Erdoğan'ın Günlüğü

Anılarını Kıyamet Günlüğü'nde sakla! Geçmişin, geleceğe ışık tutsun!
Kullanıcı avatarı
Zonguldakli
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Eminönü
Klan: Lodos

Re: [GM]Erdoğan'ın Günlüğü

Mesaj gönderen Zonguldakli »

Erdogan yazdı:Sunucu: Eminönü
Karakter Adı: ??????
Tarih: 23-31.12.2013

Grup bölgelerine girişlerde biraz problem yaşamaya başladığımdan ve üretmek istediğim Kıyamet Asa Reçetesi'nin gereksinimlerinde görevlerden elde edilen materyallerden ikişer adet bulunmasından ötürü ikinci karakterimi oluşturdum ve geliştirmeye başladım.

Eminönü bölgesinde görevleri yaparken aynı zamanda lokman sınıfının materyallerini toplamaya çalışıyordum.

Resim

Bayan karakter ? Oldumu şimdi :D
****ExKaLiBRe****ExKaLıBRe****ExKaLiBRee ****
MERAN, Eminönü
Resim
MürseL KUZU "M"K"
byExkalibre
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene..!
Kullanıcı avatarı
kral024
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen kral024 »

bende bayan karaktere şaşırdım :D
Kullanıcı avatarı
Erdogan
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen Erdogan »

Şifacılığı bayan karakterlere daha çok yakıştırıyorum. 8-)
Kullanıcı avatarı
Erdogan
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen Erdogan »

Karakter Adı: ???????
Tarih: 01-04.01.2014

Şifacı karakterimle sığınak ve migrat bölgelerine girdim, görevlerimi yaptım. Çevre edinmek için şifacı sınıfından daha avantajlı bir karakter sınıfı daha yok sanırım.

Resim

Resim

İyileştirme efsunlu olmasa da üzerime alabileceğim bir zırh düşürmüştüm.

Resim

Sığınaklara gitmek isteyen gruplara dahil oldum. Düşecek Niobyumlara talip olduğumu söylüyordum. 8-) İçeride bir arkadaşımız 500 bine satabileceğini söyledi. Teşekkür ettim ama bölge sonunda 2 adet Niobyum ve Şifacı sınıfı için İyileştirme Çemberi ile ilgili tılsım verdi.

Resim

Görev yapan gruplara katılacaktım, Yeşil Hidra ve Kadim Hidra görevlerini yapmam gerekiyordu. Gözlem görevini ruh taşını kullanarak hızlıca yaptım. İhtiyacım olan materyaller de vardı ödüllerde.

Resim

Şifacımın tüm görevlerini yaptığımda daha önce elde ettiğim görev ganimetlerini üretim için büyücüme aktarmam gerekiyordu. Daha önce gruplarına girdiğim ve güvenilir olduğunu düşündüğüm birinden yardım istedim ve aktarımıma yardımcı oldu.

Resim

Eksik kalan materyallerimi ticaret yaparak tamamladım. Biraz materyal sattım, biraz ise satın aldım. En son Niobyum ve reçeteyi satın almam gerekiyordu ve pazarlık ile onları da satın aldım.

Resim

Materyalleri ve reçeteyi satın alıp, üretimi gerçekleştirdim. Maden toplama işlemimi bitirdiğimde üretim ve toplama puanlarımı sıfırlayarak 49 seviye silahtar yapmıştım karakterimi.

Resim

Resim

Silah yükseltme işlemini de daha önce indirimli fiyattan satın aldığım ürünü kullanarak gerçekleştirdim. Şuan asam parlıyor olmalı. 8-)
Kullanıcı avatarı
SeyhulMuverrih
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı

Mesaj gönderen SeyhulMuverrih »

Selamun aleyküm,

Keyifle okuyorum günlüğünüzü, ve bir kaç noktanın üzerine vurgu yapmak istiyorum;

Siz büyücüdeyken bu ibareyi kullanmıştınız grup bölgeleri için;

Erdogan yazdı:Bu halimle sığınaklara belki götüren olur diye biraz klandan yardım istedim. Ama henüz gruplarına alacak kimse çıkmadı.
Şifacıdayken ise;
Erdogan yazdı:Şifacı karakterimle sığınak ve migrat bölgelerine girdim, görevlerimi yaptım. Çevre edinmek için şifacı sınıfından daha avantajlı bir karakter sınıfı daha yok sanırım.
Yani demem o ki, biz oyuncuların grup bölgelerine grup bulmakta ne tür sıkıntılar yaşadığını bizatihi tecrübe etmişsiniz. Ki daha Savaşçı karakterini açıp günlüğe dahil etmediniz, asıl Savaşçı karakterini özellikle açıp yaşanılan sıkıntıları tecrübe etmenizi isterdim, isterdik. Evet, grup bölgeleri normalde "2 2 2" şeklinde tasarlanıyor, test ediliyor. Biz oyuncular bunu hızlandırmak için "4 1 1" veyahut "3 2 1" haline getiriyoruz, bu yanlış. Ama takdir edersiniz ki bir büyücünün verdiği hasarı bir savaşçı veremiyor, şifacılar da yeri geldiğinde çok kudretli oldukları için tek başına yetişebiliyor, ikinci bir şifacıya gerek kalmıyor. Velhasılı kelam, umud ediyorum ki bu tecrübe ederek yazdığınız günlük sizlerde üst birimlerinize sunabileceğiniz bir kaç güzel fikir oluşturmuştur. :) Okuma zahmetinde bulunduysanız teşekkürlerimi sunarım, saygı ve sevgilerimle.
Resim

Avaro omnia desunt inopi pauca sapienti nihil !
Kullanıcı avatarı
Epiloque
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı
Klan: Lodos
Lonca: Büyük Selçuklular

Mesaj gönderen Epiloque »

Dün akşam benden reçete istiyen sizdiniz demekki sizi buldum ;) Bu arada yanınızdaki Şehinshah benim
Ön Söz'ü Ben Yazarım Son Sözü'de Ben Söylerim .!

ultrAslan
Kullanıcı avatarı
Erdogan
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen Erdogan »

SeyhulMuverrih yazdı:Yani demem o ki, biz oyuncuların grup bölgelerine grup bulmakta ne tür sıkıntılar yaşadığını bizatihi tecrübe etmişsiniz. Ki daha Savaşçı karakterini açıp günlüğe dahil etmediniz, asıl Savaşçı karakterini özellikle açıp yaşanılan sıkıntıları tecrübe etmenizi isterdim, isterdik.
Grup bölgelerine girişlerde yaşanan zorlukların sebebi tamamen oyuncular. Hep daha hızlısını, daha iyisini, daha sorunsuzunu istiyorlar. Yoksa belki bölgeden çıkışın 5 10 dakika gecikeceği için hasarı daha az olanın tercih edilmemesi bana göre yanlış ve maalesef bizim düzeltemeyeceğimiz bir durum.
SeyhulMuverrih yazdı:Velhasılı kelam, umud ediyorum ki bu tecrübe ederek yazdığınız günlük sizlerde üst birimlerinize sunabileceğiniz bir kaç güzel fikir oluşturmuştur
Oyuna başladığım günden itibaren oyundan uzaklaşmadığım için bu tarz durumları sürekli takip ediyorum ve her fırsatta ilgili ekiplerimiz ile paylaşıyorum. Umuyorum ilerleyen zamanlarda bazı değişiklikler de yaşayabiliriz.

Savaşçı sınıfını da tabii ki günlüğüme dahil edeceğim. Çevresi olmayan bir tank karakteri nasıl oynadığını bilmeyen kimse gruplarına dahil etmeyecektir diye düşündüğüm için en sona bıraktım. Yeni başlayan oyuncularımızın da ilk tercihleri savaşçı karakter olmamalı bence.

Epiloque yazdı:Dün akşam benden reçete istiyen sizdiniz demekki sizi buldum ;) Bu arada yanınızdaki Şehinshah benim
An itibari ile karakterlerimin isimlerini değiştirdim. Reçete isteyip istemediğimi hatırlamıyorum ama her ihtimale karşı günlüğün büyüsü bozulmasın. 8-)
Kullanıcı avatarı
Tabe
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Meran
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Tabe »

Daha bir hafta önce 1 lvl şifa açmıştın ne ara 49 oldunda kadim görevini yaptın valla hiç inandırıcı olmamış :)
Kullanıcı avatarı
Erdogan
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi

Mesaj gönderen Erdogan »

Tabe yazdı:Daha bir hafta önce 1 lvl şifa açmıştın ne ara 49 oldunda kadim görevini yaptın valla hiç inandırıcı olmamış :)
23 Aralıktan itibaren şifacı karakterini 49 seviyeye getiremeyecek bir oyuncu muyum onu mu demek istiyorsun? Hele ki ücretsiz ürünler devam ederken. Çok ayıp. 8-)

Yine de aklınızda soru işareti kalmasın. Hızlı olmak ve günlüğe sıkıcı ekran görüntüleri eklememek için görev ekran görüntülerini paylaşmadım. İleri seviye görevlerde bana yardımcı olan arkadaşlar ekran görüntülerini çok çabuk tanıyacak ve karakter isimlerim ortaya çıkacaktı, bu da söz konusu olduğu için paylaşmamanın daha iyi olacağını düşündüm.
Kullanıcı avatarı
Symbian
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Beyaz Köşk
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Kurtuluş

Mesaj gönderen Symbian »

Erdogan yazdı:

Eksik kalan materyallerimi ticaret yaparak tamamladım. Biraz materyal sattım, biraz ise satın aldım. En son Niobyum ve reçeteyi satın almam gerekiyordu ve pazarlık ile onları da satın aldım.

Materyalleri ve reçeteyi satın alıp, üretimi gerçekleştirdim. Maden toplama işlemimi bitirdiğimde üretim ve toplama puanlarımı sıfırlayarak 49 seviye silahtar yapmıştım karakterimi.

Silah yükseltme işlemini de daha önce indirimli fiyattan satın aldığım ürünü kullanarak gerçekleştirdim. Şuan asam parlıyor olmalı. 8-)
Kıyamet asayı üretmene ,şifacıyı kısa bir zamanda 49 yapmana hayretle sevindim Oğuz abi tebrik ediyorum. 8-) Çok yeteneklisin..