Etkinlik Öneri ve Yorumları

İKV Dünyasına yönelik etkinlikler ve etkinlik önerileri
Kullanıcı avatarı
JeweLRaeX
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: Nefer Team
İletişim:

Re: Etkinlik Önerileri

Mesaj gönderen JeweLRaeX »

Öneri;

Etkinlik Adı: BÜYÜK SAVAŞ

Açıklama:Daha öncede yapılan 15 Günlük sancak savaşından sonra en çok savaşa katılan kişinin kurduğu 3 kişilik grup'un yapmış olduğu savaş gibi.

2 Grup halinde Her sunucuda sancak savaşı düzenlenir.Kazanan taraf kendi sunucusunu temsil eder.Tüm sunucularda sancak savaşı biter 1/2 gün içerisinde kura çekilir.Örn;Kuklacı Sunucusu VS Tılsım Sunucusu gibi.Kazanan taraf Tur atlar.Toplam 8 sunucu var bu turdan sonra 4 Sunucu kalır bu 4 sunucuyu aynı anda savaşır.Ölüm oyunu gibi.Ayakta kalan Sunucu savaşı kazanır ve ödülün sahibi olur.

Ödül olarak;
-Kişi başı 2500 Akçe+20 Ejderha İksir+20 Dinazor İyileştiren İksir.

İyi çalışmalar...

JeweLRaeX - JEWELZADE - JeWeL | Nefer Team

Umut her sabah doğan güneş gibidir, hiç bir zaman bitmez!
KaPLaN
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen KaPLaN »

JeweLRaeX yazdı:Öneri;

Etkinlik Adı: BÜYÜK SAVAŞ

Açıklama:Daha öncede yapılan 15 Günlük sancak savaşından sonra en çok savaşa katılan kişinin kurduğu...
Merhabalar,

Sunucular arası etkinlik düzenlememiz için gerekli alt yapımızın henüz tamamlanmaması nedeniyle bu etkinlik önerinizi değerlendirememekteyiz.Sunucular arası etkinlik imkanını sunan sistemimizin oluşturulmasının ardından bu tarz etkinliklerimiz olacaktır.

Önerinize ve ilginize teşekkür eder,iyi eğlenceler dileriz.
[GM]KaPLaN

Fatih Kaplan

İKV'den Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
sokaktakiadam
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: LoNCa RıHTıM

Mesaj gönderen sokaktakiadam »

merhaba geçmişe nazaran GM veya oyun yetkililerin zaman zaman düzenlemiş olduğu etkinlikler oyunu daha eğlenceli ve daha etkin kıldığına inanıyorum. Her ne kadar etkinliklere katılamasamda o heyecanı tüm neferlerde görüyor ve aynı duyguları yaşıyorum. ancak bu etkinliği dahada gerçekçi yani dahada iddalı kılabilecek bir etkinlik fikir var aklımda. ama bu etkinlik mümkün mü bilmiyorum. sancak savaşları yerine sunucular arası savaş olsa ve haftanın sunucusu seçilse daha iyi olur diye düşünüyorum. ayrıca bu etkinliğin etkinlik salonunda değil de mesela er meydanında yapılması daha doğru diye düşünüyorum . Sebebi etkinlik salonu hareket kabiliyetinin kısıtlı olduğu bir bölüm. dilediğiniz yeteneği kullanamıyor ve kendinizi tam anlamıyla ifade edemiyorsunuz. alan geniş olursa örn: er meydanı gibi veya er meydanına benzer daha büyük bi alan olabilr . bu etkinliğe daha çok aksiyon ve macera katacağına inanıyorum. tabiki bu etkinliği yütrütebilmekte çok önemli.
bu GM lerin belki saatelrini alacaktır ama bunu her hafta yapmak yerine ayda 1 defa yapmak daha doğru olur. her ay 1 defa yorulmuş olacaklar ama bence değer.
ilginiz için şimdiden tşk edeirm iyi forumlar..
En son sokaktakiadam tarafından 28 Ara 2011 00:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
sokaktakiadam
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: LoNCa RıHTıM

Mesaj gönderen sokaktakiadam »

merhaba geçmişe nazaran GM veya oyun yetkililerin zaman zaman düzenlemiş olduğu etkinlikler oyunu daha eğlenceli ve daha etkin kıldığına inanıyorum. Her ne kadar etkinliklere katılamasamda o heyecanı tüm neferlerde görüyor ve aynı duyguları yaşıyorum. ancak bu etkinliği dahada gerçekçi yani dahada iddalı kılabilecek bir etkinlik fikir var aklımda. ama bu etkinlik mümkün mü bilmiyorum. sancak savaşları yerine sunucular arası savaş olsa ve haftanın sunucusu seçilse daha iyi olur diye düşünüyorum. ayrıca bu etkinliğin etkinlik salonunda değil de mesela er meydanında yapılması daha doğru diye düşünüyorum . Sebebi etkinlik salonu hareket kabiliyetinin kısıtlı olduğu bir bölüm. dilediğiniz yeteneği kullanamıyor ve kendinizi tam anlamıyla ifade edemiyorsunuz. alan geniş olursa örn: er meydanı gibi veya er meydanına benzer daha büyük bi alan olabilr . bu etkinliğe daha çok aksiyon ve macera katacağına inanıyorum. tabiki bu etkinliği yütrütebilmekte çok önemli.
bu GM lerin belki saatelrini alacaktır ama bunu her hafta yapmak yerine ayda 1 defa yapmak daha doğru olur. her ay 1 defa yorulmuş olacaklar ama bence değer.
ilginiz için şimdiden tşk edeirm iyi forumlar.

Bu arada bir üst yorumda arkadaşımızın biri aynı düşünceleri paylaşmış sanırım. O konuyu okumadan kendi yorumumu paylaşmışım.
sayın kaplan, arakdaşımızın yorumunu da okudum fakat şunu belirtmek istiyorum. sunucular arası savaşa alt yapımız hazır değil demişsiniz. bende şöyle bi örnek vermek istiyorum. ben daha öcne başka bir oyun oynamıştım. mprog oyundu ve bırakın sunucular arası savaşmayı; ülkeler arası savaşabiliyorsunuz. Başka oyunlarda ülkeler arası savaş var iken neden bizler kedni oyunumuzda sunucular arası savaşamıyoruz...?
Kullanıcı avatarı
SoldierKurt
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Sancak
Lonca: yok

Mesaj gönderen SoldierKurt »

Başka bir oyunda gördüm etkinliği önericem size şuanki etkinliklerdeki gibi kasma olsa bile pek etkilemez bu etkinliği dediğim etkinlik şöyle birşey :

Agah tan yada başka bir npc den girilen buyuk bir alan olacak ortadan cizgi ceikilmis bi futbol sahası gibi bi tarafında DOĞRU diğer tarafında YANLIŞ yazıcak.Ve yöneti soruları sormaya başlıyacak soracak bişey işte sonra dicek doğru mu yanlış mı doğru diyen doğruya yanlış diyen yanlışa gidecek doğru yere gecemeyenler otomatik eminönüne ışınlanıcak ve yarışma böyle devam edecek oyun 1 kişi kalana kadar sona kalanada değerli bişi verirsiniz artık. (Etkinlik metin2 den alıntı)
Resim
KaPLaN
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen KaPLaN »

sokaktakiadam yazdı:merhaba geçmişe nazaran GM veya oyun yetkililerin zaman zaman düzenlemiş olduğu etkinlikler oyunu daha eğlenceli ve daha etkin kıldığına....
Merhabalar,

Bir önceki yanıtımdan bu etkinlik ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.Öneriniz ilerleyen zamanlarda gerçekleşebilir fakat şuan için bu mümkün değil.

Öneriniz için teşekkür ederiz.

SoldierKurt yazdı:Başka bir oyunda gördüm etkinliği önericem size şuanki etkinliklerdeki gibi kasma olsa bile pek etkilemez bu etkinliği dediğim etkinlik şöyle birşey ...
Öneriniz ve ilginiz için teşekkür ederiz fakat diğer oyunların etkinliklerini bire bir taklit etmek yerine kendimize özgü etkinlikleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.Bu yüzden başka oyunlardan alıntı etkinlik önerilerini dikkate almıyoruz.

