Akçe Satış İşlemi

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
NouzaR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: Gangsta S Side

Akçe Satış İşlemi

Mesaj gönderen NouzaR »

Oyuncular arasında alışveriş yaparken,akçe alışverişide gelmesi gerekiyor bence.(!)Çünkü illegal yollarda olsa oyuncular akçe alışverişi yapıyor ve bir çok oyuncu minum olsada 3 gün susturma cezası alabiliyor.Bence chat ekranında artık 5500 elması alınır gibi cümleler görmek istemiyoruz :) sizin fikirleriniz nelerdir
+Thebarzo
Resim
Kullanıcı avatarı
ANGMAR
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Beyaz Köşk

Re: Akçe Satış İşlemi

Mesaj gönderen ANGMAR »

5500 elma armut yazmaya gerek yok. İstersen ''5500 Akçe 3 Aylık plus '' bu tipte ifadeler de yazabilirsin. Akçe almak yasak değil ancak satmak yasak, öyle bir durum var. Dediğin şekilde bir güncelleme olursa, oyun parasıyla aldığın akçe ücreti tavan yapar zaten. Çünkü kimse gerçek para yatırmayı istemez. Böyle olursa da yapımcı para kazanamaz.
Resim
Kullanıcı avatarı
NouzaR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen NouzaR »

ANGMAR yazdı: 24 Eki 2017 20:27 oyun parasıyla aldığın akçe ücreti tavan yapar zaten. Çünkü kimse gerçek para yatırmayı istemez. Böyle olursa da yapımcı para kazanamaz.
Bence yanlış düşünüyorsun benim dediğim sistem akçe almaya teşvik edicidir.Ayrıca oyun içi akçe satışı 3 günde ceza gelse 10 günde ,bu olay sürekli devam edecektir.Hırsızlar kol gezmeye devam edecek ,kimilerinin canı yanacak
Resim
Kullanıcı avatarı
NouzaR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen NouzaR »

düzenlendi
Resim
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Lahza »

Aslında her türlü akçe çekiliyor, her türlü sobee kazanmış oluyor, yasak olmasını gerektirecek bir pozisyon yok aslında, hele ki alınır yazmanın suç olmayıp da satılır yazmanın suç olması ayrı bir enteresan.
Kullanıcı avatarı
YemeLik
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi

Mesaj gönderen YemeLik »

Akçe satışının eğer tamamen kalkması isteniyorsa epin ve şifrenin kalkması lazım akçenin direk olarak hesaba çekilmesi lazım.Hem playstore belasından kurtuluruz fakat sobee kendi ödeme sistemini nasıl ayarlayacak orası biraz sıkıntı.
Reel satış içinde ikv alım-satım facebook sayfası kapatılabilir.Ya da ne var ne yok karaktere bağlayacaksın.Adam parça parça bir şey satamayacak direk karakteri satmak zorunda kalacak.
200m sınırının olmasının sebebi büyük ihtimal reel para satışının önüne geçmekti bir nevi koruma için ama bonoları geri getirerek engeli kaldırdılar çünkü farkındalarki bunun sonu gelmeyecek yeni bir çözüm bulunmuş olabilir.
Kullanıcı avatarı
Lahza
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Lahza »

YemeLik yazdı: 24 Eki 2017 21:12 Akçe satışının eğer tamamen kalkması isteniyorsa epin ve şifrenin kalkması lazım akçenin direk olarak hesaba çekilmesi lazım.Hem playstore belasından kurtuluruz fakat sobee kendi ödeme sistemini nasıl ayarlayacak orası biraz sıkıntı.
Bu öneriyi ben yazacaktım sen benden önce davranmışsın, akçe satın alındığında doğrudan hesaba yüklense veya kutu v.b tüm e pin içeren ürünler doğrudan hesaba yüklense zaten istese de satamaz kimse doğrudan engel alınmış olur.
Kullanıcı avatarı
SPIEGLEIN
Yalnız Adam'ın Dostu
Yalnız Adam'ın Dostu
Lonca: Kök Tengri

Mesaj gönderen SPIEGLEIN »

Lahza yazdı: 24 Eki 2017 21:28
YemeLik yazdı: 24 Eki 2017 21:12 Akçe satışının eğer tamamen kalkması isteniyorsa epin ve şifrenin kalkması lazım akçenin direk olarak hesaba çekilmesi lazım.Hem playstore belasından kurtuluruz fakat sobee kendi ödeme sistemini nasıl ayarlayacak orası biraz sıkıntı.
Bu öneriyi ben yazacaktım sen benden önce davranmışsın, akçe satın alındığında doğrudan hesaba yüklense veya kutu v.b tüm e pin içeren ürünler doğrudan hesaba yüklense zaten istese de satamaz kimse doğrudan engel alınmış olur.
Akçe satışı üzerine yapılabilcek en mantıklı öneri
Resim
Kullanıcı avatarı
besiktasask
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen besiktasask »

Kesinlikle yasak olmamalı satışlar da düşmez aksine tavan yapar diye düşünüyorum oyun parası ile almak ta daha ucuza gelir sonuçta artık yasak olmayacak ve isteyen istediği zaman çekip satabilecek yani heryerde bulunabilecek
Resim
vahdet
Meteor Kaşifi
Meteor Kaşifi
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Üstadlar

Mesaj gönderen vahdet »

Lahza yazdı: 24 Eki 2017 20:38 Aslında her türlü akçe çekiliyor, her türlü sobee kazanmış oluyor, yasak olmasını gerektirecek bir pozisyon yok aslında, hele ki alınır yazmanın suç olmayıp da satılır yazmanın suç olması ayrı bir enteresan.
+1
Ek olarak alışveriş yapamayan kişilerin yerine alışveriş yapabilen kişiler akçe çekip satıyor. Bu satışlar için iyi bir durum aslında.

Fakat tek sorun bu işin suistimale açık olması ve maduriyetin çok artacak olmasıdır. Biz kendi açımızdan düşünüyoruz, elimde akçe var işte gireyim de ihtiyacı olana satayım hem alan adam memnun hem ben memnunun.. fakat birde kısa yoldan para kazanma peşinde olan yüzlerde oyuncuyu düşünün. ortalık hırsızdan geçilmez :D