Tracey'nin Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Dawnguard
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Companions

Tracey'nin Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Mesaj gönderen Dawnguard »

Herkese merhaba!

Ben Tracey , sunucunuzun yeni şifa dağıtanı.Daha önceleri Meran sunucusunda hayatımı sürdürmekte idim , şimdiyse bembeyaz bir sayfa açıyorum ve bu sayfayı sizlerin eşliğinde doldurmak istiyorum.Eğer elimden gelirse teşkilata katıldığım ilk andan itibaren olan önemli her şey bu günlüğün içinde yer alacak.Öyleyse başlayalım.

İlk fotoğraf şanlı bayrağımızın altından olsun, herkese selamlar.

Resim

Teşkilata katılmak için Agah Bey ile konuştum.Sağolsun hemen gerekli işlemleri yaptı ve beni Jandarma Ali'nin yanına gönderdi.Çok heyecanlıydım o her tarafta adından bahsettiren teşkilat neferlerinden biri olma şansı artık avucumun içindeydi.Hızla Ali'nin yanına koştum , gerekli ne varsa verdi baya bir muhabbet ettik.Meğer Ali cüzdanını Bankacıda unutmuş.Alıp alamayacağı mı sordu bende tereddütsüz kabul ettim.Bankacı'nın yanına vardığımda Zazadayı adlı bir neferle konuşuyordu.Ali'nin isteğini ilettim , cüzdanı alıp yola koyuldum.

Resim

Ali'nin ricasını yerine getirdikten sonra ilk resmi görevimi almıştım.Küçük bir fare temizliği yapacaktım.

Resim

Tabi ki zehire fazla dayanamadılar.Bir bir düştüler.Görevi teslime gidiyordum ki çarşıdan çıkan bir nefer esnaftan birinin ceviz yaprağı aradığını söyledi.Bende daha demin Aliden aldığım 3 tane ceviz yaprağı vardı.Düşünmeden çarşıya daldım.

Resim

Adı Şevket Bey imiş.Esnaf ona Aktar Şevket diyor.Kısa bir muhabbet ettik sonra ceviz yaprakları karşılığında bir kaç karışım hediye etti sağolsun.Artık çarşıdan da tanıdığımız vardı.Çarşıyı biraz dolandıktan sonra dışarı çıktım.Aliyle biraz muhabbet ettik.Beni sahildeki yıkık köprüye gönderdi.Tanışmam gereken biri varmış.

Resim

Köprüye vardığımda uzakları efkarlı efkarlı izleyen kel bir adam gördüm.Yanına yaklaştım, beni Ali yolladı demeye kalmadan ''Gel yeğenum gel, otur şuraya'' dedi.Tanıştık biraz muhabbet ettik.Sahilde sıkıntıları varmış.Yardım edebileceğimi söyleyince çok sevindi.Kertenkeleleri temizlemek için ayaklandım.

Resim

Farelerde olduğu gibi çok fazla zorlanmadım.İşimi bitirip tam veda edeyim derken İdris Usta bu sefer kemeleri temizlememi rica etti.Vay arkadaş elimizi verdik kolumuzu kaptın usta.Neyse elime yapışmaz ya.Şipşak iki zehirle iş tamam. :yum:

Resim

Çarşıya uğrarsam Demirciden sipariş ettiği ızgarayı getirmemi rica etti eyvallah İdris Usta deyip çarşıya yollandım.Caminin yakınından geçerken Ali ilk maaşımı Bankacıdan alabileceğimi söyledi.Balıkçıyı Demirciyi falan unutup direk bankanın yolunu tuttum.İlk maaş bu boru mu? O:-)

Resim

O ilk maaşın tadı var ya arkadaşlar , çok az şey bunun yerini tutar.İlk maaşıma herkese benden çay! İlk fırsatta bendensiniz :) Bankacı gördü tabi mutlu olduğumu yapıştırdı ricayı.Kaçırır mı ? Küçük haşereler varmış çevreyi rahatsız eden.Hemen icabına baktım.

