Re: Oº°‘¨ [Etkinlik]Zifan ile Röportaj ¨‘°ºO

Anka sunucusuna ait Genel Sohbet alanı
Kullanıcı avatarı
IsriannaRosafin
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Sunucu: Tılsım
Klan: Arzın Çocukları

Re: Oº°‘¨ [Etkinlik]Zifan ile Röportaj ¨‘°ºO

Mesaj gönderen IsriannaRosafin »

Merhaba ; Öncelikle Mihrişah hanmefendiye teşşekürlerimi bir borç bilirim.Kendisi ile merak edilenleri yaptığımız söyleyişte bulabileceksiniz : )
İyi Forumlar.

• Merhaba bize kısaca kendinizden bahsedermisiniz ?
* Ben , Mihrişah BAYRAM ,bildiğiniz mahlasım ile Zifan : ) İstanbul doğumluyum İdealistim.Mesele sinek kovalamak dahi olsa , disiplinli ve programlı çalışmayı düstur edinmiş biriyim.Şüpheci fakat iyimserim,gülmeyi severim, en önemliside insanları severim : )
• İstanbul Kıyamet Vakti ile nasıl tanıştınız ve tam olarak göreviniz nedir ?
* İstanbul Kıyamet Vakti ile 2007 yılında bir gazetede gördüğüm ,merakımı cezbeden çok güzel bir reklam ile tanıştım.Bir İstanbul aşığı olarak ,hikayenin İstanbul da geçiyor olması beni heyecanlandırmıştı : ) 2010 yılında destek ekibine katıldım ve çeşitli birimlerde görev aldım,şu an etkinlik ekibi kaptanı olarak devam etmekte ve ihtiyaç olunan yerlerde destek vermeye çalışmaktayım.
• Bu röportaj teklifini aldığınızda neler düşündünüz ?
* Dürüst olmak gerekirse şaşırdım : ) zira ben ,oyuncular ile diyolog halinde olmayı çok seviyor olsam da ,bir gün oturup kendimi anlatacağım bir şeyler yazmayı hiç aklımdan geçirmemiştim ki; insanın kendisini anlatıyor olma durumu beni biraz rahatsız ediyor İlginizden ötürü teşekkür ediyorum : )
• Sırf merakımdan soruyorum yemek yapmayı biliyormusunuz :) cevabınız evet ise bize en kısa yoldan pratik bir tarif verirmisiniz ?
* Hımm yemek yapmak ve yemek :) Ataerkil dolayısıyle kalabalık bir aile yapımız olduğundan ,evet yemek yapmayı biliyorum fakat başımızda büyüklerimiz olduğundan şükür ki bana pek sıra gelmiyor,zorunlu haller dışında Yemek yemeyi sevmiyorum hatta unuttuğum zamanlar bile oluyor : )
O zaman size,herkesin evinde olan ve öğrencilerin velinimeti patates kavurması tarifi vereyim pratik bir cankurtaran :)
İsteğe ve kalabalığa göre dilediğiniz kadar patatesi haşlayarak ,kabuklarını soyup doğrayınız,yine patateslerin miktarına göre 1 ya da 2 adet kuru soğanı tercih ettiğiniz sıvı yağda kavurarak (ayçiçek yağı öneririm )üzerine 1 yemek kaşığı salçayı ekleyiniz,salça da kavrulduktan sonra doğradığınız haşlanmış patatesleri ve yarım çay bardağı kadar suyuda ekleyerek iyice kavurunuz.
Afiyet olsun :) ( Kahkaha )

• Peki Nickinizi seçmenizdeki etken nedir,başka bir nick seçmek zorunda kalsaydınız bu ne olurdu ?
* Uzun ya da kısa vade de kullanılan mahlasların, kişinin bazen karakter yapısını ,çoğu zaman da ruh halini yansıttığını düşünüyorum.İsimlerimi seçerken,test amaçlı açılan bir karakter dahi olsa aman şu olsun yahu diyemiyorum ,yani dediğim gibi çoğu zaman o anki ruh halime bağlı :)
• Etkinlik anlarında sizi en çok kızdıran 3 şey nedir bizimle paylaşırmısınız ?
* Beni kızdıran 3 şey bakalım :) Etkinliğe başlarken ,anons esnasında yahut etkinlik başlamışken,fısılda kanalıyla soru sorarak yardım isteyen kişiye,sohbet penceresinde bir çok sorusu olan kişi olduğu halde ,kırmamak adına kısaca cevap vermişken tatmin olmaması,susarak etkinliğe devam ettiğimde "İşte siz böylesiniz,para yersiniz,bi halttan anlamazsınız" gibi söylemlerde bulunulması.
Oyuncuların keyifli zamanlar geçirebilmeleri adına düzenlenen etkinliklerde kendilerinden ya da ortamdan kaynaklı en ufak bir durumda,bizleri tanımadıkları halde şahsa yönelik hakaret ve küfür etmeleri ki küfür asla tasvip ve tahammül edemediğim bir durum.
Ödül dağıtımı esnasında,ısrarla alandan çıkmayarak illaki zaman kaybettiren ve ekstra ödül almaya çalışan oyuncular he birde turnuvayı kazanan kişiler adına sahtecilik yapmaya çalışan kalpazanlar :) Bu liste çok uzar :P ( Üzgün Bakıyor )

• Oyuncular Game Master gibi görevli kişilere çok fazla soru sorup boğabiliyor ve sorunlar çıkabiliyor siz bu sorunlara karşı sabrınızı nerden buluyorsunuz ?
* Yapı olarak sabırlı bir insanım.Her yaş sınıfında, farklı karakter ve kültürü olan, kalabalık bir insan topluluğundan bahsediyoruz.Davranışları tutumları ne yönde olursa olsun onları direk yargılamak yerine sabırla dinleyerek empati kurmaya çalışıyorum.İnsanları seviyorum :)
• Yaşantınızda çok bunalıp çaktırmadan kimseye belli etmeden oyuna girermisiniz cevabınız evet ise hangi bölgede yalnız kalmayı tercih edersiniz ?
* Evet,şu sıra olmasada,fırsat bulduğum zamanlarda oyuna giriyorum.Tercihim asla yalnız kalmak yönünde olmuyor zira savaşarak kan dökmeye bayılırım : ) Hatta bu savaş aşkıyla , test harici bölge bile yapmamışımdır ( Gülüyor )
• Oyun içersinde gerçek dostluklar olabileceğine inanıyormusunuz ?
* Reel hayatımda da görüştüğüm gerçek dostlar edindim ve hayatıma dahil oldukları için mutluyum.Gerçek dostluklar kurulabileceğine inanıyorum.Sanal bir ortamda olduğumuzu düşünürsek ,İstanbul Kıyamet Vakti hayatın demosu gibi :) bu noktada çürük ve sağlamları ayırabilmek mühim
• Oyun içersinde gerek etkinlikler de gerek sohbet amaçlı online bulunduğunuz da oyunculara yeterince yardımcı olduğunuzu düşünüyormusunuz ?
* Oyunda bulunduğum her ortamda,elimden geldiğince tüm oyunculara yardımcı olmaya çalışıyorum,kendimce bunu yaptığımada inanıyorum lakin bazen her ne kadar sabırla cevaplamaya devam etsenizde bazılarını memnun etmek zor ( Endişeli )
• Online bir oyunda görevli olmak nasıl bir duygu artıları ve eksileriyle biraz bahsedermisiniz ?
* Reel hayatımdaki işlerimden arta kalan kendime ayırdığım zamanlarda,aktif olarak oyuna girerek ,takvim yapıp etkinliklerle ilgilenmek beni dinlendiriyor.Bunun dışında ,ilerleyen yaşıma rağmen uzun yıllardır bulunduğum İstanbul Kıyamet Vaktindeki, her türlü etnik yapıda,yaşta değişik insanlar tanımanın ,insanları gözlemlemenin, iş ve normal hayatımdaki insan ilişkilerimi düzenlemekte adeta yol gösterici olduğunu gördüm zira çok çeşitli insan topluluklarını gözlemlemek,bir süre sonra insanlar hakkındaki fikir ve düşüncelerinizde hızla doğru tespitler yapmanızı sağlıyor.
Rahatsız olduğum tek nokta ,insanların zaman zaman bunun bir oyun olduğunu unutarak ,hak aradıklarını zannederek ve düşünerek kendilerine yardımcı olmaya çalışan insanları (ki bu insanların bu işten tek kazançları eğlencedir.) suçlayarak,hakaret ederek,ithamlarda bulunmalarıdır.

• Biraz klasik olucak ama ıssız bir adaya düşseniz ve bir karakter olmanız gerekirse bu hangi sınıf karakter olurdu ve neden ?
* Kesinlikle lanetli ve ölümcül büyüler yapan kudretli bir büyücü olurdum :)zira büyücüler birim zamanda en yüksek hasarı verebilen bir sınıf olduğu gibi, dinlenmeden çok sayıda büyü yapabilir, aklını kullanarak ,kalabalık içerisinde dehşet saçabilir ( Gülümsüyor )
• İstanbul Kıyamet Vakti ile tanışmayan oyun severlere görevli olduğunuz oyuna başlaması için oyunu nitelendiren bir cümle söylemenizi istesem ?
* Size,kıyametin ardından,gizemli ve zor görevlerin kahramanı,amansız düşmanların korkulu rüyası olacağınız,küçük ve güzel bir dünya vaad ediyoruz! İstanbul un korkusuz neferlerinden biri olmaya hazır mısınız ? ( Gülümsüyor )
• Son olarak aktif İKV severlere söyleyecekleriniz ?
* Bir oyun içerisinde olduğumuzu unutmayarak,hayat akışınızı sekteye uğratmayıp ,sonradan pişmanlık duyacağınız zamanlar geçirmemenizi umuyor ,saygı ve sevgi çerçevesinde,hep birlikte güzel zamanlar geçirmeyi diliyorum. Hoşçakalın :) ( El Sallıyor )
Resim