Yeni Sunucu!

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
4thEspada
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Re: Yeni Sunucu!

Mesaj gönderen 4thEspada »

Lothardori yazdı: 30 Nis 2020 22:44 39 itemlerinin 59dan daha değerli olmasını tam olarak anlayamıyorum bunu kim alır üretir ki?
Sunucular arası transferin olmadığı akçe ile girilen bir sunucu gayet mantıklı geliyor lakin, eğer akçe ile girilmezse dışarıdan oyuncu da çekebilir yeni bir oyuncu akçe vermek istemez.
Az önce buna cevap verdim ama neden silindi yorumum anlamadım gayet mantıksal ve rasyonel bir yorumdu.
RexapiN
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Zouka

Re: İstanbul Kıyamet Vakti Yeni Sunucu Önerisi

Mesaj gönderen RexapiN »

turkoxHAMSTER yazdı: 30 Nis 2020 03:02 Son zamanlardaki en doğru yazılardan biri olmuş. Gerçekten bu oyundan kopamıyoruz ama mutlu da etmiyor oyun. Akşam saatlerce elim 1 tuşuna basılı şekilde komiser, tırtıl kesmekle uğraşırken, adamın birinin gelip 200 barut , 500 ipek satılır yazmasıyla bitiyor insanın içindeki tüm heves. Alt F4 çekip silesi geliyor oyunu.

Son 2 yıldır tılsımı 59 eşyaları bıraktım; sadece sıfırdan karakter kasıyorum, belki oyunda şimdiye kadar tatmadığım bir zevki fark ederim diye. Sadece tek bir yeteneğe saatlerce basmaktan başka bir olayı olmayan patron yaratıkları kesmektense; sivri adada tek başına taşkanat kesmek daha tatmin edici oluyor. Yeraltında çalan müzikler eşliğinde osmiridyum madeni çekerken yılan kesmek daha mutlu ediyor beni. Bu oyunu bana tekrar tekrar oynatan duyguların; karakterime düşürdüğüm Halley Ceket'in sevinci değil, meteor cinlerde düşen ganodermanın mutluluğu olduğunu farkettiğimden beri daha da soğudum oyundan.

Karaköy ilk geldiğinde yine ilk boss'u kesmenin heyecanı, ilk nadide eşyaları elde etmenin merakı tutuyordu beni. Anka'da bunun heyecanı ve hırsıyla sizinle verdiğimiz mücadele de karşılıklı yaşanan bu duyguların eseriydi. Ama daha 2 sene geçmeden belki oyunda toplamda 1000 kere kesilmeyen tırtıla rağmen yüzlerce zırh üretildiğini gördüğümde Karaköy denen bölgenin de bir anlamı kalmadı benim için.

Belki bu hilelerin olmadığı, oyunda tek amacı kopya ile karakter doldurup, internet kafelerde 20 karakter birden açıp kp kasan tiplerin doluşmadığı yeni bir sunucuda baştan başlamak, yıllardır bu oyunda aradığım şeydir.
Karaköy eklentisi, bizim için gerçekten hayal kırıklığı oldu. Yeni bir eklentiye o kadar hasrettik ki Karaköy'ün gelmesiyle birlikte gözümüz başka hiçbir şey görmez oldu. O an ki heyecanımızla etkili bir değerlendirme de yapamadık.
Kraliçe tırtıl hakkında söylediklerinde o kadar haklısın ki, böyle bir bossun varlığı bile insanlara bazı şeyleri sorgulatıyor. 59 seviye full bir karakteri istediğim zaman elde edebileceğimi bilmem beni karaköyle ilgili olan her şeyden uzaklaştırıyor.
Şu an yeni bir karakter kasıyorum ve şimdilik hiçbir hedefim yok.
Yeni bir sunucu açılmasının ne gibi bir zararı olabilir? Şu durumda kim böyle bir şeyin olmasını istemez? Aynı dosyalara sahip farklı bir sunucunun açılması çok güç bir şey midir?
Arkadaşlar, önerimi yaparken mevcut durumun farkında olduğumu belirtmek isterim. Bununla birlikte yetkililerin bu işin üstesinden rahatlıkla gelebileceğini düşünüyorum. Fark ettiyseniz hiçbir yenilikten ve değişiklikten söz etmiyorum.
Lotulious
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen Lotulious »

her ne kadar ayar olsamda rexapin bu konuda haklı
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Megaevil »