Resim

Yerdeki cinleri benden bilmeyin , onları jandarma hallediyor şimdilik :kissing:

Burdaki işim bittikten sonra şarkılar söyleyerek çarşının yolunu tuttum.Tanışalım bakalım şu Demirci ile.

Resim

Heyt be! aslan parçası.İlah mısın silah mı? :grin: Çok yoğundu muhabbete zaman kalmadı kendimi tanıtıp İdrisin ızgarasını yüklendim.İdristen dönerken yol üstünde Halime Teyze ile karşılaştım.Bana Savaştan haber getirmemi söyledi.Sözün bize emirdir teyzecim.Hemen.

Resim

Acaba neyin peşinde yine bu mahallenin eski hınzırı Savaş.Neyse bugün maaş günüm kimse keyfimi kaçıramaz :)

Resim

Kendiyle ilgili bir sürü şey anlattı , çok fazla dinlemedim.Lodoslarla alakalı bir durum varmış.Ne zamandan beri gidip görmek isterdim onları banada bahane çıktı.

Resim

Aman Allahım! Şu boylara, poslara, yiğitlere bakın. :heart_eyes: Savaşı lodos muhafızı olarak hayal edemiyorum.Yok hayır, o çelimsizlikle hiç olmaz.Sanırım klanlara katılma zamanım gelince tereddütsüz Lodosları seçeceğim.Lodoslardan aldım cevabı , Savaşın sesini kestim , döndüm halime teyzeye.İki çift muhabbet ettik hemen bankacı damladı.Işık Hanım'a çiçek gönderecekmiş.Peh peh peh sen kiiim Işık kim? Neyse dediğim gibi bugün maaş günü insanları mutlu ediyoruz :grinning: Kaptım Halime Teyzeden çiçeği doğru Işık hanımın yanına.

Resim

Gittiğimde arkası dönük sinirli sinirli bişeyler mırıldanıyordu.Neyse ki bana patlamadı.Bir güzel saydırdı çiçeği gönderenin arkasından.Çiçekte bana kaldı :grin:

Biraz zaman geçirmek için Mısır Çarşısına döndüm.Terzi Fahri'nin dükkanının önünden geçerken gözüm giysilere takıldı.

Resim

Baya bi içerli bakmış olacağımki , yanına çağırdı beni.Cinler bunun ketenlerini çalmışlar.Getir bana ketenlerimi istediğini al çık dedi.Haseki kapısına doğru yol alırken öncedende gördüğüm sahaf dikkatimi çekti.İlk defa bu sefer duvarına astığı Atatürk resmini görmüştüm.Ordan daldık bir muhabbete.Hırsız cinleri pataklamaya gideceğimi duyunca bir ricada bulundu.Onunda bir cilt kitabı çalınmış.Peşine düşmemi rica etti.Baş üstüne Necmi Bey!

Resim

Recep dayının yanına vardım olayı bir bir anlattım.Oda bunun peşindeymiş hemen Garr denen cin bozuntusunu gösterdi bana.Çıkardım çakıyı vuruyorum çaaat çaaat.Sahaf Necminin kayıp cilti bundan çıktı çıkmasına , Fahri'nin ketenleride yanındaki cinlerden çıktı.Bak sen hırsızlıkta geliyormuş ellerinden.

Resim

Recep Dayıya selam çakıp direk çarşıya döndüm.Sahaf'ın kayıp ciltini , Fahri'nin kayıp ketenlerini teslim ettim.İkiside teşekkür edip birşeyler hediye ettiler.Sahaf biraz pinti çıksada , Fahri sözünde durdu.Bakın bakalım yeni Tracey nasıl olmuş? Saç rengimle de çok iyi gitti bence bunlar ':)

Resim

Biraz daha çarşıda gezdim.Sığınaklar için toparlanan neferler içimdeki heyecanı artırdı.Benim abim de 2 yıl öncesine kadar Teşkilattaydı , lakin Büyük Hole gittikten sonra hiçbirimiz ondan haber alamadık.Delirdiğine dair duyumlar dışında.Herneyse , konumuza dönelim.Ondan kalan tecrübelerle İşlenmiş Gümüşlerin ileride lazım olacağını biliyordum.Neferlerden rica ettim 9 ar gümüş ve nikeli olan var mı ? diye.Sağolsun Mcthreat adlı bir büyücü yardımcı oldu.Tekrar teşekkür ediyorum burdan.

