sobee'nin dava edilmesi?

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
crom
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Paradox

Re: sobee'nin dava edilmesi?

Mesaj gönderen crom »

Legendhunter yazdı:
crom yazdı:şu şekilde açıklayayım. Müşteri hizmetlerinin size söylediği her söz şirketin sorumluluğundadır. Bu durumda Nerull denen yönetici şikretin üst kademesinde görevli ve bu konuyla ilgili söylediği her şey şirketin sorumluluğu altındadır. Ayrıca Nerull; "Yazın sonunda bir güncelleme gelecek." dedi. bunu burada pek çok kullanıcı gördü. Hatta resmini çekenlerde vardır. Kendimden örnek veriyorum eğer Nerull bu yazın sonu gelecek bir güncellemeden bahsetmeseydi bu oyunu bırakırdım ve para yatırmazdım bu süre boyunca. Ortada bir çeşit manipülasyon var ve bu cezai işlem uygulanması açısından yeterlidir.
Böyle birşey dediğini hatırlamıyorum forumda arattım ama bulamadım bizimle bunu paylaşır mısın ? Böyle bir sözde bulunduysa bile bu açıklama resmi bir kaynak açıklaması değildir şirket içerisinde söyleyen kişiye dokunur ucu şirket bişey kaybetmez sen bişey kazanmazsın hatta maddi olarak dava yükümlülükleri için zararlı çıkabilirsin.
Böyle bir şey net olarak söylendi. Eğer şirket adına bir yetkiye sahipse ve ve şirket kanalının hesabından developer yetkisiyle bunu yazıyorsa forum içinde direkt şirketi ilgilendirir. Neden ilgilendirdiğini yukarıda örneklerle açıkladım. Tekrar okumanız fayda sağlayabilir. Üstüne ekleyecek bir şeyiniz yoksa lütfen konuyu tartışmaya dökmekten uzak durunuz.
kekikserp
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Yalnızlık Paylaşılmaz

Mesaj gönderen kekikserp »

Böyle bir şey dediğine dair elinde kanıt varsa görsel olarak sunar mısın ? Söylediklerin havada kalıyor şuan. Milleti galeyana getirmeye çalışıyorsun bence.
Resim
Kullanıcı avatarı
Legendhunter
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Hunters

Mesaj gönderen Legendhunter »

crom yazdı:
Legendhunter yazdı:
crom yazdı:şu şekilde açıklayayım. Müşteri hizmetlerinin size söylediği her söz şirketin sorumluluğundadır. Bu durumda Nerull denen yönetici şikretin üst kademesinde görevli ve bu konuyla ilgili söylediği her şey şirketin sorumluluğu altındadır. Ayrıca Nerull; "Yazın sonunda bir güncelleme gelecek." dedi. bunu burada pek çok kullanıcı gördü. Hatta resmini çekenlerde vardır. Kendimden örnek veriyorum eğer Nerull bu yazın sonu gelecek bir güncellemeden bahsetmeseydi bu oyunu bırakırdım ve para yatırmazdım bu süre boyunca. Ortada bir çeşit manipülasyon var ve bu cezai işlem uygulanması açısından yeterlidir.
Böyle birşey dediğini hatırlamıyorum forumda arattım ama bulamadım bizimle bunu paylaşır mısın ? Böyle bir sözde bulunduysa bile bu açıklama resmi bir kaynak açıklaması değildir şirket içerisinde söyleyen kişiye dokunur ucu şirket bişey kaybetmez sen bişey kazanmazsın hatta maddi olarak dava yükümlülükleri için zararlı çıkabilirsin.
Böyle bir şey net olarak söylendi. Eğer şirket adına bir yetkiye sahipse ve ve şirket kanalının hesabından developer yetkisiyle bunu yazıyorsa forum içinde direkt şirketi ilgilendirir. Neden ilgilendirdiğini yukarıda örneklerle açıkladım. Tekrar okumanız fayda sağlayabilir. Üstüne ekleyecek bir şeyiniz yoksa lütfen konuyu tartışmaya dökmekten uzak durunuz.
İlk olarak bunun net olarak söylendiğini ben görmedim ve bulamadım kibar bir şekilde senden bunu bizle paylaşmanı istedim.İkinci olarak genel olarak söylemek istediğim bu bir resmi duyuru değildir bunu dava edemezsin kesin bir şekilde bundan eminim.Üçüncü olarak üstüne ekleyecek başka bir şeyim yok konuyu tartışmaya dökmek niyetiyle yazmıyorum bir soru sormuşsun bende kendi bilgim üzerinden sana bunu cevaplıyorum dikkate alıp almamak senin öz iraden dedir.
Resim
Kullanıcı avatarı
crom
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen crom »

