Gizemli Telefon(2) Şevket Beyin Acısı .

İKV için yazdığınız hikayeler, şiirler veya kurgusal eserleriniz
Kullanıcı avatarı
HorrorStory
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Gizemli Telefon(2) Şevket Beyin Acısı .

Mesaj gönderen HorrorStory »

Merhaba,

Arkadaşlar hikayemizi okumaya başlamadan önce sizden ricam paylaştığım video klibi açarak hikayeyi okumanızdır.

Okurken daha çok keyif alacağınızı umuyorum.

Teşekkürler.
En son Naveran tarafından 29 Mar 2016 02:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: İleti sahibinin isteği üzerine video linki düzeltildi.
Hamza Furkan ALTUNBAŞ
Kullanıcı avatarı
HorrorStory
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Re: Gizemli Telefon(2) Şevket Beyin Acısı .

HorrorStory: Yıllardır beni tanıyorsun şimdide silahımı doğrultuyorsun Şevket Bey.

Şevket Bey: Seni kim aradı HorrorStory!

HorrorStory: Gece dışarıdaydım yağmur çok fazlaydı bende korunmak için telefon Kulübesi karşısında bir evin yamacına geçtim yağmurun dinmesini bekliyordum bir anda telefon çaldı ilk seferde bakmadım 2. Sefer çalmaya başladı etrafımda kimse yoktu, korku ve merakla telefonu açtım. Bende seninle bu konu hakkında konuşmak için çağırdım Şevket Bey.

Şevket Bey: Ne konuştunuz sana ne söylediler ?

HorrorStory: “Artık zaman geldi, kararını biran önce vermelisin ya yok olacaksın ya da ismini tarihe yazacaksın...” Bana sadece bunu söyledi ve telefonu kapattı başka bir şey söylemediler, kim bunlar neden peşimdeler.

Şevket Bey: Eğer onlarla anlaşırsan seni gözümü kırpmadan öldürürüm HorrorStory!

Şevket Beyin gözleri dolmuştu ve mekândan ayrıldı.

Kafam çok karışmıştı aklımdaki sorular günden güne artıyor kafayı yemem an meselesi, Şevket Bey bana neden bu kadar sert tepki göstermişti, beni arayan kimdi, ne istiyorlardı benden?

Üstümü giyinip bu konu hakkında bilgi alabilmek için Agah Beye gittim, Şevket Beyden gördüğüm tepkiden dolayı ona beni arayan kişiden bahsetmeye çekindim.

Resim

Agah Efendinin yanına geldim ve sohbet ettikten sonra, “sormak istediğin bir şey var senin sesin tedirgin geliyor çekinme sor”
Şevket Bey nasıl birisidir neden yalnız yaşıyor merak ediyorum açıkçası, o çok başarılı ve zeki biri ama hiç gülmüyor.

Agah Efendi: Şevket Beyin geçmişini anlattı.

İlk duyduğumda kanım donmuştu Şevket Beyin bana gösterdiği tepkiyi şimdi anlamıştım.

Agah Efendiden izin alarak yanından ayrıldım ve eve geçerek düşünmeye başladım az çok sorularıma cevap bulabiliyordum, ama yinede emin değildim..

Şevket Bey

Genç yaşlarında teşkilat neferi olan Şevket Bey kendi alanında çalışmalar yapmış ve başarılı biriydi, adını birçok yerde duyabilirsiniz. Teşkilat düşmanları ise Şevket Bey'i kendi saflarına çekmek için çok çaba harcamışlardır ama amaçlarına ulaşamamışlardır. Bunun üzerine karısını ve çocukları esir alınmıştır, o gün Şevket Bey ne yapacağını şaşırmış bir barut gibiydi ve ona şunu söylediler. "Onları geri istiyorsan söylediklerimizi yapmak zorundasın". Bir süre Şevket Bey onlara hizmet etti, Teşkilat hakkında birçok bilgi toparladıktan sonra Şevket Beye çocukları geri verildi, karısı ise öldürülmüştü...

Şevket Bey'in Karısının Ölümü.

Şevket Bey'den bilgi toparlamak için karısı ve çocuklarına işkence yapılıyordu, karısı çocuklarına kırbaç vurulmaması için onları korur vaziyette sarıp sarmalıyor onların zarar görmemesi için elinden geleni yapıyordu, ağır yaralar sonucunda 1970 yılında Şevket Bey'in karısı Hatice Hatun vefat etmiştir. Bunun üzerine çocukları Şevket Beye geri verilmiştir.

