Üretici ve Madencilere Müjde

Eski duyuruların arşivlendiği alan
Kullanıcı avatarı
Canceazi
Kadim Hidra Avcısı
Kadim Hidra Avcısı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: #direngezi

Re: Üretici ve Madencilere Müjde

Mesaj gönderen Canceazi »

IIxDRaCuLaxII yazdı:Eski sisteme dewam edip saf çıkma oranını 4 kat arttırsalar asıl o zaman herkes şaherserlerin tadına bakacak. ;)
evet aynen
Resim
Colorado - Magicem
- BeoWulfxBaNDeRaS - MeGaxPeaRSoN

Resim
Kullanıcı avatarı
Felipemassa
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Felipemassa »

Arkadaşlar ya ben anlatamadım yada siz anlamıyorsunuz.SAF ÇIKMA ORANI DİYE BİRŞEY YOK.Madenlerin 2si arka arkayada saf gelebilir 100tane topaz çekersin belkide hiç saf gelmeye bilir.Bu tamamen şansa kalmıştır.Yönetim bu maden işlerinde kendisinin etkisi olmadığını defalarca söylemiştir.
Kullanıcı avatarı
Sanatkarr
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen Sanatkarr »

Felipemassa yazdı:Arkadaşlar ya ben anlatamadım yada siz anlamıyorsunuz.SAF ÇIKMA ORANI DİYE BİRŞEY YOK.Madenlerin 2si arka arkayada saf gelebilir 100tane topaz çekersin belkide hiç saf gelmeye bilir.Bu tamamen şansa kalmıştır.Yönetim bu maden işlerinde kendisinin etkisi olmadığını defalarca söylemiştir.
Madenler sistemde olasılık hesabıyla cıkmaktadır. Örn: 1 lwl bir bakır madeninin saf çıkma oranı 1/10 ise ( 10 da 1 bu demek değildir ki her 10 bakırda bir saf cıkacak. 20 bakırda da cıkabılır peşpeşe 3 tanede verebilir) ama sistem bir oran üzerine kurulmuştur. Bu 40 lwl bir toplaz madeninde 1/50 olabilir. ( buda 200 de birde cıkabilir ama peşpeşede çıkablir.) Sonuç olarak arkadaşların saf oranı artırılsınla kastı sistemedeki 1/50 mavi çıkma olasılığı 1/20 ye cıkarırsan, sunucuya daha fazla saf düşer demeye çalışıyorlar. Yani artırılabilir.

İyi forumlar.
Sanatkarr
xXSANATKARXx
xMTNx
Kullanıcı avatarı
Canceazi
Kadim Hidra Avcısı
Kadim Hidra Avcısı
Sunucu: Meran
Lonca: #direngezi

Mesaj gönderen Canceazi »

Sanatkarr yazdı:
Felipemassa yazdı:Arkadaşlar ya ben anlatamadım yada siz anlamıyorsunuz.SAF ÇIKMA ORANI DİYE BİRŞEY YOK.Madenlerin 2si arka arkayada saf gelebilir 100tane topaz çekersin belkide hiç saf gelmeye bilir.Bu tamamen şansa kalmıştır.Yönetim bu maden işlerinde kendisinin etkisi olmadığını defalarca söylemiştir.
Madenler sistemde olasılık hesabıyla cıkmaktadır. Örn: 1 lwl bir bakır madeninin saf çıkma oranı 1/10 ise ( 10 da 1 bu demek değildir ki her 10 bakırda bir saf cıkacak. 20 bakırda da cıkabılır peşpeşe 3 tanede verebilir) ama sistem bir oran üzerine kurulmuştur. Bu 40 lwl bir toplaz madeninde 1/50 olabilir. ( buda 200 de birde cıkabilir ama peşpeşede çıkablir.) Sonuç olarak arkadaşların saf oranı artırılsınla kastı sistemedeki 1/50 mavi çıkma olasılığı 1/20 ye cıkarırsan, sunucuya daha fazla saf düşer demeye çalışıyorlar. Yani artırılabilir.

