KİRWE'nin Çok Sunuculu Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

KİRWE'nin Çok Sunuculu Günlüğü

Mesaj gönderen Heaven1925 »

Merhaba dostlar,

Bendeniz Kirwe şu anda Eminönü, Kuklacı ve Teşkilat sunucularında oynamaktayım.Eminönü sunucusunda Büyücü ve Şifacı, Teşkilat sunucusunda Savaşçım ve Kuklacı sunucusunda da Maden çekme karakterlerim bulunmaktadır.Bunlara ek günlük kapasamında "Eminönü veya Çt görevini yapıpı hortlak ta karakterimi kasabileceğim " Φ sunucusunda 0'dan bi Savaşçı karakter kasma düşüncelerindeyim.Günlüğümün 59 Level karakterlerimle gerçekleştirdiğim, gerçekleştireklerimi BLOG duruma göre VLOG halinde, yeni oluşturacağım karakteri VLOG halinde bu konu altından paylaşmayı planlıyorum.Günlüğe önümüzde ki günlerde başlamayı planlıyorum.Sizlerin bu günlüğe katmamı istediğiniz görüş, düşünce ve önerilerini günlüğüme başlamadan önce bekliyorum.

Eminönü / BüyücüKirwe , ŞifacıKirwe
Teşkilat / LodosKirwe
Kuklacı / KoniÇiçeği
Φ / ****Kirwe

Ayrıca Φ sunucsunda oluşturacağım Kirwe için de nick önerilerinizi bekliyorum.. :blush: :blush:

Kod: Tümünü seç

Şeytan sünnet oldu ben KİRWE'yim !
Teşkilat - LodosKirwe :crossed_swords:

Eminönü - BüyücüKirwe :crystal_ball:

Kuklacı - Koniçiçeği :cherry_blossom:

Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Re: KİRWE'nin Çok Sunuculu Günlüğü

Mesaj gönderen Retaliation »

Heaven1925 yazdı: 15 Haz 2020 20:51 Merhaba dostlar,

Bendeniz Kirwe şu anda Eminönü, Kuklacı ve Teşkilat sunucularında oynamaktayım.Eminönü sunucusunda Büyücü ve Şifacı, Teşkilat sunucusunda Savaşçım ve Kuklacı sunucusunda da Maden çekme karakterlerim bulunmaktadır.Bunlara ek günlük kapasamında "Eminönü veya Çt görevini yapıpı hortlak ta karakterimi kasabileceğim " Φ sunucusunda 0'dan bi Savaşçı karakter kasma düşüncelerindeyim.Günlüğümün 59 Level karakterlerimle gerçekleştirdiğim, gerçekleştireklerimi BLOG duruma göre VLOG halinde, yeni oluşturacağım karakteri VLOG halinde bu konu altından paylaşmayı planlıyorum.Günlüğe önümüzde ki günlerde başlamayı planlıyorum.Sizlerin bu günlüğe katmamı istediğiniz görüş, düşünce ve önerilerini günlüğüme başlamadan önce bekliyorum.

Eminönü / BüyücüKirwe , ŞifacıKirwe
Teşkilat / LodosKirwe
Kuklacı / KoniÇiçeği
Φ / ****Kirwe

Ayrıca Φ sunucsunda oluşturacağım Kirwe için de nick önerilerinizi bekliyorum.. :blush: :blush:
VadidekiKirwe yap hocam. Kurtlar Vadisine atıfta bulunursun.
Resim
Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

BüyücüKirwe / Eminönü
ŞifacıKirwe / Eminönü

Resim
Resim

LodosKirwe / Teşkilat
KoniÇiçeği / Kuklacı

Resim Resim

Günlüğü güncel tutmadan önce oyuna başlangıç, geri dönüş ve gelişme sürecimden biraz bahsetmek istiyorum.

Bölüm 1: Pilot

Öncelikle kendimden bahsedeyim, 10 yıllık oyun geçmişine sahip ikv ile büyüyen nesilden biriyim.Kirwe en son güncel kullandığım lakabımdır.Kirwe daha çok güney doğu anadoluyla ve kurtlar vadisi ile özdeşleşmiş.Sünnet masrafı karşılayan kişiyle sünnet olan kişinin babası arasındaki ilişki diyebiliriz.Oyuna başlangıç adresim Beyazköşk sunucusundaydı.Redxbüyücü diye bi karakterim vardı.39 level zamanlarıydı.Malesef o karakterim 39'u göremeden oyunu bıraktım ve 34 level olarak ikv'nin arşivinde kayboldu.Sonra oyuna asıl dönüş ve oynayışım Lise yıllarıma dayanıyor.Lise 1'e giderken Fizik sınavından 1 gün önce, kuklacı sunucusunda karakterimi oluşturdum.Karakterimin adı Lighthouse 'tu.O zamanlar Grup Bölgeleri güncellemesi yeni gelmişti.Bi' heves ile oyuna başladım ve oyunda ilerlemeye başladım.Belirli bi süre sonra 49 level oldum.Sığınaklara 744 buz kırma gidiyordum. :relaxed: Sığınakta çok zor bi durum yoktu şalter tutuyordum.Dk atıyordum.Ancak junona beni almıyorlardı.Bunun için ejder asa üretmem gerekiyordu.Öncelikle bi tane maden çarı açmıştım savaşcı onun ve asıl çarım büyücümün sembol itemlerini görevlerini yaparak topladım "bkz; Kadim pençe, meran mücehveri, .." İşin zor kısmı menekşeydi.Oyunu tam olarak bilmiyordum.Para nasıl kasılır, maden nasıl çekilir bunlar çok sıkıntılı şeylerdi.Bende en kolay yol olan akçe satma girişiminde bulundum ve tabi ki de çaldırdım.Çalan kişi ıÖmeRı diye biriydi.Sonra skype girdim bunlarla neden çaldığını sormak için skypede bana sövdüler youtube attılar. ':) Kimlerle oyun oynamışız. Sonra bi süre oyuna girmedim. " çaldırınca moralim bozulmuş ':) " Oyuna geri döndüğümde Çemberlitaş güncellemesi gelmişti.Khaos görevini yapabilmiştim sadece, Ejder asa'nın %70i hazır bi şekilde oyunu bırakmışım.Oyuna geri döndüğümde piyasa eskiye nazaren yumuşamış eskiden cebimde kalan para ile ejder asa üretmiştim.Bu ürettiğim ejder asa'yı da video ile youtube yüklemişim. Neden böyle birşey yaptıysam ':)

Video; https://youtu.be/SPuWgjKN278 "

Videoyu izleyen 5,500 kişiye teşekkürlerimi sunuyorum :blush: "

Bölüm 2: Gelişme ve Bilinçlenme

Oyunda acemiden - çokbilgeye geçmeme oldukça az süre kalmıştı.İKV'nin en büyük sorunlarından biri buydu zaten ya oyunu hiç bilmiyorsun ya da çok iyi biliyorsun.3. bir seçenek daha var oda çok bildiğini sanıyorsun ama hiçbirşey bilmiyorsun. :blush:
Ejder asa'mı üretirken Arz klanında Samanyolu diye bi loncaya girmiştim. Çemberlitaşın o zamanlarının tam arada kalanlar loncası, lonca kenan ve junonu fullemek için var adete Çemberlitaş kadar bilgili değil ama kenan ve junonun ustası.Sayamadığım kadar çok kenan ve junon attım.2 aylık bir süre sonra Nucleus Yüzük hariç tüm eşyaları düşürdüm.Çemberlitaş'a girmem gerekiyordu.Ama herkes ya tanıdığı ile giriyordu, ya da çok sağlam adamları alıyordu. "sözde sağlam oyun bilgisi olarak ehhh :thinking_face: " Çemberlitaş bariyerini Samanyolunda aşamayacağımı anladığım da, daha iyi loncalar arayışına geçtim. Bunun ilk basamağında forumdan ulaştığım " Nefer Team " loncasına girdim.Onlar da her ne kadar beni kabul etmiş olsalar da hasarı düşük karakterle ve bilmeyen biriyle girmek istemiyorlardı.Lodosta birkaç arkadaş edindim bu arada tabiki "fırtına, sectus, copyright 'hasan,ozan,ali' ". Bi' süre lodos kaldıktan sonra arz klanında hiç yoktan kenan junon atıyordum, diyip arz'a geri döndüm.