Resim

Şevket Bey o günden sonra Teşkilat düşmanlarını öldürmeye yemin etmişti…
Hamza Furkan ALTUNBAŞ
Kullanıcı avatarı
Herakles
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Sancak
Klan: Lodos
Lonca: Dostlar Kervanı
İletişim:

Mesaj gönderen Herakles »

Tek kelime ile mükemmel ! :)
Insomnia'nın Günlüğü - SANCAK
SANCAK;
Frantico
Insomnia
Powerloflhealthl
Mustafa Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
HorrorStory
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Herakles yazdı:Tek kelime ile mükemmel ! :)
Teşekkürler Herakles.
Hamza Furkan ALTUNBAŞ
Kullanıcı avatarı
HorrorStory
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Merhaba,

Yazım alanına ilginin az olması gerçekten beni üzüyor, olumlu olumsuz her düşüncelerinizi merakla bekliyordum oysaki.

İlginin az olmasından dolayı hikayeyi bir süre durdurma kararı aldım, talebin yüksek olduğu zaman tekrardan kaldığım yerden hikayelerime devam edeceğim.

Hikayelerimin tamamını buradan takip edebilirsiniz.

Gizemli Telefon.

Gizemli Telefon (1)
Gizemli Telefon (2) Şevket Bey.
Gizemli Telefon(2) Şevket Beyin Acısı.

Tüm okurların bilgisine.
Hamza Furkan ALTUNBAŞ
Kullanıcı avatarı
xFahrenheitx
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos

Mesaj gönderen xFahrenheitx »

Tekrardan selamlar,

Hikayenin 4. parçasını da okudum.Genel olarak beğendim ancak bir kaç noktayı eleştirmeden geçemeyeceğim.

1) Hikaye Oldukça Kısa

Bunu daha önceki bölümde de belirtmiştim ve sende okuyucuyu sıkmak istemediğini söylemiştin.Aslında -gerçekten- kısa hikayeler okumayı seven biri hikayenin kısalığına uzunluğuna bakmaz, aksine hikaye eğer okuyucuyu bağlıyorsa daha uzun olmasını bile ister.Yani burada dikkat etmen gereken nokta "uzunluk-kısalık" değil "akıcılık" olmalı.

2) Asıl Hikayeye Girişte Sorunlar

4. Bölüm geride kaldı ancak halen daha asıl meseleyi çözmüş değiliz.Bir kaç küçük ipucu dışında okuyucunun kafasında hikaye ileriye doğru fazla yönelemiyor.Kısaca hikayenin "Giriş" bölümünde çok takılı kaldın.

3) Fon Müziği Fikri

Gerçekten böyle bir farklılığa şimdiye kadar ki -kendi yazdıklarım dahil- kısa hikayelerde hiç rastlamadım sanırım.Fon müziği hikayeye ayrı bir hava katıyor.Okuma zevkini artırıyor.

Tekrar eline sağlık, devamını dört gözle bekliyorum. ;)
CHIVALROUS
Kullanıcı avatarı
HorrorStory
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Merhaba,

Güzel eleştirilerinize bu başlık altında cevap vermek istiyorum.

xFahrenheitx yazdı: 1) Hikaye Oldukça Kısa

Bunu daha önceki bölümde de belirtmiştim ve sende okuyucuyu sıkmak istemediğini söylemiştin.Aslında -gerçekten- kısa hikayeler okumayı seven biri hikayenin kısalığına uzunluğuna bakmaz, aksine hikaye eğer okuyucuyu bağlıyorsa daha uzun olmasını bile ister.Yani burada dikkat etmen gereken nokta "uzunluk-kısalık" değil "akıcılık" olmalı.

Hikayelerin kısa olmasının nedenini tam olarak şöyle açıklayayım. Uzun hikaye metinlerinin ortalarına geldiğinizde dikkatinizin dağılması durumunda okuduğunuz her şey bir anda silinebilir ve bunun akabinde hikaye metnini tekrardan okumak zorunda kalabilirsiniz, bu genel olarak 10 kişiden 7 sinde olabiliyor. Onun için kısa tarzda devam etmeyi düşünüyorum.
2) Asıl Hikayeye Girişte Sorunlar

4. Bölüm geride kaldı ancak halen daha asıl meseleyi çözmüş değiliz.Bir kaç küçük ipucu dışında okuyucunun kafasında hikaye ileriye doğru fazla yönelemiyor.Kısaca hikayenin "Giriş" bölümünde çok takılı kaldın.

