Şans Sistemi

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Boludanoyuncu
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Şans Sistemi

Mesaj gönderen Boludanoyuncu »

Herkese Merhabalar

Öncesinde açıklandı mı bilmiyorum Bu sebeple şans sistemi ile alakalı bir tahminim olacak.

Öncelikle, oyun yöneticileri 2+2+2 sistemini yani, her sınıftan ve cinsiyetten oyuncunun kesimlerde olmasını öneriyor. Ve oyundaki şeflerinde (Boss) buna göre tasarlandığını düşünüyorum.

Şimdi, bir şef kesildiğini düşünelim. Şans sistemi önce itemi atıp atmayacağına karar veriyor. Devamında ise önce hangi sınıfa atacağına, seçilen sınıftan sonra ise hangi cinsiyete atacağına karar veriyor. Fakat bu sınıf ve cinsiyette birden çok kişi varsa, sistem buradan da bir oyuncu seçiyor. Tabi ki burada ise, yağma artıcı ve plus paket önemi devreye giriyor.

İki farklı örnek vereyim.
Bir şef kestiniz. Grupta;
  • 2 farklı cinsiyette savaşçı
  • 3 erkek büyücü ve birinde plus bulunmuyor.
  • 1 tane kadın şifacı bulunuyor.

Sistem item atmaya karar verdiği durum için, Erkek Büyücü sınıfını seçtiğini düşünelim. Öncelikle seçeceği sınıf için 1/3, seçeceği cinsiyet içinde 1/2 ihtimal bulunuyor.
3 erkek büyücüden iki tanesi plus pakete sahip. Bu sebeple plusa sahip bir erkek büyücü için itemi alma ihtimali 2/5 iken, plus olmayan durumda ise 1/5 ihtimali oluyor. Şimdi ihtimalleri toplarsak;
  • Plusa sahip erkek büyücü için item alma ihtimali 2/30 iken,
  • Plusa sahip olmayana erkek büyücü için ihtimal 1/30 oluyor.

Ama aynı gruptaki kadın şifacı ve savaşçılar için ise bu ihtimal ise 1/6 olarak kalıyor.

Peki aynı gruptan devam edelim. Sistem item atmaya karar verdiğinde ise 3 erkek büyücünün hepsi pluslu olduysa, bu sefer her erkek büyücünün itemi alma ihtimali 1/3 olacağından dolayı, bir erkek büyücü 1/18 ihtimalle item alabilir. Ek olarak, eğer sistem erkek şifacıya item atmayı seçtiğinde grupta erkek şifacı olmadığı için item yanmış oluyor.

Reçete ve materyalleri atacağı durumda ise plusa sahip kişilerin ihtimali fazla olacak şekilde gruptan rastgele birini seçerek atıyor.

Tabi ben burada item atma ihtimalinden bahsediyorum. Spesifik itemi atma ihtimalini konuya dahil etmiyorum.

Bu arada, "KIYAMET GÜNLÜKLERİ" etkinliği geri gelsinnn ':)
Kullanıcı avatarı
vedatever01
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Dost Kervanı

Re: Şans Sistemi

Mesaj gönderen vedatever01 »

Şans sistemi tamamen saçmalık (grup bölgesi hariç)açık alan boss olup en dolu paketleri atması gerekirken torba bile atmıyor çoğu zaman
Kullanıcı avatarı
Alicavus
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen Alicavus »

Baya detaylı ve geniş kapsamlı yazmışsınız elinize sağlık ama son zamanlarda bu şans faktörleri bayağı düştü.
Ayrıca hızlı eşya alma yöntemlerimin başında 3 kişilik gruplarla BOSS kesmeyi tercih ederim hem olasılık oranı düşüyor hem de daha hızlı şekilde karakterin ihtiyacını gideriyorsun.

Ama dediğim gibi torba/item düşme olasılığı baya düştü.
Eski oyunu ve oyuncuları mum ışığıyla arıyoruz...

Güvenilir olmayan ve 1 lvl carlarla aktarım veya üretim yapmayınız.

Karakter sahibi olmak asil insanlara mahsustur.Asiller hep kıskanılmıştır.

ALİÇAVUŞ

Saygı Or Sevgi / Sevgi Or Saygı
(S.O.S)
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen AGRESIF »

büyücüler şanssız bir grupta minimum 3 büyücü olduğundan çok az drop alıyorlar.
Kullanıcı avatarı
Parlementxx
Bab-ı Ali Muhafızı
Bab-ı Ali Muhafızı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Parlementxx »

Basit bir şekilde kısa ve öz ;

Yüzdelik payla çalışan bir sistemde her sınıfa ve cinsiyete %33 şans veriliyor ilk çark döndüğünde sınıfı ikincisi ise cinsiyeti belirliyor.Sonrasında seçilen sınıfta ve cinsiyette o grupta kaç adet karakter varsa o karakterler arasında bir çark dönüyor ve şaheseri kimin alacağı belirleniyor.

Yıllardır oynuyorum tamamen buna dayalı bir sistem işliyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
bymehmett
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen bymehmett »

2 şifa
2 büyü
2 savas
3 erkek 3 kadın en hızlı char dizme item toplama yolu iyi forumlar