Bölüm 3: Arz'a dönüş ve Çemberlitaş

Arzda Nefes loncasının başkanın kardeşi ile arkadaş olduktan sonra nefes loncasına girmiştim.Geçmişte bana küfür ettikleri youtube videosundan dolayı Lighthouse nickimi uzun bi süre kullanacağım "HeaveN" nickine çevirmiştim.Bi süre GBM X ve Stuart kestim.En sonunda bu işin Ejder Asa ile olmayacağını anladığım da Kıyamet Asa ürettim.Nefes loncası benim gaffar görevimi yapmak için Çemberlitaş'a götürdü.Bende ilk kez gaffar atacaktım.Gaffar kesimini video almışım. " Amma video meraklısıymışım ya.. ':) , Kaos bozamıyorum. Dk yerlerini bilmiyorum.Ateş Çemberinden hasar alınca gaffarın canının arttığını bilmiyorum.Erg paylaşmanın ne olduğu hakkında fikrim bile yok. :) "

Video; https://www.youtube.com/watch?v=OA8GFl8BXg4

Nefes ile daha sonra anlaşmazlıktan dolayı yollarımız ayrıldı.Ama içlerinde sevdiğim insanlar hala mevcut hatta şu anda teşkilat sunucusunda savaştığım bi arkadaşın Nefes'te loncadan arkadaşımdan birinin kardeşi olduğunu öğrendim. ':) "Hayatın karşımıza neler çıkartacağını bilemiyoruz. Nefesten çıkınca önceki bölümde lodosta tanıştığım arkadaşlarımın ARZ olduğunu öğrendim "Sectus ve copyright" Lodostan birkaç kişi ile birlikte MİR loncasından ayrılıp Hicret loncasını kurmuşlardı.Daha sonra Gaffar'ı pekiştirmeye başladım sürekli tanıdığıyla Çemberlitaş atanlar bizler olmuştuk.Bu arkadaşlarla bölge atarken onların da arkadaşı olan ülkücütürk ile tanıştım. "fırtına, sectus, copyright, ülkücütürk, heaven" bu 5'li ve dışardan tanıdık 1 kişi daha alarak sürekli çemberlitaş atıyorduk.Bu +1 genellikle hicret loncasından oluyordu.Kuruluşundan kısa bi süre sonra Hicret loncasına başvurdum ve girdim.

Bölüm 4: Hicret ve Tercihler

Oyunu oynadığım belki de en yoğun dönem diyebilirim.Sadece büyücü karakterimi oynuyordum.Kıyamet Ceket düşürmemle beraber ARZ klanından aranan hasarcı oldum.ARZ'lar nefes ve diğer loncalar çoğunlukla element ve ofanslı kesimler yapıyorlardı.Ancak Hicret ve bizim ekip 4/1/1 kesimler yapıyorduk.Hepsi birbirinden değeri yüzlerce Arz klanı mensuplarıyla Çemberlitaş attım.Bunlardan hiç unutmadığım en kötü oyucu " ghostrider" full kıyamet olmasına rağmen oyun hakkında benim 39 level halimden bile kötüydü.Biz de düzeltmeye uğraşmadık.Oldukça uzun bi süre bölge attım."Yaklaşık 5 ay" Sıfır Kelvin Asa hariç Çemberlitaşdan hiçbir eksiğim kalmamıştı.Çemberlitaş'ın piriydim artık.Ancak son zamanlarda insana rahat batar derler ya, oyunda farklı bi soluk arıyordum.Bu soluğu klan ve ekip değiştirerek bulacağımın farkında değildim.

Bölüm 5: İKV dışına çıkan dostluklar

Belki de bu bölüm benim oyun hayatımın en önemli bölümü olabilir.Hicret loncasından henüz ayrılmamışken, Çınar loncasından "theofmirza 'emirhan' " , hangi loncada olduğunu unuttuğum "slien 'berk' " ve " RyunRezy 'mehmet' " ile tanıştım. Bu arkadaşlar hani dersiniz ya gerçek hayatta arkadaşın olsa bu kadar iyi geçinemezsin " bi süreliğine " öylelerdi. ryun ile slien altlı üstlü oturan komşulardı.ryun ile attığımız bi çt'de tek torbadan bıçak kılıç taşbalta almıştı skypede balkondan slien'e bağırdığını hala hatırlıyorum.Hicret loncasından da bu ekibin içine katılanlar oldu."bitirici ve sapphire" bu arkadaşlarla çok uzun süre oyunu beraber oynadık bazılarıyla gerçek hayatta da görüştük.Bazıları ile hala oyunu oynamaktayız.Hepsinin yeri benim için ayrıdır.Bu oyun zaten ekip ile güzeldir daima.

Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Bölüm 6: Büyük göç ve yeniden yapılanma

4. bölümde de söylediğim gibi yeni bi soluk arıyordum ve hicret loncasından ayrıldım " pişman olacağımı bile bile " yıllar önce pasifliğinden dolayı müzdarip olduğum Lodos klanına bölüm 5'te bahsettiğim arkadaşlarla beraber geçtik.Orada önce gelen ve şu anda oyunda olmasada hala bulunduğum Symbol Of Justice loncasına girdik.Bi süre bölgeler attık.O sırada ben Şu anda kullandığım LodosKirwe karakterini dizdim.Daha sonra Büyük Hol güncellemesi geldi.Güncellemeyle beraber Çemberlitaş kolaylaştı.Lodosta da rahatlıkla ekibimiz aktif olamasa bile grup bölgeleri atabiliyorduk.Bireysel olarak ta oynadığımız bi bölge olan Hol'de uzunca bi süre Symbol loncası ile oyunu oynadım.Hol zamanı 1 tane bayan şifacı karakterim vardı onu dizdim ve gazap olarak terör estirdim." Tabiki de onu da video çekmişim ':) " Herşey bu bölüme kadar ekip ile çok iyi gidiyordu.Herşey kötü oluncaya dek... :(

Video; https://www.youtube.com/watch?v=928SgxVqdcM

Bölüm 7: Arada Kalanlar

Gençliğin ve oyunda ki sağlamlığımızın verdiği etkiyle tüm ekip olarak ORTAK KARAR ALARAK Symbol'den ayrıldık ve Brothership of nobilty loncasını kurduk 1,2 hafta beraber oynadıktan sonra ekipten "slien, erates=theofmirza" symbol'e geri çağrıldılar.Başkan yardımcısı çünkü slien'in kuzeniydi.Ayrılmamız ortak karar olsa bile isminin altında köklü bi loncanın yazmasını prestij olduğu gafleti ile bizi yarı yolda bıraktılar ve Symbol'e geri döndüler.Luzumsuz yere 2'ye bölünem ekibimiz oldukça çirkefleşti."bitirici sapphire ve ben"heaven"" Life and Death loncasına girdik. ryunrezy MİR loncasına girdi.westsoon life and death loncasına girdik.Kısa bi süre bu şekilde oynadık Life'da realden de görüştüğüm saygıdeğer TRANTULA "ufuk abiyle tanıştık" onunla da oldukça güzel zamanlar geçirdik.Oyun sıralamasında birinci Thelodos of ottoman loncası vardı.Life'da kimse aktif değildi.trantula bile tloo'larla oynuyordu.Bizde " sapphire ve ben " Thelodos of ottoman'a girdik.Asıl kötü şeyler şimdi başlıyordu.Benim skype hesabım üzerinden tloo'dan birinin tılsımları çalındı ve çalan kişi 999 ban yedi.Bundan sonra küfürler hakaretler havada uçuştu ve sandığımızın aksine Arz'da o iyi anlaşan ekiple tüm bağların kopartıldığı düşünülüyordu.

