FPS sıkıntısı

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
Baskent06
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: FPS sıkıntısı

Mesaj gönderen Baskent06 »

Bilgisayarın hızlı başlat özelliğini kapatıp, bilgisayarı yeniden başlatın. Ben de işe yaramıştı.
Windows 10 için hızlı başlat kapatma Burdan bakabilirsin.
Kullanıcı avatarı
yavuzlarbey
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen yavuzlarbey »

delphy18 yazdı: 26 Mar 2020 23:49 Selamlar arkadaşlar ,
Yıllar sonra çocukluğumun geçtiği İKV'yi bir açayım kurcalayım diye indireyim dedim. Yeni bir karakter yapıp soluğu Jandarma Ali'nin yanında aldım. Fakat oyun o kadar kasıyor ki hiçbir görevi alamıyorum ya da alsam bile yapamıyorum. Sistemim ve internet bağlantım gayet kaliteli fakat fps 8-10-12 bandında geziyor.Bunun sebebi nedir , bilen var mıdır?
(GTX 1050 Ti 4GB ekran kartı-intel core i7 7700hq işlemci-8GB ddr4 ram-256 gb ssd) bu arada ekran kartımın driverları güncel arkadaşlar.
Teşekkürler ve iyi oyunlar.
Hocam bu sorun windowsla alakalı güncelleştirmeler yapılmadan özellikle laptopta performans yarıya düşüyor windows updateleri tamamla ekran kartı driveri tamamla daha sonra pc yeniden başlat kapatıp açma ama yeniden başlat sonra bana istediğin gibi dua edebilirsin.
Kullanıcı avatarı
delphy18
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Lonca: Otisabi

Mesaj gönderen delphy18 »

yavuzlarbey yazdı: 28 Mar 2020 09:43
delphy18 yazdı: 26 Mar 2020 23:49 Selamlar arkadaşlar ,
Yıllar sonra çocukluğumun geçtiği İKV'yi bir açayım kurcalayım diye indireyim dedim. Yeni bir karakter yapıp soluğu Jandarma Ali'nin yanında aldım. Fakat oyun o kadar kasıyor ki hiçbir görevi alamıyorum ya da alsam bile yapamıyorum. Sistemim ve internet bağlantım gayet kaliteli fakat fps 8-10-12 bandında geziyor.Bunun sebebi nedir , bilen var mıdır?
(GTX 1050 Ti 4GB ekran kartı-intel core i7 7700hq işlemci-8GB ddr4 ram-256 gb ssd) bu arada ekran kartımın driverları güncel arkadaşlar.
Teşekkürler ve iyi oyunlar.
Hocam bu sorun windowsla alakalı güncelleştirmeler yapılmadan özellikle laptopta performans yarıya düşüyor windows updateleri tamamla ekran kartı driveri tamamla daha sonra pc yeniden başlat kapatıp açma ama yeniden başlat sonra bana istediğin gibi dua edebilirsin.
öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. lakin her dediğini yapmama rağmen(ayrıca oyun ssdeydi silip temiz hddye kurdum) düzelmedi. :(
Delphy[55] - Büyücü (Eminönü)
Kullanıcı avatarı
delphy18
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Lonca: Otisabi

Mesaj gönderen delphy18 »

Baskent06 yazdı: 27 Mar 2020 04:02 Bilgisayarın hızlı başlat özelliğini kapatıp, bilgisayarı yeniden başlatın. Ben de işe yaramıştı.
Windows 10 için hızlı başlat kapatma Burdan bakabilirsin.
Cevabınız için teşekkür ederim maalesef işe yaramadı :(
Delphy[55] - Büyücü (Eminönü)