İkv hakkında komik bir anım

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

İkv hakkında komik bir anım

Mesaj gönderen benibanladilar »

Ben ikv ye çok küçükken başladım.
Galiba 5.sınıfa gidiyordum o zamanlar. Yaşım 11 falandı yani anlayacağınız. Yıl 2008 falan.

İkv yi arkadaşım oynuyordu benide başlatmıştı.
Pek bir şey anlamasakta oynuyorduk :)

Yalnız şöyle bir sorun vardı benim pcde.
Ben pc den oyunlardan anlamadığım için monitörün çözünürlüğünü ikv de seçmemiştim.
Monitörün sol tarafında 2 parmak kalınlığında bir sütun şeklinde siyah bir bölge vardı oyunda :D
Yani mesela grup kurduğumuzda gruptaki adamların isimlerini ben göremiyordum :D
Hatta canlarını da tam göremiyordum :D.
Şifacı oynuyordum birde.
Canı 5 olan adama can basacağıma canı 50 olan adama can basıyordum çünkü canının göremiyorum adamın :D :D

En son oyundaki birine sormuştum yav benim monitörde böyle bir şey var sende de var mı diye.
Adam oyunun ayarlarından çözünürlük seç falan demişti.
Bende gidip seçmiştim, harbiden düzelmişti. o siyah sütun kaybolmuştu.
Ama gözüm o siyah bölgenin olmasına, yazıların büyük büyük olmasına o kadar alışmış ki
bu ayarı yaptıktan sonra oyun gözüme bozuk gelmişti, yazılar falan çok küçük gözüküyordu
Bende bune böyle ya deyip yine eski haline almıştım :') :')

O şekilde oynamaya devam etmiştim :D
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Re: İkv hakkında komik bir anım

Mesaj gönderen BayTerapi »

Bende monitör küçük diye oyun sığmıyor zannediyordum anneme büyük monitör almamız için ağlıyordum.
kedi
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

BayTerapi yazdı: 11 Ara 2020 16:18 Bende monitör küçük diye oyun sığmıyor zannediyordum anneme büyük monitör almamız için ağlıyordum.
:D Hocam eskiden baya karanlık bir dönemde yaşıyormuşuz.
birde o zamanlar oyun çok donuyordu, herkeste aynı anda donuyordu 5-6 saniyeliğine.
Oyun donduğunda sağ tuşa basılı tutarken fareyi sağa sola hızlıca sallardım o şekilde düzeldiğini umuyordum neden bilmiyorum :D
Kullanıcı avatarı
melihbey
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: Nefer Team

Mesaj gönderen melihbey »

Henüz 13 yaşındayım ikv ye yeni başaldıgım dönemler tanıdıgım bir arkadaşım kanka senin itemleri bi versene vs atıp vericem kazanırsam paranın yarısını da sana veririm demişti. 13 yaşındaydım hayatımda kötülük görmemişim ki güvendim verdim. o da ne yasaklı listesine eklendiniz... o dönem için alman tek item set + gizit kütük yaran kasmıştım. Ne var onda diye düşünmeyin plussuz ve savaşçı ile bunu yapmak mucize gibi bir şeydi. Gerçi konsepte uymadı trajikomik oldu benim ki :)
Resim
Kullanıcı avatarı
IFonQzrail
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: YENİ SUNUCU İSTİYORUZ

Mesaj gönderen IFonQzrail »

Bende ilkokuldaydım sanırım. Teneffüste toplanıp kaç level olduğumuzu tartışırdık. Hele sevmediğimiz bir ders varsa arka sıradaki sohbetleri unutamam >:)

Resim
Kullanıcı avatarı
melihbey
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

IFonQzrail yazdı: 11 Ara 2020 23:47 Bende ilkokuldaydım sanırım. Teneffüste toplanıp kaç level olduğumuzu tartışırdık. Hele sevmediğimiz bir ders varsa arka sıradaki sohbetleri unutamam >:)
Ben arkadaşlarıma söylüyordum ikv diye bir oyun oynuyorum diye teşvik ediyodum oynasınlar diye , tabi onlar hep metin 2 knight felan oynuyorlar, ertesi gün okula gelince olum o oyun ne efektler felan dandik diyip dalga geçiyolardı bunu mu oynuyon diye. Bu kadar şeye rağmen benim hayatımdaki en degerli oyun olmuştu ikv. Ama gelin görün ki şimdi kopya yüzünden suçsuz yere çarlarımızı banlanıyor ve oyuna giremiyoruz ah ah destan yazmak istemiyorum susayım en iyisi.
Resim
Kullanıcı avatarı
benibanladilar
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

melihbey yazdı: 12 Ara 2020 00:00
IFonQzrail yazdı: 11 Ara 2020 23:47 Bende ilkokuldaydım sanırım. Teneffüste toplanıp kaç level olduğumuzu tartışırdık. Hele sevmediğimiz bir ders varsa arka sıradaki sohbetleri unutamam >:)
Ben arkadaşlarıma söylüyordum ikv diye bir oyun oynuyorum diye teşvik ediyodum oynasınlar diye , tabi onlar hep metin 2 knight felan oynuyorlar, ertesi gün okula gelince olum o oyun ne efektler felan dandik diyip dalga geçiyolardı bunu mu oynuyon diye. Bu kadar şeye rağmen benim hayatımdaki en degerli oyun olmuştu ikv. Ama gelin görün ki şimdi kopya yüzünden suçsuz yere çarlarımızı banlanıyor ve oyuna giremiyoruz ah ah destan yazmak istemiyorum susayım en iyisi.
Hocam bana ikv yi öğreten arkadaşım baya ikv fanıydı.
biz o zamanlar metin 2 de oynuyorduk.
bir gün sınıfta konuşuyoruz oyunları karşılaştırıyoruz. metin 2 oynayan sayısı daha çok tabii.
metin 2 vs ikv.
tartıştık tartıştık metin 2 de şu var diyoruz ikv de bu var diyor arkadaş.
en son metin 2 de AT var dedik.
bizim arkadaşta önce cevap bulamadı sonra çıldırdı dediki "İKV YE ARABA GELECEK" :') :') :')
Kullanıcı avatarı
melihbey
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

benibanladilar yazdı: 12 Ara 2020 00:31
melihbey yazdı: 12 Ara 2020 00:00
Hocam bana ikv yi öğreten arkadaşım baya ikv fanıydı.
biz o zamanlar metin 2 de oynuyorduk.
bir gün sınıfta konuşuyoruz oyunları karşılaştırıyoruz. metin 2 oynayan sayısı daha çok tabii.
metin 2 vs ikv.
tartıştık tartıştık metin 2 de şu var diyoruz ikv de bu var diyor arkadaş.
en son metin 2 de AT var dedik.
bizim arkadaşta çıldırdı dediki "İKV YE ARABA GELECEK" :') :') :')
Ahahahah gerçekten kendi malım gibi savunuyordum bende :) insan ister istemez sahipleniyor. Ben hep hikayenin türkçe olması, oyunda cami olması, eminönü meydanının birebir yapılmış olmasından felan bahsediyodum. Onlarda olum büyü atıyor kırmızı top gidiyor mavi top gidiyor diyolardı :) Ya herşeyi geçtim halime teyzeden görev alınca ali üşütmesin he yavrum felan tarzı birşeyler diyodu ya o bile başlı başına oyuna aşık olmak için yeterliydi bence :)
Resim
Astarastar
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Astarastar »

bende meteor zamanında alman usülü pantalon aramıştım aylarca sonra paramı biriktirip almıştım yatıp kalkıp alman usülü pantalonu hasarı düşünüyordum sonra bigün mağazaya gittim alman usülü pantalon varmı diye ağzımdan kaçırdım reyoncu kızda o nasıl oluyor diye sordu bende olayı kıvırdım yani taşlanmış felan dedim :D
Kullanıcı avatarı
melihbey
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Astarastar yazdı: 12 Ara 2020 04:26 bende meteor zamanında alman usülü pantalon aramıştım aylarca sonra paramı biriktirip almıştım yatıp kalkıp alman usülü pantalonu hasarı düşünüyordum sonra bigün mağazaya gittim alman usülü pantalon varmı diye ağzımdan kaçırdım reyoncu kızda o nasıl oluyor diye sordu bende olayı kıvırdım yani taşlanmış felan dedim :D
Ahahahahahhahaha buna baya güldüm :D
Resim