Oº°‘¨ Emre Yücelen ile Röportaj ¨‘°ºO

Anka sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
IsriannaRosafin
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları

Oº°‘¨ Emre Yücelen ile Röportaj ¨‘°ºO

Mesaj gönderen IsriannaRosafin »

Merhaba arkadaşlar sıra geldi bir diğer röportajımıza açıkçası bu röportajı sizler gibi bende pek ummuyordum lakin Sn.Emre Yücelen beni kırmıyıp teklifimi kabul etti.
Keyifle okumanızı diliyorum.İyi forumlar.

Merhaba,beni kırmayıp değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.
Hiç vakit kaybetmeden ilk soruma geçiyorum : )

•İstanbul Kıyamet Vakti ile nasıl tanıştınız ?
* Konservatuarda okurken tesadüfen bir dergide Mevlüt Dinç'in Türkiye'de çalışmaya başladığını okudum. Kendisiyle tanışmak için İTÜ'ye gittim. İlk olarak projeyi orada öğrendim. Çok heyecan vericiydi. Bu şekilde başladı.
•Oyuna adadığınız müzikler gerçekten şahaser ama insan düşünmeden edemiyor,neden İKV ?
* İKV bir ilktir. Oyun sektörü olmayan bir ülkenin ilk oyunu. Bu sebeple İKV benim için muhteşem bir deneyim. Ayrıca oyun yapım ekibi inanılmaz heyecanlı ve yaratıcı kişilerden kurulu. İlk günden bu yana 7 seneyi doldurduk. Artık bir aile gibi İKV camiası. Dediğiniz gibi de müzikleri çok özenli ve çok severek yaptım. Bu nedenle farklı bir etki kattığına inanıyorum.
•Oyunun müziklerini yaparken neler hissettiniz bunun size kattığı eksileri ve artıları oldu mu ?
* Oyun müzikleri yapmak benim en büyük hayallerimden biriydi. Oyun müzikleri farklı bir türdür. Oyuncuları rahatsız etmeden onları sürekli motive etmekle mesuldür müzikler. Bu sebeple çok dikkatle üretmek gerekiyor. Bunun yanında ben oyun müziği yaparken kendimi hayal gücümün en derininde buluyorum. Aklınıza gelebilecek her türlü efekti üretebilir , en uçuk kaçık müziği yapmaya cesaret edebilirsiniz. Bu sebeple oyun müziği yapmak benim en yaratıcı yanımı açığa çıkarmakta. Bana sürekli pozitif etkisi oldu. Kendimi her bölümde daha da geliştirdiğimi görüyorum.
•Sizce İstanbul Kıyamet Vakti olması gerektiği yerde mi ? Daha iyi yerlere gelebilecek mi ?
* Ben oyunun ilk yayına açıldığı günlerini biliyorum. O günlerden bugüne çok yol katetildi. Bu hiç de kolay bir süreç değil. Oyun üretmek , bunu sunmak bence cesaret ve sabır işi. Başında Mevlüt Dinç gibi deneyimli bir usta olmasaydı bence oyun sektörünün bugünleri görmesi mucize olurdu. İKV ve diğer oyunlar her geçen gün ilerliyor. Elbette daha da iyi yerlere gelecek oyunlar üretilecektir.
•Hepimizin merak ettiği bir soru aslında,sunucular arasında herhangi bir karakteriniz var mı ve fırsat buldukça oyuna girermisiniz ?
* Benim karekterim Sarısakal'dır. :) Uzun süre oynadım. Zaman zaman giriyorum.
•Son albümünüz olan Mutluluk Köyü’ne kısa bir yolculuk yapalım,bu albüm de sizi en çok etkileyen eser hangisi öğrenebilirmiyiz ?
* Mutluluk Köyü Ocak ayında yayımlanmaya başlandı. Şu an klibimiz de yayımda. Ttnet : http://www.ttnetmuzik.com.tr/#album-Mut ... oyu-274165
Youtube : http://www.youtube.com/watch?v=h-E9d6QYD_c
Şarkıları ayırmam gerçekten çok güç. Ancak çıkış şarkımız Mutluluk Köyü oldu. Huzurlu samimi bir albüm olduğunu düşünüyorum. Seçimi dinleyenlere bırakıyorum.

•Hepimiz biliyoruz ki bu son albümde Gülben Ergen solo vokaliyle destek verdi bu size neler hissettirdi ?
* Benim için çok güzel bir şans. Ayrıca kendisinin deneyimlerinden faydalanmak da benim için önemli.
•Sizce Türkiye de yapılan güzel işler yeteri kadar tanıtılabiliyor mu ?
* İyi olan işler mutlaka duyulur. Ve gerçek dinleyicisine ulaşır. Tanıtım , promosyon bunlar elbette önemli ama her işte önemli olan kalıcılıktır.
•Peki resmi soruları bir kenara bırakalım :) Klasik sorum olan o malum soruyu soruyorum. Yemek yapmayı severmisiniz cevabınız evet ise bizlere kısaca pratik bir tarif verirmisiniz ?
* Bu soruya epey güldüm. Bir sabah kahvaltısına beklerim :) Benim için en özel yemek kahvaltı hazırlamaktır. Sabah erken kalkıp güne başlamaya bayılırım.( Gülümsüyor )
•Diyelim ki ıssız bir adaya düştünüz ve hayatta kalmak için bir karakter seçmeniz gerekiyor bu hangi karakter olurdu ve neden ?
* Şifacı olurdum. Sanırım karekterler arasında en dayanıklısı o olur. Kendini iyileştirme özelliği ve pozitif bakış açısı olduğunu düşünüyorum. Zaten Şifacı için yaptığımı özel bir müzik de olmuştu oyunda.
•Sizden herhangi 3 ünlü ismi oyuna davet etmenizi istesem bu isimler kimler olurdu ? :)
* Bu soruda harikaymış :) Acun Ilıcalı olabilir. Oyunlara meraklı olduğunu görüyorum. Cem Yılmaz''ın da yazılımcı bir yanı olduğunu duymuştum. Onu da davet edelim. 3. de Hayko Cepkin''' olsun. O da eminim oyuna agresif bir heyecan katar.( Gülüyor )
•Şahsım adına soruyorum sizce Real Madrid & Galatasaray maçı ne olur ?
* İyi olan kazansın :)
•Son olarak İstanbul Kıyamet Vakti’nin değerli oyuncularına vermek istediğiniz bir mesaj var mı ?
* Onlar sayesinde oyun bugünlere geldi. Hepsine sonsuz sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Resim