Bu konuda oyun hatasını kullanan kişilerin konuşabileceğini düşünmüyorum.Karakterlerini 1 gecede doldurunca sıkılıyor hazretleri.Oyun açığını kullanarak oyuna zarar verip ardından öneri sunanlar, kolay erişebilirliğin kuyusuna düşüp oyundan sıkılmışlar; kendilerinin yaptığı hatalar da dahilinde yeni bir öneri sunmaktadırlar.

Şöyle ki; eğer kişi istediği her şeye çabucak eriştiği için bir o kadar da sıkılmasaydı, konusu varolmayacaktı bile.Farkındalık açısından iyi oldu ancak bu oyuna zarar verildiği gerçeğini değiştirmiyor.

"Herkes yaptı, ben neden yapmayayım?" kafasında ilerleyen oyuncuların da bahsettiğim oyuncular olması mâlumunuz.Bu oyuncular aynı duyarsızlıkta, gerçek oyun hazzını unutup bir oyun için ne kadar hırslanabileceklerini göstermiş oldular.İleride bir oyun hatası olsa yine kullanacaklar.Yedinin yetmişi bu oyuncular için oturaklı bir söz olarak kabul edilebilir.

Kısacası: Oyunu en çok bu duruma getirenlerle sesi en çok çıkanların aynı kişiler olduğunu görebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
4thEspada
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Megaevil yazdı: 05 May 2020 18:55 Bu konuda oyun hatasını kullanan kişilerin konuşabileceğini düşünmüyorum.Karakterlerini 1 gecede doldurunca sıkılıyor hazretleri.Oyun açığını kullanarak oyuna zarar verip ardından öneri sunanlar, kolay erişebilirliğin kuyusuna düşüp oyundan sıkılmışlar; kendilerinin yaptığı hatalar da dahilinde yeni bir öneri sunmaktadırlar.

Şöyle ki; eğer kişi istediği her şeye çabucak eriştiği için bir o kadar da sıkılmasaydı, konusu varolmayacaktı bile.Farkındalık açısından iyi oldu ancak bu oyuna zarar verildiği gerçeğini değiştirmiyor.

"Herkes yaptı, ben neden yapmayayım?" kafasında ilerleyen oyuncuların da bahsettiğim oyuncular olması mâlumunuz.Bu oyuncular aynı duyarsızlıkta, gerçek oyun hazzını unutup bir oyun için ne kadar hırslanabileceklerini göstermiş oldular.İleride bir oyun hatası olsa yine kullanacaklar.Yedinin yetmişi bu oyuncular için oturaklı bir söz olarak kabul edilebilir.

Kısacası: Oyunu en çok bu duruma getirenlerle sesi en çok çıkanların aynı kişiler olduğunu görebilirsiniz.
Ben bu yorumdan anlıyorum ki oyuncuların düşmanı yine oyuncular. Arkadaşım eğer bir oyunda bug varsa bu kimin hatasıdır buna cevap verebilir misin? O zaman objektif baktığını ve düşündüğünü görebilirim.
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı

4thEspada yazdı: 05 May 2020 18:59
Megaevil yazdı: 05 May 2020 18:55 Bu konuda oyun hatasını kullanan kişilerin konuşabileceğini düşünmüyorum.Karakterlerini 1 gecede doldurunca sıkılıyor hazretleri.Oyun açığını kullanarak oyuna zarar verip ardından öneri sunanlar, kolay erişebilirliğin kuyusuna düşüp oyundan sıkılmışlar; kendilerinin yaptığı hatalar da dahilinde yeni bir öneri sunmaktadırlar.