Bölüm 8: Eskisi gibi değil

Yaşanan bu olayların ışığında lodosta daha fazla bulunmak istemediğim için Arz klanına dönmüştüm.Eski hatrımıza tekrar Hicret'e girmiştim.Bu sefer oyundaki hedefim oyunu bilmeyenlere benim gibi kenan-junon 'da sıkışık kalanlara yardım etmemdi.Bunlardan 3ü "yirmidört, ceddin ve daph**** 'nickini tam hatırlayamadım' ".Bu arkadaşlar da bizim bir zamanlar ki Samanyolu loncamızı gördüm.Hepsine junon kenan öğrettim.Çemberlitaş görevlerini yaptım.Ben bunları yaparken hicret eski hicret değildi.Kaos ortamı süre geliyordu.Bir zamanlar hicrette olan "sectus ve copyright" hicretin lonca başkanlarına sövüyordu.Hicret loncasına ağza alınmayacak laflar sarfediliyordu.Hicret ise içinde gruplaşmış 4 kişiden "smurf, zadem, x, y " ibaretti başkanlar oyuna pek girmiyordu.Belirli bi süre geçtikten sonra hicretin eski hicret olmadığını anladığımda bir daha geri dönmemek üzerine arz klanından ve hicretten son kez ayrıldım.Son gece güncellemeden önce gaffar atmıştım onda trans asa düşmüştü tekrar ilginçtir ama unutmamışım.

Bölüm 9: Çiğ Sütü Emenler

Bölüm 7de bahsettiğim yardım ettiklerim hicrete girmişti.Artık kendimin 3 sene önceki halini onlarda görüyordum.Ama bende olmayıpta onlarda olan birşey vardı. " ne oldum değil ne olacağım " demek ti. Eskiden benimle et tırnak geçinenlerin bana karşı emri vaki ve uslupsuz tavırları herşeyi en iyi biliyorum edaları, ben hiçbir zaman onların yüzüne karşı bunu söylemedim.Ama bi oyuncuyu oyuna bağlamak onu bu oyunda yoktan var etmek anlamına geliyordu.Lodosta tanıştığım ekip beni yoktan var etmişti.Ben onlara karşı her zaman bunun için teşekkürümü ettim saygı çerçevesini bozmadım.Onlar ise buna kılıc hakaret ve küçük düşürücülükle karşılık verdiler.Bana karşı yazdıkları her mesajda ne kadar üstleri ful olursa olsunlar.Kenan önünde ki güneş asalı hallerinden dolayı kalplerini kıracak birşey söylemek istemedim.Ama benle beraber o arkadaşlara yardım edenler benim kadar sakin değildi.Gerçekleri onların yüzüne vurunca bana karşı olan kinleri büyüdü de büyüdü.

Bölüm 10: Son kez kuklacı

Kuklacının zamanı daralıyordu.Her geçen gün oyuncu kaybediyor.Her geçen gün insaların gözünü nefret buluyordu.Histeri diye bi lonca oluşmuştu.Loncadaki herkese sayıyor sövüyor.Hakimiyeti bozuyordu.Uzunca bi süre oyunda kuklacı sunucusunda kimse kalmayana kadar herkese sövdüler.Herkesin elinde olanı aldılar.Kuklacı artık tanınmaz bi hale geldi.Lodosta kimse kalmadı.Kalanlar ya oyunu bıraktı ya da sunucu değişti.Bütün bunlar gerçekleşirken ben ise lodosa geçmiştim.Symbol ile aramızdaki buzlar yavaş yavaş erimiş eskisi gibi olma yönelimindeydik.Her iki tarafta hatasını anlayıp orta noktayı bulduktan sonra son kez kuklacıda Symbol loncasına bi daha ayrılmamak üzere girdim.Kuklacının son demlerini büyük hol bölgesinde RoA ile saygı çerçevesinde savaşarak gerçekleştirdim.Sonrası karanlık, RoA oyunu bıraktı.Tloo dağıldı. Histeri ile RoA gibi savaşabilceğimizi düşünmüşken, şahsımıza ve çevremize edilen küfürlerden dolayı oyunu bir daha kuklacı sunucusunda sürekli olmamak uzunca bi süreliğine bıraktım.

Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Bölüm 11: Eminönü Sunucusu İlk Adım

Yakın geçmişe yakınsarken oyunu bundan sonra oynamaya devam edecek olduğum sunucuma ilk adımı 2016 senesinde attım.Herşey önceki bölümdeki Fizik sınavından önceki gün çar oluşturuşum gibi geliştirmişti.O zamanlar 2 yıllık üni okuyordum.Yine vize sınavından 1 gün önce oyunu indirdim ve eminönü sunucusunda karakter oluşturdum.Artık oyunda yeni bi nick ve farkındalık arıyordum sanırım.Karakterimin nickini AteistPanda olarak oluşturdum.İKV oynayan kitle için bu öyle ağır bi nickti ki; kimi insan gülüyor ve nick hoşuna gidiyor, kimi insansa kafir diyip taşlıyordu.Ben ise inanç gözetmeksizin toplumun tepkisini merak ettiğim ve ilgi çekici bulduğum için bu nicki koymuştum.Yıllar geçmiş, araya lol, csgo ve metin2 girmişti.Ama tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır.Karakterimi oluşturup çok hızlı bi şekilde 49 level olmuştum.Eminönünde sizin oyunu oynamanızı o dönem sağlayacak 2 şey vardı 1. Kıyamet Asa 2. met1 m23 , Kıyamet Asa'yı maden çekerek m1 m23'üde oldukça uygun bi fiyata satın almıştım.Oyun serüvenim burda Eminönünde ilk kez başladı.8 tılsım sisteminden dolayı herşey çok kolaylaşmıştı.Günde 20 taneye yakın gaffar atıyordum.3 Ay gibi bi süre sonra büyücümü fullemiştim.Sıra savaşçı ve şifacı açmaya gelmişti.Savaşım Ateistfokbalığı, şifacım Ateistpapağan olarak onları da açtım.Belirli bi süre bunları oynamadım.Daha sonra Symbol'dan erates ve ryun ile oyunu eminönünde oynamaya başladık.Bu sefer slien ile arası kötü olan biz değil erates ve ryun olmuştu " kendi içlerindeki bi sorundan ötürü" Birbirleriyl iddalı savascı ws'si attılar.Hatta slien başka sunucudan getirdiğim mysterio karakteri ile tılsımsız ws'de tılsım takarak ryun'u yenmişti. ':) Eminönünde o zaman en büyük sorun grup bölgelerinin buglanmasıydı.Grup bölgesinde çıkarken oyundan düşerse veya F4 çekerse o bölge buga giriyor ve 200 dk bölgenin süresi dolana kadar kimse giremiyordu.Bu kötü bi durumdu o yüzden sürekli gir gir gir tıklayarak girmeye çalışıyorduk.

