Şifacının Önemi !

Yaradılışın yardımcıları şifalı dualarını bir arada tutarak var olmanın derinliklerini irdeliyorlar
Kullanıcı avatarı
VaMoSBieN
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Lodos

Şifacının Önemi !

Mesaj gönderen VaMoSBieN »

Merhabalar ,

Betadan beri oynadığım 39.seviye ada eklentisiyle beraber şifacı karakteri sahibiyim. Bu oyunda efsanevi Leonar gibi şifacılar gördüm :) Şifacı her zaman oyunun en güçlü ve en önemli karakteridir. Aslında farkında olmasanız bile oynamayı bilen yarı dizili bir şifacı asit veya maximum hasar kombinasyonu ile full büyücü ve savaşçıları öldürebilir.

Gelelim şifacının önemine :

Şifacı tüm görevler ve bölgelerde mutlaka olması gereken bir karakter sınıfı. Savaşçı mesela tank olmadan girilebilen bölgeler var. Hatta fantezi olsun diye 4 asit 1 şifa 1 tank girilebilen bölgeler var :) Fakat şifacının olmadığı grup yok. Klan savaşlarında bölgelerde görevlerde mutlaka şifacıya ihtiyaç var... Şuan minumum şartlarda büyü şifası 1300 desek 2200 ile arasında 500-1500 enerji farkı var o yüzden büyü şifanın pek önemi yok. Kritik şifanın önemi var. Full cevriye bir şifacı full ibni bir şifacıdan daha iyidir. :)

Şuan tılsımlar sayesinde şifacının maximum hasarı 8000 + olabiliyor. Savaşçı ise maksimum 5000 + oluyor. Bu sayede bir şifacı savaşçıy yakın dövüşte çok rahat alabilir bence.

Ayrıca asit kullanan karakterlere gelelim. Bu karakterlerde full ve tılsımlar aktif ise yatırılması imkansız hatta yan karakterimi asit şifacım ile kasıyorum :) Hem rahat kullanım hem rakibin size minumum hasar vermesini sağlıyor...

Size tavsiyem mutlaka şifacı karakteri açın. İlk zamandan bu yana oyunun en aktif fakat pasif gözüken karakteridir şifacılar... :)
VaMoSxFeNeRR VaMoSBieNIV ııVaMoSBieNıı Zuhurr LegendxVaMoSBieN Cefakarkanarya

Beyaz Köşk
axdwa
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları

Re: Şifacının Önemi !

Mesaj gönderen axdwa »

VaMoSBieN yazdı:Merhabalar ,

Betadan beri oynadığım 39.seviye ada eklentisiyle beraber şifacı karakteri sahibiyim. Bu oyunda efsanevi Leonar gibi şifacılar gördüm :) Şifacı her zaman oyunun en güçlü ve en önemli karakteridir. Aslında farkında olmasanız bile oynamayı bilen yarı dizili bir şifacı asit veya maximum hasar kombinasyonu ile full büyücü ve savaşçıları öldürebilir.

Gelelim şifacının önemine :

Şifacı tüm görevler ve bölgelerde mutlaka olması gereken bir karakter sınıfı. Savaşçı mesela tank olmadan girilebilen bölgeler var. Hatta fantezi olsun diye 4 asit 1 şifa 1 tank girilebilen bölgeler var :) Fakat şifacının olmadığı grup yok. Klan savaşlarında bölgelerde görevlerde mutlaka şifacıya ihtiyaç var... Şuan minumum şartlarda büyü şifası 1300 desek 2200 ile arasında 500-1500 enerji farkı var o yüzden büyü şifanın pek önemi yok. Kritik şifanın önemi var. Full cevriye bir şifacı full ibni bir şifacıdan daha iyidir. :)

Şuan tılsımlar sayesinde şifacının maximum hasarı 8000 + olabiliyor. Savaşçı ise maksimum 5000 + oluyor. Bu sayede bir şifacı savaşçıy yakın dövüşte çok rahat alabilir bence.