Ben bu yorumdan anlıyorum ki oyuncuların düşmanı yine oyuncular. Arkadaşım eğer bir oyunda bug varsa bu kimin hatasıdır buna cevap verebilir misin? O zaman objektif baktığını ve düşündüğünü görebilirim.
Eğer oyunda bir açık varsa, bu oyun idaresinin hatasıdır.Ancak bu açığın farkında olup bile isteye bu açığı kendi çıkarları doğrultusunda oyunun geleceği aleyhine kullanan oyuncu SUÇLUDUR.
Kullanıcı avatarı
4thEspada
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Megaevil yazdı: 05 May 2020 19:03

Eğer oyunda bir açık varsa, bu oyun idaresinin hatasıdır.Ancak bu açığın farkında olup bile isteye bu açığı kendi çıkarları doğrultusunda oyunun geleceği aleyhine kullanan oyuncu SUÇLUDUR.
Ee adam da bunu anlatıyor. Sen gideyim maden çekeyim diyorsun adam alışverişe iki sene de biriktireceğin madeni koyuyor diyor. Bak üstte. Sen de burda adama giydiriyorsun. En nihayetinde bugu düzeltmeyen sorumludur bundan.
Kullanıcı avatarı
Megaevil
Cin Avcısı
Cin Avcısı

4thEspada yazdı: 05 May 2020 19:19
Megaevil yazdı: 05 May 2020 19:03

Ee adam da bunu anlatıyor. Sen gideyim maden çekeyim diyorsun adam alışverişe iki sene de biriktireceğin madeni koyuyor diyor. Bak üstte. Sen de burda adama giydiriyorsun. En nihayetinde bugu düzeltmeyen sorumludur bundan.
https://youtu.be/qKbL58J4hP4?t=46
Kullanıcı avatarı
adimihatirla
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Klan: Lodos

Mesaj gönderen adimihatirla »

Arkada Emre Yücelen'den güzel bir eser çalarken, Sahaf Necmi'nin o güzel, saf Türkçe ile yazılmış görev metnini okumak, kendini hikayeye kaptırmak,
ancak iki grupla yapılabilecek bir göreve alelacele koştururken beklenmedik bir anda saf maden çekmek, banka önünde ticaret yapmak. Bazen de saatlerce süren kovalamacada Arz-Lodos savaşı yapmak. İnsanlar tam olarak bunu istiyor. Yapıp yapmamak sevgili yöneticilere kalmış. Sonuçta kendi ürünleri.

Grafikler, gerçekçilik gerçekten kimsenin umrunda değil. İKV roman okumak gibidir, modern oyunlar film izlemek gibidir. İkisinin de yeri ayrıdır.
RexapiN
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Zouka

Mesaj gönderen RexapiN »

Benim koyduğum videoyu burada paylaşarak fikir ayrılığı yaşadığın arkadaşa bir şeyler mi ispatladığını zannediyorsun?

Benim bu oyunu kurtarmakla ilgili özel bir çabam veya görevim yok. Benim böyle bir görevim olmadığı gibi bu oyunu oynayan hiçbir oyuncunun da böyle bir görevi yok. Bir oyuncunun herhangi bir eşyasını, ''oyunu kurtarma'' adına 5t yerine 500 milyona satın önerisini dikkate alması beklenemez. Oyun bu şekilde kurtulmaz.
Ben; rakiplerimi daha kolay nasıl alt edebilirim, gücümü daha somut bir şekilde nasıl gösterebilirim bunlarla ilgileniyorum

Oyunda herhangi bir hata olması mümkün olduğu kadar olağan karşılanabilir. Fakat biz oyunu, bu hatanın yetkililere ulaştığında çözüleceği varsayımıyla hareket ederek oynuyoruz. Bu durumda ortada bir suçlu aranacaksa bu suçluyu oyuncular içerisinde aramak yerine gerçek sorumlular arasında arayalım.

Hiçbir zaman sıradan olmayı kabul etmedim. Zaten yakındığım nokta da tam olarak burası benim hiçbir karakterim sıradan olamaz, farkımı bir şekilde göstermek zorundayım. ''Kopya'' kelimesiyle karşılaşmadan önce ben, bu farkı her koşulda sağlayabiliyordum. Şu an ki durumsa beni sıradan olmaya mecbur bırakıyor.
''Kopya''dan rahatsız olmayanların çoğu, bizim kelimenin tam anlamıyla oyunun hakkını verdiğimiz ve farkımızı gösterdiğimiz zamanlarda bu güce sahip olamayanlardır. Bu yüzden oyunun şu an ki durumundan memnun olan oyuncu sayısı da bir hayli fazla.