Resim

Tam günüm çok güzel , oh giysilerim harika derken Ali geldi.Hararetli hararetli cinlerle ilgili şeyler söyledi.Hiç bişey anlamadım deyince , Agah'ın yanına gitmemi söyledi.Agah'ın yanına vardığımda aynı hararet onda da vardı.Hemen Komutana gitmemi , bu notu ulaştırmamı söyledi.Koşa koşa komutana vardım.

Resim

Cinler yine bir haltlar yemiş olacakki , teşkilat saldırı kararı almıştı.Hızla Agah beye dönerken kıyametin en acı yüzüne tanık oldum.İnsanın insana kıyması.

Resim

Ama acelem vardı.Duramazdım.Hemen Agah'ın yanına vardım.Otuz dakika içerisinde vurabileceğim en ağır darbeyi vurmamı istedi.Bende kaptım değneği düştüm cinlerin peşine.

Resim

Biraz zorlandıysamda üstesinden geldim.Gururla Agah'a döndüm.Gereken darbenin vurulduğunu , şimdilik cinlerle işimiz kalmadığını söyledi.Şu cin muhabbetide çok sıktı , kıyamet yetmezmiş gibi birde bunlarla uğraşıyoruz düşünceleri eşliğinde sahile gittim.Şarapçı'nın biri çökmüş içiyordu.Oturdum yanına , 1 kadeh ikram edip edemeyeceğini sordum.Kahkaha attı ''Kadeh mi?'' diyerek koca bir şişeyi yuvarladı önüme.''Kadeh kurtarmaz, kurtarmaz'' diye sayıklayarak.Onun da dinledim hayat hikayesini.Biraz demlendikten sonra bir isteğini yerine getirmek için Antrepoya doğru yürümeye başladım.

Resim

Antrepodaki cinler bana ağır geldi.Nerden kalkıştıysam şu işe ah salak kafam diye yakınırken bir grup buldum.Sağolsunlar şipşak hallettiler ve beni zahmetten kurtardılar.

Resim

Agah'ın yanına uğradım.Boynu bükük duran bir çocuğu farkettim.Ne olduğunu sorduğumda olay açığa çıktı.Meğer akrepler ev yolunu işgal etmiş , yavrucak eve gidemiyor.Yürek dayanır mı ? Görelim bakalım şu akrepleri.

Resim

Bu işinde üstesinden geldikten sonra , çantamın ağırlaştığını farkettim.İşportacının yolunu tuttum.

Resim

Boş zamanlarımı geçirdiğim Mısır Çarşısına uğradım yine , sahafla iki lafın belini kırarız belki diye.Adam bildiğin beni kahve getirmeye yolladı.Taaa Hamit'in kahvesine kahve almaya gittim.Hamit babamın eski arkadaşlarındandır , ben onu tanırdım o beni tanımazdı.Bu vesile ile onunlada tanışmış olduk.Hem herkese benden çay sözüm vardı , onuda yerine getirdim.Tüm çarşıya çay ısmarladım.

Resim

Çarşıya dönerken Işık Hanım kahveleri bırak yanıma gel dedi.Eyvallah.Bıraktım kahveleri döndüm.Para karşılığında Fare Adamları indirmemi teklif etti.Gerçekten paraya çok ihtiyacım var.Helede ilerde iyi bir şifacı olmak istiyorsam.İşin ucunda PARA mı var ? O zaman :

Resim

Katletmek alışkanlık oldu artık.Bir bir düşüyorlar.

