Plafect'in Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Eminönü
Lonca: Gizit

Re: Plafect'in Günlüğü [EMİNÖNÜ]

Mesaj gönderen Plafect00 »

Eğer okursan diye sırf senin için şaka olarak belirttim :heart:
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Devamı nerde ? ? ?
kedi
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Oyundayım da yazmayı unutuyorum. Yaşlandım artık.
ERG

Erg, insanı ele geçirebilen çok tehlikeli bir güçtür. Şimdi görüyorum ki para ondan da betermiş.

Fazıl SARRAFOĞLU
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Klorotoksin kastığım bir gecenin ardından alıcı bulamayınca biraz canım sıkılmıştı ve ilk gün sanırım şanslıydım ve klorotoksin arayan biri denk geldi diye düşündüm ve o anın gazıyla kendime maden, sarraf ve lokman şans artırıcılar aldım. Gözüm doymadı, abarttım, aynısını lonca için de yaptım. Evet, kıydım paraya. Akçeler ucuz ama sevgili günlük, kızma bana.

Eminönü'nü savaşçımla turlamaya başladım. O eski acı dolu günleri hatırlaman için sevgili günlük, bunu buraya koymak zorundayım.

Resim

Hatırlayamadıysan anlatayım; Yeraltı döneminde ejder asa basmaya çalışıyordum. Artırıcımı almış, menekşe kovalıyordum. Bir gün labirentteki kan çalanlardan birinin salonunun olduğu yerdeki bir elmas madeninin uzun bir süre çıkmaması sonucu başına oturup beklemeye başladım. O sırada bir savaşçı yanıma geldi.
"Ne zamandır çıkmadı bu?"
"20 dakikadır falan bekliyorum."
"Ooo, o zaman kesin menekşe çıkacak."

Maden çekme konusunda pek hızlı değildim. Her ne kadar içine de oturmuş olsam savaşçı benden hızlı davrandı.
"[Menekşe Elmas]"
"Tazeeeee"

Oyunu bıraktığımı hatırlıyorum.

Şimdi, değerli günlük, düşünüyorum ki bu fotoğrafın önemini kavradın. Menekşe bizim için artık bir namus meselesi!

Madende bir süre geçirdikten sonra bir şeyler aldım bir şeyler sattım. Ve bugün bir kez daha gördüm ki ticaret biraz da olsa şans işi.

Piyasayı pek bilmediğimden biraz zarar etmiş olabilirim, bundan hala emin değilim. Ticaretim başta koyu mavi lapis üzerine odaklıydı. Koyu mavinin piyasasını 50 bonodan düşündüğüm için ufak da olsa kar etme amacıyla bir miktar aldım, kendimce ucuz bir fiyata.

Resim

12 koyu mavi lapis için 500 bono, 2 tanesi beleşe geliyor (matematiğe kafam pek basmadığından böyle hesaplarım genelde). Tanesini 60 bonodan satmayı düşünüyordum böylece 120 bono kâr edecektim ama 30dan arayanlar olduğunu görünce bu yolun zor olduğunu fark ettim. Ben de başta kafamdaki fiyattan biraz daha ucuza, tanesini 50 bonoya sattım.

Resim

Sonra takas yöntemine başvurdum.

Resim

Ben "eğer salgı peptit 1t'den satılıyorsa hol madenleri de o kadardır" diye düşünüyordum ama gel gör ki ne safran'ın ne alex'in pek bi değeri kalmamış. Arz ve Lodos kafasından kurtulmalıyız. Evet, sevgili günlük, artık koyu mavi lapis Alexandrite'den daha pahalı.

İşime yarayan şey eski grup bölgesi materyallerinin şu an ateş pahası olması oldu. Niobyum 1t şu an. Acilen Niobyum'a ihtiyacı olan birine elimdeki 10 adet Niobyum'u 10 çip ve 10 İstanbul Kardeleni'ne karşılık verdim. Bunları da muhtemelen 25t gibi bir ücrete elimden çıkaracağım. Piyasa karışık, faydalanmak lazım. (cool göründüğümü biliyorum ama heyecandan ss alamamışım) Kardelenlerin üçünü birer t'den sattım bile.

Resim

Savaşçım Karaköy'e giremediğinden büyücüme geçip biraz piyasa yoklamak istedim. Klorotoksin arayan birini buldum, 5 adetini hydrar ile takas etmeyi kabul ettim. Klorotoksin en fazla 80 bono ediyor. Hydrar'a ise 1t'den alıcı bulabilirsiniz. Öyle de oldu, Klorotoksinleri takaslayıp,

Resim

Resimde de görebileceğiniz gibi takası gerçekleştirdiğim kişinin yanındaki beyfendiye hydrar'ları 100 bonodan sattım.

Resim

20 saniyede gerçekleşen ve benim en az 100 bono kâr etmemi sağlayan bu iki ticareta ve bölgede klorotoksin aradığını gördüğüm birkaç kişi beni yeniden Yeraltı'na inmem için gaza getirdi ama maden artırıcıları boşuna almış olmak istemiyordum. Ben de lonca alımı yapmaya karar verdim. Aidat için 10t dedim ve ilk loncamın ilk üyesini kazandım.

Resim

Henüz yarısını ödemiş olsa da önümüzdeki günlerde ücreti tamamlayacak, ben ona güveniyorum. :)

Kendimi ilk çalışmalarına garajında başlamış Steve Jobs gibi hissederek sana ilk lonca üyemle birlikte veda ediyorum bu sefer sevgili günlük.

Resim

ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
cehennemsogugu
İskele Babası
İskele Babası

Mesaj gönderen cehennemsogugu »

sevgili dostum, arkadaş pencerende bundan yaklaşık 4 yıl önce kaybettiğim karakterimin ismini görünce çok mutlu oldum. günlüğünün sıkı takipçisiyim B-)
Resim
Kullanıcı avatarı
BayTerapi
Mebrure'nin Adamı
Mebrure'nin Adamı

Mesaj gönderen BayTerapi »

Menekşe Elmas tazeee... :')
kedi
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

cehennemsogugu yazdı: 01 Ara 2020 12:36 sevgili dostum, arkadaş pencerende bundan yaklaşık 4 yıl önce kaybettiğim karakterimin ismini görünce çok mutlu oldum. günlüğünün sıkı takipçisiyim B-)
Bu yorumun beni çok mutlu etti. Ben de bağlantılar kısmında adını görüp "keşke yeniden beraber çt atabilsek" diye geçirdim içimden. Ramazanda sahura kadar oynayıp sohbet ettiğimiz zamanları hatırladım. İkv bu ya, adını hatırlayamıyorum ama benim için hep cehennemsoğuğu adında bir dost olacaksın.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Plafect00 yazdı: 29 Kas 2020 21:00 Eğer okursan diye sırf senin için şaka olarak belirttim :heart:
:heart: :*
Resim
Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Plafect00 yazdı: 01 Ara 2020 00:50

Resim

Künfeyekun öldü
Gökbörü öldü
Tengrikutlug öldü
Artflow öldü
YollugTigin öldü
Yaman öldü
Reta öldü

İşte ben Furkan Mirzabeyoğlu karşındayım.

Resim
Plafect00
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi

Şaka bir yana hiçbir arkadaşım kalmamış oyunda be Furkan. Bir kişi çevrimiçi görünüyor, onu da ticaret için eklemiştim sonra sildim. Çok yalnızım galiba.
ERG

Fazıl SARRAFOĞLU