Grup bölgeleri ve Gruplar Hakkında

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
bilall
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos
Lonca: ALTINORDU

Re: Grup bölgeleri ve Gruplar Hakkında

Mesaj gönderen bilall »

Güzel fıkır fakat dedıgın klavye tuşlarının başka ışlevlerı var. Örnegın; F1' yardım tuşu, F5' ekranı temızleme(yanı hıçbışeyın gozukmemesı), gıbı işlev taşıyan tuşları ne yapacaklar.Önerını sundun çözümünü de sunsan güzel olur bence...
HER ZAMAN EN İYİ

BATMANPETROLSPOR
xBATMANPETROLx
Kullanıcı avatarı
complex
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen complex »

bilall yazdı:Güzel fıkır fakat dedıgın klavye tuşlarının başka ışlevlerı var. Örnegın; F1' yardım tuşu, F5' ekranı temızleme(yanı hıçbışeyın gozukmemesı), gıbı işlev taşıyan tuşları ne yapacaklar.Önerını sundun çözümünü de sunsan güzel olur bence...
complex yazdı:F1'i saymayın, o zaten Yardım Penceresi'ni açıyor ve de en üstte sen varsın, kendine de tıklayamıyorsan ayıp. F2'ye ilk basışında altındakini, ikinci basışında onun altındakini seçebilir. F3'e ilk basışında grubun dördüncü üyesini, ikinci basışında beşinci üyesini seçebilir. F4'te de son üyeyi mesela.

Bilmiyorum başta yazdıysan unuttum ama fikir güzel, iletmediysen ilet bu fikri.
Dediğim gibi olursa sorun olmaz.
APCAĞAApçağa
Ŧıгคt özɠüภ

________________________________________________________________________________________
Kullanıcı avatarı
Gargoyle35
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Deva

Mesaj gönderen Gargoyle35 »

Ya diyorum ya bu niyeti girilirse onların yerini değiştimek zor olmasa gerek açıklmada yapılmıyorki.Destekten bakalım cevap gelcek mi.
Resim
Kullanıcı avatarı
OveRCLocK
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen OveRCLocK »

Fikir güzel ama F tuşlarının hiçbir şansı yok. Başka bir tuşla listeyi sırayla geçebilir. Her basışta bir alttakini...
Hidra gelmeden önce ---> :|
Hidra geldikten sonra ---> :o
GB geldikten sonra -----> :shock:
Resim

Fizik ve Matematik Hastası.
Kullanıcı avatarı
yaban
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Kuklacı
Lonca: Raiders of Anatolia

Mesaj gönderen yaban »

OveRCLocK yazdı:Fikir güzel ama pratikte işe yaramayacaktır. Çünkü F'lerden birine bastıktan sonra şifa tuşuna basmak daha zor(deneyin). Ve her grupta kimin kaçıncı sırada olduğunu anlık ezberlemek gerekiyor. Birde birçok kişi gruba girip çıktığını düşünürsek pek bir yararı kalmayacaktır. Kaldı ki bazı tuşların vazgeçilmez özellikleri var. Örneğin tüm sistemlerde(işletim sistemi, oyun, program vs) F1 tuşu yardım tuşudur. İKV'de de bu var tabii...

Tabii her zaman olduğu gibi özgün düşünceler başımızın tacı...
arkadaşa tamamıyla katılıyorum zaten destek şifacısıysan bir elin şifa tuşunda bir elin mouse de olucak ama mouse da grup arkadaşlarının yer aldığı tarafta olursa ii olur ;)
Resim
Klan:Arzın Çocukları
Rütbe:***
Resim
Kullanıcı avatarı
1EngiN1
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen 1EngiN1 »

Bence o tuşlara da skill koyabilsek güzel olur çünkü hm yeni yetenek gelcek hem envanterimizde çeşitli iksirler olucak onlarla uğraşmak yerine buralara konulabilir.
Etolford ///// Eminönü //// Fierce
Kullanıcı avatarı
North
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı
Sunucu: Meran
Konum: !!...::::::: Eminönü - Meteor bölgesi - yeraltı :::::::...!!

Mesaj gönderen North »

destekliyorum.
Söze Gerek Yok Bizi Bilen Bilir

Sunucu: Meran
Sınıf: Şifacı
Seviye:39

___________________________________________________________________________________
Kullanıcı avatarı
Gargoyle35
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Teşekkürler arkadaşlar ama neden bir GM veya DEV cevap veremedi konular kilitleniyor ama buna bir cevap verilemiyor.Ben GMlerin bilgisinden şüphe duydum bu basit konuya şu nedenden ötürü senin dediğin imkansız yanıtı bu kadar zorsa dahada güncelemenin anlamı yok konuyu bunuda kilitleyin silinde bari kirlilik olmasın !
Resim
Kullanıcı avatarı
Gargoyle35
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Gargoyle35 yazdı:Bu aralar foruma pek bakılıyor yöneticiler tarafından bir güncelliyelim dedim :D
Resim
Kullanıcı avatarı
doorss
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Konum: üniversite öğrencisi (HATAY :MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ /Kırıkhan Meslek Yüksek Okulu)

Mesaj gönderen doorss »

Gargoyle35 yazdı:Sayın Developerlar ve sevgili ikv dostları bir konuma henüz cevap alamamışken bugün er meydanında aklıma birşey geldi.Hepimiz heycanla yeni gelcek ''GRUP'' bölgelerini bekliyoruz.Merak ediyoruz... Yazılan çizilen ve bahsedilen bireyselliğin yok olduğu birlikteliğin ve arkanı kollanması gereken bir yere iniyoruz... Uzun lafın kısası takım oyunu ön plana çıkıyor.Bu sorun genellikle şifacı arkadaşlarımı ilgilendiyor.Bende er meydanı sırasında bir dostumun şifacısındaydım.Grubumdakileri tıklamayla seçmekte o kadar zorlandım ki eminim bunu tek yaşıyan ben değilimdir.Evet bazı usta şifaların eli alışmıştır lakin bunu basitleştirmenin bir yolu var.Gruplarımız 6 kişilik bunları tıklama yerine F1,F2,F3,F4,F5,F6 tuşlarıyla seçsek bu zorlu bölgede daha çok dayanmamızı sağlıyabilir.Aynı şekilde savaşçılarında şifaya zihin atması gerek durumlarda hep savaşıp hemde grup listesinden arkadaşını seçmesi çok zor.Bazıları çok sabırsızsın belki bunuda ayarlıyorlar diye bana muhalif olucaklar ama benim tek istediğim eğer böyle bir çalışma varsa diğer konumda dahil bir cümlelik bir açıklama dahi kafidir.Umarım oyunu bir kademe daha zevkli hala getircek basit 6 Tuş[F1,F2,F3,F4,F5,F6] dikkate alınır ve umarım foruma bakmışken biri cevap verir.

Saygılarımla

NOT :[/color] Eğer şayet bir Developer bu konuya bakar ve cevap yazarsa bunada göz atmasını rica ederim.Teşekkürler

Kod: Tümünü seç

http://forum.istanbuloyun.com/viewtopic.php?f=46&t=14247

Katılıyorum Arkandayım :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Resim