Sığınaklar Yüksek Grafik Remestered (Özel Çalışma)

İKV ile ilgili ekran görüntüleri, çizim, duvar kağıdı gibi çalışmalarınız
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Sığınaklar Yüksek Grafik Remestered (Özel Çalışma)

Mesaj gönderen dedee66 »

İKV Sığınaklar bölgesinde yaptığım Remestered çalışmam. Görsellere tıklayarak Tam ekranda boyutunda bakabilirsiniz.

Diğer çalışmalarım: viewtopic.php?f=46&t=169703

(Admin bu konuyu diğer başlığa taşımazsan sevinirim.)

Resim

Resim
Resim

3B Modelleme ve Programcılık

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Re: Sığınaklar Yüksek Grafik Remestered (Özel Çalışma)

Mesaj gönderen dedee66 »

Grafik kalitesine göre Eminönü Sahil Remestered;

İlk Görsel mevcut oyun grafiğine göre En Yüksek grafik ayarlarıdır. Diğer 2 görsel de benim Sahil tarafında yaptığım 2 farklı Grafik ayarında Remestered çalışmamdır. Görsellere tıklayarak daha kaliteli ve tam ekran boyutunda bakabilirsiniz.

Resim

Resim

Resim
Resim

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
TbaRon
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen TbaRon »

dedee66 yazdı: 04 Şub 2022 22:58 Grafik kalitesine göre Eminönü Sahil Remestered;

İlk Görsel mevcut oyun grafiğine göre En Yüksek grafik ayarlarıdır. Diğer 2 görsel de benim Sahil tarafında yaptığım 2 farklı Grafik ayarında Remestered çalışmamdır. Görsellere tıklayarak daha kaliteli ve tam ekran boyutunda bakabilirsiniz.

Resim

Resim

Resim
hocam eline sağlık… son 2 görsel kalitesinde oynadığımızı düşündüm de bir an muazzam olurdu…
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

Muhteşem :clap:
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen dedee66 »

TbaRon yazdı: 04 Şub 2022 23:07
Resim

Yeni bir oyun motoru yeni bir sunucu ve Remestered çalışmasına uygun sistemlerde bilgisayarlar olduktan sonra Remestered çalışmaları yapılır. Mesela yukarda ki gibi 5-6 farklı ışıklandırmaları olan, yansıma efektleri güçlü olan, belirgin yağmur ve güçlü deniz animasyonları, güçlü gölgelendirmeler, daha belirgin 3B modeller ve kaliteli dokular ile Remestered oyunu en üst seviyelere taşır ama güçlü sistem gereksinimi ister bunun yerine daha minimal ayarlarda yaparsın ki yukarda 2 farklı ayarda görsel attım yine yaparsın yani yapılamaz yapılmayacak diye bir durum yok. Tabi bunun için de bütçe lazım ama Türk Telekom gibi şirkete böyle bir bütçe ayırmak hiç dokunmaz. Bu oyun Remestered görse zaten fazlasıyla kazanç elde edilir. Emin ol bir Remestered bu oyunu globale taşıyabilir.
Resim

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
Equalero
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Gusion MLBB GLOBAL,TR 1
İletişim:

Mesaj gönderen Equalero »

Göster
dedee66 yazdı: 05 Şub 2022 12:24
TbaRon yazdı: 04 Şub 2022 23:07
Resim

Yeni bir oyun motoru yeni bir sunucu ve Remestered çalışmasına uygun sistemlerde bilgisayarlar olduktan sonra Remestered çalışmaları yapılır. Mesela yukarda ki gibi 5-6 farklı ışıklandırmaları olan, yansıma efektleri güçlü olan, belirgin yağmur ve güçlü deniz animasyonları, güçlü gölgelendirmeler, daha belirgin 3B modeller ve kaliteli dokular ile Remestered oyunu en üst seviyelere taşır ama güçlü sistem gereksinimi ister bunun yerine daha minimal ayarlarda yaparsın ki yukarda 2 farklı ayarda görsel attım yine yaparsın yani yapılamaz yapılmayacak diye bir durum yok. Tabi bunun için de bütçe lazım ama Türk Telekom gibi şirkete böyle bir bütçe ayırmak hiç dokunmaz. Bu oyun Remestered görse zaten fazlasıyla kazanç elde edilir. Emin ol bir Remestered bu oyunu globale taşıyabilir.

Oyunu tamamen bu şekilde değiştirebilirsiniz ama karakterler bu arka plana uymayacak kadar pasif her sınıfın özelliği yok denilecek kadar az bu havali ortamda fizik yeteneği kullanmak son derece basit olur gibi geliyor bana bence Karaköy paketin içinde her sınıfa özel 3 yetenek daha gelmeliydi ki oyun biraz havalı olsun yeni yetenekler gelmediği sürece bence boş gibi geliyor.