Bölüm 12: Hırsız

Bu bölüm belki oyun dönemim arasında en anlatmak istemediğim olabilir.Kuklacıda oyunu oynan küfürbaz bi tayfa vardı.Bana ilk zamanlarda akçemi çalıp sövdükleri gibi başka yeni oyuna başlayanları kandıranlar gibi, ayrı oluşum farklı insanlar.Bunlardan bi tanesi eminönünde bizimle samimi olmaya çalıştı ve benden tılsım çalmaya çalıştı.Ben buna güvenmediğim için kuklacıdan tanıdıgımı bildiğimiz bi arkadaşımız "ezhel" buna referans olmuştu.Aktarım yapıyor, skype wp "wb" yerlerden engelliyor.Savaşçı karakterim ile tılsım takas edecektim.Tılsımı aldım.Savaşçıyı aktarıyordum beni dolandırmak istediğini anladığımda savaşcımı geri çekeceğim blöf'ü yaptım."blöf olmasının sebebi oynadıgım savaşçı benim hesabımda oluşturulmadığı için benimde aktardığım üyeliğe dönecekti o üyelikte ikv arşivinde kaybolmuş bi üyelikti" Blöfe düştü ve hırsızlık yapmaktan vazgeçti.Savaşçımı geri aktardım.Tılsımını da geri verdim.Bu süreçte kız arkadaşının face'inden bana buluşalım görüşelim tarzında zarf atıyordu.İnsan sevgilisinin ağzından birine nasıl böyle birşey yazabilir işte karakter bunu gösteriyor.Bu karakteri ona benim ilk verdiğimde ise bu cocuga referans olan kişii hırsız olduğunu bilmiyorum ayağı yapan biriydi.İlerki bölümlerde bu referans olduğu kişinin hikayesi iyice ilginçleşecek emin olabilirsiniz.Hırsız referans olanın, o kişinin hırsız olduğunu bilmemesi mi? yoksa onunda içinde o zamanlar hırsızlık yapma varmıydı? ya da çoktan hırsızlık yapmış ve zengin olmuştu?Bu düğüm ilerki bölümlerde çözülecek.

Bölüm 13: Anadolu Akıncıları

Kuklacının son demlerinde RoA ile savaşırken Ottomanarmy "eymen" ile tanıştık.Eminönünde biz oynarken oda eminönünde oynuyordu.Kendisi sevdiğimiz ve beraber oynamaktan keyif aldığımız bi arkadaşımızdı, erates ile arası çok iyiydi.Eminönü lodosta çemberlitaş çok rahat atabilirsiniz ama hırsız, küfürbaz ve velet ile doluyu açıkçası.Bizde eymenin bize referans olmasıyla RoA'ya girdik.RoA'da çok değerli insanlarla tanıştık. " Sonu kötü bitti ':) " Önceki bölümde bahsettiğim ws muhabbeti ve ryun'un oyunda yüksek meblağlara zar atması RoA başkanı bilgetonyukuk'u biraz germişti.Oda haklı tabi kendince sorunlu adamları kim ister.Sonra içerden bi arkadaş bizleyken başkanın arkadasından sallıyor ama yanındayken abim,canım abim diyordu ':) daha sonra tam olarak hatırlayamadığım bi olayda böyle iki yüzlü oynadığını gözümün içine soka soka yaptığımda hayatımda ilk kez bu kadar sinirlendim.Herkesin içinde ona küfür ettim. ':) " not: küfür iyi birşey değildir. " Bu şekilde yollarımız RoA ve İKV ile Karaköy yakınsayana kadar ayrılmış oldu.

Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Bölüm 14: En doğru karar

Eminönünde oyunu bırakmıştım.2 yıllık üniversiteden mezun olmuştum.DGS hazırlandığım senenin başları eylül aylarıydı.Bi heves eminönü lodosta oynadıgımız zaman tanıştığımız urukhai "batuhan" ile tekrar oyun oynamaya başladım bu sefer bireyseldim.Bi önceki seferde olan tüm çarları tılsımları elden çıkartmıştım.Batuhan bana kıyamet asalı kel bi büyücü hediye etti bende tılsım satın aldım.Tılsımlarla çt atmaya başladık, tam dönem benim dershanem başladı ve oyuna girememeye başladım.urukhai ile oynarken girdiğimiz loncada, en başında eminönünde ilk oynadığım zamanda ki insanlardan bi' kaç kişi vardı bunlar özellikle belki bana kötülük yaparak en büyük iyiliği yapan kişi "ramen" diye bi arkadaş; bu arkadaşta ben eminönün ilk döndüğümde 8 tılsım zamanında karakterlerim full tılsımken şifrelerim herşeyim vardı, o yüzden bu arkadaşa güvenim çoktu.Sonra bu arkadaş loncadaki herkes 1,2 gün arayla aralıklı olarak herkes oyundayken şifre istedi bölge attı.Sonra ben bi gün dersaneyken urukhai beni aradı. " ramen hepimizi soydu. tüm tılsımları çaldı " dedi.İnanamadım ramen yapmaz dedim.Ama yapmış sonra urukhai ve diğer çaldıranlar buna dava açtı.Babası telefonda ağladı.Geriye bi miktar para gönderdiler ama bu para bana ulaşmadı olan oldu ve bi süreliğine tekrar oyunu bıraktım.

Bölüm 15: Sazan Sarmalı

Önceki bölümde bahsettiğim hırsızlık olayında, ramen tüm loncadan tılsımları topladı ve hiç kendi karakterinde tutmadan bilin bakalım kime sattı ':) . Benim Symbolden ve uzun süredir arkadaşım olan ryun'a sattı.İşin ilginç kısmı bu tılsımlar ramenin çarında hiç olmadan ryun'a verilmişti.Peki ryun benden aldığını nasıl anlamadı? urukhai'nin bana verdiği çarın nicki heaven,ateistpanda vb değildi. lllllxllll birşeydi ben bile hatılamıyorum.Bu şekilde sazan sarmalı yaparak tılsımlarımızı sattı ve parayı cebe indirdi.Olaylar daha da trajikomik bi hal aldı. ryun aynı gün içerisinde aldığı bu tılsımları alışkanlığı olan zarda kaybetti.Benim ve bütün loncanın tılsımları geri döndürülemez bi biçimde elimizden kayıp gitti.

Bölüm 16: Karaköy Açık Beta

Karaköy videosu yayınlandı.Ben ise o zamanlar yoğun tempo ile DGS çalışıyorum.Ama işte zaafımız bu oyun bide 5 yıl sonra yeni bölge geleceğini öğrenince ipler gevşedi maalesef, açık betaya girdim komiser kestik hatta anu asa düşürdüm.Nerull falan yanımızdan böyle yeni eşyalar ile geçiyorlar böyle vayyyy diyoruz şaşırıyoruz.Açık betada günlüğe ekleyecek çok öne çıkan birşey olmadı açıkçası herkes gibi 3 grup transistör görevi yaptık.Kraliçe tırtıl kestik, 6 grupla hakir kestik bodozlama bi şekilde dalarak, açık beta keyifliydi.Herkes eşitti kimse üstün değildi buda demek oluyor ki yeni bi sunucu gelirse 0'dan dengelerin değişeceği yönündeydi.

Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Bölüm 17: Nezaket Ziyareti

Karaköy geldi ve bütün ekip olarak kuklacı sunucusunda tekrar symbol çatısı altında oyuna başladık bu sefer ilk defa symbol bu kadar kalabalık ve aktif olacaktı.Eski hasımlar birbirini unutmamıştı tabi ki de.Eminönünde büyücü karakterim vardı bana hediye edilen ve tılsımları ramen tarafından çalınan o karakteri kuklacıya geri aktarma gereksinimi duymadım ve şifacı karakterini oynadım.Karaköy ilk geldiğinde herkes gibi ilk 59 level olmak için baya yoğun bi şekilde oyun oynamaya başladım.Nisan ayıydı Haziranda sınava gircektim :) İşte böyle nalet bi şanstı bu tam sınava gireceğim yeni bölge geliyor.İşte buda belki bizim cahilliğimiz yine oyunu oynamaya başladım. ':) Seri bi şekilde ekiple açık betada yaptıklarımızı yapmaya başladık.Transistör-Jeton-Tırtıl görevleri falan bunları hepsini yaptık.Şifacı kasmak zordu ama ilk 59 için zorluyorduk ama ÇT'si ful çarlarla ATABEY'i hortlakta kastılar ilk 59 o oldu ':) sonra erates ile ben şifacıda 59 olduk.55 asası maliyetli oldugu için 50 asası basıp parlattım.Boss kesimlerine başladık komiser dışarıda kesiliyordu.Hakiri henüz kesememiştik.Herkes en az 58 olmadığı için, herşey çok güzel giderken Karaköy için hol değilde phi görevi yeterli güncellemesi geldi ve boss ortamı, kaos ortamına dönüştü.

Bölüm 18: Savaş Narası, Eski Defterler ve Gece Zırhı

Artık hiçbirşey Açık Betadaki kadar masum değildi.Kimin olduğu nerden çıktığı belli olmayan savaşçı karakterler deli gibi boss kaçırıyor millete acı vermek için elinden geleni yapıyordu.Bunu yapanlara karşı cephe alanlar da bunları yapmaya başladı ve oyun bi süreliğine kimseye boss kesilmeden devam etti.Ben ise bundan faydalanap test çözmeye geri döndüm. ':) Malum sınav yaklaşıyordu.Karaköy ekibin önemli olduğu bi bölgeydi.Symbol olarak kemik kadromuz hariç, sunucumuzun eskilerinden 10 kişilik bi ekibi daha loncamıza kattık.Bunlar; "bl***, ezhel, sa***, ho***, .... " hatırladıklarım bu kadar, evet sizin de farkına varmışsınızdır.Bu ekipte biri var ki o kişi önceki ölümlerden benim savaşçımı çalmaya çalışan kişiye referans olmuştu.Sanki hiçbirşey olmamış gibi oyunu oynamaya devam etti.Loncadakilere defalarca söylememe rağmen onu da eskilerden kuklacıdan tanıdıkları için çok etki eden birşey olmadı.Ayrıca bu şahısta derenin suyunun nereden aktığı belli olmayan tonla para vardı.Önceki bölümlerde TRANTULA diye bi abimden bahsetmiştim.Oyuna karantina döneminde döndüğümde oğluyla görüştük tanıştık.Babasının karakterlerini onlara bıraktığını öğrenmiştim.Bu derenin suyu TRANTULA hesaplarını sünnetlemekten geliyormuş.TRANTULA için derenin suyu nerden akmıştı peki nasıl bu kadar zengin olabilmişti.Kendisi antrepoda azul görevi yaparken oyun hatasından dolayı düz Gece Zırhı reçetesi düşürdü.Bu junon yeni geldiği dönemde olmuş, herhangi bi efsunu yok sadece zırh değeri mevcut junon zırhı gibi gözüküyor.Bi nevi oyun hatasından dolayı o zaman kuklacı acayip kalabalık olduğundan herkese satmış ve kuklacı sunucusunda Kuklacınınprensinden sonra en sağlam madene ve paraya sahip kasa çarını oluşturmuştu.İşin burada ki ilginç kısmı ise yönetim bunu belirli bi süre sonra farketti ve oyundaki tüm düz eşya Gece Zırhlarını kaldırdı.Ama paralar, madenler TRANTULA'da kalmıştı.Bu ise geleceğe yönelik çok büyük bi yatırımdı.TRANTULA zeki bi adamdı.Hiçbir zaman karakterinde para tutmazdı.Daima madene çevirdi.Oyundaki enflasyon Venezuela'ya döneceği için, o zamanki madenleri asla değer kaybetmeyecekti.Büyük Hol ile birlikte oyunda aklınıza gelebilecek bütün tılsımları ürettiler + kuklacıdaki epe, kanuni bu tür şaheserlerin hepsini satın aldılar.Şimdi kafada diğer soru işareti gerçekten bütün bunlara çöktüler mi? Yoksa tavşan deliği daha ne kadar derine gidiyor?

Bölüm 19: Küstahlar

Karaköy için gereksinim tekrar Saatler görevi olmuştu.Çok büyük bi ban dalgası ve dışarı atılan diğer karakterler sonucunda boss kesimlerinin başlayacağı umuluyordu ki; Bu sefer klan faktörü işin içine girdi.Önceki bölümlerde de bahsettiğim Histeri loncası bizimle olan dertleri bitmemişti.Oysa başkanlarının bi ara bizim çatımız altında olduğunu hatırlarsak olayları iyice trajikomik hale getiriyordu.Artık boss kesmek için 30 kişi whatsapptan anlaşıyor.Hafta sonu sabah saat 9'da kalkıyorduk.Kesim yapıyorduk. "Neden 9? Çünkü şundan dolayı Histeri loncası çoğu işsiz güçsüz boş beleş takılanlardı. ' lafım meclisten içeri :blush: ' .Onlar çoğunlukla sabahlıyordu geceleri o yüzden sabah 7,8,9 gibi pilleri bitiyor çoğu oyundan çıkıyordu."Ben sınava hazırlanıyorum şunun surasında 2 ay kalmış oyuna da eskisi kadar girmiyordum.Sadace hakir vs için çağırdıklarında giriyordum.O sabah oyuna girdim ve hakir kestik ve kuklacı sunucusunun ilk Cilveli Ceket'ini düşürmüştüm.Bu oldukça keyifliydi.3 grup olduğu için 2. ve 3. grubumuza sıra gelemeden Cilveli Ceket'in kokusunu aldılar ve birbirlerini arayarak uyandırdılar ve bizim kesimlerimmizi bozdular.Bu şekilde ben hem oyuna küsmeye başladım.Hemde aldığım keyif artık insanların keyfini çekmeye başlamıştı.İzin verirlerse keseceğiz vermezlerse kesmeyeceğiz.Bu durum kısa süre sonra demokrasiden çıkaran savaşlı ve küfürlü hal aldı.Kimseye küfür etmeme rağmen bana küfür geldi.Başkasının ettiği küfürlerden dolayı şahsıma küfür edilmesi karşısında kalamadım ve bireysel olarak 0dan kastığım yeni büyücü karakterimi Beyaz Köşk sunucusuna aktardım.Bu aktarmamın savaştan kaçmak olarak anlaşılmasından dolayı ekibin bana tavır aldığı aşikardı.Orada 2 haftaya yakın bi süre oynadım.Artık sınava 1.5 ay kalmış ve yoğun bi tempoyla çalışmam gerektiği için, oyunu oynayış ivmemi azalttım.Sınava kadar hiç girmedim.Sınav bittiğinde; Kuklacıda temin ettiğim madenlerin üstüne biraz daha koyarak Halley Asa'mı bastım ve oyunu covid19 karantinasına kadar bıraktım.

