Şans Artırıcılar

İKV Dükkan da bulunan ürünler, sorular ve öneriler
Kullanıcı avatarı
Earth
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Vuslatt

Re: Şans Artırıcılar

Mesaj gönderen Earth »

Ben İkv Dükkanda şans artırıcıların yanında bir de maden sepetleri satılmasını isterdim açıkçası. Herkesin her zaman şansı yaver gitmiyor(bu kadar şikayetten görüldüğü üzere).
Ama şans artırıcıların şöyle iyi bir yanı olduğunu da belirtmek lazım: Örneğin
%60 lık şans artırıcı aldık, çoğu kişi şansımızın sadece %60 lık şans artışından ibaret olduğunu düşünüyor. Aslında çift torba düşme ihtimalini de artırdığından elde ettiğimiz şans artışı daha fazla. Kafada soru işareti kalmaması için sayısal örnek de veriyim.

Atıyorum iridyum çekme ihtimalimiz 60 madende 1 olsun (Şans artırıcı olmaksızın, 1/60 ihtimal).
%60lık şans artırıcı alalım. Bu durumda, iridyum çekme ihtimalini 2 aşamada hesaplarsak:
1. aşama :arrow: %60 ihtimalle iki torba çıkması durumunda elde ettiğimiz şans =
0.60 x 1/60 x 1,6 x 2 = 0.0320
2. aşama :arrow: %40 ihtimalle bir torba çıkması durumunda elde ettiğimiz şans = 0.40 x 1/60 x 1,6 = 0.0107

0.0320 + 0.0107 = 0.0427 yani yaklaşık 24 madende 1 ihtimalle bir iridyum çekiyoruz.

Bir de mavi topaz için bi değer sallayalım, mesela mavi topazın çıkma ihtimali 40 maden de 1 olsun. +%60 lık paketi de aldık mı nooluyormuş bakalım:
Biraz önceki işlemlerden sonra mavi topazın çıkma ihtimali 0.064 oluyor.
Yaklaşık 16 maden de 1 ihtimalle mavi topaz çekmemiz bekleniyor. En son elde ettiğim olasılıklar (1/16 ve 1/24) madene gidip topla yazısına tıkladığımız an için geçerli. Yani madeni topladıktan sonra 2 maden çıkmışsa bunların her birinin çıkma olasılığı 1/16 veya 1/24 değil. Anlıycağınız %60 lık paketle iridyum veya herhangi yüksek seviye bir madeni çekmek, +%60 paket olmadan saf krom çekmekten çok da farklı bir şey değil.
+%60 lık pakete bu açıdan baktık mı aslında fena bi paket olmadığı anlaşılıyor, ama sonuçta iş şansa bakıyor.
EARTH

DisToRtioN
Kullanıcı avatarı
RIDDIC
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen RIDDIC »

Earth yazdı:Ben İkv Dükkanda şans artırıcıların yanında bir de maden sepetleri satılmasını isterdim açıkçası. Herkesin her zaman şansı yaver gitmiyor(bu kadar şikayetten görüldüğü üzere).
Ama şans artırıcıların şöyle iyi bir yanı olduğunu da belirtmek lazım: Örneğin
%60 lık şans artırıcı aldık, çoğu kişi şansımızın sadece %60 lık şans artışından ibaret olduğunu düşünüyor. Aslında çift torba düşme ihtimalini de artırdığından elde ettiğimiz şans artışı daha fazla. Kafada soru işareti kalmaması için sayısal örnek de veriyim.

Atıyorum iridyum çekme ihtimalimiz 60 madende 1 olsun (Şans artırıcı olmaksızın, 1/60 ihtimal).
%60lık şans artırıcı alalım. Bu durumda, iridyum çekme ihtimalini 2 aşamada hesaplarsak:
1. aşama :arrow: %60 ihtimalle iki torba çıkması durumunda elde ettiğimiz şans =
0.60 x 1/60 x 1,6 x 2 = 0.0320
2. aşama :arrow: %40 ihtimalle bir torba çıkması durumunda elde ettiğimiz şans = 0.40 x 1/60 x 1,6 = 0.0107

0.0320 + 0.0107 = 0.0427 yani yaklaşık 24 madende 1 ihtimalle bir iridyum çekiyoruz.