Ayrıca asit kullanan karakterlere gelelim. Bu karakterlerde full ve tılsımlar aktif ise yatırılması imkansız hatta yan karakterimi asit şifacım ile kasıyorum :) Hem rahat kullanım hem rakibin size minumum hasar vermesini sağlıyor...

Size tavsiyem mutlaka şifacı karakteri açın. İlk zamandan bu yana oyunun en aktif fakat pasif gözüken karakteridir şifacılar... :)
Neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım ama yakın dövüşte full savaşçı tılsımlarıyla aynı şekilde full ruh döven gazap vs tılsımlarıyla 8 bin kadar maxa çıkıyor yakın dövüşte vs atılırsa savaşçının almaması için en az 10 kere ıska atması gerekir bu da imkansız bunu geçtim asit ile kesimine gelirsek şifacı ne kadar tılsım üretirse üretsin full savaşçı ofans 2 I ile bile olsa kesme ihtimali yüzde 70 80 dir niye diye soracak olursan istediğin şifacıyı getirebilirsin direncini full asite vermiş savaşçıya max vuruşu 2 bin olur ki bu gazaplı hali gazapsızsa 1200 vurursa iyidir şuan için yakın dövüş ustası savaşçıdır ama şifacıda savaşçı kadar hasar verme ihtimali vardır uzak vuruşlara denk gelirsek full gazaplı asiti sanırım tılsımla beraber hasar bakımından 3 bin asit yapıyor sanırım full asit büyücüyü 3 yada 4 asitte öldürebilir en kötü 4 asit için zırhı 70 olmayacak büyücü meteorit 2 III yani krtik vurduğunda yüzde 35 bir zırh kırılması zırhını 70 yapıp asitlemye çalışırsa ya 5 yada 6 asit olacak yani büyücünün 15,18 sn zamanı olur 4 asittede 12 ama şifacı için kötü olacaktır konsla kritik üstüne kritik atacağı için en kötü ikinci vuruş 10 bin olur büyücü 12 sn de 6 vuruşu vardır kaldı ki 3 meteorit atıcak büyücünün kesme ihtimali yüzde 60 dır bana göre şifacı gazapsız iken düşünürsek asit hasarı en yüksek tutarsa zırhı düşük olacak ama can basması var en fazla krtikle 5 bin,6 bin arası can basabilir ama verdiğin hasarla 5 6 vuruşta kesebilirsin zırhını 70 leyip vurursan 7 8 vuruşta keseceksin. Şifacı ancak grup bölgesi için olan bir büyücüyü oyunda büyücü fazlalığı olduğu için direncini ya buza ya elektriğe vermiş bir savaşçıyı kesebilir kaçan ruh kalkanlı bir şifacıyı kesmek oldukça zordur hem savaşçı hem büyücü için yinede şifacıyı hasar bakımından değil bir grubun bel kemiği olarak görebiliriz.
Kullanıcı avatarı
baraka1997
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Lonca: Kuzgun Ve Yolcu

Mesaj gönderen baraka1997 »

Tam olarak 8656 max. hasar oluyor Gazap 1 (III) ile. :twisted:
Şifacı yetenek kullanabildiği sürece ölmeyen bir sınıf! :ugeek:
Resim
ÖNEMLİ: Doğru ve tam yazımı ile <Kuzgun Ve Yolcu> loncasındaki Graphene [59], ÇÖREKADAM [59], SigmoidSinus [59] karakterlerimden başka karakterim yoktur.
utku1907
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen utku1907 »

max 5000 imkansız bende hiç nadide item yok 3000 maxım var
Kullanıcı avatarı
Shizune
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Meran
Lonca: Kardes