Bazı arkadaşlar oyundaki gücümüze ve özellike bazı alanlardaki başarımıza kılıf geçirecek bir şeyler sunmanın peşinde. Bunu da benim koyduğum videoyla yapmaya çalışmak iyi bir fikir mi bilmiyorum. Şu an söylenmesinden rahatsız olduğum fakat zaman zaman benim de kullandığım ''Kopyacı'' ifadesi olmadan önce de bize hırsız vs. deniliyordu. O yüzden böyle bir suçlama yapacaksanız karşı tarafın herkese açık bir şekilde sunduğu videodan ziyade daha farklı kanıtlar sunmanız gerekir.

İstesem kopyadan hiçbir şekilde faydalanmadığımı belirtip, önerimi o yönde oluştururdum fakat bunu yapmadım. Kanalımdaki videolardan çıkarlarınıza uyanları, söylediklerime karşı bir delil olarak kullanıp, çıkarlarınıza uymayanlarıysa yok mu sayıyorsunuz?
Nasılsa koyduğun linkte bazı şeylere ikna olmuşsun. Bakarsın yarın başka bir video koyarım hatta videonun başlığını da şöyle yaparım :''Rexapin'in Kullandığı Oyun Açıkları'' bu başlığı gördüğünde de sevinebilirsin fakat şunu söylüyorum bu videoyu paylaşan kişi benim.
Yani benim istediğim şekilde beni anlayabilirsin, benim gösterdiğim kadar benim hakkımda fikir sahibi olabilirsin. Şunu da söyleyeyim; ben senin gözüne bir şeyi özellikle sokuyorsam emin ol işin gerçeği öyle değildir.

Yönetim anladğım kadarı ile bu durumun oyuna zarar verdiğini düşünmüyor. Basit bir şekilde düşündüğümüzde yönetimin de kazançlı çıktığını görebiliriz. Söz konusu durum olmadan önce sıradan bir oyuncu en fazla iki karakter oynayabiliyordu. Bu karakterlerine de birer silah üretti diyelim dükkandan iki silah yükseltme eşyası bu kullanıcıya yetiyordu.
Şimdi birçok oyuncunun dört, beş tane karakteri var ve bu karakterlerde dört silah var. Bu da dört silah yükseltme eşyası demek. Oyuncular, normal şartlar altında bu kadar kısa sürede üretilmesinin hayal olduğu ürünleri bir günde üretebiliyor. Bu şekilde oynayan biri bu durumdan şikayetçi olmayabilir.

Ben oyun içerisinde yazılanları takip ettiğimde birçok oyuncunun bu durumdan memnun olduğunu gördüm. Oyuncular memnunsa, yönetim de bu durumdan kazançlı çıkıyorsa neden engellemeye yönelik bir adım atılsın ki? Beyaz Köşk'te Eminönü'de adım atacak yer yok herkes durumdan oldukça memnun ki oyuna pluslu bile giremiyoruz.

NOT: Bana yazılan her mesaja, mesajın içeriğine, mesajı atan kişinin üslubuna ve bulunduğum ortamın koşullarına göre bir dönüş yapabilirim. Bu yüzden her an farklı söylemler ve farklı içeriklerle karşınıza çıkabilirim. Özellikle bana karşı ön yargılı ve suçlayıcı tutumlar sergilendiğinde hiçbir zaman kendimi haklama çabasına girmem.
Örneğin bana ''kopyacı'' gözüyle bakan birine ''kopyacı'' olmadığımı ispatlamak yerine anlayacağı dilden konuşurum.
Benim gerçekten ''kopyacı'' olup olmadığımı merak eden birinin, bu merakını mesajından ve üslubundan samimi olduğunu hissedersem o zaman ciddi bir cevap verebilirim. Yani cümlene ''Ulen kopyacı'' diyerek başlarsan hiçbir zaman benimle anlamlı bir tartışma yaşayamazsın.