Resim

Paraya olan ihtiyacımı biliyor.Hemen bir iş daha teklif etti.Kızgın Kum.Bu iş bana şimdilik ağır gelirdi.Sağolsun Armason nickli bir savaşçıdan rica ettim.Kırmadı beni , sonunda öldüysekte Kızgın Kum yerdeydi.

Resim

Bankacıya uğradım , sonradan lazım olabilecek ama şuan sadece yük olan şeyleri emanet kasama bıraktım.

Resim

Günü bitirmeden antrepodaki cinlere son darbeleri vurmaya gönderildim.

Resim

Burda da işim bitince Agahla vedalaşıp Eminönü sokaklarını gezmeye başladım.Günü 12. seviye bir şifacı olarak kapattık çok şükür.Umarım verdiğim emeğe değmiştir , beğenmişsinizdir.Sağlıcakla kalın , görüşmek üzere.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Re: Tracey'nin Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Mesaj gönderen BayTerapi »

Hayırlı olsun.
kedi
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Ayriyetten şuan senin sayende bir çar kasma azmi geldi ve bayan şifacı karakter açmış bulunmaktayım, iyi günler. :grinning:
kedi
Kullanıcı avatarı
Dawnguard
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

BayTerapi yazdı: 10 Tem 2017 23:40 Ayriyetten şuan senin sayende bir çar kasma azmi geldi ve bayan şifacı karakter açmış bulunmaktayım, iyi günler. :grinning:
Teşekkür ederim , bende zaten meranda oynuyordum daha önceden hesaplar hemen hemen çemberlitaş itemları bakımından full.Ama sunucu çok boş ve o hesaplarla eğlenemiyor insan şuanki durumda.Ne kadar arkadaşım varsa da oyunu bıraktı zaten.Bende geçtim bu sunucuya eskiyi yâd ediyorum.Hemde belki yeni insanlar tanırım diye umut ediyorum.İyi geceler.
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Dawnguard yazdı: 10 Tem 2017 23:43
BayTerapi yazdı: 10 Tem 2017 23:40 Ayriyetten şuan senin sayende bir çar kasma azmi geldi ve bayan şifacı karakter açmış bulunmaktayım, iyi günler. :grinning:
Teşekkür ederim , bende zaten meranda oynuyordum daha önceden hesaplar hemen hemen çemberlitaş itemları bakımından full.Ama sunucu çok boş ve o hesaplarla eğlenemiyor insan şuanki durumda.Ne kadar arkadaşım varsa da oyunu bıraktı zaten.Bende geçtim bu sunucuya eskiyi yâd ediyorum.Hemde belki yeni insanlar tanırım diye umut ediyorum.İyi geceler.

Beraber oynayabiliriz istersen sorun değil bu sunucuda bende yeniyim, oyunu bırakmıstım sancaktaydım buraya geldim.
kedi
Kullanıcı avatarı
Dawnguard
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

BayTerapi yazdı: 10 Tem 2017 23:46
Dawnguard yazdı: 10 Tem 2017 23:43

Beraber oynayabiliriz istersen sorun değil bu sunucuda bende yeniyim, oyunu bırakmıstım sancaktaydım buraya geldim.
Tabiki isterim , zaten eminönüdeki tek hesabım bu hesap sende hesap isimlerini yazarsan oyunda yakalamaya çalışırım seni.
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Şuan oyundayım nick'im Bayterapi kardeşim.
kedi
Kullanıcı avatarı
Dawnguard
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Her ne kadar saat gece yarısını geçmiş olsada şu fotoğrafı şöyle bi iliştireyim 1. güne :grinning:

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Retaliation »

Hayırlı olsun. Anlatım biçiminiz çok hoşuma gitti. Takipteyim efenim. :)
Resim
Kullanıcı avatarı
Dawnguard
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Retaliation yazdı: 11 Tem 2017 01:01 Hayırlı olsun. Anlatım biçiminiz çok hoşuma gitti. Takipteyim efenim. :)
Teşekkür ederim. :D
Resim