Oyundaki Fiyat Algısının Kaybolması

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
IKVFATALITY
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Game Of Karaköy

Oyundaki Fiyat Algısının Kaybolması

Mesaj gönderen IKVFATALITY »

Şu an oyunda hangi materyal kaç para belli değil. Çok saçma bir durum var.

Dün karakterimin karizmasını 900 T ye sattım. Adam sürekli alabilirim diyor. Yav biz zamanında çanta doldur boşalt yaparak 100 m 'ye tılsım alıyorduk. 100 m çok büyük paraydı. Madenler 2m civarına gidiyordu. Şu an bir karizmaya 900 T verir olmuş millet.

İşin daha kötü yanı çantada 1.800 T var ancak kimseden bir şey alamıyorsun. 20 T den iksir almaya çalışıyorum kimse satmıyor. 50 T den alınır diyorum yine kimse oralı olmuyor. Yav 1 iksire 50 T veriyorum ancak hiç satan yok.

Oyunda para tamamen bitmiş durumda. Para olmayan oyunda ticaret nasıl olsun? Neden yönetim tüm bonoları sıfırlayıp agoptan kaldırarak oyunu tekrar normal haline getirmiyor anlamak mümkün değil.

Bonolar sıfırlansa , hatta paralar da sıfırlansa tekrar çanta doldurup satarak makina parası çıkarsak piyasa düzelir diye düşünüyorum.
Eminönü: onix - onixx - oonix
Kullanıcı avatarı
GERBE
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Teşkilat

Re: Oyundaki Fiyat Algısının Kaybolması

Mesaj gönderen GERBE »

Bonoların sıfırlanması ancak ve ancak oyuncuların bono ile alışverişi bırakmasıyla olur ki bu da Eminönü sunucusunda gerçekleşmeye başladı.

Madenlerin-reçetelerin-tılsımların-itemlerin takas sistemi ile alınabilmesi-satılabilmesi bono olayını zaten kendiliğinden bitiriyor.

Siz oyunculara düşen ticarette hiç bir şekilde bono sistemini kullanamamanız çünkü gelinen bu ticaret sisteminde en fazla zarara uğrayanlar elinde işlemeyen bonoları biriktirenler olacaktır.
Resim
Kullanıcı avatarı
Galette
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Ottoman Nobility

Mesaj gönderen Galette »

Açık ve net tek çözüm bonolarin silinmesidir
FERASET
zahH
zikirmatik
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen zikirmatik »

Bonoların kopyalandığını biliyorsunuz da madenlerin kopyalandığını neden es geçiyorsunuz? Bu piyasada dönen ve "materyal" kategorisinde olan herşey kopyalanıyor, buna güvenle takasladığınız madenler de dahil. Eğer sorunu çözmek istiyolarsa önce kopya açığını kapatmalılar, daha sonra da tüm materyalleri sıfırlamalılar. Sadece bonoların silinmesi hiçbir şeye derman olmaz.
Ustrahs
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Ustrahs »

Bu konuyu daha önce uzun uzadıya dile getirmiştim. viewtopic.php?p=1263539#p1263539 Ancak yönetim tarafından hiçbir şekilde geri dönüş yapılmadı. Artık öyle bir noktaya gelindi ki nasıl ki karaktermizde bulunan nadide şaheser eşyaları başka karaktere aktaramıyorsak sahip olduğumuz madenleri de başka oyuncularla alışverişe koyamıyoruz. Bir anlamda materyaller de artık karaktere bağlı durumda ve başka oyuncuya aktarılamıyor. Çünkü en ufak alışverişte bile karakter sistem tarafından otomatik olarak bloklanıyor.

Diğer taraftan bu sıralar "Kullanıcı sözleşmesine aykırı alışveriş yaptığınız gerekçesiyle..." diye bir söylem moda olmuş. Kullanıcı sözleşmesinde "alışveriş yapamazsınız" ya da "şu tutarın üzerinde alışveriş yapamazsınız" gibi bir ibare yer almıyor. Topluluk kuralları konusunda bile net olamayan yönetimin kafasına göre yeni kanunlar çıkartıp oyunu orman kurallarıyla yönetmesi bu oyuna bir fayda sağlamayacak bunu anlayın artık.