Ayrıca Remasted değilmi neden sürekli Remested diyorsun anlamadım onuda açıklarsanız sevinirim ...
Champion Class

KaiHavertz VanessaIves BLackBeauty
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen AGRESIF »

dedee66 yazdı: 04 Şub 2022 22:58 Grafik kalitesine göre Eminönü Sahil Remestered;

Resim

Resim

Resim
mükemmel görünüyor :+1:
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen dedee66 »

Equalero yazdı: 05 Şub 2022 14:45
Şöyle ki Remaster konusu deyince tabi oyunun tasarımları akla gelir çünkü oyuncuya oyunu ve o ortamı yaşatan grafikler ve çevre de ki detaylar oluyor dolayısıyla Remaster deyince de akla çevre detayları ve grafik kalitesi geliyor ama bunun içinde Karakterler, yaratıklar ve diğer yetenek animasyonları da oluyor yani sadece çevre detayları değil düzenlemeler tamamen yapılıyor. Yani yeni yetenek yada yeni karakter getirmek Remaster dışı bunlar eklenti halinde oyuna getirilebilecek şeyler. Remaster daha çok var olanın üzerinde düzenlemeler yaparak daha iyi bir hale getirmek.
Remasted değilmi neden sürekli Remested diyorsun anlamadım onuda açıklarsanız sevinirim ...
Normali Remastered, Türkçe de Remaster olarak geçer. Remestered yazma sebebim ise Türkçe okunuşu aklımda kaldığı için yazıyorum. Biraz da el alışkanlığı olmuş hızlı şekilde A yerine E yazıyorum. Doğrusu "Remastered" :) yani bir anlamı yok.
Resim

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996
Kullanıcı avatarı
Equalero
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Gusion MLBB GLOBAL,TR 1
İletişim:

Mesaj gönderen Equalero »

Göster
dedee66 yazdı: 05 Şub 2022 17:01
Şöyle ki Remaster konusu deyince tabi oyunun tasarımları akla gelir çünkü oyuncuya oyunu ve o ortamı yaşatan grafikler ve çevre de ki detaylar oluyor dolayısıyla Remaster deyince de akla çevre detayları ve grafik kalitesi geliyor ama bunun içinde Karakterler, yaratıklar ve diğer yetenek animasyonları da oluyor yani sadece çevre detayları değil düzenlemeler tamamen yapılıyor. Yani yeni yetenek yada yeni karakter getirmek Remaster dışı bunlar eklenti halinde oyuna getirilebilecek şeyler. Remaster daha çok var olanın üzerinde düzenlemeler yaparak daha iyi bir hale getirmek.
Remasted değilmi neden sürekli Remested diyorsun anlamadım onuda açıklarsanız sevinirim ...
Normali Remastered, Türkçe de Remaster olarak geçer. Remestered yazma sebebim ise Türkçe okunuşu aklımda kaldığı için yazıyorum. Biraz da el alışkanlığı olmuş hızlı şekilde A yerine E yazıyorum. Doğrusu "Remastered" :) yani bir anlamı yok.
Çalışmaların çok güzel eline sağlık lakin Karaköy geldiği zaman 59 level ile birlikte her sınıf için önemli 3 yetenek daha gelse idi oyun düzeni savaş düzeni dengesi çok farklı olabilirdi bunu yapmadıkları için oyunun 49 levelden bir farkı olmadı bu benim şahsi fikrim ..

Ayrıca Karaköy de ki son derece zayıf şekilde düzenlenen Klanlar için sancak sistemi çok farklı olabilirdi diye düşünüyorum bütün muhafızları aynı yerine koymak yerine dağınık bir alana yerkesitrneky ve koruyucu kuleler vs konması daha mantıklı olurdu.

Sığınak migrat içinde bir düzenlemesi gelmesi 55 level takı setleri düşürmek için tasarlanması çok hoş olabilir yaratıkların hasarı canı yükseltilse biraz daha zor hale getirilse güzel bir aktivite olabilir diye düşünüyorum..
Bölgeye girebilmek için de 2+2+2 şartı konulmalı.
Champion Class

KaiHavertz VanessaIves BLackBeauty
Kullanıcı avatarı
dedee66
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Mesaj gönderen dedee66 »

Equalero yazdı: 05 Şub 2022 17:24
[/spoiler]

Çalışmaların çok güzel eline sağlık lakin Karaköy geldiği zaman 59 level ile birlikte her sınıf için önemli 3 yetenek daha gelse idi oyun düzeni savaş düzeni dengesi çok farklı olabilirdi bunu yapmadıkları için oyunun 49 levelden bir farkı olmadı bu benim şahsi fikrim ..

Ayrıca Karaköy de ki son derece zayıf şekilde düzenlenen Klanlar için sancak sistemi çok farklı olabilirdi diye düşünüyorum bütün muhafızları aynı yerine koymak yerine dağınık bir alana yerkesitrneky ve koruyucu kuleler vs konması daha mantıklı olurdu.

Sığınak migrat içinde bir düzenlemesi gelmesi 55 level takı setleri düşürmek için tasarlanması çok hoş olabilir yaratıkların hasarı canı yükseltilse biraz daha zor hale getirilse güzel bir aktivite olabilir diye düşünüyorum..
Bölgeye girebilmek için de 2+2+2 şartı konulmalı.
Sorun da şu ki dostum oyunun sunucusu nedir bilmiyoruz ama mevcut durumlarda kötü olduğu aşikar ve motoru da çok eski olduğu için sen bu oyuna bir şeyler yükledikçe bu ikisine daha da yük biniyor dolayısıyla oynanabilirliği zorlaştırıyor. Örneğin yukarda paylaştığım denizin aşağıda animasyonlu hali var ve bu gördüğün deniz 1GB'dan daha fazla yer kaplıyor yani mevcut İKV'nin toplam boyutunun yarısı kadar. Şimdi ben bu oyuna bunu yüklediğim zaman sen oyuna giremezsin İKV'nin motoru bu kalite de bir modeli kaldıramaz hatta ben bunu entegre bile edemem. Ben bu denizi İKV'ne entegre edebilecek boyutlar da özelleştirebilirim Vertex, Faces, Tris hepsini düşürürüm hatta Shading paneline girer her şeyi en alt seviyeye indiririm ama bu da oyuncuyu tatmin etmez ki? :) yani değişen bir şey olmaz.

Resim

3B Tasarım çalışmalarım:
viewtopic.php?t=170996