" Teklif" kelimesi yasaklanmalı

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
hattihumayun
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Anka

" Teklif" kelimesi yasaklanmalı

Mesaj gönderen hattihumayun »

teklif yazan herkes 999 ban yemeli , oyunda kimse neyi neye satacağını bilmiyor , satıcı da teklif istiyor alıcı da , herkes birbirinden teklif bekliyor :D

istanbul teklif vakti olmuş , acilen " teklif " yazan herkese 999 ban atılmalı
Kullanıcı avatarı
flybaris12
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: xXx_ArZ_aNd_TaLeP_xXx
İletişim:

Re: " Teklif" kelimesi yasaklanmalı

Mesaj gönderen flybaris12 »

Dostum... Bu dediğin aynen benim başıma geldi... sıfır amp alacaktım adam tutturdu teklif diye.... korkunç...

3 kere tekrar sordum 3 kere tekrar teklif dedi... çılgınca...

bu işe artık bir son verilmeli... kararlıyım...

teklifi türk sözlüklerinden çıkartmalıyız... türkçe bir kelime olduğuna bile şüpheliyim??...

bir de bazı çakallar bulunmakta... teklif yerine ingilizce karşılığı olan offer'ı kullanıyorlar... elim ayağım titriyor şuan... abomination...

:grimacing: 999 ban değil türkiye devleti cumhuriyeti sınırlarından kovulmalılar...

iyi günler...
Good bye...

:(
hattihumayun
İskele Babası
İskele Babası

flybaris12 yazdı: 23 Haz 2023 20:02 Dostum... Bu dediğin aynen benim başıma geldi... sıfır amp alacaktım adam tutturdu teklif diye.... korkunç...

3 kere tekrar sordum 3 kere tekrar teklif dedi... çılgınca...

bu işe artık bir son verilmeli... kararlıyım...

teklifi türk sözlüklerinden çıkartmalıyız... türkçe bir kelime olduğuna bile şüpheliyim??...

bir de bazı çakallar bulunmakta... teklif yerine ingilizce karşılığı olan offer'ı kullanıyorlar... elim ayağım titriyor şuan... abomination...

:grimacing: 999 ban değil türkiye devleti cumhuriyeti sınırlarından kovulmalılar...

iyi günler...
bu da 5 iq zekasıyla forumda trollük yaptığını zannediyor ':) ':) ':) ':)
Kullanıcı avatarı
flybaris12
İskele Babası
İskele Babası
İletişim:

dostum kimseyi trollediğim yok...

kalp kırdın bu ikv oyuncuları hep mi böyle olur... üzücü...

:unamused:
Good bye...

Kullanıcı avatarı
IKVFATALITY
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Game Of Karaköy

Mesaj gönderen IKVFATALITY »

Valla bi yandan kızıyorum bi yandan da hak veriyorum teklif diyenlere. Acilen oyundaki tüm bonoların silinip , tüm paraların sıfırlanması gerekiyor ki ticaret sistemi düzelsin.

Oyunda para olmadığı için insanlar mecburen " teklif? " Diyor. Yani ne verebilirsin ? Diyor. Tılsım mı vereceksin, maden mi vereceksin, item mi vereceksin yoksa iksir mi vereceksin? Elinde ne var? İksir varsa ne iksiri var? Derviş balina mı var yoksa bakır iksir mi var?

Mesela ben met23 yansıtıyorum , adam ne kadar diyor. Diyorum ki urban phi 37 lvl eldivene verebilirim. Yok, başka ne olur diyor.
36 lvl urban phi ayakkabıya verebilirim diyorum.

O da yok, başka ne olur diyor. Diyorum ki eski dış 28 lvl ceket olabilir. O da yok diyor. Böyle uzun bir diyalog yaşanıyor. Çünkü benim isteyebileceğin onlarca şey var , ama bunlar karşı tarafın elinde olmayacak şeyler. Belki bi ihtimal ( binde 1 falan ) olabilir ama çok zor.

O yüzden soruyorum sen ne verebilirsin met23'e ? Mantıklı bir teklif ver düşüneyim. Adam diyor ki satıcı sensin. Yaw satıcı benim de ben güzel bir item arıyorum ama sende yok. Sonra madene geçiyorum, Alex var mı yok, Saf bakır var mı yok , budaksız meşe var mı yok. Ee kardeşim sabaha kadar istediğim şeyleri mi sayacağım sana :d

O yüzden en mantıklı şey tüm bonoların kaldırılıp tekrar para sistemine geçilmesi. Tüm bonoları da , paraları da sıfırlaycaksın insanlarda örs parası bile kalmayacak. Sonra her şey yavaştan rayına oturur. Çanta doldur boşalt ile para kasılır tekrar ve tılsımların da madenlerin de bir fiyatı olur.
Eminönü: onix - onixx - oonix
Kullanıcı avatarı
flybaris12
İskele Babası
İskele Babası
İletişim:

IKVFATALITY yazdı: 26 Haz 2023 01:46 Valla bi yandan kızıyorum bi yandan da hak veriyorum teklif diyenlere. Acilen oyundaki tüm bonoların silinip , tüm paraların sıfırlanması gerekiyor ki ticaret sistemi düzelsin.

