Deatdream-Karakterist Günlüğü (Geri dönüş)

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
s4knn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos
Lonca: Voice Of Voiceless

Deatdream-Karakterist Günlüğü (Geri dönüş)

Mesaj gönderen s4knn »

Öncelikle bunu okuyorsan az sonra İstanbul Kıyamet Vaktinin benim için sadece bir oyun olmadığına şahit olacaksın.Okurken canın sıkılmasın diye bi de önerdiğim müziği aç istersen :)
Link burada -> https://www.youtube.com/watch?v=5DTOEPi ... 8XBk#t=110 Herneyse sana öncelikle bu İkv ile nasıl tanıştığımı anlatayım. İnternet kafeye arkadaşımın yanına gitmiştim bundan 6 yıl önce koskoca 6 yıl.. Gördüm oyun oynuyor.
Bu nedir neyin nesidir derken kendimi mynet hesabı açarken buldum =) belki yeni nesil bilmez eskiden mynet hesabı üzerinden oynanıyordu o zamanlar oyun sadece 39. seviyeye kadardı.
39 seviye olup üstünü dizen kendini mısır çarşının yanında ws atarken buluyodu. O zamanlar zordu tabi seviye kasmak. Tek tek görev yap görev olmadığında exp kas filan uğraşlıydı yani.
şimdikı oyuncuların çoğunda o dert yok. Karakteri hole götürüp kasıyor yeni başlayanlar hariç tabi. Boşverelim şimdiyi biraz daha geçmişten bahsedeyim sana o zamanlar savaşçım vardı.
Beyazköşk sunucusunda sana bahsettiğim kişi onunla beraber oynuyorduk. Acemiyiz daha fazla bi tecrübemiz yok. Karakteri kas kas en son 32. seviye olduk. Aramızda bi anlaşmazlık çıktı.
Ben de oyunu bırakmak zorunda kaldım. Uzun bi aranın ardından başka bi arkadaşımda davet etti beni gel oynayalım diye. Ben bıraktım oynamayacağım filan kırma beni gel oynayalım dedi.
Bana oyunda büyük değişiklikler olduğundan bahsetti. Bunu söyleyince bende merak ettim doğal olarak.Herneyse şimdilerde milletin oynamayı bilmeyen gözüyle baktığı grup bölgelerine almadığı
güneş asalılar vardı. Az öncede bahsettiğim gibi bilen fazla kalmadı eskiyi çoğu kimselere sorsan fazla bilmez. Konuyu dağıttım galiba devam edeyim.Oyuna geri döüş yaptım ama hiç bu kadarını
beklememiştim. Oyun 49. seviyeye kadar yükselmiş oyuncular daha güçlü yeni materyaller yeni silahlar.. Tabi o zamanda ejder asa Ashab-ı Keyf Ecel Getiren vardı şimdilerde bi İkv efsanesi gibi
olsada.Hiç kolay değildi üretmesi. Bir madenin başında abartmıyorum 6 kişinin beklediğini hatırlarım. Zordu tabi üretmesi ama sonucunda da gerçekten ürettiğine değen silahlardı. Devam edeyim .
Arkadaşımla büyücü karakter açtık. Hem seviye hem görev açısından avantajlı olduğu için. Epey uğraşmıştık o zamanlar 49. seviye yapmak için. Zar zor epey uğraş sonucu 49. seviye yapabildik.
Ama sadece bu kadarla bitmedi.Daha epey uğraşmamız lazımdı. Şimdilerde milletin yere attığı tek efsunlu Bilge Kağan Azat Efendi itemler kulanılıyordu. Ama gerçekten de pahalı itemlerdi.
Sırf o itemleri alabilmek için Karacinlerde para kasardık. Ama o da kolay değildi. Yeraltı tıklım tılkım nereye gitsen birileri var herkes senin gibi düşünüyor. Para kasayım ,item kasayım derdinde.
Maden çekeyim desen az öncede yukarıda bahsettim belki sende Karacinlerde kasmanın daha mantıklı olduğunu düşüneceksin :) Uzun uğraşlar sonucu üzerimizi dizmeyi başardık sıra Ejder Asa'da idi.
Ama o da gerçekten çok zahmetliydi.En iyisi biz bi karakter daha açıp onun görevlerde aldığı materyalleri kullanırız diye şifacı açmaya karar verdik. Büyücümüz olduğu için kasmamız da çok
sorun olmadı. Bu arada müzik bitmiştir istersen bi de bunu dinle ->https://www.youtube.com/watch?v=5k5P_Eqy4xo Ne diyodum ? Haa şifacı.. Eminönü sunucusunda oynayanlar belki görmüştür Deatdream adlı şifacıdan bahsediyorum.
Epey eski bi karakter. Biz son hız ejder asa çalışmalarına devam ederken bir gün birşey oldu. Oyuna güncelleme gelmişti. Sabırsızlıkla oyunun güncellenmesini bekledik . Oyuna bi girdğimizde