Bir de mavi topaz için bi değer sallayalım, mesela mavi topazın çıkma ihtimali 40 maden de 1 olsun. +%60 lık paketi de aldık mı nooluyormuş bakalım:
Biraz önceki işlemlerden sonra mavi topazın çıkma ihtimali 0.064 oluyor.
Yaklaşık 16 maden de 1 ihtimalle mavi topaz çekmemiz bekleniyor. En son elde ettiğim olasılıklar (1/16 ve 1/24) madene gidip topla yazısına tıkladığımız an için geçerli. Yani madeni topladıktan sonra 2 maden çıkmışsa bunların her birinin çıkma olasılığı 1/16 veya 1/24 değil. Anlıycağınız %60 lık paketle iridyum veya herhangi yüksek seviye bir madeni çekmek, +%60 paket olmadan saf krom çekmekten çok da farklı bir şey değil.
+%60 lık pakete bu açıdan baktık mı aslında fena bi paket olmadığı anlaşılıyor, ama sonuçta iş şansa bakıyor.

kardeş hesabın iyi güzelde ben 1 haftada 100-150 arası topaz çektim 1 tane bile mavi çıkmadı buna ne diceksin ? hemde 60 lık şans olduğuna rahmen
Kullanıcı avatarı
Earth
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Meran
Lonca: Vuslatt

Mesaj gönderen Earth »

Bu şans artırıcılar olmasına rağmen 100-150 çekişte saf çıkaramama olayına ben de karşıyım zaten. İşin içine şans olayı girdi mi bu tarz olaylar oluyor işte :|
EARTH

DisToRtioN
Kullanıcı avatarı
BasaranKaraali
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen BasaranKaraali »

1 haftalık lokman şans (%60) süresi bitti 4 charda toplam 1296 mantar 27 sinek mantarı çıktı bir ganoderma çıkmadı. Verilen para HARAM , KAN olsun...Daha ne diyeyim... Kolay gelsın...
Okyanus B. & Başaran K.

LiKeAgSİX

T R A B Z O N
S P O R

K İ N D İ N A R L I
Kullanıcı avatarı
byAPACHE
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen byAPACHE »

BasaranKaraali yazdı:1 haftalık lokman şans (%60) süresi bitti 4 charda toplam 1296 mantar 27 sinek mantarı çıktı bir ganoderma çıkmadı. Verilen para HARAM , KAN olsun...Daha ne diyeyim... Kolay gelsın...
Aynen..
Kullanıcı avatarı
xDAVUT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen xDAVUT »

Lathander yazdı:
Resim
Madenci Şans Artırıcı ( %100 )

Tüm sunuculardaki tüm karakterleriniz için madenci sınıfı kaynaklardan %100 ihtimalle 2 torba maden toplamanızı sağlar.

Ayrıca saf ve nadir maden çekme ihtimalinizi de %60 artırır. Ayrıca %100 ihtimalle 2 torba çıkacağı için nadir maden ihtimali bundan dolayı da %100 daha artmış olur.

Resim 1 Gün 315 Akçe
Resim 1 Hafta 690 Akçe
Resim 1 Ay 1345 Akçe

Resim
Madenci Şans Artırıcı ( %100 )

Tüm sunuculardaki tüm karakterleriniz için madenci sınıfı kaynaklardan %100 ihtimalle 2 torba maden toplamanızı sağlar.

Ayrıca saf ve nadir maden çekme ihtimalinizi de %100 artırır. Ayrıca %100 ihtimalle 2 torba çıkacağı için nadir maden ihtimali bundan dolayı da %100 daha artmış olur.

Resim 1 Gün 175 Akçe
Resim 1 Hafta 385 Akçe
Resim 1 Ay 745 Akçe
Bölye Olsa Süper Olur Ama :D
İslamın Emrettiği ve Allah'ın Yasakladığı Kesin Haram olan herşeyi yapan (Aklınıza Ne Gelirse),Hz Ebubekir-i Sıddık ve Hz. Ömer-ül Faruk'u Sevmeyen RAFİZİLERİN Kim olduğunu BİLİYOR MUSUNUZ ?
gorgoroth
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen gorgoroth »