Hikayelerin tamamını okuduğunuzda az çok olayların nasıl gelişeceği gidişatın nasıl olacağı hakkında tahminlerde bulunabilirsiniz, bunu uzatmamın nedeni okuyucularda tatlı bir merak bırakmaktır, Şevket Beyin hayat hikayesi hikayeyi az çok aydınlatmaktadır.
3) Fon Müziği Fikri

Gerçekten böyle bir farklılığa şimdiye kadar ki -kendi yazdıklarım dahil- kısa hikayelerde hiç rastlamadım sanırım.Fon müziği hikayeye ayrı bir hava katıyor.Okuma zevkini artırıyor.

Hikayelere fon müziği eklemeyle alakalı olarak konuşmak gerekirse açıkçası bende başka hikayelerde fon müziği ekleme düşüncesini görmemiştim, ama bir gece eklemek istedim hafif fon müzikleri hikayeleri kafamızda canlandırmaya ve okuma zevkimizin daha üst safaya çıkmasını sağladığı düşüncesindeyim.
Tekrar eline sağlık, devamını dört gözle bekliyorum. ;)
Güzel eleştirilerinizle beni gerçekten mutlu ettiniz, düşüncelerinizi benimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

Keyifli forumlar.
Hamza Furkan ALTUNBAŞ
Kullanıcı avatarı
HorrorStory
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

Merhaba,

Yakın zaman içerisinde hikayeme kaldığım yerden tekrardan devam edeceğim, tüm takip eden okuyucularımın bilgisine. 8-)

Keyifli forumlar.
Hamza Furkan ALTUNBAŞ
IRifatSrkyI
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen IRifatSrkyI »

Merhaba ,

Uzun bir zaman önce oyunla ve forumla tüm bağlantımı kesmiştim , oyuna hayla girmiyorum yeni yenilikler gelene kadar ve foruma da sadece senin hikayelerini okumak için giriyorum oda 10 dk anca sürüyor ..

Hikaye yazman olağanüstü kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel mübalağasız bir şekilde harikulade , sizde yaratıcılık da var hikayeyi okurken heyecanlanıyorum :D acaba sonu nasıl biter hani bir kitap okursunuz da sonu nasıl biter diye çok merak edersiniz ya sizin hikayelerinize de o gözle bakıyorum acaba diğer serisin de neler olacak sonu nasıl bitecek ardı gelmeyen olaylar devam edecek mi ? diye sorular sorduğum oluyor kendime. :)

Bence hikayelerinize devam etmelisiniz , böyle belirli bir zaman zarfların içerisinde yazarsanız daha güzel olabilir.Her hafta bir gün güncel bir hikaye yazabilirsiniz.Belirli bir gün yani mesela her hafta cuma günleri gibi .
ARTIK BU FORUM HESABINI KULLANMIYORUM !
Kullanıcı avatarı
HorrorStory
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi

IRifatSrkyI yazdı:Merhaba ,

Uzun bir zaman önce oyunla ve forumla tüm bağlantımı kesmiştim , oyuna hayla girmiyorum yeni yenilikler gelene kadar ve foruma da sadece senin hikayelerini okumak için giriyorum oda 10 dk anca sürüyor ..

Hikaye yazman olağanüstü kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel mübalağasız bir şekilde harikulade , sizde yaratıcılık da var hikayeyi okurken heyecanlanıyorum :D acaba sonu nasıl biter hani bir kitap okursunuz da sonu nasıl biter diye çok merak edersiniz ya sizin hikayelerinize de o gözle bakıyorum acaba diğer serisin de neler olacak sonu nasıl bitecek ardı gelmeyen olaylar devam edecek mi ? diye sorular sorduğum oluyor kendime. :)

Bence hikayelerinize devam etmelisiniz , böyle belirli bir zaman zarfların içerisinde yazarsanız daha güzel olabilir.Her hafta bir gün güncel bir hikaye yazabilirsiniz.Belirli bir gün yani mesela her hafta cuma günleri gibi .

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Önerilerinizi dikkate alacağım.

Keyifli forumlar.
Hamza Furkan ALTUNBAŞ