Piyasa Hakkında

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Piyasa Hakkında

Mesaj gönderen Megaevil »

Selamlar, oyun bayadır geri sarmıyor bildiğiniz üzere.Oyun yönetim tarafından kapatılıyor, bu sebepten oyun açığını kimse kullanamıyor.Evet tabii ki bu iyi bir şey, ancak piyasayı da kötü etkiledi bu durum.Beyazköşk sunucusunda Kara barut 600-700 milyondan aşağı satılmıyor.Kondrite 400-500 milyon çekiyorlar.Üretimler çok çok zorlaşmaya başladı.Tılsım fiyatları uçtu.
Piyasanın bu acısını kim dindirecek acaba? Ne zaman normale dönecek bu durum? Oyuncuların bu konu hakkındaki düşünceleri neler?
Kullanıcı avatarı
Sonne
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Anka
Lonca: Eppur Si Muove

Re: Piyasa Hakkında

Mesaj gönderen Sonne »

Painite'nin 20m Karabarut'un 200m Kondrit'in 90m M1'in 300m Met 2 3'ün 500m olduğu Karaköy'ün ilk ayları aklıma geldi. Bi' sigara yaktım.
Resim

hercai
rosenrot
donaukinder
JillValentine
RositaEspinosa

Anka

Bilirler her şeyi doğru ama niye yürüyüp dururlar eğri ?
Dofians
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Dofians »

Bunun tek çözümü oyundan sıfır atmaktır. 300 bonosu olan birinin 3t parası var demek oluyor. Bonodan 1 sıfır atsak 30 bono yani 300m olur. Bence 2 sıfır bile atılabilir. Tabii böyle yaparsak herkes zengin olmadığı için 3 bono yani 30m parası olan da 300bine düşüyor. Bu sistem bir şekilde yapılırsa fiyatlar tekrardan anlamlı hale gelecektir. Bizim sunucuda xenotime 200m çekiyorlar. 2 sıfır attın mı etti sana 2m. Kopya muhabbeti olmadan önce de 2m fiyatı vardı. Piyasayı geri getirmenin tek yolu 2 sıfır atmaktır. 35t olan met23 tılsımı 350m, 10t olan m1 fiyatı 100m, 200m olan xeno fiyatı 2m olur. Barut, ipek ve çip için fiyatlar bu doğrultuda düşmez. 350m olan çip düşürmesi zor hatta şu şartlarda imkansız olduğu için 200m olur en fazla. İpek biraz daha kolay 100-150m civarı seyreder. Barutta düşürmesi kolay olduğu için 50-100m bandında satılır. Paint taaf 500-600mden 10m fiyatına kadar düşecektir.
Peki eğer böyle olursa ne değişir?
Mesela xenotim 2m olursa, ben gidip çöp item toplar işportaya satarım ve 1-2 saat içinde rahatlıkla 2m çıkarıp 1 xeno alırım.
Önerimse: Oyundan en fazla 999m paranız olabilir kuralı kalkacak, bir sabah güncelinde herkesin kasasında ne kadar bono varsa bozdurulup nakit haline çevirilecek(bakınız oyuncudan beklenmeyecek sistem bu çevirme işlemini kendisi yapacak), nakit haline çevirdikten sonra artık 3 sıfır mı atarsınız 6 sıfır mı atarsınız bilmem atın şunları. Ayrıca ticaret açınca da para koymak için tek tek tıklayacağımıza metin2 tarzı kutu açıp direkt olarak meblayı girebilmemiz gerek. Mesela 2mden xeno alacaksam ticaret açıp ctrl+sol tık yerine kutuya 2000000 yazacağım ve ticareti tamamlayacağım
En son Dofians tarafından 16 May 2020 18:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
fatih343
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen fatih343 »