Mesaj gönderen Shizune »

axdwa yazdı:
Neyin kafasını yaşıyorsun anlamadım ama yakın dövüşte full savaşçı tılsımlarıyla aynı şekilde full ruh döven gazap vs tılsımlarıyla 8 bin kadar maxa çıkıyor yakın dövüşte vs atılırsa savaşçının almaması için en az 10 kere ıska atması gerekir bu da imkansız bunu geçtim asit ile kesimine gelirsek şifacı ne kadar tılsım üretirse üretsin full savaşçı ofans 2 I ile bile olsa kesme ihtimali yüzde 70 80 dir niye diye soracak olursan istediğin şifacıyı getirebilirsin direncini full asite vermiş savaşçıya max vuruşu 2 bin olur ki bu gazaplı hali gazapsızsa 1200 vurursa iyidir şuan için yakın dövüş ustası savaşçıdır ama şifacıda savaşçı kadar hasar verme ihtimali vardır uzak vuruşlara denk gelirsek full gazaplı asiti sanırım tılsımla beraber hasar bakımından 3 bin asit yapıyor sanırım full asit büyücüyü 3 yada 4 asitte öldürebilir en kötü 4 asit için zırhı 70 olmayacak büyücü meteorit 2 III yani krtik vurduğunda yüzde 35 bir zırh kırılması zırhını 70 yapıp asitlemye çalışırsa ya 5 yada 6 asit olacak yani büyücünün 15,18 sn zamanı olur 4 asittede 12 ama şifacı için kötü olacaktır konsla kritik üstüne kritik atacağı için en kötü ikinci vuruş 10 bin olur büyücü 12 sn de 6 vuruşu vardır kaldı ki 3 meteorit atıcak büyücünün kesme ihtimali yüzde 60 dır bana göre şifacı gazapsız iken düşünürsek asit hasarı en yüksek tutarsa zırhı düşük olacak ama can basması var en fazla krtikle 5 bin,6 bin arası can basabilir ama verdiğin hasarla 5 6 vuruşta kesebilirsin zırhını 70 leyip vurursan 7 8 vuruşta keseceksin. Şifacı ancak grup bölgesi için olan bir büyücüyü oyunda büyücü fazlalığı olduğu için direncini ya buza ya elektriğe vermiş bir savaşçıyı kesebilir kaçan ruh kalkanlı bir şifacıyı kesmek oldukça zordur hem savaşçı hem büyücü için yinede şifacıyı hasar bakımından değil bir grubun bel kemiği olarak görebiliriz.
arkadaş kendince kurguyu güzel yapmış ve şifayı aşağılabildiği kadar aşağılamış :) gayet basit temiz bir anlatım ile sana şifacı hakkında bazı konularda sallamasyon fikirler sunmamanı öneririm..şimdi şifacının yetenek sistemini savaşçı veya büyücü diye ayırmadan gazaplı haliyle belirtmek gerekirse:

