIRINXBÜYÜ,drASPİRİN

Resim

"Küçükken, iki resim arasındaki 7 farkı bulurdum.. Büyüdüm, insanla hayvan arasındaki 7 farkı ayırt edemez oldum."
riseofturk
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Seyri Beka

Mesaj gönderen riseofturk »

saolasın ankada dıılım ama bb cıyım ıyı ısıme yaradı tam bılmıordum saol emege saygı beyler....
Kullanıcı avatarı
XxPEERLESSxX
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Kristal

Mesaj gönderen XxPEERLESSxX »

Anlayamadığım bir nokta var.
Gaf 90 canda iken semihayı 10 canda bıraktığımızda erg paylaşmaz mı ?
Ya da senin demek istediğin şey 21 canda iken konslamak yerine 10 canda konslamaktan mı bahsediyorsun açar mısın biraz ?
Resim
axdwa
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen axdwa »

XxPEERLESSxX yazdı:Anlayamadığım bir nokta var.
Gaf 90 canda iken semihayı 10 canda bıraktığımızda erg paylaşmaz mı ?
Ya da senin demek istediğin şey 21 canda iken konslamak yerine 10 canda konslamaktan mı bahsediyorsun açar mısın biraz ?
Konunun açılış tarihine bak be riseofturk hortlatmış konuyu sende üstüne yama yapmışsın ankadakiler maden peşinde foruma açtıkları konuda 1 senelik oluyor haliyle sende üstüne yama yapmışsın yinede sorunu ben cevapliyim gaffar ve semiha o zamanlar 10 canda iken erg paylaşıyorlardı
Kullanıcı avatarı
XxPEERLESSxX
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Lonca: Kristal

Mesaj gönderen XxPEERLESSxX »

2013 tarihli konu sandığımdan böyle bir soruyu sormaya yeltenmiştim. Haklısın konu eskiymiş yeni fark ettim. Cevap içinde teşekkürler :)
Resim
Kullanıcı avatarı
GoldFist
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen GoldFist »

yeni gördüm :) eline sağlık :)