İyiler ve Kötüler

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
02ARMA02
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Hamunaptra

İyiler ve Kötüler

Mesaj gönderen 02ARMA02 »

Merhaba Herkese Umarim İyisinizdir 👋, bu oyuna gönül vermiş sıradan kendi hakkıyla biseyler elde etmiş her oyuncunun düşündüğü gibi bu oyunun asıl temel taşı Hilesizlik ve Adalet idi.

GB ve Sonradan gelen her eklenti oyunun kaderini değiştirdi. (Özellikle Tılsım Eklentileri) Bu Eklentileri yapanlar bile belkide hata yaptıklarını düşünmüşlerdir.

Ne zaman ki Kötüler (Hileciler) gözle görülür halde artti, oyunda İyi dediğimiz kişiler bir bir azaldı.

Bir Yanlış Bütün Doğruları götürmedi ama çoğunu sildi süpürdü... 😔
Ve bugün İyiler dahil kime sorsak Kopya ve haksız kazançtan şikayetçi.
Kim bu oyunu bu hale getirdi? Sadece Yöneticiler mi, yoksa sadece oyuncular mi?

Yoksa her ikisi mi suçlu?
...COMANDANTE...

... Semsûr...
Kullanıcı avatarı
MobilSorun78
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz
İletişim:

Re: İyiler ve Kötüler

Mesaj gönderen MobilSorun78 »

Oyunun açığı kullanılır fakat bu açığı kullananlar gerekli şekilde cezalandırılır( ceza yiyen kadar ceza yemeyip elini kolunu sallayan çok ) ardından oyuna güncelleme gelir ve bu açık kapatılır. ( yönetim açığı kapatmayı bırak yıllardır oluşan küçük açıkları kapatamadılar ) göründüğü üzere suç kimin her şey ortada.
Gizlenmiş İçerikGöster
Resim
Resim
Resim
Resim
ResimResim

Beyazköşk / Mushroom - Lonelycowboy \
Kullanıcı avatarı
Equalero
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Gusion MLBB GLOBAL,TR 1
İletişim:

Mesaj gönderen Equalero »

Onu bunu bilmem de kötülere bişey olmayacağı kesin.

Ayrıca: Oyunun şuan ki halinden memnun olan bir tek ben varım herhalde Yaşasın Karaköy oyuna gelmiş geçmiş en iyi en devasa genişleme paketi olduğu kesindir.
Champion Class

KaiHavertz VanessaIves BLackBeauty
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

Oyun içerisinde eski oyuncuları görmek çok zor artık. Kimisi de sadece forumda takılıyor.

Suçlusu o yada bu fark etmez, faturası hepimize/herkese kesildi..
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
Equalero
Labirent Rehberi
Labirent Rehberi
Lonca: Gusion MLBB GLOBAL,TR 1
İletişim:

Mesaj gönderen Equalero »

Esadullah yazdı: 29 Eyl 2021 16:35 Oyun içerisinde eski oyuncuları görmek çok zor artık. Kimisi de sadece forumda takılıyor.

Bana hiç bir fatura kesilmedi şahsen çok memnunun oyundan
Champion Class

KaiHavertz VanessaIves BLackBeauty
Kullanıcı avatarı
HollyShit
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen HollyShit »

Oyunu bitiren şey tılsımlar, klanlar, grup bölgeleri falan değil aslında. Biz Türk toplumu olarak çok fazla şey beklediğimiz için, bize iyi gelen bir şey olunca, hep ötesini istiyoruz ve o ötesinde de sonunu getiremiyoruz.

Bir oyunun genişleme paketi getirmesi ve bunun beğenilip beğenilmemesi gayet olası bir şey. İKV'nin yaşı vesaire düşünülünce bu kadar uzun süre ayakta durması bile bir başarı zaten. Bunu tebrik etmek gerekir.

Evet, eskiden ben de çokça isyan ettim ama oyun sektörü böyle. Zaman içinde farklı farklı firmalarda çalıştıkça öğrendim. Siz ne kadar iyisini yaparsanız yapın herkes daha iyisini bekleyecek. İKV'de herkesin ilk sevgilisi 39 dönemi, bu yüzden de ondan ayrıldığımız ama duygusal bağımızı koparamadığınız için bütün seviyelerin 39 gibi olmasını bekliyoruz.