Arkadaşlar, lütfen haram hak falan demeyin. Şans artırıcı bu. Ben de aldım, 4 günde 5 menekşe 12 mavi 13 yeşil elmas 10 krip 3 sibiryalı çektim. Benden 1 gün sonra alan arkadaşım ise 2 gano 3 yonca çekti. Sakin olun lütfen. Kimse size her çektiğiniz saf olacak demedi. Size sistemi açıklayayım

Bir maden havuzu var(topaz diyelim). Bu havuzda 200 topaz 100 adet mavi olsun. Paket aldıktan sonra siz 100 değil 160 mavi topaz içerisinden madeninizi alacaksınız. Yani 300 adet maden içerisinden 160 mavi topaz çekme ayrıcalığına sahip olacaksınız.Fakat şu da var ki, paket alsanız da almasanız da topaz çıkma şansı daha yüksek.
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen berkan587 »

Benden pazar günü saat 12 de artırıcı aldım . Maden artırıcı ve lokman artırıcı 1 haftalık .

Alır almaz 5. çekişte ganodermayı aldım , o gün bide şelit çektim .

Pazartesi günü ise ganoderma çekebildim tek ....

Salı günü tekrardan ganoderma ve şelit çektim .

Çarşamba günü saat 8 de pc yi öylesine açtım ... Tek çekişte ganoyu aldım .

şimdi 4 gün sonunda elimdekiler ( Daha çarşamba akşamına doğruda çekicem ) = 253 mantar / 124 tungsten / 4 ganoderma / 2 şelit / 12 sinek mantarı / 4 Saf tungsten .

Ben gayet memnun kaldım , sabrede bilene öneririm .

Artırıcı almadan önce = 122 tungsten = 1 şelit / 393 mantar = 1 ganoderma
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
BasaranKaraali
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen BasaranKaraali »

gorgoroth yazdı:Arkadaşlar, lütfen haram hak falan demeyin. Şans artırıcı bu. Ben de aldım, 4 günde 5 menekşe 12 mavi 13 yeşil elmas 10 krip 3 sibiryalı çektim. Benden 1 gün sonra alan arkadaşım ise 2 gano 3 yonca çekti. Sakin olun lütfen. Kimse size her çektiğiniz saf olacak demedi. Size sistemi açıklayayım

Bir maden havuzu var(topaz diyelim). Bu havuzda 200 topaz 100 adet mavi olsun. Paket aldıktan sonra siz 100 değil 160 mavi topaz içerisinden madeninizi alacaksınız. Yani 300 adet maden içerisinden 160 mavi topaz çekme ayrıcalığına sahip olacaksınız.Fakat şu da var ki, paket alsanız da almasanız da topaz çıkma şansı daha yüksek.

Açıklama yapmışsın kendince ? Sen kendınden bahsetmişsin menekşe mavi filan diye peki 1200 küsür mantar 0 gano ? Bunu da açıkla ? Yorum yaparken öncekı yorumlara bir bak ;)
Okyanus B. & Başaran K.

LiKeAgSİX

T R A B Z O N
S P O R

K İ N D İ N A R L I
gorgoroth
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen gorgoroth »

BasaranKaraali yazdı:
gorgoroth yazdı:Arkadaşlar, lütfen haram hak falan demeyin. Şans artırıcı bu. Ben de aldım, 4 günde 5 menekşe 12 mavi 13 yeşil elmas 10 krip 3 sibiryalı çektim. Benden 1 gün sonra alan arkadaşım ise 2 gano 3 yonca çekti. Sakin olun lütfen. Kimse size her çektiğiniz saf olacak demedi. Size sistemi açıklayayım

Açıklama yapmışsın kendince ? Sen kendınden bahsetmişsin menekşe mavi filan diye peki 1200 küsür mantar 0 gano ? Bunu da açıkla ? Yorum yaparken öncekı yorumlara bir bak ;)
Bu saldırgan tavrı kesersen insanlar belki sana cevap verir. Kimse sana "Gel la gel al bunu paso gano çekcen." demedi. Zorla da aldıran olmadı. Alma o zaman ? Sana çıkmıyor diye niye ortalığı karıştırıyorsun ? Bu durumdan memnun olan birçok arkadaşım var. Memnun olan alır, olmayan almaz kardeşim. Yöneticiler de defalarca açıklamasını yaptı. Sadece şansını artırıyor diye.