herkes mısır çarşısında idi . Yeni bi bölge gelmişti. Tabi yeni bölge ile beraberinde yeni itemler materyaller filan. Biraz da o bölge ile uğraştık. Büyücümüzü şifacımızı sürekli bölgelere
götürüyorduk. Tabi o arada ejder asa çalışmalarımız son hızı ile devam ediyordu. Neredeyse bitmeye gelmişti ki hiç olmaması gereken birşey oldu. Bilgisayarım bozulmuştu. Fazla giremiyordum.
Girdiğim zaman ise internet kafeye gidiyordum. Vicdansızın biri oturduğum bilgisayara önceden bi casus program atmış ve benim haberim yok. Aradan 1 gün geçti ve arkadaşım aradı. Materyaller
sendemi yok filan epey bi tartışma olmadı sonunda anladık ki karakterimiz soyulmuş. Gerçekten çok kötü birşey emek verdiğiniz birşeyin bilinmeyen bi şahıs tarafından çalınması.Epey düşündükten
sonra oyunu bırakmaya karar verdim. Arkadaşıma karakterler senin olsun ben bırakıyorum dedim. Tabi o da yok olmaz beraber büyüttük emegimiz var filan dedi. Tabi ben kararımı vermiştim. Ve bırakmıştım.
Onca dostları , arkadaşlıkları , heycanları maceraları geride bırakmıştım. Aradan yıllar yıllar geçti ve 2015 eylül ayında gelmiştik. Oyuna yeniden başlama kararı aldım. Ve eski dostuma hala oynayıp
oynamadığını sordum. O da benim gibi bırakmıştı. Oynamıyorsa şifacıyı bana vermesini istedim , o da beni kırmayıp verdi bu senin hakkındı filan .. Ama o da ne ! Hiçbirşey bıraktığım gibi değil
Oyuna bir sürü güncelleme yeni bölge yeni materyal gelmiş. Tabi ben doğal olarak hepsine yabancıyım bi bilgim yok.Yavaş yavaş öğrendim neyin ne olduğunu. Tılsımlar ,Gaffar ,semiha filan.
Tabi karakter eskiden kaldığı için geliştirilmesi lazımdı ve be tek başımaydım eskilerden kimse kalmamış.Biryerden başlamalıydım. Önce yeni arkadaşlarla tanıştım. Bana yardımcı olabilecek bir çevrem oluştu.
Bu arada Lonca da yeni gelmişti. Belirli dostlarımla Loncamız vardı çok sağolsunlar gerçekten iyi insanlardı ve bana her türlü destek oldular. Bölgeye girmemde yardımcı oldular. Tabi bende acemiyim.
Tecrübe olmadığından bölgelere alan yok. Epey bi uğraştan sonra yavaş yavaş çemberli taştan itemler düşüyordu. Ama fazla sürmeden loncam dağıldı. Oyunu bırakmak zorunda olan dostlarım oldu.Ama giderken
arkalarında onları unutmayan ve verdikleri destek ile şimdilerde mücadele veren bi nefer bıraktılar.Loncamdan geriye OoNİKOLAxTESLAoO kaldı sadece. Çok sağolsun bana her türlü destek oldu. Ama loncamızın
dağılması bizi yıldırmadı tabi. Başka bir dostumuz olan YaMaN-Retaliation loncası vardı. Sadece 3 kişiyidik. Bu arada çemberlitaştan bütün itemleri almıştım. Sadece şifacı oyunamak bi süre sonra insanı
sıkıyor. Bir savaşçı açmaya karar verdim . Karakterist isimli karakteri kurdum. 1,5 ay gibi bir süre içerisinde 49. seviye yapıp bütün çemberlitaş itemlerini düşürdüm. Ama savaşçımda benim kadar emeği olan
dostlarım cok yardımcı oldu bana. 7 ayda 2 karakter fullemiş oldum. Ama dediğim gibi dostlarım olmadan bunu yapamazdım. Loncamız epey gelişti bu arada. Xakslepiosx Kasseria gibi dostlarımızda aramıza katıldı.
bu arada loncamın adı Voice of Voiceless. Birgün bir yerde bir neferimizi görürsen bi selam ver seninle bir dost sıcaklığıyla sohbet ederler. İşte anlattığım gibi benim hikayem bu. Her Kahraman ardında bir
iz bırakmalı geçmişten. Bu da benim izim diyelim. Belki düşünmüşsündür bu kadar olay ,sıkını, dert, tasa dan sonra bu oyun sana ne kazandırdı ? Dost kazandırdı ,dayanışma ögretti , karşılıksız yardımlaşmayı öğretti.
Belki seni sıktı anlattıklarım. sıktıysa affola , zevkle bu yoldaki maceralarımı dinlediysen ne mutlu bana. Son birşey daha bu daha başlangıç...
Resim
Kullanıcı avatarı
s4knn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Re: Deatdream-Karakterist Günlüğü (Geri dönüş)