Bölüm 20: Çürük Elma, Sualler ve Sonuçlar

Günümüze yaklaşırken bu son bölüm olacak bu bölümde bahsetmek istediğim birkaç şey var.Sınavım bitti.Ege üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliği bölümünü kazandım.DGS ile kazandığım için hazırlığı geçtikten sonra 2. sınıftan başladım.Hala okuyorum nasipse 2021'de mezun olacağım ':) Oyun açısından düşünürsek, o dönem benim için bırakmam ve yavaş tempoyla oynamam bi nevi benim yararıma olmuş ama belki hiç oynamasaydım odtü'yü kazanabilirdim; kim bilir.Bu arada DGS ile ilgili youtube'da uzunca bi süre aktif paylaşımlar yaptım." bitmiyor içimdeki bu youtube sevdası ':) " Arzu eden olursa kanalımı inceleyebilir.
Kanal : https://www.youtube.com/channel/UCCvSZ7 ... subscriber
Tekrardan ben üniye başladığımda benim ekip Anka sunucusuna karakterlerini atmış üretimlerini yapmış, ben hariç(!) herkes bölgesini atıyor boss'unu kesiyordu.Beni neden çağırmadılar bilmiyorum ama iyi ki çağırmadılar.Karantina döneminde ekibin kemik kadrosundakilerin bile eskisi gibi olmadığını anlamıştım.Bunların sonucunda kendime sorduğum birkaç soru vardı? Demek ki dedim.Onların gözünde "a kişisi b kişisi" benim onları gördüğüm gibi değilmiş.Onlar Anka'da oynayıp bıraktıktan sonra beraber LoL oynadık, zaman geçirdik.Ben öyle değilim ya :blush: 10 sene beraber oynadığım arkadaşıma bunu yapamam.Buda benim karakterim işine gelene.Sonuç olarak uzunca bi süre oyuna girmedim.Oynamadım da karantinan başında beraber lol atıyorduk.Daha sonra beraber discordda olduğumuz için İKV başlayalım konusu açıldı.Allahtan bende discorddaydım ':) ':) Kemik kadro olarak Eminönü sunucusunda başladık.Zamanında beraber kurduğumuz ama yarıda kalan Brothership of nobilty tekrar kurduk ve aktif olarak Eminönü sunucusunda oynamaya başladık.

Evet dostlar, bölüm bölüm ayırarak okuyan arkadaşların sıkılmaması için yazdım.Görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.Bu 20 Bölüm'ün devamında aklıma gelen eskiye dair hatırladıklarımı ekleyeceğim.Bu gönderiden sonra artık günümüze doğru elimde kalan görseller ile yakınsayacak ve günümüze yaklaşacağım.Öncelikle bu 20 bölümü okuduysanız teşekkür ederim.

Bölümler hakkında yorumlarınızı bekliyorum. :blush:

Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Merhabalar kirweniz yine sizlerle,

Günümüze yakınsarken bugun paylaşacağım postta, Kuklacıdaki IHEAVENI karakterimin önce Eminönünde SavaşçıKirwe ve daha sonra teşkilatta LodosKirwe olmasına değineceğim.Ayrıca kirwenizin çiçeği olan KoniÇiçeğinin güncel maden günlüğünü paylaşacağım. :blush:

Aslında geriye dönük elimde oldukça fazla görsel vardı ama, bi ara bilgisayara format atmak zorunda olduğumdan çoğu silinmiş. :(

Öncelikle en baştan başlayalım karantina başı mart ayında oyuna geri dönmüştüm.Sadece halley asa'ya sahiptim.Büyücümü beyaz köşkten eminönün attım.Savaşım henüz 59 bile değildi.Bende bu durumu avantaja çevirmek için savaşçım boş olan kuklacı sunucusunda maden çekmeye başladım.O zamanlar EmadueLs diye bi arkadaş deli gibi maden çekip beni sinirlendiriyordu.Öncelikle maden rotasyonumdan bahsetmek istiyorum.Madeni duruma göre Eminönü-Meteor yada sadece Eminönü olarak çekiyordum.

Eminönü-Meteor Rotasyonu;

Eminönünde sadece koni çiçeklerini "labirent dahil" çekiyordum.Topkapı koni çiçeğini çekiyordum meteorda bölgesinde, yılanlardan başlayarak arz çt girişten tepegözler tepegözlerden çeteciyi çekip kabadayı f4 atıp istibaharattan eö dönüyordum.Meteorda, ametist, mantar, platin, tungsten, elmas çekiyordum.Bu rotasyon çift MA olduğu için 18dk civarı sürüyordu.Başa döndüğümde her maden kesinlikle çıkmış oluyordu işleri kolaylaştırmak için bu rotasyonu paint ile kendime arkaplan yapmıstım ':)

Resim

Eğer Eminönünde Konileri çeken biri varsa direk sadece meteor çekiyordum.

Meteor Rotasyonu;

Meteordaki nerdeyse tüm madenleri içeriyor ':)

Resim

Başlangıçta dediğim gibi IHEAVENI ile maden çekmek bi nevi avatajdı benim için, ama eğer ben maden çekeceksem bu madeni asla kuru kuru çekmem, " bireysel + lonca + evdekal " arttırıcıylarıyla çok kapsamlı maden çekmeyi içeren 2 haftaya giriştim.Bu 2 haftanın içinden kaydettiğim bazı görselleri paylaşmak istiyorum.

12.4.20 ; Madende İlk Sabahladığım Gece

Resim

"görselin dev gibi çıktığı için affınıza sığınıyorum" ':)

İlk maden günü biraz karmaşık geçmişti Eminönü-Meteor ve sadece Meteor arasında gidip geliyordu.Malum karantinadan okulda tatil olunca kendime zaman ayıracak en kapsamlı aktivite buydu sanırım.O gün tam 14 saat aralıksız maden çektim.Çıkanlar bunlar,

Planım bunları eminönü sunucusunda götürüp satmaktı.Ama ilk günden bakkal işlemi yapınca bu şekilde eğer 13 gün daha kasarsam.Sanırım istediklerimi üretebilecektim :yum:

13.4.20 ; İkinci Gün

Resim

İkinci günde ilk güne yakın bi meblağ'da maden çekmiştim.yaklaşık 7 gün boyunca bu şekilde maden çektim.7 günün sonunda Şifacımı kuklacı sunucusundan Eminönü'ne aktarırken o güne kadar çektiğim.Bütün madenleri de eminönüne aktardım.Şimdi burada bana iki şey oluştu.Kuklacının piyasasını takip edebiliyordum.Aynı zamanda da Eminönü piyasasını takip edebiliyordum.Bu bende çok sinsi bi fikir oluşturdu ve neden kuklacıda bol olup eminönünde ihtiyaç olarak Karaköy 2. seviye madenlerini kuklacıdan Eminönüne aktarmıyım.Şimdi burada birkaç sorun var bu madenleri çekmeye kalksam 50+ seviye olduğum için 2 sınıfımı da 55 yapamayacağım.Bende bundan faydalanarak, Eminönünden kuklacıya karakter atan bi arkadaş buldum.Birkaç gün içerisinde kuklacıdan eminönüne getirdiğim madenlerin bir kısmını satarak 30t para yapmıştım.Bu 30t paranın tamamını kuklacı sunucusuna geri aktardım ve kuklacı sunucusunda 50,60,70 m'den Tulyum, Anthemis, Narin Kardelen, 10,20 m'den Skandiyum topladım.Bunlara akabinde Eminönü sunucusunda savaşçımı aktaracağım için; Oğuz Kağan ve Afrika Zırh-Asa malzemelerini toplamaya başladım.