Bilginize
[GM]KaPLaN

Fatih Kaplan

İKV'den Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
KUTLUBEY
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen KUTLUBEY »

Etkinlik Adı: Gizli Görev
Açıklama: Etkinlik saatinde oyuna bir NPC eklenecek. Bu NPC'nin nerede olduğu söylenmeyecek. Neferler bu NPC'yi bulup, ondan görev alacaklar. Örnek görev: "Balıkçı İdris'in halini hatrını sor, sana bir torba verecektir, onu al bana getir." Bulan kişi torbayı o NPC'ye getirdiğinde NPC, Sistem Kanalı ile duyuracak "xxx Gizli Görevi Gerçekleştirdi!" ve bir ödül verecek. Her seferinde NPC'nin yeri ve isteği değişecek.
Kullanıcı avatarı
XxxChesTeRxxX
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü
Lonca: ...

Mesaj gönderen XxxChesTeRxxX »

Sirkeci Tren Garı Bahçesi Operasyonları
Bence Kenan Junon Centurion Gaffar Bombacı X Yol gibi bir çok boss oraya getirilip savaşılması gibi yaratıklara ilk vuranın iyi bir silah veya kıyafet düşürmesi olabilir.
KaPLaN
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen KaPLaN »

KUTLUBEY yazdı:Etkinlik Adı: Gizli Görev
Açıklama: Etkinlik saatinde oyuna bir NPC eklenecek. Bu NPC'nin nerede olduğu söylenmeyecek. Neferler bu NPC'yi bulup, ondan görev alacaklar...
Merhabalar,

Öneriniz için teşekkür ederiz.Sunmuş olduğunuz öneri en kısa süre içerisinde değerlendirmeye alınacaktır.Kim bilir belki de yakın zamanda bu etkinliğimizi başlatabiliriz.

Öneriniz için tekrar teşekkür ederiz.Yeni önerilerinizi bizimle paylaşmanızı temenni eder,iyi seneler dilerim.

XxxChesTeRxxX yazdı:Sirkeci Tren Garı Bahçesi Operasyonları
Bence Kenan Junon Centurion ...
Öneriniz için teşekkür ederiz.Fakat bahsettiğiniz yaratıkların bölgelere göre özel yetenekleri olması sebebiyle farklı bölgelere spawn edilemiyor.Dolayısıyla bu etkinliğimizi gerçekleştirmemiz mümkün gözükmüyor.

Yeni önerilerinizi bizimle paylaşmanızı temenni eder,iyi seneler dilerim.
[GM]KaPLaN

Fatih Kaplan

İKV'den Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
Notr25
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Sancak
Lonca: Mu Be On
İletişim:

Mesaj gönderen Notr25 »

Etkinlik İsmi : Büyük Savaş

Etkinlik : Sancak Savaşlarında yapıldığı üzere 2 klanın kanlı geçen mücadelesi şu şekilde yapılabilir. 2 Sancağında Eminönü bölgesi Spawn'ı yerine 1 sancak Eminönü bölgesinde olur iken Diğer Sancak Meteor Bölgesinde olabilir. Bu şekilde Oyuncuların çarpışmasından çok klan oyuncularının gücü çıkacaktır ki buda rekabeti arttıracaktır. Fakat şuan yapılan uygulamada 4 yada 5 muhafız Spawn Edilmekte ve Fiziksel bir büyücü çok rahat bir şekilde uzaktan sancağı indirebilmektedir. Şahsen bunu yapmıştım =) Muhafız sayısı arttırılarak ve düşmanı farketme mesafeleri arttırılarak Sancağında Hpsi Bir kişinin alabilmesinden ziyade daha yüksek Örneğin 3.000.000 gibi olursa bu tür etkinliklere daha çok katılım olacağı ve rekabetin artacağı kanaatindeyim.

Not : Özellikle Şuan ki Çemberlitaş İtemleri ile düşünecek olursak bir muhafızı bir büyücü çok rahat kesebilmektedir. Birde Buna bir grubun saldırı yaptığını düşünürsek oratalama 5sn. 4 muhafız 6grup olarak savaşan bir kitle için 20 Saniyede etkinlik bitecektir. Kılıçlar Bilensin Zırhlar Kuşanılsın Can Veren Eller Can Alsın Kudreti bol olsun Büyülerin Ve Tüm bunlara rağmen Sizlerin Kılıcı Daha Keskin Olsun !

Saygılarımla.

Murat ŞENGÜL
ToNİK Sancak
En son Notr25 tarafından 02 Oca 2012 18:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.