Kasma Sorununu Halledebilecek Yok mu ?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Raito
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım
Klan: Lodos

Kasma Sorununu Halledebilecek Yok mu ?

Mesaj gönderen Raito »

En sonunda oyunu bırakacam artık.Bilgisayarımın özelliklerini söyleyeyim bir şey deyin bir yardım edin artık.

i7 işlemci 4 gb ram , 1 gb ekran kartı ( ATI ) kesinlikle virüs filan olduğunu düşünmüyorum.Taratıyorum hiç bir şey çıkmıyor ayrıca bilgisayar canavar gibi çalışıyor.İkv de 4-5 adam göreyim hemen kasıyor.Pencere modunda oynayınca hafif kasma düzeliyor.Yani çözünürlük ile ilgili fikir verebilirsiniz.Ben öyle bir şey tahmin ediyorum.Lütfen yardım edin :/
ResimResim

Karakter Adı : Raito
Karakter : Savaşcı
Seviye : 45
Lonca : Amisos
Sunucu : Tılsım
Kullanıcı avatarı
Forumkral
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Re: Kasma Sorununu Halledebilecek Yok mu ?

Mesaj gönderen Forumkral »

Tılsımdaki lagı bir türlü çözemediler bilader ondan oluyor senin problemin değil tek.
Sabırlı insanın öfkesinden kork
Bacon
Kullanıcı avatarı
Adonis
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Adonis »

Merhabalar
Oyun ayarlarından Grafik Detaylarınızı düşürdüğünüz halde kasma problemi düzelecektir.

Forumkral yazdı:Tılsımdaki lagı bir türlü çözemediler bilader ondan oluyor senin problemin değil tek.
Söz durumu olan lag için çalışmalar ve iyileştirmeler devam etmektedir. Yapılan çalışma ve iyileştirmeleri takip etmek için viewtopic.php?f=46&t=84316

Bilginize.
İKV İletişim/Destek Formu için Tıkla!
Kullanıcı avatarı
Raito
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Raito »

Bir açıklama ile hallettiniz değil mi cevap vermeseniz daha iyi olurdu bence.Size diyorum i7 işlemcili bilgisayar var 4 gb ram filan siz oyun ayarlarını düşürmemi istiyorsunuz benim full performans ile oynamam lazımken düşürün diyorsunuz he ayrıca düşürmeye de razıyım denemedim mi denedim tabiki.Bilgisayar ile ilgili deyip kestirip atarsınız şimdi.Aklınıza gelebilecek en yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar çalışıyorken bu oyun kasıyor.Sanırım burada yardımcı olacak kişiler yok.Sadece destekten cevap geldi demek için cevap veriyorlar sanırım.
ResimResim

Kullanıcı avatarı
Fuerte
Loxosceles Reclusa
Loxosceles Reclusa
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Fuerte »

Raito yazdı:Bir açıklama ile hallettiniz değil mi cevap vermeseniz daha iyi olurdu bence.Size diyorum i7 işlemcili bilgisayar var 4 gb ram filan siz oyun ayarlarını düşürmemi istiyorsunuz benim full performans ile oynamam lazımken düşürün diyorsunuz he ayrıca düşürmeye de razıyım denemedim mi denedim tabiki.Bilgisayar ile ilgili deyip kestirip atarsınız şimdi.Aklınıza gelebilecek en yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar çalışıyorken bu oyun kasıyor.Sanırım burada yardımcı olacak kişiler yok.Sadece destekten cevap geldi demek için cevap veriyorlar sanırım.
Merhaba,

Bizler sizlerin sorununu gidermek için fikir üretiyoruz.

Size birkaç şahsi önerim olacak. Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin. Duruma göre sürücüler bazı oyunlarda problem yaratıyor. Bu nedenle ekran kartınızın modelini bizimle paylaşırsanız uygun sürücü için yardımcı olabilirim.Bir diğer önerim ise İKV'nin ekran çözünürülüğünü bilgisayarınızın ekran çözünürlüğü ile aynı oranda yapmanız olacaktır.