Arkadaş listemdekilerden %95'ini tanımıyorum.Bunlar maden çeken karakter kimin nerde maden çektiğini gözlemlemek için kullandığım bi sistem ':)

29.4.20 ; İkinci Hafta

Resim

Bi yandan aktardığım paralarla karaköy 2. derece safları topluyordum.Bi yandan Eminönü meteor çekmeye devam ediyordum.Arkadaş listem biraz sadeleşmişti.Yanlız bu fotorafta bi tuhaflı var evet yanlış görmediniz.Oyunda zembekoğlu ile karşılaştım ve kuklacı sunucusunda taklit mi değil mi bilmiyorum.Ama yanımda 200 km/h ile geçti ve tipi zembekoğluydu dayanamadım mesaj attım.Oda cevap verdi.
"NOT: Eğer bu gerçek zembekoğluysa bu posta cevap verir. ':) "
Maden çekme tempom azalmıştı günlük 15t civarı çektiğim maden cirosu 7,8t 'lere kadar gerilemişti.Artık sıkılmaya başlamıştım.Sanırım ':)

1.05.20 ; Karaköydeki Meşe

Resim

Sanırım bu karşılaştığım en ilginç oyun hatası olabilirdi.Eminönünde bazen meşe, kuvars gibi madenleri çekerim ama poşeti yerde bırakırım.O gün Eminönü-Karaköy Rotasyonunda maden çekiyordum.Anthemis piyasası ucmustu Eminönü sunucusunda ondan dolayı ':) . Ancak burada çok ilginç birşey olmuştu Fanatiklerin tam ortasında Eminönünde çektiğim meşe odunu vardı. Bu beni oldukça şaşırtmıştı ':)

Tarihin altını çiziyorum.Bu tarihte Evdekal paketi kaldırılmıştı.Akabinde AhiEvran o gün Karaköy Köprü'de oyuna girmiş.Hiciv sanatı yapıyordu.Evdekal paketi hakkında sorduğum soruya tatlı bi cevap vermişti,

Resim

Halledildi ama Haziran Ayında ':) ':)

Savaşçımı Eminönüne atmadan önce, ekipçe kuklacıda olduğumuz için başka bi arkadaş ile bütün madenlerimi eminönü sunucusuna aktardım.O sıralar Eminönü sunucusunda hortlakta ne kavgalar havada uçuşuyor ne laflar savruluyordu.Kirweniz aklını kullandı ve kuklacıda Çarı kasmaya başladı ':)

Resim

Bu görselide alma nedenim tek torbada 5 eşya şaşırtmıştı ':)

Karakteri 59 yapıp Kuklacıdan-Eminönü sunucusuna atmıştım.Karakter oraya gittiğinde, üretimler hazır bekliyordu.Attığım sabah Afrika Balta ve Zırh Ürettim.Akabinde ilk GBZ kesimini yaptık ondan da Afrikalı Ayakkabı düşürdüm. :blush:

Devamında bi süre sürekli savaşı ile boss kesimi yaptım.Karakter gerçekten çok şansıydı.İlk büyük büyücüsünde oğuz kağan eldiven , yaklaşık 15 tane GBZ'de daha oğuz kağan ve yıldız ayakkabı. 2. komiserinde oğuz kağan pantolon düştü.Bende eksikleri gedikleri tamamlayarak oğuz kağan kılıç ve zırhı da bastım.Elimde hali hazırda çok maden olduğu için genellikle üretim'e çeviriyordum herşeyi ve eksiklerimin çoğunu ürettim.

Resim

Komiserden Oğuz Kağan Pantolondan sonra , 3 kere Yıldız Alevi Pantolon düşürdüm. Ancak Afrika Pant hala düşmedi.

Resim

Eminönünde Hakir bozanlar ve karışanlar olmadan kesilmesi zor bi olaydı.6,7 tur kesmişimdir.Hakirden şansım yaver gitmeyince hakir'e küstüm ve başka heyecanlar aramak istedim.Eminönü artık boğmaya başlamıştı.Bi arkadaş çifte üretiyordu.İsim fısıltılar teşkilatta çok güzel bi savaş olduğunu söylüyordu.Bende bu çifteleri tanesi 2t üretim ücreti vererek ürettim ':)

Resim

Bu çiftelerin malzemelerini toplamak 4t üretim ücreti 9t vermiştim. "1t indirim yaptı ':) " . Ürettirdikten 15 dakika sonra 2 tanesini 15t'ye sattım.3 tanesi hala bende duruyor belki parlatırım ':)
Burda SavaşçıKirwe'ye ufak bi nokta koyalım ve çiçeğimizin doğuşuna bakalım. ':)

Üretimlerimi yapmıştım ama savaşçı için tılsıma ihtiyacım vardı.Bunun için yeniden maden kapısı çalmak gerekiyordu bunun için kuklacıda bana hitap eden bi' karakter oluşturmak farz oldu ':)

Resim

Çiçeği oluşturdum ve 50 level'e kastım.Daha sonra buradaki biraz paramla topkapıdan MA Ayak, Göz çektim ve maden çekmeye devam ettim. "Hala çekiyorum.Bu sefer 1 aylık lonca+bireysel aldım keyfim ne zaman isterse çekiyorum." Biraz daha maden çekip başka bi arkadaş ile Eminönüne yolladım onları orda satıp biraz daha ticaret yaparak, temel defansif tılsımlarını aldım ve SavaşçıKirwe teşkilat sunucusuna LodosKirwe olarak aktarıldı.Ama orda da boş duramadım tabiki de orada da maden çektim. ':)

11.06.20 ; Teşkilat Madenciliği Son Durum

Resim

Teşkilatta da bi miktar maden çektim bunlar karakterimde son durumdaki maden durumu, ucuza topladığım anthemis tulyum vs gibi madenler bitmişti.Elimde de bi miktar nakit kalmıştı.Teşkilattaki temel amacım aslında, savaş bitip işler sakinleştiğinde tüm paramla eminönü piyasasına göre maden toplayıp, eminönüne sert bi dönüş yapmak.. :tiger2:

Teşkilat oldukça keyifli bi sunucu bkz savaş görseli;

Resim

Bu bölümünde son kısmında en son KoniÇiçeğim ile çektiğim madenlere ait bazı anlık görselleri paylaşmak istiyorum. :blush:

Resim

Resim

Resim

Son olarakta KoniÇiçeği için en üzgün görseli atıyorum.Apartmanda çıkan Koni Öbeği , Bendeniz kirweniz karantinada sermayesini bu şekilde sağladı. Flashback tadında günlüğümün ilk kısmı buraya kadardı.Birkaç bölüm daha geriye dönük paylaşımlarda bulunabilirim.Günümüze gelene kadar oldukça çok şey yaşadı bu kirwe :blush:

Resim

Sağlıkla kalın :yum:

Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Ayrıca 6 Sene önceye ait günlüğüme de göz atabilirsiniz :grin:

viewtopic.php?t=119679

Kullanıcı avatarı
Heaven1925
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Güncel olarak günlüğün ilk sayfası bu olacak sanırım..

