Yeni Bir İKV mi Geliyor?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
scorper
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Re: Yeni Bir İKV mi Geliyor?

Mesaj gönderen scorper »

Esadullah yazdı: 21 Oca 2024 12:20 Youtube kanalında yaptığı röportajlara bakarsak İKV'ye benzer ama dünya çapından açık olan bir oyun geliştirilmiş. Emre Yücel'in daha önceki paylaşımları da bunu kanıtlamış oluyor..

En çok üzüldüğüm konu ise İKV'nin 2018'de aslında gelişmelere kapandığı oldu. Doğrusu gönül ister ki Bilgem Çakır ve ekibinin İKV'yi alıp geliştirmesi ama okuduğum haberlere göre İKV'yi istemişler velakin TT vermemiş. Verilmemesinin sebibi de bilinmiyor. Bundan ötürü Bilgem Çakır ve ekibi yeni oyuna yöneliyor. Hayırlısı bakalım..

Niye vermiyorlarki amaç ne ?
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

scorper yazdı: 21 Oca 2024 13:11
Esadullah yazdı: 21 Oca 2024 12:20 Youtube kanalında yaptığı röportajlara bakarsak İKV'ye benzer ama dünya çapından açık olan bir oyun geliştirilmiş. Emre Yücel'in daha önceki paylaşımları da bunu kanıtlamış oluyor..

En çok üzüldüğüm konu ise İKV'nin 2018'de aslında gelişmelere kapandığı oldu. Doğrusu gönül ister ki Bilgem Çakır ve ekibinin İKV'yi alıp geliştirmesi ama okuduğum haberlere göre İKV'yi istemişler velakin TT vermemiş. Verilmemesinin sebibi de bilinmiyor. Bundan ötürü Bilgem Çakır ve ekibi yeni oyuna yöneliyor. Hayırlısı bakalım..

Niye vermiyorlarki amaç ne ?
Keşke bilsem
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen AGRESIF »

oyunun türü belli değil dış dünyaya açıklanmadı MMOFPS dedikoduları dolanıyor umarım MMORPGdir
Kullanıcı avatarı
AyYildizli
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen AyYildizli »

Hocam, çok önemli bir detayı fark etmişsiniz bence tebrik ederim.

Emre abinin Karaköy'ün çıkacağı zamanlarda da böyle göndermeli paylaşımlar yaptığını hatırlıyorum. Bu gelişmelerin üzerine, böyle bir paylaşım da tesadüf değildir herhalde. Umutla ve heyecanla bekliyoruz bakalım..

Gerilim yazdı: 20 Oca 2024 23:53 Dün sevgili Emre Yücelen instagram sayfasından aşağıdaki görseli paylaşmıştı. Gördüğüm zaman 'ne alaka' diye düşünmüş ve anlam verememiştim. Çünkü yalnızca kendi müziğini değil, aynı zamanda İKV oyun içi görseliyle birlikte bir paylaşım. Ve 'artık herşeye çok yakınız ' yazıyor. Yoksa? Yeni oyunda Emre Yücelen de mi var? Neye çok yakınız?...

Resim
Yarın ufuk grimsi pembe olur belki, pembemsi griden iyidir her şekilde...
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

Ben Bilgem Çakır, clay token, oğuz ergin hepsini düzenli takip eden birisiyim :D
Bilgem Çakır ikv ekibinden birkaç kişininde sonradan katıldığı bir ekip ile birlikte bir oyun geliştiriyor, hatta oyun online fakat mmorpg değil muhtemelen.
Oyunla alakalı hiç bir yerde konuşmadı fakat oyunu dünya çapında oynanması için uğraşıyorlar. Xbox ile görüştüklerini dahi söylemişti. Ben ikv ile alakası olan bir oyun çıkacağını hiç zannetmiyorum.
Bilgem çakır daha önce robotların savaştığı basit bir oyun üzerinde çalışıyordu, daha öncede amerikan futbolu ile ilgili bir oyun.
Robotlarla alakalı olan oyuna devam etmiş olmaları muhtemel fakat kesin değil tabii.

Aylar önce türkiyede serverlarla alakalı bir soru sormuştu twitterda. Kapalı beta yapacaklarını söylemişti diye de hatırlıyorum fakat bir daha bir şey söylenmedi. Proje benim tahminim baya iyi bir şey, bir kaç yatırımcılarının olduğunu söylemişti sanki öyle hatırlıyorum. Fatih Arslan yatırımcılardan birisi mesela.