Bilgilerinize.
Göster
Eldritch
Fuerte
ProtectorDragon

Oğuzcan
CAMBAZOĞLU
Kullanıcı avatarı
Raito
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Raito »

ProtectorDragon yazdı:
Raito yazdı:Bir açıklama ile hallettiniz değil mi cevap vermeseniz daha iyi olurdu bence.Size diyorum i7 işlemcili bilgisayar var 4 gb ram filan siz oyun ayarlarını düşürmemi istiyorsunuz benim full performans ile oynamam lazımken düşürün diyorsunuz he ayrıca düşürmeye de razıyım denemedim mi denedim tabiki.Bilgisayar ile ilgili deyip kestirip atarsınız şimdi.Aklınıza gelebilecek en yüksek sistem gereksinimi isteyen oyunlar çalışıyorken bu oyun kasıyor.Sanırım burada yardımcı olacak kişiler yok.Sadece destekten cevap geldi demek için cevap veriyorlar sanırım.
Merhaba,

Bizler sizlerin sorununu gidermek için fikir üretiyoruz.

Size birkaç şahsi önerim olacak. Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin. Duruma göre sürücüler bazı oyunlarda problem yaratıyor. Bu nedenle ekran kartınızın modelini bizimle paylaşırsanız uygun sürücü için yardımcı olabilirim.Bir diğer önerim ise İKV'nin ekran çözünürülüğünü bilgisayarınızın ekran çözünürlüğü ile aynı oranda yapmanız olacaktır.

Bilgilerinize.

Ekran kartım ATI Radeon HD 5730.Ayrıca ekran çözürlüğü bilgisayar çözünürlüğü ile aynı.Cpu kullanımı oyun açıkken %2 her türlü işimi yapıyorum oyun kasmıyor.Yani bilgisayara ağır filan gelmiyor oyun ama mısır çarşısına gireyim 5-10 kişi orda silah benden önde gidiyor filan :S
ResimResim

Kullanıcı avatarı
Raito
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Raito »

Neyse demek ki burada teknik bilgisi olan pek kimse yok gibi.Ben kendim uğraştım.Epey bir gelişme oldu.Ekran çözünürlüğümü 1024 yapınca kenarları siyah oluyordu.Bunu ekran kartının control panelinden tam ekran şeklinde yaptım.1024 yapsam da tam ekran olmasını sağladım.Sonrasında oyunun çözünürlüğünü de 1024 e düşürdüm ve gözle görülür şekilde kasma olayı azaldı.
ResimResim

Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen HollyShit »

Çalıştır > dxdiag ekranını bana bi yolla bakıp cevap veririm.
Ekran ses ve ana sekmenin resimlerini çek.

http://speedtest.net/

şuradanda bi hız testinin sonuçlarını ve ms veya pingi yaz.

örnek hız testi.

Resim

hız testi bana ait başka bir ip değil.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Kullanıcı avatarı
Raito
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Raito »

Ya internetim hızlı speedtest yapayım ama lag demiyorum size ben.Lag ile bilgisayarda grafiklerin kasmasını silahın karakterden önce gitmesi gibi grafik bozukluklarından bahsediyorum.Lag değil yani.Ayrıca bu oyun resmen 1024 ekran çözünürlüğü için yapılmış üstün ekran çözünürlükleri oyuna eklenmiş ama desteklemediğini düşünüyorum.Ekran çözünürlüğümü dediğim gibi 1024 yaptım.Laptop olduğundan ekranın kenarları siyah kalıyordu.Ekran kartının kontrol panelinden tam ekran yaptım.Oyunu da 1024 ekran çözünürlüğüne getirdiğimde gene kalabalık yerlerde ufak tefek kassa da silahın karakterimden önce gitmesi derecesinde bir kasma yok.Epey azaldı yani.
ResimResim

Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen HollyShit »

Raito yazdı:Ya internetim hızlı speedtest yapayım ama lag demiyorum size ben.Lag ile bilgisayarda grafiklerin kasmasını silahın karakterden önce gitmesi gibi grafik bozukluklarından bahsediyorum.Lag değil yani.Ayrıca bu oyun resmen 1024 ekran çözünürlüğü için yapılmış üstün ekran çözünürlükleri oyuna eklenmiş ama desteklemediğini düşünüyorum.Ekran çözünürlüğümü dediğim gibi 1024 yaptım.Laptop olduğundan ekranın kenarları siyah kalıyordu.Ekran kartının kontrol panelinden tam ekran yaptım.Oyunu da 1024 ekran çözünürlüğüne getirdiğimde gene kalabalık yerlerde ufak tefek kassa da silahın karakterimden önce gitmesi derecesinde bir kasma yok.Epey azaldı yani.
Daha önce bilgisayarının işlemcisinde, fanında veya ekran kartınca o'c denemesi yaptın mı?
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.