15 Gazap
15 Asit & Asit Bilgisi
15 Zehir
2 Çağrı
15 Ruh Kalkanı
15 Büyü Bozma
10 Element Direnci
1 Konsantrasyon

Kendi şifacımı burda örnek vererek bu yetenek dağılımını gösterdim. Tılsım olarakta eğer asit gazabı olacaksam kırmızı tılsımlarda Asit Hasarını %10 artırma tılsımını gazap 1 II (büyü zehir büyü asit ve max hasarını %100 artırma) tılsımını, mavilerde ise büyü bozma III (%30 bozma artırma) ve ruh kalkanı tılsımlarım takılı olucaktır.
Asit gazabım kendi şahsi itemlerim ile birlitke 3000 asit olmaktadır ve ilk savaş senaryosunu şöyle dile getirelim..
Savaşçı vs Şifacı..
Şunu en başta belirtelim işini bilen bir savaşçı hiç bir zaman en başta durdurma atmaz çünkü şifacının ruh kalkanı ağır vuruş hasarını ve büyük oranda savaşçının hasarını engellediğinden durdurmayla alınan hasardan ölümcül bir yara almayacaktır..
Deparlayıp dikkat dağıtma atan savaşçıya şifacı depar halindeki savaşçıya zehirle karşılık verir zehir aynı dikkat yeteneği gibi koşu halinde olan bir oyuncuyu durdurma özelliğine sahiptir ve rakibi 7 saniye %15 yavaşlatır..Savaşçı tabiki her türlü burada şifacıyı yakalayacak ve sert vuruş ağır vuruş ve düz vuruşlarını şifacıya vuracaktır..şifacımızda takibi her 3.5 saniyede bir asit hasarını vermekte ve bu arada savaşçımızında 240 asit direnci + takı olarakta 2 tane yücelen vahşi itemi olsun 360 asit direnci bulunmaktadır..Buna karşın 3000 büyü asit hasarı ve + olarak %10 daha fazla hasar verme tılsımı olan şifacı 360 direnci olan bir savaşçıya minimum 3500 max 4500 civarı asit vurur + bu arada zehir etkiside devam etmekte ve minimum 500 vurmaktadır..deparı haliyle 10-15 sn olan savaşçıdan şifacının kaçması zor bunun içinde kangal salınması gerekir..kangal full bir savaşçının %26 zırhı olmasına karşın ben yinede %30 olarak alıcam zırhını 300 350 gibi bir hasar vericek + rakibi sersemletme şansı olacaktır..peki burda savaşçı ne yapıcak? takibi deparı biter bitmez canı %60 %70 civarında olan şifaya durdurma atıp vurmaya devam edicektir..burda şifacının canı neden %60 %70 diye sorucak olursan ruh kalkanı 15 puanda zırh limitini 70e çıkarır ve tılsımda ağır vuruşun %50 hasarını absorbe eder 3 tane hayyan solucan itemlede şifacı zırhını 70 yapabilir..taktik verilcek olursa şahsi görüşürüm kişinin çift maraton takmasından yanadır sonuçta dikkat dağıtmada rakibi çok iyi yavaşlatan bir yetenektir.Vsmizin sonuna gelecek olursak her 3 snde bir zehirden 500 hasar yiyen her 3.5 saniyede bir asitten ortalama 4k hasar yiyen ve kangaldan yüksek ihtimal sersetletme + 300 civarı hasar yiyen savaşçı malesef üzelerek söylüyorum 10-15 snye gibi bir süre dayanabilir..
Tabi burda savaşçı arkadaşları küçümsemiyorum durdurma atabilir zihin tutabilir bunu bozamayabiliriz ölebiliriz fakat baştada belirttiğim gibi bozma III seviye tılsım %30 bozma artırma verir ve 15 puan olan büyü bozma ile bunun oranını hesaplarsak %40 gibi bir bozma oranı elde edilir..Bu arada şifacı arkadaşlara ufak bir tüyo vericek olursam ben kendim aslında zehirci gazabıyım fakat edindiğim tecrübeler dahilinde savaşçının canı 24k olduğu için zehir teke tek vslerde asit kadar etkili olamıyor malesef..
Şimdi gelelim zehirin faydalarına :).. Şifacı vs Büyücü
arkadaşım bu vs hakkında savaşçı kadar uzun uzun şeyler yazamıcam kusura bakma çünkü oyunun şuanki vs sisteminde karşımda bir büyücü gördüğümde somurtkan bir surat ifadesiyle yazık bu adamada 2 gıdım canıvar gözüyle bakıyorum..
malumunuz zehir meteroit kadar uzaktan hatta azda olsa meteroitten daha uzak vurabilen bir yetenek ve kaçılma gibi bir şansı yok tabiki kötü etki bozması denk geldiğinde bozulabilir ama bilindiği üzere zehirin süresi yoktur attıktan 1sn sonra tekrar atılabilir..
Asıl olarak zehirci olan şifamın zehirci gazabına gelicek olursak : Full zehir olduğum için şuanki gazap 1 II tılsımı ile büyü zehrim 3309 olmaktadır.. diğer tılsımlara gelicek olursak diğer kırmızı tılsımım zehirleme 1 II (Zehir büyü hasarını %60 artırma) mavilerde ise zehirlemenin yavaşlatma süresini uzatma vs ruh kalkanı tılsımı takılı olacaktır..
büyücü vssinin başında söylediğim gibi ben büyücü vssine vs olarak değil karşımdaki ölsede rahat rahat dolaşsam gözüyle bakıyorum :) vsmize geri dönecek olursak büyücüde ister m1 olsun ister zırh kırma olsun ister zırh kırma süresini uzatma olsun eğer benle kaçmadan vs atmak istiyorsa o kişiye zehir üstüne giderekte vuracağım asitle birlikte yaklaşık 10sn içinde öldürürüm ki burda diyeceksinki büyücü armutmu topluyor zihin atar kutup açar :) açsın kardeşim benim için daha iyi sonuçta bana atak yapamadan o zehri bozmaya çalışacak bu vatandaş :) bu arada yine savaşçı arkadaş gibi 360 direnci bu sefer zehirde bile olsa o zehir büyücüye yaklaşık olarak 3000 civarı hasar vericek ki bu kritiksiz halidir emin ol. eğer beni zihin veya kutuba almazsa asitimle birlikte 1500 civarı vuracağım büyü 10 sn içinde ölecektir..zaten kutup açar veya beni zihinlerse yine kendini bozamadığı müddetçe şifacıyı öldürmesi imkansızdır..bu arada bahsettiğim olay kaçmadan olan vsdir..kaçarak yapılan vsye gelicek olursakta yapacağım ve oyunun en sevdiğim yönlerinden biridirki : 2 taktik barındırır :) 1- Zehir at 2- Kangal sal yönlendir sonra işkence dolu saniyeleri gülerek seyret :)
Meran'ın benzersiz Zehir Gazabı..

Meran - The Cursed Priests Wars (Korku-Gerilim)
Kullanıcı avatarı
VoYaGE
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Karargah

Mesaj gönderen VoYaGE »

Sen hedefteki yaratıklara vuruyorsun sanırım dediğin hasarlardan onlar anlaşılıyor 3 bin asitle direnci 240 olan savaşçıya gazap 1 III le bile 3 bin vuramazsın bunu denedim vs attım gördüm bana full asitle 2500 2800 arası vurdu sen diyorsun yok 3500 4000 birde zırhın 70 olacak :) k.b senin kestiğin adamlar ya direnci 0 yada öyle boş boş bakıyorlardı sana savaşçı kafasını kullanıp uygun yetenekleri kullanırsa kesemiyeceği şifacı yok 1 vs 1 de büyücü kısmına gelirsek sen 10 sn de büyücü kesmeyi düşünüyorsan çoktan ölmüşsündür met 1 le ve meteorit 2 II ile denedim gazaplı zehirciyi ilk ben kesiyorum şifacı öldükten sonra zehiri bozarsan bozarsın ama sonuçta sen ölüsün asitçide anca gazap tılsımı olursa can basabilen 2 kez krtik can basarsa kurtulabiliyor bunları bizzat denedim bir üstteki arkadaşın dediklerine katılıyorum ve en son dediğinede katılıyorum gazaplı şifalar direnci 0 olan karakterleri kesebilmektedir hatta büyücüyü kesemiyebilirler bile dinazor iksir içerse sürekli vurursa sende içsen birşey etmez.
Kullanıcı avatarı
Shizune
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Shizune »

