Beyazköşkte Yeniden

Beyaz Köşk sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
pacifichydra
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Beyaz Köşk

Beyazköşkte Yeniden

Mesaj gönderen pacifichydra »

Kısa bir süre önce oyunu bırakmıştım yani (!)sözde bırakmıştım. Şimdi ise daha önce nerdeyse hiç oynamadığım beyazköşk sunucusunda başlamak istiyorum ama bir sorum var. Forumda bazen denk geliyorum Beyazköşkte açıktan çemberlitaş görevleri... Açıkcası herkesin özellikle yeni başlayanların çilesi olan çt görevlerini yapmak çok zor duruma geldi. Peki forumda beyazköşk için açılan bu konular gerçek mi? Yani gerçekten yetkili ekip olmadan beyazköşkte çt görevleri için yardıma muhtaç olan kişilere gerçekten yardım yapılıyor mu? Eğer yapılıyorsa başlamayı planlıyorum çünkü en son teşkilatta başladığımda çt görevlerini 3 ay bekleyip grup bulamamamdan sonra bırakmıştım. Acaba yeniden başlarsam bu çileyi beyazköşktede çekermiyim yanıtlarsanız sevirinim.
IReYYaNI
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Re: Beyazköşkte Yeniden

Mesaj gönderen IReYYaNI »

Öncelikle kalabalık sunucuda başlamaya karar vermen çok yerinde olmuş bence çt görevinde sıkıntı çekmezsin diye düşünüyorum zaten beyazköşkte oynayanlar bu başlığı gördüğü zaman yanıtlayacaklardır. İyi forumlar
Kullanıcı avatarı
Skull
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Skull »

Oyunda çevren yoksa hiç başlama derim. Görevlere yardım etmekle bitmiyor. Sağlam bir loncaya girip yada arkadaşların ile birlikte boss kesmek zorundasın. Para kasıpta üstümü dizerim diyorsan aylarca madenden başını kaldıramayacaksın. Boş maden kalırsa tabi o da. :thinking_face: Kimsenin kimseye saygısı yok. Tılsım, parfüm, pençe, meran zımbırtısı düşürmek için 24/7 nöbet tutan saygısızlarla dolu oyun. Adamın sanki tapulu malı. Bunları gözden geçir ve öyle oyuna başla yada başlama. Yani dediğim gibi sadece zor görevleri yapıp Karaköy'e girmekle olmuyor bu iş. Çevre şart. :thinking_face:
IReYYaNI
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen IReYYaNI »

Skull yazdı: 15 Kas 2020 19:52 Oyunda çevren yoksa hiç başlama derim. Görevlere yardım etmekle bitmiyor. Sağlam bir loncaya girip yada arkadaşların ile birlikte boss kesmek zorundasın. Para kasıpta üstümü dizerim diyorsan aylarca madenden başını kaldıramayacaksın. Boş maden kalırsa tabi o da. :thinking_face: Kimsenin kimseye saygısı yok. Tılsım, parfüm, pençe, meran zımbırtısı düşürmek için 24/7 nöbet tutan saygısızlarla dolu oyun. Adamın sanki tapulu malı. Bunları gözden geçir ve öyle oyuna başla yada başlama. Yani dediğim gibi sadece zor görevleri yapıp Karaköy'e girmekle olmuyor bu iş. Çevre şart. :thinking_face:

( Zaten oyunun amacı bu bence "zor olması". Diyelim ki senin dediğin gibi olsun çok kolay görev yapsın karaköye girsin 1 haftada fullensin ? Eee oyun çöp olur böyle bence azimle istekle yaparsan çok iyi arkadaşlıklar ve iyi zaman geçirirsin. İnsan başladığı gün direk fullemeye bakarsa zaten bir zevk alamaz her gün üzerine düşeni yapa yapa zaten karakter kendiliğinden şekillenir. Sabır herşeyi getirir 🙂)
Kullanıcı avatarı
pacifichydra
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

IReYYaNI yazdı: 16 Kas 2020 17:49
Skull yazdı: 15 Kas 2020 19:52 Oyunda çevren yoksa hiç başlama derim. Görevlere yardım etmekle bitmiyor. Sağlam bir loncaya girip yada arkadaşların ile birlikte boss kesmek zorundasın. Para kasıpta üstümü dizerim diyorsan aylarca madenden başını kaldıramayacaksın. Boş maden kalırsa tabi o da. :thinking_face: Kimsenin kimseye saygısı yok. Tılsım, parfüm, pençe, meran zımbırtısı düşürmek için 24/7 nöbet tutan saygısızlarla dolu oyun. Adamın sanki tapulu malı. Bunları gözden geçir ve öyle oyuna başla yada başlama. Yani dediğim gibi sadece zor görevleri yapıp Karaköy'e girmekle olmuyor bu iş. Çevre şart. :thinking_face:

( Zaten oyunun amacı bu bence "zor olması". Diyelim ki senin dediğin gibi olsun çok kolay görev yapsın karaköye girsin 1 haftada fullensin ? Eee oyun çöp olur böyle bence azimle istekle yaparsan çok iyi arkadaşlıklar ve iyi zaman geçirirsin. İnsan başladığı gün direk fullemeye bakarsa zaten bir zevk alamaz her gün üzerine düşeni yapa yapa zaten karakter kendiliğinden şekillenir. Sabır herşeyi getirir 🙂)
Bence de oyunun amacı tüm mmorpg oyunlarında da olduğu gibi zor olması ama zor bela belki de aylarca grup toplayıp son bossa kadar gelip birazdan karaköye gireceğim sevincini yaşayıp semihayı kesemeden bitmesi çok ama çok aşırıya kaçar...
Kullanıcı avatarı
Skull
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Skull »

Göster

Peki sende düşün günlerce görevlerini yapamadığını, bosslara grup bulamadığını, madenlerin boş kalmadığını. Sıkılıp oyunu bırakmaz mısın? :thinking_face:
Kullanıcı avatarı
Skull
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Skull »

Göster
pacifichydra yazdı: 16 Kas 2020 18:23

Bence de oyunun amacı tüm mmorpg oyunlarında da olduğu gibi zor olması ama zor bela belki de aylarca grup toplayıp son bossa kadar gelip birazdan karaköye gireceğim sevincini yaşayıp semihayı kesemeden bitmesi çok ama çok aşırıya kaçar...
Dediğin gibi direkten dönüp son anda golü kaçırıp galibiyeti artık başka baharda beklemek gibi bir şey bu. :thinking_face: Açık dünya oyunu da değil ki, Karaköy'e giremiyorsan craftla falan uğraşıp ticaret yapıp eğlenemiyor insan. Görevlerle mi uğraş, üst dizmek için mi uğraş nereden tutsak sapı kol gibi elimizde kalıyor. :thinking_face:
Kullanıcı avatarı
Emoscann
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Trakya V Salvatore

Mesaj gönderen Emoscann »