İyi forumlar.
Arkadaş haklı eğer 1/10 olasılık diye 10 madende bir çıksaydı bu teorik olasılık olurdu ve işler hiç iyi olmazdı. Bu oyunda geçerli olan deneysel olasılık yani bir madeni parayı attığınızda yazı gelme olasılığı %50 dir ancak üst üste 20 kere atıpta hepsinin tura gelme olasılığıda var :)
Resim
Colorado - Magicem
- BeoWulfxBaNDeRaS - MeGaxPeaRSoN

Resim
Kullanıcı avatarı
Felipemassa
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

1)Hemen Konuya giriyorum. Örneğin ben tepezgözlerin ordaki topaz madeni üst üste 10 kere çektim diyelim. 11. madeni beklerken başka bir adam geldi ve 11. madeni aldı, mavi topaz çıktığını söyledi.Bu durumda eğer bende o 11. madeni almış olsaydım banada mavi topaz mı çıkıcaktı yada bu tamamen şans eseri bir olay mı?
2) Mesela bu sefer çıban otu madenindeyim. Çekerken Çıban Çiçeği çıktı diyelim.Bu Çıban Çiçeği, Yonca nın yakın bir sürede çıkacağının göstergesi midir yoksa öylesne çıkmış bir maden mi?

Saf Madenlerin çıkması Şans olayı mıdır?....

Teşekkürler..
Sadece Şans olayıdır.
Çiçek çıkması size yoncanın çıkacagı anlamına gelmez.

TATLISU

Sunucu: Teşkilat

Ordaki yazıyı direk kopyalayamadım ama hızlı erişimde bulabilirsiniz.Bu tamamen şansa bağlıdır.Hiçbirşekilde yönetimle alakalı değildir.Eğer hala maden çıkma olasılığı olduğunu düşünüyorsanız sormak istiyorum 1saat içinde 2mavi çektiğim zamanda oluyor 2saat madende bekleyip hiçbirşey çekemediğimde oluyor.Bakırda diyorsunuz 10tanede 1saf çıkıyo diyorsunuz o zaman topazdada çıkması gerekmezmi ama 10tanede 2mavi çektiğimde oluyor 20tanede mavi çekemediğimde oluyor şimdi bu olasılıkmı oluyor
Kullanıcı avatarı
Sanatkarr
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen Sanatkarr »

:) kusura bakma gülücükle başladım olaya. Öncelikle şunu bilmeni isterim. Bilgisayar (bilgi saymak) olmayan bir bilgiyi sana asla vermez. Yani senin ona verdiğin bilgileri depolar ve hızlı ulaşmanı sağlar. Sistem bunun üzerine kuruludur. Ve yazılımlar da bunun üzerine kuruludur. Yönetimin sana şans olarak nitelendirdiği şeyler zaten olasılıktan ibarettir. Şöyleki yönetim kademesindeki program yazıcı kardeşlerimiz. Maden sistemi ile ilgili çalışan programa ne değerler girerler ise o değerler (olasılıklar) içerisinde sana saf yada ara saf verir. Bu oranlar yükseltilir ise daha fazla saf verir düşürülür ise daha az verir. Unutma asla ve asla olmayan birşeyi vermez sana. Sadace belirlediği oranlar çerçevesindedir. Bir oran olmadığını iddia edemezssin yani. Çünkü oransızlık söz konusu olamaz. Orada 1 lwl bir bakır madeninin saf verme oranı (tamamen örnektir) ile 40 lwl bir topaz madenin saf verme oranını (örnektir) verdim. Eğer ikisi eşit olsaydı emin ol piyasada bu maden sıkıntısı olmazdı. Çektiğim 10 bakırdan 3-4 tanesi saf çıkıyor. Yani saf verme oranı yüksek. Ama maden lwl leri artıkça ve ara saf oranı olan madenlerde bu oranlar biraz daha düşük olabilir.

örn: yeşil elmas 1/40, menekşe elmas 1/100 (oranları belirleyen yazılım ekibi yönetimdir benimkiler sadece atmasyon örneklerdir.) bunu bir kuyudaki toplam 500 madneden tek tek görmeden çekmek ile anlatabilirsin kendine.