Biraz realiteye kayacak olursak, İKV için 3090Ti almak ne kadar mantıksız ise 2021 yılında da İKV'nin geliştirilmeye devam edilmesi o kadar mantıksız. Geliştirilir mi? Elbette ki geliştirilir ama mantıksız işte söylediğim gibi.

Bir şeylerin yenilenmesi, değişmesi gerekir ama o değişen şeyler hiçbir zaman ilk gün ki gibi olmayacak. Bu yüzden iyiyi iyi hatırlamak her zaman daha samimi.
Hiçbir şey başladığı gibi bitmez hayatta.
Ya hedeflediklerimiz ya biz biteriz daima.
Bir şeyi bıkmadan istemek,
Daima kazanmak için bir çabadır insana.
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

Equalero yazdı: 29 Eyl 2021 17:35
Esadullah yazdı: 29 Eyl 2021 16:35 Oyun içerisinde eski oyuncuları görmek çok zor artık. Kimisi de sadece forumda takılıyor.

Bana hiç bir fatura kesilmedi şahsen çok memnunun oyundan
Memnun değilim demedim, iyi veya kötü sonuç her ne ise artık bunun faturası hepimize kesildi dedim.
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
AGRESIF
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Mesaj gönderen AGRESIF »

kopya çıkmasa mis gibi oynanıyordu şuan oyun
Kullanıcı avatarı
dade1302
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen dade1302 »

AGRESIF yazdı: 29 Eyl 2021 22:57 kopya çıkmasa mis gibi oynanıyordu şuan oyun
ben şöyle düşünüyorum , kopya sorunu çözülse bile piyasa, madenler tekrar düzelmez.
her mmorpg oyuna belli sürelerde yeni sunucu ekleniyor, ikv'ye neden yeni sunucu eklenmiyor ? eklenmesi için 10 15 kişilik ekibe ihtiyaç mı var ? teknik kısmını tam bilmiyorum ama zor bir şey değildir.

kopya sorunu çözüldükten sonra ( eğer çözülürse ) yeni sunucu açılmalı bence. ( sunucu aktarımının olmadığı )
isteyen eski sunucusunda isteyen yeni sunucuda oynasın. bu garip bir şey değil , yeni sunucunun açılmaması garip bence. çünkü her mmorpg oyunda yeni sunucular açılıyor.

Hatta NERULL bir röportajında sorunu çözmek için tüm eşyaları silmeyi bile düşündüklerini söylemişti sanırım.
Kullanıcı avatarı
dade1302
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen dade1302 »

dade1302 yazdı: 29 Eyl 2021 23:12
AGRESIF yazdı: 29 Eyl 2021 22:57 kopya çıkmasa mis gibi oynanıyordu şuan oyun
ben şöyle düşünüyorum , kopya sorunu çözülse bile piyasa, madenler tekrar düzelmez.
her mmorpg oyuna belli sürelerde yeni sunucu ekleniyor, ikv'ye neden yeni sunucu eklenmiyor ? eklenmesi için 10 15 kişilik ekibe ihtiyaç mı var ? teknik kısmını tam bilmiyorum ama zor bir şey değildir.

kopya sorunu çözüldükten sonra ( eğer çözülürse ) yeni sunucu açılmalı bence. ( sunucu aktarımının olmadığı )
isteyen eski sunucusunda isteyen yeni sunucuda oynasın. bu garip bir şey değil , yeni sunucunun açılmaması garip bence. çünkü her mmorpg oyunda yeni sunucular açılıyor.

Hatta NERULL bir röportajında sorunu çözmek için tüm eşyaları silmeyi bile düşündüklerini söylemişti sanırım.
örneğin , er meydanı sistemi çok iyi bence tasarımı , savaş stratejileri her şeyiyle güzel , sadece ufak bir güncelleme gelse tüm oyuncular devamlı em atar,

kazanan tarafta rastgele 1 kişiye değerli maden peptit salgı çip barut 1.seviye tılsım falan atsa er meydanları dolar taşar mesela. 49 zamanında devamlı em atardık emler hiç boş kalmazdı. girmek için sıra beklerdik .

kpem'lere güncelleme gelse kp kasmak için karaköyde adam kovalayacağımıza , em'e gireriz mesela , çünkü adam kesmeye çalışsak hemen kaçıyorlar ya da 2ye 1 3e1 sıkıştırıyorlar :))

yapılmak istense bu kadar küçük şeyler bile yeterli olur.