pacifichydra yazdı: 15 Kas 2020 17:31 Kısa bir süre önce oyunu bırakmıştım yani (!)sözde bırakmıştım. Şimdi ise daha önce nerdeyse hiç oynamadığım beyazköşk sunucusunda başlamak istiyorum ama bir sorum var. Forumda bazen denk geliyorum Beyazköşkte açıktan çemberlitaş görevleri... Açıkcası herkesin özellikle yeni başlayanların çilesi olan çt görevlerini yapmak çok zor duruma geldi. Peki forumda beyazköşk için açılan bu konular gerçek mi? Yani gerçekten yetkili ekip olmadan beyazköşkte çt görevleri için yardıma muhtaç olan kişilere gerçekten yardım yapılıyor mu? Eğer yapılıyorsa başlamayı planlıyorum çünkü en son teşkilatta başladığımda çt görevlerini 3 ay bekleyip grup bulamamamdan sonra bırakmıştım. Acaba yeniden başlarsam bu çileyi beyazköşktede çekermiyim yanıtlarsanız sevirinim.
Mart 2020 ayından itibaren bugüne kadar toplam 75 kişinin Gaffar Bey görevini bizzat Trakya Paşaeli Cemiyeti lonca üyelerim ve ben gerçekleştirdik. Daha sonrasında düzelmekte olan dış dünya ile oyunda aktif sayımızda gözle görülür bir azalma vardı ve görev gruplarımızda çoğunluğu kuramamız ile birlikte maalesef ki görevlere ara verdiğimizi belirtiriz. Beyaz Köşk sunucusu diğer sunuculara nazaran Maden çekmenin, boss kesmenin zevkini yaşayabileceğiniz ender sunuculardan. Eski oyuncuları yani bizler hala Beyaz Köşk'te yaşantımızı sürdürüyoruz. Umarım oyun içerisinde müsait ve kalabalık bir anda denk gelirsin ve görevlerini hallederiz...
TRAKYA PAŞAELİ CEMİYETİ LONCA BAŞKANI
Emoscann(2005)
HydRopHopiA(2008-2012)
ZeusKabadayı(2012-2020)
FRİGG(2014-2020)
AsiLxTÜRK(2010-2020)
TsKxHxGeNeRaL(2008-2014)
Fianxinvariablex(2007-2010)
Kullanıcı avatarı
pacifichydra
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Emoscann yazdı: 17 Kas 2020 10:16
pacifichydra yazdı: 15 Kas 2020 17:31 Kısa bir süre önce oyunu bırakmıştım yani (!)sözde bırakmıştım. Şimdi ise daha önce nerdeyse hiç oynamadığım beyazköşk sunucusunda başlamak istiyorum ama bir sorum var. Forumda bazen denk geliyorum Beyazköşkte açıktan çemberlitaş görevleri... Açıkcası herkesin özellikle yeni başlayanların çilesi olan çt görevlerini yapmak çok zor duruma geldi. Peki forumda beyazköşk için açılan bu konular gerçek mi? Yani gerçekten yetkili ekip olmadan beyazköşkte çt görevleri için yardıma muhtaç olan kişilere gerçekten yardım yapılıyor mu? Eğer yapılıyorsa başlamayı planlıyorum çünkü en son teşkilatta başladığımda çt görevlerini 3 ay bekleyip grup bulamamamdan sonra bırakmıştım. Acaba yeniden başlarsam bu çileyi beyazköşktede çekermiyim yanıtlarsanız sevirinim.
Mart 2020 ayından itibaren bugüne kadar toplam 75 kişinin Gaffar Bey görevini bizzat Trakya Paşaeli Cemiyeti lonca üyelerim ve ben gerçekleştirdik. Daha sonrasında düzelmekte olan dış dünya ile oyunda aktif sayımızda gözle görülür bir azalma vardı ve görev gruplarımızda çoğunluğu kuramamız ile birlikte maalesef ki görevlere ara verdiğimizi belirtiriz. Beyaz Köşk sunucusu diğer sunuculara nazaran Maden çekmenin, boss kesmenin zevkini yaşayabileceğiniz ender sunuculardan. Eski oyuncuları yani bizler hala Beyaz Köşk'te yaşantımızı sürdürüyoruz. Umarım oyun içerisinde müsait ve kalabalık bir anda denk gelirsin ve görevlerini hallederiz...
Yorumun için teşekkürler. Öncellikle ihtiyacı olan kişilerin görevlerini yapmanız çok iyi bir şey keşke her imkanı olan bunu yapsa. Ayrıca sanırım beyazköşkte başlamaya karar verdim çünkü galiba tek ihtiyacım olan cümle "boss kesmenin zevkini yaşayabileceğiniz ender sunuculardan" buydu. Yaklaşık 6-7 ay önce eminönü sunucusunda aktif olarak oynuyordum ancak hesaplarım olağanüstü bir şekilde silindi. Ama iyiki de silinmiş diyorum çünkü hayatımda eminönü kadar saygısız sunucu görmedim (istisnalar var). Sunucu da ayda ancak 1 kez hakire grup toplanıyordu topladığımız gibide zaten ya kaçırmaya ya da bug kesmeye gelen çarı hakire parketmiş biri oluyordu. Diğer bosslar desen sadece gece boş oluyordu bizde sıraya eklenelim desek yok... Her neyse eminönü hakkında pek konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten foruma 1 kez bile girmiş olan biri eminönün rezilliğini görür (kopya, saygısızlık vs.). Teşkilat desen başladığımda savaş vardı savaş bitti sunucuda sanırım şu an olan bir allahın kulu bile yok. Açıkçası keşke teşkilata başlamadan beyazköşke başlasaydım diyorum. Aslında eskidende teşkilat yerine köşkte başlayacaktım ama sunucu kapasiteleri düşürülmüştü (şu an geri yükselttiler). Her neyse diyeceklerim bu kadar biraz isyan dolu bir şeyler yazdım. Bu arada beyazköşk ilk sunucularımdan biri keşke hiç başka sunucuya geçiş yapmasaydım. Tekrardan teşekkürler
Kullanıcı avatarı
Skull
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Skull »

Bende mi Beyazköşk sunucusunda başlasam? :thinking_face: