4 yıl aradan sonra gördüklerim

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
AhiEvran
Sancak Beyi
Sancak Beyi
Sunucu: Anka
Lonca: Free

Re: 4 yıl aradan sonra gördüklerim

Mesaj gönderen AhiEvran »

AGRESIF yazdı: 09 Eyl 2023 17:11
Scalgar yazdı: 09 Eyl 2023 00:58 Dükkan ürünleri hakkında bile destekten cevap alamıyorum artık siz düşünün :grinning:
gönüllü çalışanlar olunca böyle gönülsüz işler olabiliyor :')

Dükkan sorunları ve Üyelik sorunları gönüllü destek birimlerinin yetki alanı içerisinde değildir. ;)

"Sormaz ki bilsin, sorsa bilirdi. Bilmez ki sorsun, bilse sorardı."
İstanbul Kıyamet Vakti İletişim/Destek Formu İçin Tıkla!

Doğru Ceza İtiraz Formu Nasıl Doldurulur Tıkla.!

Forum Kanalındaki Faydalı Konular

İstanbul Kıyamet Vakti'nden Haberdar Olun!
Resim Resim Resim Resim
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen AGRESIF »

AhiEvran yazdı: 19 Eyl 2023 14:46
Scalgar yazdı: 09 Eyl 2023 00:58 Dükkan ürünleri hakkında bile destekten cevap alamıyorum artık siz düşünün :grinning:

Dükkan sorunları ve Üyelik sorunları gönüllü destek birimlerinin yetki alanı içerisinde değildir. ;)

yetki alanım içerisinde değildir diye cevap verilse yeterlidir bu bile bir cevaptır sorunu olan için en azından farklı çözüm aramaya başlar ;)
Kullanıcı avatarı
adimihatirla
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen adimihatirla »

AGRESIF yazdı: 19 Eyl 2023 17:26
AhiEvran yazdı: 19 Eyl 2023 14:46

yetki alanım içerisinde değildir diye cevap verilse yeterlidir bu bile bir cevaptır sorunu olan için en azından farklı çözüm aramaya başlar ;)

Kral desteğin cevap vermemesinden bahsetmiyor burada Ahievran. Kendisine yazılan bir siteme yanıt vermiş sadece. Destektekiler gönüllü çalışanlar değil bence.
Kullanıcı avatarı
Scalgar
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi

Mesaj gönderen Scalgar »

Esadullah yazdı: 09 Eyl 2023 11:05
YENİ EKİP ŞART
kesinlikle hiçbir kurallara aykırı birşey yapmama rağmen sadece reçetelerimi tuttuğum 4 seviye kasa hesabımı 3 yıl banladılar bir anda yazıyorum yazıyorum cevap da yok yav arkadaş madem tek karaktere 4*5 sayfa kasa yapın uğraşmayalım biz de bu ne aptalca bir iştir
Nothing
isagoci
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen isagoci »

Sebepsiz ban yediğini söyleyen çok kişi var ahi sen ne diyon bu konuda. Senmi banliyon yoksa la
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

bir yerden sonrasını okumadım. BOŞ.
KP kasmak nedir ya pazarda limon mu satıyorsun, evine ekmek mi götürücen? bir insan niye kp kasar? git oyna oyununu. oyunda zengin olsan ne olur olmasan ne olur.

ruh hastası veya şizofren dediğiniz şahsı tebrik ediyorum çok eğlenceli bir şey yapmış.
hikayede 2 kişi var biri obsesif bir şekilde kp kasmaya çalışıyor amacı ne bilinmez, diğeri obsesif bir şekilde kp kasanları tokatlıyor :grinning:
tam gerçek dünya gibi mmorpgnin işte bu yönünü seviyorum her türlü insan var.
kp kasanları tokatlayan adama hizmetleri için teşekkürler.

kp kasma zaten yasak diye biliyorum. adam birde kp kasamıyorum diye desteğe yazmış ':)
isagoci
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen isagoci »

benibanladilar yazdı: 23 Eyl 2023 19:07 bir yerden sonrasını okumadım. BOŞ.
KP kasmak nedir ya pazarda limon mu satıyorsun, evine ekmek mi götürücen? bir insan niye kp kasar? git oyna oyununu. oyunda zengin olsan ne olur olmasan ne olur.

