KASMA

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
Gkts63mhmd
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Gök Taş

KASMA

Mesaj gönderen Gkts63mhmd »

Baya eski bir bilgisayarım vardı onla İkv giriyordum 2 gb RAM I vardı Ve baya kasıyordu oyun.. geçenlerde satıp yeni bir dizüstü bilgisayar aldım oyunu da diğer PC’den aktardım fakat Bilgisayarın hiçbir sorunu olmamasına rağmen eski PC deki kasma aynen duruyor acaba sorun nerde bilen arkadaşlar aydınlatabilir mi
𝓐𝓰̆𝓵𝓪𝔂𝓪 𝓪𝓰̆𝓵𝓪𝔂𝓪 𝓰𝓮𝓵𝓭𝓲𝓰̆𝓲𝓷 𝓭𝓾̈𝓷𝔂𝓪𝓭𝓪, 𝓖𝓾̈𝓵𝓮 𝓸𝔂𝓷𝓪𝔂𝓪 𝓸̈𝓵𝓮𝓬𝓮𝓰̆𝓲𝓷𝓲 𝓶𝓲 𝓼𝓪𝓷𝓭ı𝓷 𝓴𝓪𝓻𝓭𝓮𝓼̧..
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Re: KASMA

Mesaj gönderen Esadullah »

Gkts63mhmd yazdı: 18 Eki 2020 23:27 Baya eski bir bilgisayarım vardı onla İkv giriyordum 2 gb RAM I vardı Ve baya kasıyordu oyun.. geçenlerde satıp yeni bir dizüstü bilgisayar aldım oyunu da diğer PC’den aktardım fakat Bilgisayarın hiçbir sorunu olmamasına rağmen eski PC deki kasma aynen duruyor acaba sorun nerde bilen arkadaşlar aydınlatabilir mi
Bilgisayar özelliklerini burada paylaşırsan yardımcı olalım?
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
umutiraker
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen umutiraker »

oyunun ayarlarını düşür düzelecektir
Kullanıcı avatarı
SERDARBEY
İstihbarat Üyesi
İstihbarat Üyesi
Sunucu: Tılsım
İletişim:

Mesaj gönderen SERDARBEY »

dusuk ayarlala takıl
Kullanıcı avatarı
legendpolice
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen legendpolice »

ayarlarını düşür kasma sorunu bir nebze de olsa çözülecektir
Cem7
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Cem7 »

Aynı sorunlar bende de var. Ayarları düşürdüm ama hiçbir fayda görmedim. Acaba başka ne olabilir...
İ5-4200H CPU
12GB Ram
NVIDIA GEFORCE GTX ekran kartı...
Kullanıcı avatarı
VeniceSANCAK
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Lonca: Row

Mesaj gönderen VeniceSANCAK »

Gkts63mhmd yazdı: 18 Eki 2020 23:27 Baya eski bir bilgisayarım vardı onla İkv giriyordum 2 gb RAM I vardı Ve baya kasıyordu oyun.. geçenlerde satıp yeni bir dizüstü bilgisayar aldım oyunu da diğer PC’den aktardım fakat Bilgisayarın hiçbir sorunu olmamasına rağmen eski PC deki kasma aynen duruyor acaba sorun nerde bilen arkadaşlar aydınlatabilir mi
Merhaba;

Yaşadığın problemden ötürü üzgün olduğumu belirtmek isterim. Öncelikle oyunu aktardığınızı ifade etmişsiniz bundan ötürü kaynaklandığını düşünmesem de oyunu tamamen sildikten sonra tekrar yüklemenizi tavsiye ederim. Daha sonra oyunun launcher kısmındaki ayarları bir nebze azaltmanızı tavsiye ederim. Bunun için, oyunun dosya konumunda bulunan pref_launch dosyasına sağ tıklayarak ''özellikler'' diyip Salt Okunur işaretini kaldırıp launcher kısmında ayarları yaptıktan sonra tekrar salt okunur işaretleyebilirsin.(Salt okunur işaretli iken değişmez. Bazı oyuncular küçük ekran yaptığından dolayı orayı mecburen salt okunur bırakıyoruz.) Bir diğer çözüm önerisi ise oyunun windows 10 da ne yazık ki yeteri kadar RAM kullanmaması. Büyük Hol gibi krtik hatasının da kaynağı bu olduğu çözüme kavuşturan arkadaş tarafından paylaşıldı. ( https://www.youtube.com/watch?v=ZZXgBNdfPa0 bu linkteki işlemleri yaparak hem hol hatası ve genel kritik hatası problemini büyük bir oranda çözecektir. Konu dışı gözükse de RAM kullanımı kasmayı belki azaltabilir.) Bir diğer çözüm önerim; Laptoplarda bazen şarja takılı değilken oyunlar kasabiliyor bunun nedeni sanırım güç tüketimi, pil ömrünü uzatmak amacıyla düşük performansta çalıştırmasıdır. Sana tavsiyem güç ve pil ayarlarından laptopun pirize takılı değilken de tam performans vermesi için ayarları yükseltmendir. Diğer çözüm önerim ise NVDİA denetim masasından ilk sekmedeki ''Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver:'' kısmındaki ibreyi istersen tam performans ya da orta seviyede tut. Diğer sekme olan 3D Ayarlarının yönetilmesi kısmında ise Entegre Grafik kullanmanı öneririm. Hem çok ısınmaz hem de oyunda çok kasmayacağını ümit ediyorum. Tüm bildiklerim bunlar. Umarım yardımcı olabilirim. Tekrar dipnot düşeyim attığım linkteki işlemi mutlaka uygulamanı tavsiye ederim.