Bunun resmi duyuru olmadığını iddia ediyorsun ama bu hukuk dilinde bir duyurudur. Hatta şu şekilde söyleyeyim. Developer kendi twitter adresinden bile yazsa bu resmi duyuru olarak kabul edilir. O konuda haksızsın özeti bu. Hukuk bu durumu senin bakış açınla değerlendirmez. İkinci mevzu; yazılanı görmedim diyorsun. Biraz acele etmiyor musun. Ben böyle bir yaızıyı gördüğümü hatırlıyorum diyorum. Eğer konuya biraz zaman verirsen bunu görmüş olan hatta resimlerini çekmiş olan insanlar çıkabilir. Biraz beklersen kendince sobee ye neden dava açılamayacağı konusunda öne sürdüğün fikirler birer birer çürüeyecek. Göreceksin. O yüzden konuyu tartışmaya dökerek konunun kilitlenmesine sebebiyet vermezsen sevinirim.
kekikserp
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

crom yazdı:Bunun resmi duyuru olmadığını iddia ediyorsun ama bu hukuk dilinde bir duyurudur. Hatta şu şekilde söyleyeyim. Developer kendi twitter adresinden bile yazsa bu resmi duyuru olarak kabul edilir. O konuda haksızsın özeti bu. Hukuk bu durumu senin bakış açınla değerlendirmez. İkinci mevzu; yazılanı görmedim diyorsun. Biraz acele etmiyor musun. Ben böyle bir yaızıyı gördüğümü hatırlıyorum diyorum. Eğer konuya biraz zaman verirsen bunu görmüş olan hatta resimlerini çekmiş olan insanlar çıkabilir. Biraz beklersen kendince sobee ye neden dava açılamayacağı konusunda öne sürdüğün fikirler birer birer çürüeyecek. Göreceksin. O yüzden konuyu tartışmaya dökerek konunun kilitlenmesine sebebiyet vermezsen sevinirim.
Arkadaşım kendi açtığın konuda kendini doğrulayacak kanıtları bulundurmuyorsun, elinde resim/kanıt/ olan arkadaşlar gelir birazdan diyorsun. Bir kişiye karşı ağır ithamlarda bulunuyorsun şuan ve o kişi oyunun Developer'ı sence de mantık kuralları dışında hareket etmiyor musun ?
Resim
Kullanıcı avatarı
crom
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen crom »

