Karaköy Anıları

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Karaköy Anıları

Mesaj gönderen istanbulunsesi »

İstanbul'da bahar havası eserken fırsatı değerlendireyim ve İKV den bir bölgeye gideyim dedim.

Galata Rats Club, Umut Dergi, Karaköy Palas, Banka, Tünel ve bonus Halime Teyze.

Aslında oyuna girip oyun ile karşılaştırmış fotoğrafları atacaktım ama üşendim :)
FotoğraflarGöster
Resim

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
scorper
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Re: Karaköy Anıları

Mesaj gönderen scorper »

GÜZEL ÇALISMA EMEGİNİZE SAGLIK
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

haftaya ilk kez istanbula gideceğim, ilk gezeceğim yerler buralar olacak. :grin:
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

scorper yazdı: 11 Şub 2024 01:14 GÜZEL ÇALISMA EMEGİNİZE SAGLIK
Teşekkür ederim. Aslında çok gittiğim bir yer ama forumda karaköy oyun gerçek dünya bağlantısı konusu bulamadım. Bir dahakine oyundaki tüm alanları çekip karşılaştıracağım bir konu üzerine çalışıcam :)
Kullanıcı avatarı
istanbulunsesi
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

benibanladilar yazdı: 11 Şub 2024 21:17 haftaya ilk kez istanbula gideceğim, ilk gezeceğim yerler buralar olacak. :grin:
Merhaba hocam,

Senin için güzel bir rotam var keyif alacağını düşünüyorum.

Önce Karaköy'ü sonra da Eminönü'nü oyundaki alanları gezebileceğin yerleri söyleyeceğim.

1- Öncelikle M2 metro hattını kullanmanı tavsiye edeceğim.
Haliç-Şişhane arasını kullanman gerekiyor ve Şişhane'de inmeniz gerekiyor.

Burada Haliç üzerindeyken Galata Rats binasının önüne bakarsanız Mansur Bey heykelini göreceksiniz. (Gerçekte Mimar Sinan heykeli) ve oyundaki gerçek dünya ile koordinatı uyuşmayan tek yer. (Gezi olarakta eşsiz manzarası vardır)

2- Şişhane'de indikten sonra köşede Galata kulesini görebilirsiniz. Müzekart alıp 60 Tl ye gezebilirsiniz. (şu an restorasyon çalışması var, hangi alanlar gezilebilir durumda bilmiyorum)

Daha sonra dilerseniz bir istiklal turu yaparsınız. Dönelim bizim oyun rotamıza.

3- Şişhane'de Tünel hattını kullanarak Karaköy'e iniyoruz. (Oyundaki tünel bölümü ve geçekte de kesinlikle deneyimlemeniz gereken turistik bir mini gezidir tünel)

4- Tünelden Karaköy'e çıkınca zaten oyunda her yer canlanıyor. Galata Rats hemen karşıda sizi karşılıyor. (Tadilatta 2-3 yıldır ama yakınına gidip oyundaki mason figürleri görebilirsiniz.

Yanında cami, banka, dergi ve palas'ı görebilirsiniz. Oyundaki haritayı gözünüzde cablandırırsanız Galata tarafını Hakir'in yerini görebilirsiniz.

Yine otopark ve Büyük büyücüyü direk görüp tanıyacaksınız.

İnsan mahallesi fransız mahalleside yine göreceğiniz yer olacak.

5- Tekrar aşağıya inip T1 hattını kullanıp (şahsen tavsiye etmem 5 dakka yürüyerek hem turistik Galata Köprüsünden geçmiş olursunuz) Eminönüne geçiyoruz.

Bizi direk Eminönü Yeni Camii ve Halime Teyze karşılıyor.

Arkasında İş Bankası, Jandarma Ali ve Mısır çarşısını göreceksiniz. (Ben sevmiyorum ama yine turistik ve oyun için Mısır Çarşısını gezebilirsiniz)

6- Tramvay yolunu Sirkeci'ye doğru takip ettiğinizde Gar, Antrepo ve diğer eminönü bölgesini görebilirsiniz.

Saygılar :)
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

teşekkürler hocam rehber için O:-)
xLuCaGox
Kobra Takipçisi
Kobra Takipçisi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Nemesis

Mesaj gönderen xLuCaGox »

Bu da benden gelsin.. :')
Resim
xLuCaGox | LLAMA | dRopheaLing | Smegma | PaRCHeR | PaRCHeRII | PaRCHeRIII | Lucago | DrKojiro
since 2007
Tılsım - Anka - Eminönü
İKV 2020 Mani Birinciliği*
Kullanıcı avatarı
combatfatigue
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: We Are The Best

Mesaj gönderen combatfatigue »

Artık oyunda balıkçı da değil Eminönünde şarapçı da takıldığımızdan gündüz inşallah işimiz düşmez diye dua ediyoruz keyifli gezmeler :grimacing:
Resim
Resim

(Eskiler'den rotasızkaptan)

<We Are the Best>