Megaevil yazdı: 16 May 2020 08:34 Selamlar, oyun bayadır geri sarmıyor bildiğiniz üzere.Oyun yönetim tarafından kapatılıyor, bu sebepten oyun açığını kimse kullanamıyor.Evet tabii ki bu iyi bir şey, ancak piyasayı da kötü etkiledi bu durum.Beyazköşk sunucusunda Kara barut 600-700 milyondan aşağı satılmıyor.Kondrite 400-500 milyon çekiyorlar.Üretimler çok çok zorlaşmaya başladı.Tılsım fiyatları uçtu.
Piyasanın bu acısını kim dindirecek acaba? Ne zaman normale dönecek bu durum? Oyuncuların bu konu hakkındaki düşünceleri neler?
Hocam bir malzeme ne kadar çoksa o kadar ucuzdur. kopya bitirirlerse malum özellikle Eminönü sunucusu bos kaçıranlara da fazla . çip ipek 1t rahat olur demedi demeyin. Madenler sunucu kabalalık ayakta maden yok bırakın çekmeyi yani kopya biterse fiyatlar 1T en az
Resim
Kullanıcı avatarı
Skull
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Skull »

Göster
fatih343 yazdı: 16 May 2020 18:39
Megaevil yazdı: 16 May 2020 08:34 Selamlar, oyun bayadır geri sarmıyor bildiğiniz üzere.Oyun yönetim tarafından kapatılıyor, bu sebepten oyun açığını kimse kullanamıyor.Evet tabii ki bu iyi bir şey, ancak piyasayı da kötü etkiledi bu durum.Beyazköşk sunucusunda Kara barut 600-700 milyondan aşağı satılmıyor.Kondrite 400-500 milyon çekiyorlar.Üretimler çok çok zorlaşmaya başladı.Tılsım fiyatları uçtu.
Hocam bir malzeme ne kadar çoksa o kadar ucuzdur. kopya bitirirlerse malum özellikle Eminönü sunucusu bos kaçıranlara da fazla . çip ipek 1t rahat olur demedi demeyin. Madenler sunucu kabalalık ayakta maden yok bırakın çekmeyi yani kopya biterse fiyatlar 1T en az
Milletin lafına bakıp ta ulu orta koyarlarsa bossları, zorlaştırırlarsa üretimleri oyunun bu halde olması oldukça normal bana göre. Yapımcı ekip kimseyi takmayıp adam akıllı halledecekti işlerini. Oyuncuya sorarsan madenler 5 saatte bir çıksın oyun daha da zorlaşsın der. :D
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Megaevil »

Dofians yazdı: 16 May 2020 18:39 Bunun tek çözümü oyundan sıfır atmaktır. 300 bonosu olan birinin 3t parası var demek oluyor. Bonodan 1 sıfır atsak 30 bono yani 300m olur. Bence 2 sıfır bile atılabilir. Tabii böyle yaparsak herkes zengin olmadığı için 3 bono yani 30m parası olan da 300bine düşüyor. Bu sistem bir şekilde yapılırsa fiyatlar tekrardan anlamlı hale gelecektir. Bizim sunucuda xenotime 200m çekiyorlar. 2 sıfır attın mı etti sana 2m. Kopya muhabbeti olmadan önce de 2m fiyatı vardı. Piyasayı geri getirmenin tek yolu 2 sıfır atmaktır. 35t olan met23 tılsımı 350m, 10t olan m1 fiyatı 100m, 200m olan xeno fiyatı 2m olur. Barut, ipek ve çip için fiyatlar bu doğrultuda düşmez. 350m olan çip düşürmesi zor hatta şu şartlarda imkansız olduğu için 200m olur en fazla. İpek biraz daha kolay 100-150m civarı seyreder. Barutta düşürmesi kolay olduğu için 50-100m bandında satılır. Paint taaf 500-600mden 10m fiyatına kadar düşecektir.
Mesela xenotim 2m olursa, ben gidip çöp item toplar işportaya satarım ve 1-2 saat içinde rahatlıkla 2m çıkarıp 1 xeno alırım.
Önerimse: Oyundan en fazla 999m paranız olabilir kuralı kalkacak, bir sabah güncelinde herkesin kasasında ne kadar bono varsa bozdurulup nakit haline çevirilecek(bakınız oyuncudan beklenmeyecek sistem bu çevirme işlemini kendisi yapacak), nakit haline çevirdikten sonra artık 3 sıfır mı atarsınız 6 sıfır mı atarsınız bilmem atın şunları. Ayrıca ticaret açınca da para koymak için tek tek tıklayacağımıza metin2 tarzı kutu açıp direkt olarak meblayı girebilmemiz gerek. Mesela 2mden xeno alacaksam ticaret açıp ctrl+sol tık yerine kutuya 2000000 yazacağım ve ticareti tamamlayacağım
Mantıklı bir öneri.Oyunda zaten işporta diye bir şey kalmadı.Herkes klan bayraklarını alabiliyor, hiçbir özelliği kalmadı bayrakların.Para sayma konusunda da haklısın, elimiz yorulurdu saymaktan.Çok insan bu sınırdan dolayı para çaldırmıştır.Yönetim uygulasa efsane bir çözüm olabilir.
Kullanıcı avatarı
faysbok
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım
Klan: Lodos