Emre yücelenide müzikler için projeye dahil etmiş olabilirler belki. Sonuçta takımın içinde Gorgar var :grinning:
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen AGRESIF »

benibanladilar yazdı: 21 Oca 2024 19:05 Ben Bilgem Çakır, clay token, oğuz ergin hepsini düzenli takip eden birisiyim :D
Bilgem Çakır ikv ekibinden birkaç kişininde sonradan katıldığı bir ekip ile birlikte bir oyun geliştiriyor, hatta oyun online fakat mmorpg değil muhtemelen.
Oyunla alakalı hiç bir yerde konuşmadı fakat oyunu dünya çapında oynanması için uğraşıyorlar. Xbox ile görüştüklerini dahi söylemişti. Ben ikv ile alakası olan bir oyun çıkacağını hiç zannetmiyorum.
Bilgem çakır daha önce robotların savaştığı basit bir oyun üzerinde çalışıyordu, daha öncede amerikan futbolu ile ilgili bir oyun.
Robotlarla alakalı olan oyuna devam etmiş olmaları muhtemel fakat kesin değil tabii.

Aylar önce türkiyede serverlarla alakalı bir soru sormuştu twitterda. Kapalı beta yapacaklarını söylemişti diye de hatırlıyorum fakat bir daha bir şey söylenmedi. Proje benim tahminim baya iyi bir şey, bir kaç yatırımcılarının olduğunu söylemişti sanki öyle hatırlıyorum. Fatih Arslan yatırımcılardan birisi mesela.

Emre yücelenide müzikler için projeye dahil etmiş olabilirler belki. Sonuçta takımın içinde Gorgar var :grinning:
robotların savaştığı oyuna devam edilse böyle mesajlar verilmez benim düşüncem
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

AGRESIF yazdı: 21 Oca 2024 19:11
benibanladilar yazdı: 21 Oca 2024 19:05 Ben Bilgem Çakır, clay token, oğuz ergin hepsini düzenli takip eden birisiyim :D

olabilir hocam bende zannetmiyorum pek o oyundan devam ettiklerini. ama yinede ikv ile alakası olmaz bence.
sonradan şu aklıma geldi bu arada.
bilgem çakırın ikv deki en sevdiği bölge, en sevdiği hikaye MERAN'lar.(kendisi bir videoda söylüyordu)
Emre yücelen Meran şarkısını paylaşmış :D
Burada bir mesaj olabilir :thinking_face:

Meranlarla alakalı bir oyun olabilir mi?
Oyunun hikayesi gorgar elinden çıkıyor bu arada.
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen AGRESIF »

benibanladilar yazdı: 21 Oca 2024 19:45
AGRESIF yazdı: 21 Oca 2024 19:11

olabilir hocam bende zannetmiyorum pek o oyundan devam ettiklerini. ama yinede ikv ile alakası olmaz bence.
sonradan şu aklıma geldi bu arada.
bilgem çakırın ikv deki en sevdiği bölge, en sevdiği hikaye MERAN'lar.(kendisi bir videoda söylüyordu)
Emre yücelen Meran şarkısını paylaşmış :D
Burada bir mesaj olabilir :thinking_face:

Meranlarla alakalı bir oyun olabilir mi?
Oyunun hikayesi gorgar elinden çıkıyor bu arada.
hikayeyi yazan gorgar ve müzikleri yapan emre yüceleni almış olsa yanına al sana muazzam iş oyunda en önemli şey hikaye ve müzikler değil mi zaten :')
Kullanıcı avatarı
MobilSorun78
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Klan: Lodos
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Mesaj gönderen MobilSorun78 »

İnşAllah diyelim.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

Beyazköşk / Mushroom - Lonelycowboy \
Gerilim
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Gerilim »

AyYildizli yazdı: 21 Oca 2024 18:36 Hocam, çok önemli bir detayı fark etmişsiniz bence tebrik ederim.

Emre abinin Karaköy'ün çıkacağı zamanlarda da böyle göndermeli paylaşımlar yaptığını hatırlıyorum. Bu gelişmelerin üzerine, böyle bir paylaşım da tesadüf değildir herhalde. Umutla ve heyecanla bekliyoruz bakalım..

Gerilim yazdı: 20 Oca 2024 23:53 Dün sevgili Emre Yücelen instagram sayfasından aşağıdaki görseli paylaşmıştı. Gördüğüm zaman 'ne alaka' diye düşünmüş ve anlam verememiştim. Çünkü yalnızca kendi müziğini değil, aynı zamanda İKV oyun içi görseliyle birlikte bir paylaşım. Ve 'artık herşeye çok yakınız ' yazıyor. Yoksa? Yeni oyunda Emre Yücelen de mi var? Neye çok yakınız?...

Resim
Aynen öyle hocam. Yeni projede çok çok büyük ihtimalle Emre Yücelen olacak. Ancak Mmorpg oyun türü eskisi kadar popüler olmadığından, benzeri başka bir kategoride oyun gelecek gibi.