VoYaGE yazdı:Sen hedefteki yaratıklara vuruyorsun sanırım dediğin hasarlardan onlar anlaşılıyor 3 bin asitle direnci 240 olan savaşçıya gazap 1 III le bile 3 bin vuramazsın bunu denedim vs attım gördüm bana full asitle 2500 2800 arası vurdu sen diyorsun yok 3500 4000 birde zırhın 70 olacak :) k.b senin kestiğin adamlar ya direnci 0 yada öyle boş boş bakıyorlardı sana savaşçı kafasını kullanıp uygun yetenekleri kullanırsa kesemiyeceği şifacı yok 1 vs 1 de büyücü kısmına gelirsek sen 10 sn de büyücü kesmeyi düşünüyorsan çoktan ölmüşsündür met 1 le ve meteorit 2 II ile denedim gazaplı zehirciyi ilk ben kesiyorum şifacı öldükten sonra zehiri bozarsan bozarsın ama sonuçta sen ölüsün asitçide anca gazap tılsımı olursa can basabilen 2 kez krtik can basarsa kurtulabiliyor bunları bizzat denedim bir üstteki arkadaşın dediklerine katılıyorum ve en son dediğinede katılıyorum gazaplı şifalar direnci 0 olan karakterleri kesebilmektedir hatta büyücüyü kesemiyebilirler bile dinazor iksir içerse sürekli vurursa sende içsen birşey etmez.
Sırf seni hasarıma inandırabilmek için fotoğraflar çektim buyur bak bu hasarları gördükten sonrada hala şifacıya körgöz ezik diye bakabilirsen yapıcak bişeyim yok :)
Bu savaşçıya vurduğum asit
Resim
Bu Hedefe vurduğum asit
Resim
Bu Hedefe vurduğum zehir
Resim
He bu resimler haricinde adamlar sana dalmıyor..sen kesiyorsun diye kaçınmaya çalışırsanda buyur gel merandayım istediğin karakter ile vs atarım :)

utku1907
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen utku1907 »

Shizune yazdı:
VoYaGE yazdı:Sen hedefteki yaratıklara vuruyorsun sanırım dediğin hasarlardan onlar anlaşılıyor 3 bin asitle direnci 240 olan savaşçıya gazap 1 III le bile 3 bin vuramazsın bunu denedim vs attım gördüm bana full asitle 2500 2800 arası vurdu sen diyorsun yok 3500 4000 birde zırhın 70 olacak :) k.b senin kestiğin adamlar ya direnci 0 yada öyle boş boş bakıyorlardı sana savaşçı kafasını kullanıp uygun yetenekleri kullanırsa kesemiyeceği şifacı yok 1 vs 1 de büyücü kısmına gelirsek sen 10 sn de büyücü kesmeyi düşünüyorsan çoktan ölmüşsündür met 1 le ve meteorit 2 II ile denedim gazaplı zehirciyi ilk ben kesiyorum şifacı öldükten sonra zehiri bozarsan bozarsın ama sonuçta sen ölüsün asitçide anca gazap tılsımı olursa can basabilen 2 kez krtik can basarsa kurtulabiliyor bunları bizzat denedim bir üstteki arkadaşın dediklerine katılıyorum ve en son dediğinede katılıyorum gazaplı şifalar direnci 0 olan karakterleri kesebilmektedir hatta büyücüyü kesemiyebilirler bile dinazor iksir içerse sürekli vurursa sende içsen birşey etmez.
Sırf seni hasarıma inandırabilmek için fotoğraflar çektim buyur bak bu hasarları gördükten sonrada hala şifacıya körgöz ezik diye bakabilirsen yapıcak bişeyim yok :)
Bu savaşçıya vurduğum asit
Resim
Bu Hedefe vurduğum asit
Resim
Bu Hedefe vurduğum zehir
Resim
He bu resimler haricinde adamlar sana dalmıyor..sen kesiyorsun diye kaçınmaya çalışırsanda buyur gel merandayım istediğin karakter ile vs atarım :)
ilk 2 resimi tekrar karakter penceresi açıkken vurabilirmisin
Kullanıcı avatarı
Shizune
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen Shizune »

utku1907 yazdı:
ilk 2 resimi tekrar karakter penceresi açıkken vurabilirmisin
Buyur :

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
VoYaGE
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Lonca: Karargah

Mesaj gönderen VoYaGE »

o vurduğun adamın direnci kaç 0 değil mi ? ben sana 240 dirence o hasarı vurman imkansız dedim direncini 240 yapsın 3 bini aşamazsın ayrıca 360 yapsa 2500 ü geçemezsin bilmem anlatabildim mi ve yine tekrarlıyorum oyunda büyücü çokluğu olduğu için savaşçıların geneli elek buz direnç verir,veriyor büyücüde genelde çt için ateş,elek,buz direnç veriyor ateş veren kalmadı büyük ihtimal ama asit ve zehiri 0 sonuçta bilmem belki bu sefer beni anlıyabilirsin.