400 tanesini elmas 70 tanesini yeşil elmas 30 tanesini menekşe elmas olarak hayal et. eğer bu oranı yukseltırler ise. 500 madenin 300 ü elmas 140 yeşil elmas 60 menekşe elmas gibi? menekşe çekme oranın yükselir.

umarım anlatabilmişimdir.

İyi forumlar.
Sanatkarr
xXSANATKARXx
xMTNx
Kullanıcı avatarı
Lestrange
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
İletişim:

Mesaj gönderen Lestrange »

arkadaşım bizde diyoruzki bu işte yönetimin etkisi olsun ve saf çıkma oranını yapıp arttırsınlar diyoruz biz mi anlatamıyoruz sen mi anlamak istemiyosun. :?:
Emekli İKV Oyuncusu...
xDaNGeRxTRoJeNx - Eminönü
Saffet Yılmaz
Kullanıcı avatarı
Marshall
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Marshall »

Oyundan anlamıyorsun bâri matematiğe dil uzatma. Şans ile oran arasında zerre fark yoktur.Maden çıkma oranı yok bu tamamen şans demen bile sana cevap vermemem için yeterli bir sebep ama diğer kişiler bilgilensin diye yazıyorum. Sen de git biraz maematik bilgilerini gözden geçir.Olasılık nedir, özellikle buna bak.
"İnsanlar için ölebileceksin.Hem de yüzünü bile görmediğin insanlar için.Hem de seni hiç kimse buna zorlamamışken.Hem de en güzel, en gerçek şeyin yaşamak olduğunu bilerek."

Nazım Hikmet.
Kullanıcı avatarı
Felipemassa
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Tamam dediklerimde bir düzeltme yapmak istiyorum.Madende illa 100topazda 1mavi topaz çıkacak diye birşey yoktur arkadaşlar(eğer bunu olasılık olarak görüyorsanız.)Benim demek istediğim sadece maden şansa çekilir.Bir arkadaşımız demişti madeni parayı 20defa atıpta hepsininde tura gelmesi gibi böyle bir olasılık var ve bu bana göre "şans"tır.Siz buna olasılık diyebilirsiniz.Bağzı arkadaşlarımda şöyle yorum yapmış biz yönetimin etkisi olmasını istiyoruz.Arkadaşım yönetim istersen 18maviyi direk senin eline versin uğraştırmasın seni.Bende buna gülerim.Yorumumu şimdi dahada açıklayıcı yaptığımı düşünüyorum.Benim böyle bir yorum yapmamın amacı eskiden madende duruyorum atıyorum bir mavi çektim adamlar madem mavi çektin git dahada mavi çıkmaz şimdi gibi laflar etmeleridir.Bu tamammen saçmalıktan ibarettir.Yani dediğim gibi inşallah bu yorumum dahada açıklayıcı olmuştur...
Kullanıcı avatarı
thefaruk
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen thefaruk »

Canceazi yazdı:
Sanatkarr yazdı:

İyi forumlar.
Arkadaş haklı eğer 1/10 olasılık diye 10 madende bir çıksaydı bu teorik olasılık olurdu ve işler hiç iyi olmazdı. Bu oyunda geçerli olan deneysel olasılık yani bir madeni parayı attığınızda yazı gelme olasılığı %50 dir ancak üst üste 20 kere atıpta hepsinin tura gelme olasılığıda var :)

10 / 1 çıkarsa 200 dakika eder 3,5 saat eder bu kadar bekleye bilirmisin helede buyucuysen bu kadar bekleye bilirmisin birilerine yaranmak için bu konulara böyle yazılmaz şu konuya 100 mesaj yazanda 70 tanesi madenbile çekmiyor ama bakıyorum bol keseden atıyor sonrada ....Ben mm oldum çok güzel diyorlar evet evet çok gzl ....maden başında beklede yaz ondan sonra görelim çokmu güzel çokmu yavan.