Mesaj gönderen faysbok »

Dofians yazdı: 16 May 2020 18:39 Bunun tek çözümü oyundan sıfır atmaktır. 300 bonosu olan birinin 3t parası var demek oluyor. Bonodan 1 sıfır atsak 30 bono yani 300m olur. Bence 2 sıfır bile atılabilir. Tabii böyle yaparsak herkes zengin olmadığı için 3 bono yani 30m parası olan da 300bine düşüyor. Bu sistem bir şekilde yapılırsa fiyatlar tekrardan anlamlı hale gelecektir. Bizim sunucuda xenotime 200m çekiyorlar. 2 sıfır attın mı etti sana 2m. Kopya muhabbeti olmadan önce de 2m fiyatı vardı. Piyasayı geri getirmenin tek yolu 2 sıfır atmaktır. 35t olan met23 tılsımı 350m, 10t olan m1 fiyatı 100m, 200m olan xeno fiyatı 2m olur. Barut, ipek ve çip için fiyatlar bu doğrultuda düşmez. 350m olan çip düşürmesi zor hatta şu şartlarda imkansız olduğu için 200m olur en fazla. İpek biraz daha kolay 100-150m civarı seyreder. Barutta düşürmesi kolay olduğu için 50-100m bandında satılır. Paint taaf 500-600mden 10m fiyatına kadar düşecektir.
Yönetime girsen oyun kalkınır vesselam. Çok mantıklı söylediklerin.
Resim
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı

Mesaj gönderen Esadullah »

Şu bono denilen illet oyuncular arası alışverişe konulmaz ise fiyatlar baya baya düşer!
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
nihalbey
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen nihalbey »

O kadar pahalı olmasına rağmen bir kaç gün önce elli küsür lvlde olan oyuncular iki üç gün sonra halley-cilveli asası ile geziyor ya ona çok şaşıyorum ben asıl.
Kullanıcı avatarı
AnakinLandWalker
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen AnakinLandWalker »

5 gün kadar önce oyuna döndüm. 3.5t para yaptım bu süreçte ve 57 lvlim şu an (Şahsen çok maden çekebilen yada oyunda uzun vakit geçiren bir insan değilim). Evet piyasalar çok yüksek fakat bu durum sizinde işinize gelebilir. Çektiğiniz madenin fiyatı uçuksa siz de uçuktan satıcaksınız. Kimse bana piyasası 1t olan bir malzemeyi 100mden sattığına inandıramaz. Çemberlitaş'tan düşen materyaller ortalama 10 bono ediyor. Yeni başlayanlara da yardımcı olmak amacıyla gün içinde 5 6 defa tüm atsanız 2 erg düşse kısa günün karı diyip cebinize koyabilirsiniz. Evet düzeltilmesi gereken şeyler var fakat foruma bakınca her 3 gönderiden 2si bu konuda ağlama duvarı da olmamalı.