kekikserp yazdı:
crom yazdı:Bunun resmi duyuru olmadığını iddia ediyorsun ama bu hukuk dilinde bir duyurudur. Hatta şu şekilde söyleyeyim. Developer kendi twitter adresinden bile yazsa bu resmi duyuru olarak kabul edilir. O konuda haksızsın özeti bu. Hukuk bu durumu senin bakış açınla değerlendirmez. İkinci mevzu; yazılanı görmedim diyorsun. Biraz acele etmiyor musun. Ben böyle bir yaızıyı gördüğümü hatırlıyorum diyorum. Eğer konuya biraz zaman verirsen bunu görmüş olan hatta resimlerini çekmiş olan insanlar çıkabilir. Biraz beklersen kendince sobee ye neden dava açılamayacağı konusunda öne sürdüğün fikirler birer birer çürüeyecek. Göreceksin. O yüzden konuyu tartışmaya dökerek konunun kilitlenmesine sebebiyet vermezsen sevinirim.
Arkadaşım kendi açtığın konuda kendini doğrulayacak kanıtları bulundurmuyorsun, elinde resim/kanıt/ olan arkadaşlar gelir birazdan diyorsun. Bir kişiye karşı ağır ithamlarda bulunuyorsun şuan ve o kişi oyunun Developer'ı sence de mantık kuralları dışında hareket etmiyor musun ?
Aynı şekilde sanada söylüyorum. Nerull söz konusu yazıyı silmiş olablir. Bekleyip görelim bu yazıyı görmüş olanlar çıkmazsa o zaman dava konusu iptal olur. Ama birileri bunun kaydını almışsa o zaman işler değişir. Ama bana gelip Nerull'un burada yazıdıkları resmi açıklama sayılmaz. Dava edemezsin çünkü burası türkiye gibi verilerle gelirsen seni ciddiye almam. O yüzden konuyu tartışmaya dökmek dışında yapabileceğin başka bir şey varsa buyur dinliyorum. Dediğim gibi böyle bir yazık yok demek şu an saçma diğer kullanıcıları beklemek lazım.
kekikserp
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

crom yazdı:
kekikserp yazdı:
Aynı şekilde sanada söylüyorum. Nerull söz konusu yazıyı silmiş olablir. Bekleyip görelim bu yazıyı görmüş olanlar çıkmazsa o zaman dava konusu iptal olur. Ama birileri bunun kaydını almışsa o zaman işler değişir. Ama bana gelip Nerull'un burada yazıdıkları resmi açıklama sayılmaz. Dava edemezsin çünkü burası türkiye gibi verilerle gelirsen seni ciddiye almam. O yüzden konuyu tartışmaya dökmek dışında yapabileceğin başka bir şey varsa buyur dinliyorum. Dediğim gibi böyle bir yazık yok demek şu an saçma diğer kullanıcıları beklemek lazım.
Açık olarak milleti galeyana getiriyorsun bence, ortada böyle bir yazıya dair kanıtın olmamasına rağmen konuyu açarak ilk taşı sen atıyorsun. Konuyu raporluyorum umarım en kısa sürede kaldırılır. İyi günler.
Resim
ZIPKIN
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen ZIPKIN »

adamdaki kafaya bak ya.yok neymiş nerull yazın sonunda güncelleme gelecek demişmiş.kimse akçe alman için kafana silah dayamadı kardeş.dava açacağım diyorsun.hiçbir şey yapamazsın.
Kullanıcı avatarı
Vezirx27
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: <LIL>

Mesaj gönderen Vezirx27 »

Konudaki tüm yorumları okumadım fakat gözüme çarpan şey; Nerull'un yaz ayında güncelleme geleceğini söylediğin şey oldu.
Forumda çok aktif biri olarak şahsen öyle bir konuşmaya hiç denk gelmedim.
İlgili konuşmayı şu konuşma ile karıştırmış olabilirsin diye düşünüyorum;
Resim

Yazın güncelleme geleceği hakkında birşeyler deseydi Haziran ayı boyunca bu şekilde bir çok konu açılırdı diye düşünüyorum.

İyi forumlar.
En son Vezirx27 tarafından 25 Ağu 2016 17:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
crom
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen crom »

ZIPKIN yazdı:
adamdaki kafaya bak ya.yok neymiş nerull yazın sonunda güncelleme gelecek demişmiş.kimse akçe alman için kafana silah dayamadı kardeş.dava açacağım diyorsun.hiçbir şey yapamazsın.
verdiğin örneği tekrardan veriyorum. Sen markete peynir almaya gittin ve peynir bozuk çıktı. Değiştirmeye gittiğinde ya da memnuniyetsiliğini dile getirdiğinde kimse sana zorla satmadı derse tepkin ne olur? Sobee ticari bir kuruluş ve bir ürün pazarlmakta. Bu ürün pazarlanırken manipülasyon yapılmakta. Doğal olarak bunun bir cezası olmalı.
Kilitli