Mesaj gönderen s4knn »

Geri dönüşümden fazla olmamıştı o zaman bir dostum bu fotoyu çekmiş
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
s4knn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen s4knn »

Nikola dostum la holde kasarken şans bi anda yüzüme güldü :)
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
s4knn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen s4knn »

Sana bahsettiğim loncam ile beraber Kenan Bey'i ziyaret ettik ama bizi hoş karşılamadı :(
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
s4knn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen s4knn »

Kenan Bey'den sonra Ölüler kraliçesi Junonu ziyaret etmessek olmazdı tabi.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
s4knn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen s4knn »

Burada ise Yaman kardeşim Taşkanat Balta basmıştı. Belki merak etmişsindir neden bu fotoları çeken sen değilsin diye ?
Aklıma gelmedi diyeyim ;)
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
s4knn
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen s4knn »

Burada ise 4 Y2 Kenan Bey'i yeniden ziyaret ettik. Bundan sonra fotoğraflı olarak devam etme düşüncesindeyim.
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
UDUBIYYETT
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen UDUBIYYETT »

Öncelikle günlüğünüz aktif ve başarılı tebrik ederim , devamını görmek dileği ile görsel olarak devam etmek sizin için daha faydalı ve diğer okurlarınız için kolay ve net bir günlük olacaktır :)
Bɑzen insɑn kendi zɑmɑnını yɑrɑtır sɑdece sɑɑtin yelkovɑnındɑ mutlu kɑlɑbilmek için, durdu sɑnırız ɑslındɑ o ɑrɑdɑ zɑmɑn ɑncɑk bu ɑvutur bizi değil mi yɑşɑnɑn oncɑ şeyden sonrɑ.

Kullanıcı avatarı
Retaliation
Cin Sigorta Üyesi
Cin Sigorta Üyesi

Mesaj gönderen Retaliation »

Günlük hayırlı olsun Serkan.Devam etmen dileğiyle.
Resim
Kullanıcı avatarı
KARADAVUTs
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Gölge Haramileri
İletişim:

Mesaj gönderen KARADAVUTs »

Günlüğün hayırlı olsun kardeş. Dewamı gelsin ama
K A R A D A V U T ş

UEFA EURO 2016 France