Oyunda para olmadığı için insanlar mecburen " teklif? " Diyor. Yani ne verebilirsin ? Diyor. Tılsım mı vereceksin, maden mi vereceksin, item mi vereceksin yoksa iksir mi vereceksin? Elinde ne var? İksir varsa ne iksiri var? Derviş balina mı var yoksa bakır iksir mi var?

Mesela ben met23 yansıtıyorum , adam ne kadar diyor. Diyorum ki urban phi 37 lvl eldivene verebilirim. Yok, başka ne olur diyor.
36 lvl urban phi ayakkabıya verebilirim diyorum.

O da yok, başka ne olur diyor. Diyorum ki eski dış 28 lvl ceket olabilir. O da yok diyor. Böyle uzun bir diyalog yaşanıyor. Çünkü benim isteyebileceğin onlarca şey var , ama bunlar karşı tarafın elinde olmayacak şeyler. Belki bi ihtimal ( binde 1 falan ) olabilir ama çok zor.

O yüzden soruyorum sen ne verebilirsin met23'e ? Mantıklı bir teklif ver düşüneyim. Adam diyor ki satıcı sensin. Yaw satıcı benim de ben güzel bir item arıyorum ama sende yok. Sonra madene geçiyorum, Alex var mı yok, Saf bakır var mı yok , budaksız meşe var mı yok. Ee kardeşim sabaha kadar istediğim şeyleri mi sayacağım sana :d

O yüzden en mantıklı şey tüm bonoların kaldırılıp tekrar para sistemine geçilmesi. Tüm bonoları da , paraları da sıfırlaycaksın insanlarda örs parası bile kalmayacak. Sonra her şey yavaştan rayına oturur. Çanta doldur boşalt ile para kasılır tekrar ve tılsımların da madenlerin de bir fiyatı olur.
dediklerinde gayet haklısın... fakat bu yönetim o sistemi getirir mi? şüpheli.
Good bye...

Kullanıcı avatarı
TOLGARDA
Semiha'nın Gözdesi
Semiha'nın Gözdesi
İletişim:

Mesaj gönderen TOLGARDA »

İlk çağlardaki gibi takasla ticaret yaptığımız için biraz haklı olabilir :(
:zero: :one: :two: :three: :four: :five: :six: :seven: :eight: :nine:
hattihumayun
İskele Babası
İskele Babası

TOLGARDA yazdı: 28 Haz 2023 23:31 İlk çağlardaki gibi takasla ticaret yaptığımız için biraz haklı olabilir :(
takas değeri de bilinmiyor ondan bahsetmiştim ama anlayan olmamış , tamam ticaret takas yoluyla dönüyor.
ama takas edecek kişi eşyanın değerini de bilmiyor misal 5 tılsım mı 100 bin iksir mi onu da bilmiyor ne ittirirsem kârdır diyor :D

çok saçma bir hal almış valla bu saatten sonra üretim yapacaklara allah yardımcı olsun :D 2 charım full , 2-3 yıl önce fulleyip bırakmıştım o kadar aradan sonra dedim bir oğuz zırh basayım keyfine , ama imkanı yok gibi :D
Tuvan
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Tuvan »

Ticaret sistemi tamamen çökmüş durumda. Zamanında bonoyu getirmek zorunda kaldılar teknik yetersizlikler yüzünden alışverişte konulan para sınırını arttıramadıklarını söylüyorlar ama illaki bir yolu bulunabilirdi. Mesela bir npc den miktarı yazılarak alınan üst üste koyulamayan bonolar getirilebilirdi. Bu sayede alışveriş yapacak kişi o miktarda bonoyu alıp karşıdakine verir, o da bozdururdu. Bildiğimiz çek sistemi işte. Ama muhtemelen çoktan kapanan bir oyun için boş umutlar besliyor, kafa yoruyoruz...
Kullanıcı avatarı
YedarS
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen YedarS »

tamam bu şekilde diyenleride anlıyorum ama adam teklıf dıyor sayıyorum iksir maden tılsım vs sonra eyvallah diyor...

abicim sorunlumusun sen madem saydıklarım lazım değil sana ne lazım onu söyle ya adam ne istedigini bilmiyorki sana satsın iyiki zamanında hesaplarımı fullemişim bazen bi kaç şeye ihtiyacım oluyor alana kadar kanser oluyorum.. allah yeni hesap dizeceklere sabır versin.