Keyifli forumlar dilerim...

RowxVeNiCe - Sancak
Kullanıcı avatarı
Gkts63mhmd
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Lonca: Gök Taş

Mesaj gönderen Gkts63mhmd »

VeniceSANCAK yazdı: 06 Kas 2020 22:38
Merhaba;

Yaşadığın problemden ötürü üzgün olduğumu belirtmek isterim. Öncelikle oyunu aktardığınızı ifade etmişsiniz bundan ötürü kaynaklandığını düşünmesem de oyunu tamamen sildikten sonra tekrar yüklemenizi tavsiye ederim. Daha sonra oyunun launcher kısmındaki ayarları bir nebze azaltmanızı tavsiye ederim. Bunun için, oyunun dosya konumunda bulunan pref_launch dosyasına sağ tıklayarak ''özellikler'' diyip Salt Okunur işaretini kaldırıp launcher kısmında ayarları yaptıktan sonra tekrar salt okunur işaretleyebilirsin.(Salt okunur işaretli iken değişmez. Bazı oyuncular küçük ekran yaptığından dolayı orayı mecburen salt okunur bırakıyoruz.) Bir diğer çözüm önerisi ise oyunun windows 10 da ne yazık ki yeteri kadar RAM kullanmaması. Büyük Hol gibi krtik hatasının da kaynağı bu olduğu çözüme kavuşturan arkadaş tarafından paylaşıldı. ( https://www.youtube.com/watch?v=ZZXgBNdfPa0 bu linkteki işlemleri yaparak hem hol hatası ve genel kritik hatası problemini büyük bir oranda çözecektir. Konu dışı gözükse de RAM kullanımı kasmayı belki azaltabilir.) Bir diğer çözüm önerim; Laptoplarda bazen şarja takılı değilken oyunlar kasabiliyor bunun nedeni sanırım güç tüketimi, pil ömrünü uzatmak amacıyla düşük performansta çalıştırmasıdır. Sana tavsiyem güç ve pil ayarlarından laptopun pirize takılı değilken de tam performans vermesi için ayarları yükseltmendir. Diğer çözüm önerim ise NVDİA denetim masasından ilk sekmedeki ''Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver:'' kısmındaki ibreyi istersen tam performans ya da orta seviyede tut. Diğer sekme olan 3D Ayarlarının yönetilmesi kısmında ise Entegre Grafik kullanmanı öneririm. Hem çok ısınmaz hem de oyunda çok kasmayacağını ümit ediyorum. Tüm bildiklerim bunlar. Umarım yardımcı olabilirim. Tekrar dipnot düşeyim attığım linkteki işlemi mutlaka uygulamanı tavsiye ederim.

Keyifli forumlar dilerim...

RowxVeNiCe - Sancak
TEŞEKKÜR EDERİM RAMO <3

GöKTaŞReİS. / SANCAK
𝓐𝓰̆𝓵𝓪𝔂𝓪 𝓪𝓰̆𝓵𝓪𝔂𝓪 𝓰𝓮𝓵𝓭𝓲𝓰̆𝓲𝓷 𝓭𝓾̈𝓷𝔂𝓪𝓭𝓪, 𝓖𝓾̈𝓵𝓮 𝓸𝔂𝓷𝓪𝔂𝓪 𝓸̈𝓵𝓮𝓬𝓮𝓰̆𝓲𝓷𝓲 𝓶𝓲 𝓼𝓪𝓷𝓭ı𝓷 𝓴𝓪𝓻𝓭𝓮𝓼̧..
arena7759
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Bu oyun neden kasıyor ?

Mesaj gönderen arena7759 »

Son model sistem var her türlü oyunu oynuyorum bu oyunu indirince 15 fps de takılı kalıyor silip tekrar yükledim olmadı. Varsa indirmemiz gereken ek programlar yazabilen olursa indirelim.
Kullanıcı avatarı
faysbok
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım

Re: Bu oyun neden kasıyor ?

Mesaj gönderen faysbok »

Selamlar,

https://www.youtube.com/watch?v=ZZXgBNdfPa0 burada tarif edileni uygulayabilirsin ve launcer'a sağ tıklayıp uyumluluk ayarlarını Windows 7 yaparsan güzel etki sağlıyor.
Resim