Uyku düzenimin kötü olmasından dolayı 21:00 gibi oyuna girdim.Bu saatlerde teşkilat sunucusunda savaş çok canlı olduğu için ilk tercihim orası olmuştu.Savaş durgunlaştıktan sonra biraz ticaret ve biraz da maden ile günü kapatmayı planlıyordum :yum:

Teşkilat Sunucusu;

Resim

Olayların yaşandığı gün 21.6.20 pazar akşamıydı.Malum arzlar iş güç sahibiydi, erkenden uyumak için saat 10:30 gibi oyundan çıkmışlardı.Arzları boğaza sıkıştırdık ve bi süre baskın bi şekilde savaşmaya devam ettik.Ancak teşkilat sunucusunda böyle bi aşırı bi lag var oyun kalabalıklaştıkça, oynamak imkansız hale geliyor.En sonda da oyun çöküyo rahatlıyor sonra düzeliyor ':) Loncadaşımın da isyanında gördüğünüz gibi ağır sert atmak imkansız bende defans oynuyorum. durdumaya basıp space basıyorum ve elimi nazikçe klavyeden çekiyorum. ':)

Resim

Bu görselde ise çok acı bi durum ile karşı karşıyayım.Rakip klan oyuncusunu tam öldürecekken, oyundan düşüyorum.Ayrıca sohbet penceresinde bi arkadaşa bi videodan bahsediyorum.Genel etkileşimde teşkilat savaşı üzerinden de paylaştığımız videoyu hala izlemediysen ikv hayatınızda bi eksik var demektir. ':) Videoyu da paylaşıyorum.Bana göre ikv tarihinin en anlamlı ve iyi editlenmiş videolarından biridir.Burada olay karşı klanı aşağılamak değil onların yaptığı editlerde pornografik sitelerin introsunu koyuyoyorlar.Bak sen şu iş güç çoluk cocuk sahibi insanlara bende bunu anlamıyorum.Hadi bunu da geçtim, videolarında boş sancağı basıyolar genelde ':) burda hiç yoktan mizah yapılarak oyuna oyun ile cevap verildi. ':)

Eminönü sunucusu ;

Resim

Oyun iyice kasmaya başladıktan sonra teşkilat sunucusundan çıktım.Kuklacıdan getirttiğim madenleri envanterde görebilirsiniz.Eminönünde ticaret yapmak için olmazsa olmaz sohbet penceresini en yükseğe getirdim ve materyallımı satılık olduğunu yansıttım.Bununlar birlikte birkaç ticaret yaptım.

Resim

Kriprazların tanesini 5 bonodan sattım eğer 2-3 bono bandında bulursam satın almayı planlıyorum bu aralar piyasa kripraz arıyor.

Resim

Koyu maviler kendi çektiğim koyu maviler 15 bono fiyat çekiyorum 12,13 bırakıyorum genelde ':)

Resim

Bu Xenotimleri Eminönünde bi arkadaşımı kasarken düşürmüştüm.Onlarıda oldukça iyi bi miktardan elden çıkarttım ':)

Resim

Aslında Sibiryalıları 45 bono altına asla satmayacaktım ama arkadaş çok ısrar edince kıramadım 4 tanesini 180 yerine 170'e bıraktım.Ama bundan sonra eğer sibiryalı getirirsem indirim yooook. ':)

Bu bahsettiğim alım-satım işlerini yapmadan önce de görevi olan bi arkadaş için Çemberlitaş girmiştim.

Xenotim düşürürken kastığım arkadaşımın da görevi var bugun yarın onu da götürmek gerekiyor.Yardımcı olmak isteyenler bana ulaşabilir :yum:

Resim

Burada belki dikkatiniz çekmiştir.Harita ile sohbet penceresini yer değiştirdim.MOBA oyunlar tarzında denemek için ama gözümün pek buna alışabildiğini söyleyemem sonlara doğru eski haline geri döndürdüm. ':)

Resim

GBM X Bana Çemberlitaş zamanı yapmadığı kıyağı yaptı ve Kıyamet Ayakkabı verdi. Thanks mate ':)

Resim

Devamında Gaffar Bey'i de kestik. Görevi tamamlanan arkadaşa Hidra Çift Bıçak düştü güzel günlerde kullanması dileğiyle..

Kuklacı Sunucusu;

Oyunda yapacak pek birşey kalmadığından kuklacı sunucusunda madene çöktüm.Hali hazırda çok fazla koni çiçeğim olduğu için Sarraf ağırlıklı bi Eminönü Rotasyonu belirledim ve o izahtan kendime 5 sibiryalı çekene kadar çıkmayacağım söz verdim.

Eminönü Maden Rotasyonum,

Resim

Gittiğim yolları renkler ile belirttim.Kırmızı ile balıkçı idris'i başlangıç noktası olarak kabul edebilirsiniz.Bu şekilde turu tamamladığımda tam 18 dakika oluyor.Arkada kalan maden kesinlikle çıkmış oluyor(!).Eğer başkası çekmediyse, benim için prensip gereği başkasıyla maden yarışına girmem genelde bırakırım o çeksin.Genelde kimsecikler yokken maden çekmeyi severimm.

Aslında bugun koni ve koyu mavi açısından durgun bi gündü.Çünkü 1.seviye madene göre saf maden sayısı oldukça azdı.Ama amacım olan sibiryalılara ulaşmıştım.Yeni madenlerim kuklacı zulama eklenmişti.Başka sunucuya gidip satılana kadar Koniçiçeğimde uykuda olacaklardı.

Resim

Bu madenleri yaklaşık 4 saatte çektim.Şöyle Eminönü sunucusuna göre en ölü piyasa değerine göre hesap yaparsam;

19 apa = 19*2 = 38 bono
9 zamk = 9*5 = 45 bono
16 krip = 16*5 = 90 bono
1 akik = 30*1 = 30 bono
21 koyu = 21*10 = 210 bono
18 koniçiçeği = 18*15 = 270 bono
2 menekşe = 2*15 = 30 bono
5 sibiryalı = 5*40 = 200 bono

Bunlar en ölü değerler arkadaşlar tabiki de bu değerlere satmayacağım +%10 +%5 daha pahalı fiyatlara satmayı planlıyorum.Bunların tamamı satıldığında net 10t para cebimize girmiş olacak. :blush Şu anda para biriktirmemin temel amacı tılsım piyasası yumuşadığı zaman karakterlerimdeki eksik tılsımları almak, ancak pek bu tılsım piyasasının pek yumuşayacağını sanmıyorum.Xenotim 45 bonodan satılırken :( Tahminime göre şunu söyleyebilirim.Teşkilattaki savaş nihai değere ulaştığında teşkilattan tılsım alabileceğimi düşünüyorum.Teşkilatta savaşan lodos loncaların çoğu zaten Eminönü sunucusunun lodosları onlar en kötü tılsımlarını eminönüne getirip elden çıkartmak isteyecektir.Keşke oyun parasına satsalar ':) Çıkmamış candan ümit kesilmez hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeye devam :relaxed:

Günlüğümün ilk güncel bölümünde yaptıklarımı sizlerle paylaştım.Eğer önceki posttaki eski günlüğüme baktığınızda o zamanlar kurgusal hikaye örgüsü içeren günlük yazmıştım.O zamanlarda Kıyamet günlüğü etkinliği vardı.Bu da benim için günlük yazmaya teşvik etmişti.Bu şekilde aktif oyunu oynayacağım günlerde günlüğümü sizlerle paylaşacağım.

Günlüğüm hakkında yorumlarınızı bekliyorum.. :blush: