Developerlara önerim: Nostalji Sunucusu

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
ZowieN
Antrepo Bekçisi
Antrepo Bekçisi
Sunucu: Teşkilat
Klan: Lodos
Lonca: Teşkilat

Re: Developerlara önerim: Nostalji Sunucusu

Mesaj gönderen ZowieN »

KraToSs yazdı:bayadır foruma bakıyorum ama ileti girmiyorum herşeyden önce oyunun yenilenip eskitilmesi değil oyun ile ilgilenilmesidir varmı oyun ile ilgilenen biri

üst kademeden Nerull ilgilendimi acaba? nerull evinin önüne gidip kapıyı çalıp anlatılması lazım çünkü hiçbir platformda nerull ıle oturup konuşmadık adamakıllı

Nerull'a birşey soracak olursanız Ki olmasın dikkat edin tersler veya ukalâca cevaplar verir.Bana yaptığı gibi.
Never beleive someone who tells who they are.
Kullanıcı avatarı
veedatturan
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Özgürler

Mesaj gönderen veedatturan »

Kesinlikle katılıyorum üstadım. Keşke gelen bu akçe sistemi ile, verdiklerimizin karşılığınıda alabilseydik.. İnan o zaman bi nebzede olsa kabullenebilirdik bu duruma. Hayırlısı diyelim :)
DeNiZGeZMiş'eRaGoN'Kolostrofobi'

Resim

Gezdim Halep ile Şam'ı
Eyledim ilmi talep;
Meğer ilim bir hiç imiş,

İlle edep ille edep...
Esadullah
Kara Cin Düşmanı
Kara Cin Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen Esadullah »

Selamlar,

Her yerde illa ki muhalifler çıkarmış demek..

Önerin gerçekleştirilirse çok güzel olur amma velakin çok uğraş ister. Mesela, başka sunucudan dediğin sunucuya karakter aktarımı hiç bir şekilde yapılmaması gerek veya isim değişikliği yapılmaması gerek?

Bir ileri ki seviye 59. seviye konusuna gelince, bekleyelim görelim.. ya gelirse?..

En iyisi, Yunus Emre gibi, 'Ben bilmem..' demektir.
İKV dünyasında, sadece Eminönü Sunucusu'nda; EsedullahŞifa(59), EsedullahBüyü(59) ve esedullahAli(59) isimli karakterlerim bulunmaktadır. Çakma karakterin verdiği/vereceği huzursuzluklardan mesul değilim.
ÖZGÜR FİLİSTİN :flag_ps: :flag_tr:
Kullanıcı avatarı
Vico
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu

Mesaj gönderen Vico »

Son derece güzel ve birçok kişinin uzun zamandır düşündüğü bir öneri. Hiç de uğraş falan istemez. Karakter tabiki taşınmaması gerek öyle saçma şey mi olur. Zaten bu nostalji sunucusunda oynayacak oyuncu sıfırdan başlamayı kabul ederek gelecek. Karakter ve güç dengesi içerisinde ilerleyecek oyun. Buraya gelecek oyuncuların da sunucuda harika bir ortam oluşturacağından zerrece şüphem yok. Yönetim ille de para diyorsa eskisi gibi sadece plus paket satılır.

Oyunun şu an bir yerlere gelmiş "güçlü" oyuncularının görmemekte direttiği bir konu var. Bu oyunu rastgele gören ve heyecanla başlayan birinin oyuna para yatırmadan tutunma gibi bir şansı yok ve eskiden gelen bir bağının olmadığı oyuna bu şartlar altında kimse para vermez. Eminönünde ve meteorda hadi diyelim bir şekilde görevleri halletti. Yeraltında işi şansa kalıyor denk gelirse yapılır görevleri. Hele hele meran görevlerini yapmaya kalksa plussız loncasız ikinci gün oyunu bırakır. Daha oyun piyasasının aşırı adaletsizliği ve grup bölgelerinin getirmiş olduğu sıkıntılardan da bahsedersek uzar gider. Bakın bu oyun eyvallah her zaman bir dayanışma oyunu oldu görevlerin büyük bölümü tek başına yapılamıyordu ama görevlerde geçerliydi bu. Şu anda eğer çevren yoksa ve oyuna para vermemişsen, hele hele de büyücüysen yapacak hiçbir şey yok. Adım atmak haram. Maden oranlarının sırf para kazanmak için düşürülmesi de cabası. Yeni başlayan bir oyuncu istediği kadar uğraşsın kendini dünyaya açılmaya çalışan moğolistan ekonomisi gibi hissediyor.

Şu şartlar altında oyuna 59 değil 99 seviye de gelse bu oyuna yeni ve oyunu hiç bilmeyen oyuncuları çekemezsiniz. Gelmez kimse. Niye gelsinler? Yani şöyle bir düşünüyorsun, bir oyun pay to win olur da bu kadar mı olur? Pay to winin sınırlarını zorluyor oyun. Bu şekliyle eldeki oyuncuları tutar bir süre, en son mahalle kahvesi gibi olur küçük ve belli kitle sırf alışkanlığından girer, sonra tarihe gömülür. Velhasılı en azından bu gidişata bir şeyler yapmak adına 39 seviye nostalji sunucusu kesinlikle açılmalı.
Kullanıcı avatarı
Auril
Meran Kaşifi
Meran Kaşifi
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen Auril »

oyun madem ileri gitmiyor bari geri gitsin de 39 dönemine dönelim be :D
auril & DoubleLift
Kullanıcı avatarı
VatanKIRIM
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen VatanKIRIM »

İleri gitse ne olacak ki zaten Allah aşkına. Yeni başlayan oyuncular bir-iki gün sonra silecek oyunu bir şey anlamayacağı için.
Resim
T A T A R
İstanbul - São Paulo
2012 FanArt Çizgi Roman Üçüncüsü
Kullanıcı avatarı
Rotary
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Rotary »

Müthiş bir öneri zaten aylardır konuşuluyor. Zor bir istek olmasa gerek bence. O sunucuya gelipte plus almayacak yada maden yükseltme almayacak yoktur. Nostalji sunucusu yapılmalı. En boş 2 sunucu birleştirilir, yeni olarakda nostalji sunucusu açılır. Sonuna kadar destek!
lllıPEACEılll

İKV Reçete Kitaplığı Discord Sunucusu: https://discord.gg/Sytdm8q95g
Kullanıcı avatarı
VatanKIRIM
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Sunucu 39.Seviye şartlarına göre olmalı. Maden yükseltme'de olmayacak yani çünkü Akçe Sistemi sunucu için geçerli olmayacak. Kaldı ki insanların şanslarına göre maden çıktığı zamanlar para verip maden çıkarttığı zamanlardan daha kıymeti fikrimce.
Resim
T A T A R
İstanbul - São Paulo
Kullanıcı avatarı
erbayyy
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen erbayyy »

Bence illaki 39 seviye olacak diye bir sınırlama yapmamalıyız.49 seviyede grup bölgeleri gelmeden önce baya zevkliydi
.....
Kullanıcı avatarı
VatanKIRIM
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

49.Seviye, dengenin bozulmaya başladığı seviyedir zaten. Yetenekler dengeleri alt üst etti. 39.Seviye gayet usturupluydu. Ayrıca "Nostalji" Sunucusu diye 39.Seviyeyi önerdim. 49.Seviye'ye almak ve grup bölgelerini kaldırmak sadece oyunu geriye sarmak olur.
Resim
T A T A R
İstanbul - São Paulo