aquLiar'ın Rehber Tadında Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

aquLiar'ın Rehber Tadında Günlüğü

Mesaj gönderen ismailaslan »

Merhaba Sevgili Arkadaşlar.
Günlük okumayı sevdiğimden mütevellit neden olmasın ki diyerek bende başladım ':) Aslında yeni başlayan veya halihazırda oynayan arkadaşlarımız için bir rehber konusu açmayı düşünüyordum ama hem kendi yaptıklarımı anlatmak hemde bunlar hakkında bilgi vermek daha mantıklı geldi. Günlüğüm genel olarak bunun üzerine ilerleyecek.
Eski adıyla Redkidd Şimdiki adıyla aquLiar karakteriyle 2017 yılından bu yana bazı zamanlar ara ara bazı zamanlarda sıklıkla oyundayım. Uzun bir süre karaköye giriş yapamadığım için genel olarak maden çekmekle uğraşıyordum. Genelde sabah saatlerinde oyunda olduğum için piyasadan bir haber sadece maden çekiyordum. Sonrasında şu anki loncamdaki bir büyüğümle tanışma fırsatım oldu. 03.05.2020 tarihinde çok hızlı bir şekilde Çemberlitaş görevlerimi bitirdim ve karaköye giriş yaptım. O gün anladım ki bu oyunda tek başınıza fazla bir yol katedemiyorsunuz. Lafı da fazla uzatmadan yaptıklarımdan bahsetmek istiyorum.
Karaköyde uzun süre görevlerle ve hesabımı 59 yapmaya uğraştıktan sonra lonca ile yaptığımız patron kesimlerinde fark ettim ki Halley Asa üretmemin vakti gelmişti. Ama madenler 200 300m iken bunu nasıl yapacağım hakkında en ufak bir fikrim bile yoktu. Ama neyse ki yönetimin bir incelik ile düşünerek eski patron yaratıklardan sembol düşmesi olayı aklıma gelmişti.
05.06.2020 tarihine kadar günlük minimum 2 saat Dev Ana (İmkan olursa Dev Ana + Karakürk) Keserek ve madenci hesabımla meteorda maden çekerek Halley Asa'yı üretmeyi başardım.
Resim
Sohbetten de anlaşılacağı üzere hemen esc ile çıkış yaptım. Daha sevincimi yaşayamamışken loncamdaki arkadaşımın hesabının çalındığını öğrendim. :unamused: Oyundaki birisi Redkıdd adında 1 seviye bir hesap açarak daha bir arkadaşımızdan hesabının şifresini istemiş, o da ben istiyorum sanıp atmış. Oyuna girdiğimde bu olayla uğraştım neyse ki hesabı çalan arkadaş hesabın içindeki madenleri alıp hesabı geri verdi. Ne demişler zararın neresinden dönersek kardır. Buradan da oyun içi hiç kimseye şifre vermemeniz veya almamanız gerektiğini önemle vurgulamak istedim. Sonrasında asamı parlatıp Patron kesimlerine devam ettik. İlk Büyük Büyücümü kestikten sonra Ferromanyetik Eldivenimi aldım. Şansmıdır yoksa al sana bu kadar yeter demesimidir bilinmez. Başka item alamadm ':) Sonrasında Halley Zırhımı da yaklaşık 2 3 hafta sonrasında ürettim. Şimdi gelelim bunları nasıl yaptığıma;
Resim
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Re: aquLiar'ın Rehber Tadında Günlüğü

İlaç: Semboller
Arkadaşlar oyunda şuanda hasarlarınız çok düşük ise kesebileceğiniz 2 Patron var Philotheos & Dev Ana Philotheos için 25 seviye labirente giriş yapabilen bi hesabınızın olması yeterli Dev ana için ise herhangi bir görev sınırlandırması yok diye biliyorum ama siz yinede seviyesi yüksek olan hesaplarınızla grup kurmaya özen gösterin. Neden hesaplarınız dedim; Arkadaşlar biz teşkilat sunucusu olarak herkesin eşit şartlarda kasabilmesi için sıra gibi bir düzen içerisinde bu kesimi yapıyoruz. Sıra alan kişi ise en fazla 4 saat kalıyor sonrasında başka biri var ise ona devrediyor. Yok ise kesimine devam ediyor. Arkadaşlarınızla kesim yaptığınız taktirde alabileceğiniz parfüm sayısı ortalama 1-2 arasında olduğu için 3 hesabında sizin olması durumu daha karlı hale getiriyor. Ben dev anayı öldüremiyorum diyen arkadaşlar var ise şayet ki illaki olacaktır. En yakın zamanda en asgari şartlarda Dev Ana Karakürk ve benzeri Patronların nasıl kesilebileceği hakkında bir video hazırlamayı düşünüyorum. Bekleyemeyecek arkadaşlar özel mesaj yolu ile ulaşabilir. Tabiki bu sıra olayı tamamen oyuncunun insiyatifinde olan bi durum fakat ben kendim fazla kalmamaya özen gösteriyorum. Bu gün saat 04.00 gibi Dev Anayı devraldım. 1 şifacı karakterim günlüğümde bahsettiğim aquLiar ve emektar madenci karakterim Kurufasulyepilav ':) ':) şuan saat 05.59 06.02 de güncelden önceki son kesimimi yapıp çektiğim madenler ve düşen sembollerin kaybolmaması için esc ile çıkış yapacağım. Güncelden hemen sonra tekrar canlanmış olacağı için son kesimimi yapıp oyundan çıkacağım. 4 den saat 6 ya kadar 5 Adet Dev Ana Parfümü 1 Adet Sibiryalı 2 Adet de Kripaz düşürmeyi başardım. :blush: Son kesimimi de yaptıktan sonra büyücü hesabımda günün hasılatını toplayıp ekran fotoğrafı aldım. Resim
Sunucumuzda yaklaşık 1-2 aydır süregelen savaştan ötürü pek Patron kesimi olmadığı için Halley Pantolon üretmeye karar verdim. Aslında Parfümleri de malzemelerini toplamak için düşürdüm.
Resim
akşama doğru yavaş yavaş malzemelerini toplamaya başlayacağım. Şimdilik yaptıklarım bu kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. En yakın zamanda görüşmek üzere...
Resim
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Merhabalar.
Akşama kadar elimde olan madenleri satarak veya pantolon malzemeleri ile takaslayarak malzemeleri tamamladım.
Resim
Sonrasında ise üretimi yaptım.
Resim
Bu günlük başka bir şey yapmayı düşünmüyorum. Yarın akşama doğru yine sembol kasabilirim. Okuduğunuz için teşekkürler.
İyi akşamlar.
Resim
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Tam oyundan çıkıcaktım. Bir arkadaşımızın kenan görevi varmış ona yardım ettim. Eskiden de olduğu gibi Motorin ile Kenan yine hiç şaşırtmadı ':)
Resim
Resim
Girmişken Lamia ya da bir bakayım dedim :D oyunda sevdiğim nadir karakterlerdendir kendisi O:-)
Resim
Sonrasında biraz ticaret yaptım pantolondan önce Ferromanyetik Asa üretmek gibi bir niyetim vardı onun için ayırdığım 9 tane Barutu kaydadeğer bir fiyata sattım
Resim
Sonrasında ne zamandır kasamda duran GBZ'den aldığım 2 Bujiyi de Sattım
Resim
Dev Anayı boş görmüşken 1-2 kere de onu keseyim dedim ':) 3 kesimde 1 Tane Parfüm Aldım. Sonra çıkmadan karizmamı da satıp oyundan çıktım. Bu gün güzel geçti, yarın vaktim olur ise Patron yaratıkların kesim videolarını hazırlamayı düşünüyorum. Şimdilik bu kadar okuduğunuz için teşekkürler.
İyi Geceler
Resim
Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Heaven1925 »

Günlüğün hayırlı olsun keyifli ile takip edeceğim.. :blush:

Kod: Tümünü seç

Şeytan sünnet oldu ben KİRWE'yim !
Teşkilat - LodosKirwe :crossed_swords:

Eminönü - BüyücüKirwe :crystal_ball:

Kuklacı - Koniçiçeği :cherry_blossom:

downaytu
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen downaytu »

Flex adamdır
ismailaslan
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Merhaba değerli arkadaşlar uzun zamandır yazmıyorum bir o kadar da artık yazmak içimden gelmiyor. Artık her gün aynı şeyleri yapmak bir vakit sonra insanı sıkıyor (Parfüm kasmak, fanatiklerde item kasmak gibi) Sunucudaki artık katlanılmaz bir hale gelen lag insanın oyun zevkini elinden alıyor. Uzun bir süre yazmayı düşünmüyorum. Yeni gelişmeler olur ise devam edeceğim.
Esen Kalın.
Saygılarımla.

Edit :Artık maden çekmeyı bıraktığım için Kurufasulyepılav karakterimi bir arkadaşıma emanet ettim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Skull
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Skull »

Sancak sunucusu boş olduğu halde lag var. :thinking_face: Oyundan atma sorununa çözüm bulan arkadaş laga da bir çözüm bulsa çok süper iyi olacak. :thinking_face:
Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Heaven1925 »

Come to eö

Kod: Tümünü seç

Şeytan sünnet oldu ben KİRWE'yim !
Teşkilat - LodosKirwe :crossed_swords:

Eminönü - BüyücüKirwe :crystal_ball:

Kuklacı - Koniçiçeği :cherry_blossom:

Kullanıcı avatarı
cr0waz
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk

Mesaj gönderen cr0waz »

Okuması keyifli bir günlük olmuş elinize saglik O:-) , bı iki sorum varda özel mesajla ilettim bakarsanız çok sevinirim :grinning: