İstanbul Kıyamet Vakti #Yeniden

Diğer kategorilerde bulunmayan ve özel olduğuna inandığınız İKV ile ilgili çalışmalarınız
Kullanıcı avatarı
Sydoline
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Eminönü
Lonca: Yok
İletişim:

İstanbul Kıyamet Vakti #Yeniden

Mesaj gönderen Sydoline »

Resim
Merhaba arkadaşlar, İstanbul Kıyamet Vakti #Yeniden adlı projemden bahsetmek istiyorum sizlere.
Öneri ve görüşlerinizi konu altından yazabilirsiniz.

Resim
  • Öncelikle İstanbul Kıyamet Vakti oyuncularından oluşan ve Discord, Instagram, Youtube gibi çeşitli Sosyal Medya platformlarından oluşan hiçbir kâr amacı gütmeden gönüllü çalışan bir topluluğuz.
    Amacımız İstanbul Kıyamet Vakti topluluğunu tekrar kazanmak ve oyunun gidişatını iyi yönde etkilemek.
    Bunun için oyuna yeni veya tekrardan başlama kararı almış oyunculara oyun içerisinde yardım ve gönüllü destek olmayı amaçlıyoruz.

İstanbul Kıyamet Vakti eski günlerde aldığı yoğun ilgi ve alakayı zamanla kaybetmesine rağmen kemik oyuncuları ile hala aktif bir şekilde oyunculara hitap ediyor.
    İstanbul tarihini böylesine güzel sunan bu oyun zamanla artık sadece kemik kadro oyuncuları ile sınırlı kalmaya başladı.
    Şayet özünde çok fazla yenilik ve güncellemeye açık olduğunu hepimiz çok düşünmeden fark edebiliyoruz.
    Bir süredir düşündüğüm ve artık birilerinin yarım bıraksa bile devam edebileceği bir proje oluşturmak istedim.
Resim

Amacımız oyunun Dijital Alanda insanlara ulaşmasını kolaylaştırmak ve fark edilebilmesini sağlamak.
Gelelim Projenin yürütüleceği kategorilere

Resim
  • Oyun içerisinde Gönüllü oyunculardan oluşan ekipler oluşturacağız ve bu Rehberler yeni başlayan veya belli görevlere yardım arayan oyunculara yardım edecek.
    Oyuncular gönüllü arkadaşlarımızdan ücretsiz yardım alabilecek veya oyun ile ilgili sorularını sorabilecekler.
    Peki ya yardımcı oyuncular nasıl seçilecek?
    Gönüllü olmak isteyen arkadaşlar bizler ile iletişime geçip gerekli konular konuşulduktan sonra ekibe katılabilecek.
    Oyuncular Discord sunucumuz üzerinden isteklerini talep oluşturarak oynadıkları sunucuların Gönüllü Rehberlerine iletecekler.

Gönüllü Rehber olan oyuncuların İstanbul Kıyamet Vakti yönetim ekibi ile bir bağlantısı olmadığını insanlar farkında olacaklar ve hesap güvenliği ile ilgili her fırsatta telkin edileceklerdir.
Resim
  • Öncelikle bize göre Forum bir oyunun ana topluluğudur diğer oyun ile ilgili oluşturulan topluluklardan önce gelir
    İstanbul Kıyamet Vakti forumu bir süredir ne yazık ki çok fazla ilgi görmemekte. Oysa Forum kültürünü bilen arkadaşlar çok iyi anlar ki oyuncuların sosyalleşmesi ve yeni toplulukların oluşması için yegane araçtır.
    Artık Google üzerinde oyun terimlerini arattığımızda sonuçlarda yeterli bilgiyi göremediğinizi fark edecekseniz, google tarafından yeteri kadar index almadığımızı görüyoruz.
    Bunların sebeplerinin şunlar olduğunu düşünüyoruz;
    Aktif konuların oluşturulmaması, Forumun üye olmayanlara kapalı olması ve yeni üyeliklerin artık onay sürecinde olması.
    Topluluğumuz insanları foruma yönlendirmeyi amaçlayacak aynı zamanda forumda aktif olmaya ve forum içerisinde yararlı içerikler sunmaya başlayacaktır.
Resim
  • Çağımızın en büyük reklam aracı artık ne Televizyon kanalları ne de dışarıda bulunan reklam afişleridir.
    Sosyal medya kanallarında İstanbul Kıyamet Vakti içerikleri üretmeyi amaçlayacağız ve bunu yapan içerik üreticilerine destek olacağız.
    Aynı zamanda Sosyal Medya ağlarında oyunun Telif Haklarını göz önünde bulundurarak gerekli gönüllü çalışmalar yapacağız.
Resim
  • Oyun gerişimi hakkında oyuncular başta olmak üzere Öneri ve Fikirleri toplayacağız.
    Bunları düzenleyip geliştirerek oyun ekibine sunmaya çalışacağız.

Peki ya bütün bunlar bize ne kazandıracak?  
Yapacağımız tüm çalışmalar öncelikle hiçbir şekilde Telif haklarını ihlal etmeyecek yanı sıra yine hiçbir şekilde kâr gütmeyecektir.
Oyunun yetkili kadrosunun yükünü bir nebze hafifletmiş olup kim bilir yakın gelecekte oyun camiasında tekrardan tanınmamızı sağlayacak bir adım atmış olacağız.
Tüm bunlar sadece başlangıç aşamasında yapacaklarımızdır hazırladığım şeyler geliştirilmeye açık olmakla birlikte tüm IKV oyuncuları tarafından istek ve önerileri ile değiştirilip geliştirilebilecektir.
Yanı sıra bir kitleyi kontrol etmek adına projeyi bir Discord sunucusu üzerinden yönetmeyi ve kordine etmeyi planladım.
Kişiler Gaffar vb. görevleri için bulundukları sunucu üzerinden sıra alabilecek yapamayanlara çeşitli yardımlar bu şekilde ulaşacak.
İnanıyoruz ki bu oyundan haberdar olmayı bekleyen milyonlar var Türkiye de
Keza tarihi böylesine tanıtan bir oyun farkına varıldığı zaman esgeçilmeyecektir.
Peki Proje yönetimi nasıl olacak? Lider kim?
Proje oyuncular tarafından yönetilecek olup belirli ekip üyeleri sadece Moderasyon ve gerekli düzenin bozulmamasını sağlayacaklardır.
Proje Oyun ve Forum kuralları göz önünde bulundurularak ilerletilecektir.
Oyun kurallarına aykırı tüm ticaret ve türevi eylemler tamamen yasak olacaktır.
Resim

Discord  
  Instagram  
  Youtube  
Resim
Son gün geldiğinde, biz de oyunumuzu oynayacağız. İki ters bir düz...
Maximiliano6
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Meran

Re: İstanbul Kıyamet Vakti #Yeniden

Mesaj gönderen Maximiliano6 »

süper
Kullanıcı avatarı
ejedrogl
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Re: İstanbul Kıyamet Vakti #Yeniden