Youtube da rastgele denk geldiğim bir videoda şöyle bir yazışmaya şahit oldum.

https://www.youtube.com/watch?v=HDMYNiEYRjo&t=70s 7:42

2 bin gönül tılsımını bana biri açıklayabilir mi ? Bunlar böyle serbestçe dolaşıp dilediği gibi bu kopyaları göz göre göre sağda solda dile getirirken ne yazık ki olan normal oyunculara ve kendi çabasıyla alışveriş yapanlara oluyor. Öte yandan oyundaki tüm alışveriş reel tarafa kaymış durumdadır. Klana/bölgeye 500 iksir 20 t diye yazanları görüyorum. Getir alayım diyorum. Oyun içi değil diyor. Bu ne şimdi ? Yıllarca telif ihlalı ile mücadele edip oyun içi karakter ve e pin satışlarına engel olunmaya çalışılırken şimdi geldiğimiz bu noktada buna açıkça göz yumuluyor. Belli ki birilerinin ekmeğine yine yağ sürülüyor. İlgili ekran görüntüsünde de buna benzer bir söylem yer alıyor.

Bu oyunda yapmaktan en çok keyif aldığım iş kimseye bulaşmadan arkadan müziğimi açıp çift arttırıcıyla maden çekmekti. 1 ay boyunca emek harcayıp ve bir o kadar akçe masrafına girdiğim halde çekeceğim madenle (500 saf maden diyelim) bir tılsım bile alamayacaksam benim bu oyunu oynamamın ne anlamı var ? Afk kalıp kopya olmasını bekleyen ve aslında oyunu gerçek anlamda oynamayan bir oyuncuyla benim gibi sürekli aktif olarak bu oyunu oynayan bir oyuncu arasındaki fark nedir ? Bu adalet çerçevesinde kim tam olarak nerededir ?

zikirmatik yazdı: 24 Mar 2022 12:02 Bonoların kopyalandığını biliyorsunuz da madenlerin kopyalandığını neden es geçiyorsunuz? Bu piyasada dönen ve "materyal" kategorisinde olan herşey kopyalanıyor, buna güvenle takasladığınız madenler de dahil. Eğer sorunu çözmek istiyolarsa önce kopya açığını kapatmalılar, daha sonra da tüm materyalleri sıfırlamalılar. Sadece bonoların silinmesi hiçbir şeye derman olmaz.

Elbette bonoların silinmesi kısa vadede bir çözüm getirmeyecektir. Ancak uzun vadede sonraki alışverişler bono ile değil de alışverişteki para koyma özelliği ile yapılacaktır. Her karakterde de 1T'den daha fazla para bulunmadığı için oyundaki toplam para havuzunun oyunda bulunan toplam maden sayısına bölümüyle hangi madenin hangi piyasa eksenine oturacağı ve bu havuzdaki pastadan ne kadar pay alacağı öngörülebilir. Makul fiyatlara geçilebildiği takdirde bütün oyuncuların kolayca alışveriş yapması ve oyundaki "Para"nın yeniden değerli olması sağlanabilir. Ancak yine en başında belirttiğim gibi bu hemen gerçekleşmeyecektir.

Son olarak dün benden de karizma satın almak isteyen bir oyuncu oldu. Bana 500 T teklif etti. Az kalsın ucuza gidiyormuş karizma bu konudan bunu öğrendim. :') Kendisine 500 T ile ne alabileceğimi sordum. Cevap veremedi. Oyunu Zimbabwe'ye dönüştürdüğünüz için hepinize teşekkürler.