ruh hastası veya şizofren dediğiniz şahsı tebrik ediyorum çok eğlenceli bir şey yapmış.
hikayede 2 kişi var biri obsesif bir şekilde kp kasmaya çalışıyor amacı ne bilinmez, diğeri obsesif bir şekilde kp kasanları tokatlıyor :grinning:

kp kasma zaten yasak diye biliyorum. adam birde kp kasamıyorum diye desteğe yazmış ':)
Olm sen hastamısın la. Bir teneke başkasına musallat olur buda burdan destek verir. Kp kasmak yasak değil ayrıca kim yasak diyor. Program kullanmadan kas istediğin kadar
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen benibanladilar »

isagoci yazdı: 23 Eyl 2023 19:31
benibanladilar yazdı: 23 Eyl 2023 19:07 bir yerden sonrasını okumadım. BOŞ.

Olm sen hastamısın la. Bir teneke başkasına musallat olur buda burdan destek verir. Kp kasmak yasak değil ayrıca kim yasak diyor. Program kullanmadan kas istediğin kadar
İKV böyle bir oyun. Psikopat oyunculara musallat olan psikopatları tüm kalbimle destekliyorum.
Kullanıcı avatarı
LinkiNParkK
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Saygı Or Sevgi

Mesaj gönderen LinkiNParkK »

HastaRuh yazdı: 18 Eyl 2023 14:35 wowda gold alanıda satanıda banladılar ve banlıyolarda :)

kp kasmak kadar saçma birşey yok gidip savaşarak kasarsın, ha illegal yolla kasmak istiyorsan sana karşınada birşey diyemezsin ;) bu bir mmorpg, yani rol yapma oyunu. istediğimiz gibi davranabiliriz tabii oyunun kuralları çerçevesinde. sen git savaş alanında kp aktarımı yap sonra da bana saldırıyorlar diye sitem et.
Ülke vatandaşları olarak ağırlıklı olarak okuma bilip anlama kısmında çok zorluk çekiyoruz. Yukarıda yazdıklarımı anlayacak kesimin kimlerin olduğunu ben gayet iyi biliyorum. Öte yandan; keşke söylediklerimi biraz daha düşünerek okumuş olsaydınız. WOW gibi oyunlarda gold alım satımın serbest olduğunu söylememekteyim. Özellikle WOW Token öncesi dönemde; gold alım satımlarına karşı esnek davranırdı blizzard (şu anda da kısmen öyle ), peki ne demek istiyorum. Oyuncularını, kendi alamadıkları (geliştiremedikleri) durumlardan ötürü körü körüne cezalandırıp; oyunlarından küstürtmediler, oturup kafa yorup çözümler ürettiler. Ayrıca satin alınan gold miktarı ve sürekliliğe göre de ceza sistemleri de mevcut. Kısacası bir oyuncuyu kaybetmenin ne olduğunu bilirler, bu da çok önemli bir kavramdır, bizde asla ve asla oluşamayacak bir kavram. Tüm bunlara rağmen oturup WOW Token geliştirdiler, arka planda olup biten her şeyi kendi kontrolleri altına alabilmeleri adına.

TSM vb eklentiler; manuel yapılacak işlemleri daha hatasız ve hızlı yapılabilmesi adına ortaya koyulmuş çalışmalardır. Bir oyuncu olarak manuel olarak itemlerini AH (Auction House – bilmeyenler için market diyebiliriz ) koyabilirsin, manuel olarak karakterlerine mail yoluyla item aktarabilirsin vs vs… VEYA! Bu çok amaçlı eklentileri zekice kullanmayı öğrenip, işlerini kolaylaştırıp, formulasyonlar kullanıp oyunda manuel olarak yapabileceğin her şeyi daha karmaşık ve pratik sistemler kurarak yapabilirsin. Ne kadar garip değil mi? Evet yanlış duymuyorsunuz, bunların hepsi yasal olarak oyunun bizzat içinde mevcut, blizzard (şuan Microsoft sahibi) TSM kullanan oyuncularına hileci mi diyor? Veya oyuncular birbirlerine: sen TSM kullanıyorsun; pissss hileci mi diyor? Hayır, hayır, seninde tek tek tüm itemlerini AH’a benim bıraktığım gibi bırakıp, her gün saatlerini harcayıp kontroller yapıp, gerekli itemlerinin fiyatlarını manuel ayarlamalar yapıp, alın teriyle itemlerini satman gerekiyor mu deniliyor? Yahu adama gülerler, gülerler bunu yabancıların ortamında söylesen. Sen git taş devrinde yaşa derler adama. Yok abicim, bizim çok yol katetmemiz gerek.

Hayatın boyunca kaç adet KP için sıfırdan karakter açıp, kasıp, rütbeli yaptığını sorsam muhtemelen hiç dersin, çünkü bunu yapmış birisi bunun ne kadar emek ve zaman istediğini bilirdi. Öte yandan KP kasmanın illegal olduğunu söylemişsin; neyse ki aldığım(z) plus ve x2 ‘nin illegal olduğunu söylememişsin, sadece susuyorum. Muhtemelen almak istediğin 2.7 milyon KP’lik tılsımı kendin savaşarak veya başka oyuncudan ( KP kasandan değil, savaşarak KP kasmış oyuncudan, sonuçta buna karşısın ya ) satin almak için emek harcamışsındır. 3m KP’yi savaşarak kaç yılda tamamlanırdı o da tartışılır. Her neyse, belki tam anlayamazsın diye: Bu oyunda gördüğün tüm 2.7m KP’lik tılsımlar ben ve benim gibi oyuncular sayesinde oyunda, umarım açıklayıcı olmuştur. Ne oyuncular gördüm; hakirde bug’un hile olduğunu savunup buna engel olup, başka sunucularda bol bol buglu hakir kesip, çipleri engel oldukları sunucularda fahiş fiyatlardan satanlar. Şaşmıyorum. Oturup düşünmesi gerekenler düşünsün.

Diğer garip olan şey ise; ben burada oyuncuların (yani senin dahil ) hakkını, verdiğin zaman ve paranın kıymetinin anlaşılması için bir çaba sarf ediyorum. Taşlanan kişi ben oluyorum, klasik vatandaşım, ne diyebilirim ki belki bir asır sonra düşünebilecektik.

Düz mantık: “bu bir MMORPG” oyunudur mantığına devam edelim. Oyunun fişini çektikleri zaman o zamanda dersiniz “bu bir MMORPG” oyunudur diye. Çok şey öğrenmemiz gerekiyordu, korkarım ki geç kalındı.

İnsanlar doğruları anlasınlar diye zamanımı ayırıp tekrardan yazdım. Oturup yukarıda yazdıklarımı adım adım anlatmayacağım tekrardan.
Youtube Kanalım

LPxSEVENFOLD
LPxMEMORABLE
LPxWOW
Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
Sunucu: Kuklacı
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

Oyuncuların bu konuda oyunu bitiriyor olmasını söylemek haksız bir sitemdir. İster oyun ister başka bir dünya olsun her zaman art niyetli ya da "şizofren" insanlar çıkacaktır. Burada yönetimin düzeni bozan konuya nasıl müdahale edeceğini planlaması gerekiyor.

Geçtiğimiz güncellemelerde bunu çok gördük, herhangi bir hamle oyunun düzenine engel oluyorsa gelen bir sonraki güncellemede sorunu ortaya çıkaran olay tamamen engelleniyor ve alternatifi ortaya çıkarılıyordu (madenlere makro kuranlara karşı madenlerin her seferinde farklı yerde doğması gibi).

Ancak artık güncelleme getirecek bir ekip olmadığı için var olan problemler sonsuza doğru gidiyor. Hatanın kimde aranması gerektiğine biraz daha dikkatli bakalım derim.
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine: