KARDESxLONCASI Genel Iletisim Sayfasi

Meran sunucusuna ait Loncaların iletişim, bilgilendirme ve paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
KARDESxLONCASI
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: KARDES

KARDESxLONCASI Genel Iletisim Sayfasi

Mesaj gönderen KARDESxLONCASI »

LONCA TÜZÜGÜ

1. GENEL:

Değişen ve gelişmekte olan koşullarla birlikte IKV dünyasında bireyselliğe yönelik tutum ön plana çıkartılarak kişiler maddi ihtiyaçların peşinde sürüklenmeye mecbur bırakılmıştır. Öyle ki; birtakım gereksinimleri elde edemeyen oyuncular yalnızlığa ve çaresizliğe sürüklenmektedir.

Loncamızın temel amacı; Oyunda gelişmekte olan koşulların kişilere yüklediği materyalist ve bencil tutuma karşıt olarak, birlik ve beraberliğin kazanımlarıyla ilerlemeyi hedeflemiş bulunan dürüst, yardımsever, paylaşmayı bilen ve ilkeli oyuncuları bir araya getirerek yukarıda bahsettiğimiz değerler doğrultusunda huzurlu, eğlenceli ve kaliteli zamanı birlikte yaşamaktır. Loncamız bu düşünce ışığında kurulduğu ilk günden beri, aynı idealleri benimsemiş insanların çatısı olmak gayretiyle “TEK KİŞİLİK LONCA OLMAK” düşüncesini benimser ve savunur. Üyelerimiz her zaman kardeşlerinin değerini bilirler ve güçlerini bu birliktelikten alırlar.

2. DİVAN HEYETİ:

Kardeş Loncasının divan heyeti, üstlendikleri sorumluluk ile loncanın amaçlarını ve hedeflerini belirlerler. Üyelerin birlik ve beraberliğe sağladıkları / sağlayacakları katkıyı yönlendirmek, üyelerin beklentilerini değerlendirmek, olumsuz durumlar için tedbir almak ve de öncelikle lonca içinde huzuru tesis etmek divan heyetinin temel ve vazgeçilmez sorumluluğudur. Bu anlamda divan heyetinin almış olduğu kararlar diğer tüm üyelerimiz için bağlayıcıdır. Loncamızın divan heyetini lonca başkanı ile başkan yardımcıları oluşturur.

3. YÖNETİM KURULU:

Kardeş Loncasının yönetim kurulu lonca üyelerine oyun bilgileri ile destek ve yönlendirme sağlarlar. Grup bölgelerinin özelliklerine göre ihtiyaçlar ile karakterlerin ilgili grup bölgelerinde hareket tarzları yönetim kurulundaki üyeler tarafından teknik açıdan desteklenir. Loncadaki baş savaşçılar, baş şifacılar ve baş büyücüler grupların kurulmasında kendi alanlarıyla ilgili olarak üyeleri bölgelere ihtiyaçlar doğrultusunda sevk ederler. Tecrübesiz üyelerin eğitim sorumluluğu yönetim kurulundadır. Loncamızın yönetim kurulunu başkan, başkan yardımcısı, baş savaşçı, baş şifacı, baş büyücü ve sancaktar oluşturur.

Lonca Puanı (LP) artırıcısı, sadece yönetim kurulundaki üyeler tarafından bir sıra ile satın alınarak lonca hesabına yüklenir.

4. ÜYELER:

Loncaya tabi bir üyenin Meran Sunucusunda farklı karakterlerle bir başka loncaya üye olması yasaktır.

“KARDEŞ”; bireysel başarıların değil, birlikteliğin ve birlikte başarının loncasıdır. Başkandan nefer üyeye kadar tüm herkes bu anlayışla hareket ederek birbirini gözetir ve himaye eder. Uzun süre boyunca lonca üyeleri ile beraber vakit geçirmeyerek bağlantısını kesenler, birlikteliğin amaçlarından sapmış olan ya da diğerlerinin birlikteliğe ilişkin niyetlerini suistimal eden üyeler ve/veya gruplar yönetim kurulu tarafından iyi niyetle ve iyi amaçlar için ikaz edilirler. Davranış değişikliği göstermeyenler loncadan uzaklaştırılırlar.

Üyeler yönetim kurulundan aldıkları teknik tavsiyelerle kendi karakterlerini geliştirmeye yönelik bireysel çaba gösterirler. Üyelerimiz oyun karakterlerini tavsiyeler doğrultusunda geliştirmekteyken bireysel olarak yetersiz kaldıkları noktalarda loncamızın birlik ve beraberlik anlayışından doğan fedakârlık ilkesi tüm üyeleri kucaklar ve destekler.

Lonca üyelerimizin para/ganimet (item)/materyal vb. için WS. (oko) yapması ve zar atması kesinlikle yasaktır.

Loncamızın üyesi her birey, kendisine ait olan lonca karakterini bir başka arkadaşının, dostlarının kullanması durumunda doğacak her türlü olumlu ve olumsuz sonuçtan sorumludur.

Lonca üyeleri arasında şifre/ganimet/akçe ve oyun parası istemek/vermek kişilerin kendilerini bağlar. Doğacak husumetlerden kesinlikle lonca sorumlu tutulamaz.

Loncaya katılmak isteyen yeni üye arkadaşlar için loncamızdan en az bir üyemizin tavsiyesi/referansı gerekmektedir. Loncaya katılan her yeni üye 1 aylık deneme süresine tabi tutulur. Deneme sürecindeki yeni üyenin oyun gecmisindeki olasi olumsuzluklar Kardes Loncasina ithaf edilemez.

5. İLETİŞİM:

Kardeş loncası üyeleri, kendilerine yöneltilmiş küfür, argo vb. hakaret halinde bunu Meran sunucusundaki diğer üyelerin huzurunu kaçıracak biçimde klan kanalında, bölge kanalında ve genel kanalda tartışmaya taşımazlar. Üyelerimiz loncamızın itibarını zedeleyecek şekilde çirkin ifadelerle tartışma ortamlarına da katılmazlar, bu tür ortamlardan uzak dururlar. Lonca üyeleri dışında yaşanan benzer durumları da yasaklayarak oyunlarına devam ederler. Kardeş loncasının itibarının ancak ve ancak bütün üyelerin gayretiyle yücelecek olduğunun toplumsal bilinci ile hareket ederler. Bir üyemizin davranışının tüm loncaya mal edilebileceği unutulmamalıdır.

Üyelerimiz grup bölgeleri oyunlarında diğer oyuncuları hatalarından dolayı / eksik oyun bilgilerinden dolayı kırıcı şekilde eleştirmezler. Loncamızın temel oyun düşüncesi nezaket, tatlı dil ve hoşgörü üzerinedir.

6. ETKİNLİKLER:

Loncanın aylık olağan genel toplantı tarihleri, yönetim kurulu tarafından loncanın facebook sayfasında ve http://www.istanbuloyun.com sitesinin lonca sayfasında üyelere duyurulur. Bu toplantılarda lonca ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla üyelerden aidat toplanır. Yönetim kurulunun belirlediği amaçlar / hedefler ile üyelerin beklentileri karşılıklı olarak görüşülür. Başkandan nefer üyeye kadar tüm arkadaşlarımızın aylık toplantılara katılması ve mazereti olanların ilgili web sayfalarında mazeretlerini bildirmeleri, kardeş loncasına aidiyet duygusunu benimsemiş ve birlik, beraberliğe inanmış herkesin temel sorumluluğudur.

Yönetim kurulu toplantıları, kurul üyeleri tarafından ihtiyaçlar doğrultusunda ayrıca gerçekleştirilir.

7. SONUÇ:

Loncaya yeni başvuru yapan / lonca üyesi olan her şahıs bu kural ve ilkeleri kabul etmiş sayılır. Tüzüğümüze aykırı davranan kişiler ikaz edilirler. Devamında loncadan uzaklaştırılırlar.

Lonca Divan Heyeti tüzük kurallarına ilişkin her türlü tasarruf hakkını saklı tutar.

Facebook sayfamiz : http://www.facebook.com/groups/139654786134662
Lonca Basvuru Formu : http://www.jotformeu.com/form/23370593196358
Yigidi Kilic Degil, Kötü Söz Öldürür!

Bir Tutkudur K A R DE S x
Maden Haritasi!
Kullanıcı avatarı
XUMUTX
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Re: KARDESxLONCASI Genel Iletisim Sayfasi

Mesaj gönderen XUMUTX »

Loncamizin Merana hayirli olmasini ve cizgisinden sapmadan her daim kendisi olmasini Temenni ederim.
Ya Allah´tan korkar ondan baska hic birseyden korkmazsin;
yada Allah´tan korkmaz ondan baska herseyden KORKARSIN!
cantos08
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen cantos08 »

Korku iyi haber!
Resim
Kullanıcı avatarı
Askbocegi
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen Askbocegi »

Başkanızımız birlikteliğimizi daha sağlam temeller üzerine kurgulamak amacıyla tüm içtenliğiyle ciddi ve başarılı çalışmalar yapıyor. Kendisine şahsım adına teşekkür ediyorum. Nice güzel günlerde buluşmak dileklerimle, loncamıza hayırlı olsun.
veganau48
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen veganau48 »

up!

Resim
Kullanıcı avatarı
Yorukefe
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Anka
Klan: Lodos

Mesaj gönderen Yorukefe »

<M K A> Loncası olarak daha iyi yerlere gelmenizi ve kalıcı olmanızı diliyoruz.
Ne Mutlu Türk'üm Diyene[/i][/b] Mustafa Kemal Atatürk
Kullanıcı avatarı
SiYaSiYaBeND
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
İletişim:

Mesaj gönderen SiYaSiYaBeND »

Loncamızın tüm ikv camiasına ve merana KARDEŞlikde örnek olmaya devam etmesi dileklerimi sunarım. birlikde nice güzel günlerde güleriz inş.
^^ILoveRockNRool^^
^^Siyasiyabend^^
^^Axeman^^
wumanzi373
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen wumanzi373 »

Büyük comment!

Resim
wumanzi373
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen wumanzi373 »

Büyük comment!

Resim
Kullanıcı avatarı
OPAL
Acemi Savaşçı
Acemi Savaşçı

Mesaj gönderen OPAL »

SELAM

Allah için iyi anlaşan iki kardeş buluştukları zaman, biri diğerini yıkayan iki el gibidir. Ne zaman iki mümin bir araya gelirse, Allah Teala, birini diğerinden faydalandırır. (Hadis-i Şerif)

KARDES Loncası Meran Sunucusunun daima temiz yüzü olacaktır. Biz Kardeşliğin NEFERLERİyiz.

Emeği geçen herkese kocaman tskrler ;) Hayırlı Olsun
İnsan
ya hayrandır sana, ya düşman.
Ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun
ya bir dakka bile çıkmazsın akıldan...

KARDESXASYA ~~KARDESXOPAL