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
ejedrogl
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen ejedrogl »

Göster
Ustrahs yazdı: 24 Mar 2022 14:29 Bu konuyu daha önce uzun uzadıya dile getirmiştim. viewtopic.php?p=1263539#p1263539 Ancak yönetim tarafından hiçbir şekilde geri dönüş yapılmadı. Artık öyle bir noktaya gelindi ki nasıl ki karaktermizde bulunan nadide şaheser eşyaları başka karaktere aktaramıyorsak sahip olduğumuz madenleri de başka oyuncularla alışverişe koyamıyoruz. Bir anlamda materyaller de artık karaktere bağlı durumda ve başka oyuncuya aktarılamıyor. Çünkü en ufak alışverişte bile karakter sistem tarafından otomatik olarak bloklanıyor.

Diğer taraftan bu sıralar "Kullanıcı sözleşmesine aykırı alışveriş yaptığınız gerekçesiyle..." diye bir söylem moda olmuş. Kullanıcı sözleşmesinde "alışveriş yapamazsınız" ya da "şu tutarın üzerinde alışveriş yapamazsınız" gibi bir ibare yer almıyor. Topluluk kuralları konusunda bile net olamayan yönetimin kafasına göre yeni kanunlar çıkartıp oyunu orman kurallarıyla yönetmesi bu oyuna bir fayda sağlamayacak bunu anlayın artık.

Youtube da rastgele denk geldiğim bir videoda şöyle bir yazışmaya şahit oldum.

https://www.youtube.com/watch?v=HDMYNiEYRjo&t=70s 7:42

2 bin gönül tılsımını bana biri açıklayabilir mi ? Bunlar böyle serbestçe dolaşıp dilediği gibi bu kopyaları göz göre göre sağda solda dile getirirken ne yazık ki olan normal oyunculara ve kendi çabasıyla alışveriş yapanlara oluyor. Öte yandan oyundaki tüm alışveriş reel tarafa kaymış durumdadır. Klana/bölgeye 500 iksir 20 t diye yazanları görüyorum. Getir alayım diyorum. Oyun içi değil diyor. Bu ne şimdi ? Yıllarca telif ihlalı ile mücadele edip oyun içi karakter ve e pin satışlarına engel olunmaya çalışılırken şimdi geldiğimiz bu noktada buna açıkça göz yumuluyor. Belli ki birilerinin ekmeğine yine yağ sürülüyor. İlgili ekran görüntüsünde de buna benzer bir söylem yer alıyor.

Bu oyunda yapmaktan en çok keyif aldığım iş kimseye bulaşmadan arkadan müziğimi açıp çift arttırıcıyla maden çekmekti. 1 ay boyunca emek harcayıp ve bir o kadar akçe masrafına girdiğim halde çekeceğim madenle (500 saf maden diyelim) bir tılsım bile alamayacaksam benim bu oyunu oynamamın ne anlamı var ? Afk kalıp kopya olmasını bekleyen ve aslında oyunu gerçek anlamda oynamayan bir oyuncuyla benim gibi sürekli aktif olarak bu oyunu oynayan bir oyuncu arasındaki fark nedir ? Bu adalet çerçevesinde kim tam olarak nerededir ?

zikirmatik yazdı: 24 Mar 2022 12:02 Bonoların kopyalandığını biliyorsunuz da madenlerin kopyalandığını neden es geçiyorsunuz? Bu piyasada dönen ve "materyal" kategorisinde olan herşey kopyalanıyor, buna güvenle takasladığınız madenler de dahil. Eğer sorunu çözmek istiyolarsa önce kopya açığını kapatmalılar, daha sonra da tüm materyalleri sıfırlamalılar. Sadece bonoların silinmesi hiçbir şeye derman olmaz.

Elbette bonoların silinmesi kısa vadede bir çözüm getirmeyecektir. Ancak uzun vadede sonraki alışverişler bono ile değil de alışverişteki para koyma özelliği ile yapılacaktır. Her karakterde de 1T'den daha fazla para bulunmadığı için oyundaki toplam para havuzunun oyunda bulunan toplam maden sayısına bölümüyle hangi madenin hangi piyasa eksenine oturacağı ve bu havuzdaki pastadan ne kadar pay alacağı öngörülebilir. Makul fiyatlara geçilebildiği takdirde bütün oyuncuların kolayca alışveriş yapması ve oyundaki "Para"nın yeniden değerli olması sağlanabilir. Ancak yine en başında belirttiğim gibi bu hemen gerçekleşmeyecektir.

Son olarak dün benden de karizma satın almak isteyen bir oyuncu oldu. Bana 500 T teklif etti. Az kalsın ucuza gidiyormuş karizma bu konudan bunu öğrendim. :') Kendisine 500 T ile ne alabileceğimi sordum. Cevap veremedi. Oyunu Zimbabwe'ye dönüştürdüğünüz için hepinize teşekkürler.

Resim

Eline sağlık çok güzel yazmışsın. Ama maalesef düzeliceğini hiç ama hiç sanmıyorum,bu oyun artık kapanana kadar böyle devam edecektir,maalesef. Orta da ne bir şirket var,ne de bir ekip,2-3 gm ve 1 yöneticiyle koskaca bir oyunu istediğin gibi yönetemezsin. Karaköyün şanssızlığı,sobeenin kapanışına denk gelip ve yeterince test edilmeden önümüze sunmalarıydı. Aslında ilk 5-6 hiçbir sorun yoktu ne olduysa ondan sonra başladı. Bazen diyorum Karaköy keşke gelmeseydi,en azından 49 level de az hatalı bir oyun oynuyorduk. Karaköy yerine,bazı hataların giderilmesi ve oyun içi iyileştirmeler yapılıp ufak çaplı da bir grup bölgesi getirselerdi,emin olun bu halinden daha güzel olacaktı.
Humanity
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Humanity »

:D gm lerde benim bankadaki 10 karabarutu silmişti xeno jade kondrit vardı 150 200 tane tılsım satarak almıştım holde tılsım falan kasmıstım . işin komik tarafı hadi satın aldıklarımı esgeç kendim yerden topladıgım madenleri bile silmişlerdi. bu durum zaten incelemediklerini gösteriyor. sadece şerefiyle oynayan oyuncuları mağdur ettiler şerefsizler bir şekilde yolunu buluyor zaten. daha 2 saat önce desteğe mesaj attım bakalım ne cevap verecekler. ben 5 aydır bıraktım ne plus cekiyorum ne bişey arada bbakıyorum öyle
Dofians
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Dofians »

IKVFATALITY yazdı: 23 Mar 2022 12:43 Şu an oyunda hangi materyal kaç para belli değil. Çok saçma bir durum var.

Dün karakterimin karizmasını 900 T ye sattım. Adam sürekli alabilirim diyor. Yav biz zamanında çanta doldur boşalt yaparak 100 m 'ye tılsım alıyorduk. 100 m çok büyük paraydı. Madenler 2m civarına gidiyordu. Şu an bir karizmaya 900 T verir olmuş millet.

İşin daha kötü yanı çantada 1.800 T var ancak kimseden bir şey alamıyorsun. 20 T den iksir almaya çalışıyorum kimse satmıyor. 50 T den alınır diyorum yine kimse oralı olmuyor. Yav 1 iksire 50 T veriyorum ancak hiç satan yok.

Oyunda para tamamen bitmiş durumda. Para olmayan oyunda ticaret nasıl olsun? Neden yönetim tüm bonoları sıfırlayıp agoptan kaldırarak oyunu tekrar normal haline getirmiyor anlamak mümkün değil.

Bonolar sıfırlansa , hatta paralar da sıfırlansa tekrar çanta doldurup satarak makina parası çıkarsak piyasa düzelir diye düşünüyorum.
Dostum artık oyunda bononun, paranın bir değeri kalmadı. Herkes maden takaslı iş yapıyor. 1. kademe tılsımından tut reçetesine, her şey maden takasına döndü. Benim de sana tavsiyem karizmayı bono karşılığı değil maden karşılığı çizdir
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen AGRESIF »

bonolar silinsede takas ile devam eder ticaretler
Kullanıcı avatarı
Skull
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Skull »

Rusya savaşı başlayınca İKV'de etkilendi tabii bundan. Tedarikler düştü, malların değeri arttı. Enflasyon balonu şişti. Sabırla bekleyin. Bu zor günler de geçer belki. :thinking_face: