İtiraf edin!:)

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
Tokerx
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Klan: Lodos

Re: İtiraf edin!:)

Mesaj gönderen Tokerx »

Rhill yazdı:Selamlar,
Öncelikle Serkan kardeşime bu konuyu açtığı için teşekkürlerimi sunuyorum.
"-Sene 2007,İstanbul Kıyamet Vakti oyununa ilk başlama tarihim...Bir gün misafirlikte iken Cin gibi bir resim gözüme çarptı.Kuzenime "Nedir bu ?" diye sorduğumda ; " İkv diye bir oyun , bende yeni başladım. " Dedi.Eve gittiğimde oyunu büyük bir merakla indirdim.Oyunu sorunsuz bir şekilde açtım ve girdim.Oyuna girdiğimde her online oyun oyuncusu gibi değil , sanki bilgisayara ilk defa başlamış bir insan gibi tüm ipuçlarını ve görevleri okuyarak oyuna başladım.Oyuna başladığımdan yaklaşık bir 10 dk sonra nihayet Agah bey denilen şahıs ile konuşabildim.Görevi iyice bir okudum ve alttaki koordinatı ezberledim ve bir kağıda not aldım . Koordinat bir daha karşıma çıkmaz diye düşündüm :D Oyunda 2 tip koordinat olduğunu bilmiyorum tabii ... ardından tüm Eminönü bölgesini baştan sona gezdim.Bir yarım saat sonra 2 tip koordinat olduğunu fark ettim ve geri döndüm.Bir de ne göreyim ? Meşhur Jandarma Ali 2 adım ötemde imiş.O an ki sinirle ölene kadar yumrukla fare kesmeye çalışmıştım(Tabi o an vurmayı bile bilmiyorum :) adamlar arkadaşlarının görevlerine yardım ediyor bense aylak aylak vurmayı öğrenmeye çalışıyorum)...biraz sonra lodos kalesine doğru gidiyordum ki bir anda + 2 Tecrübe yazısı geldi ve o an oyunun en mutlu adamı oldum :) Ama o da ne ? Tecrübenin ne olduğunu bile bilmiyordum :D Adamlara tecrübe kazandım ne yapmalıyım dediğimde Şu cevabı aldım ; " Hmm , o zaman terfi edebilirsin Gm ile görüş bi görev ayarlar " dedi.O an nasıl olur ben o kadar tecrübeli değilim dediğimde sol alt köşede "... adlı oyuncu sizi yasaklı listesine ekledi" yazısı çıktı ve o an bir şeylerin ters gittiğini anladım . Neyse yaklaşık bir 7 saat civarında bir sürede 9 seviye oldum."İslamgücü" adında bir oyuncuya " Bakarmısınız , bu kızgın kum görevi varda nerede ? " dedim."Gel keseyim sana " dedi ve grup attı.Kesince ilk dostumu kazandım.Sağolsun benim oyunu öğrenmeme çok yardımcı oldu.Ardından her seviye kazandığımda karakter penceresinde + 2 üretim ve toplama puanı verildiğini gördüm.Bende uğurlu sayım olan 5 'e ulaşayım diye her puana 2 diğerine 3 verdim toplamı 5 etsin diye :D sonra gel zaman git zaman" Whisper " diye biri yanımda "saf bakır alınır 10 bine dedi.Ben de "O ne ki acaba ?" dedim.Ardından gezinirken bir maden buldum.Şarapçıya yakın bir yerde bir beyazlık var bu ne diye üstüne tıkladım "Topla" seçeneği çıktı ve ilk çekişte saf bakır çektim.Adama ; " Holeyyyyyyy ! Saf bakır çektim zengin oldum" deyip verdiğimde " Aferim sana git 15 tane daha getir bakalım şimdi " dedi.O anki hevesi tarif edemem.Bir an önce çekeyim diye uğraştım.Ve sonunda mutlu son :) Verdim ve bir baktım ki 150 binim olmuş.15 Seviye olunca fare adamlara gittim . "Ensarbaba" adında birini gördüm ve " Selamın aleyküm , kasmama yardım edermisin ? " Dedim. Grup daveti yolladı ve kasmaya başladık.Bir anda bana + 15 , + 30 gibi az bir mevlada para gelirken ona + 5142151 gibi bir para geldi."Bu oyunun da mı hilesini çıkarmışlar yuh be ..." Dedim."Ne hilesi oyun hatası o" dediler.Ve o gün en iyi arkadaşımı edindim.Ne yarış ama ; İlk kim 1.000.000 para yapıcak diye uğraştık , didindik ve ben kazandım.O an çok üzüldü diye 500 binimi ona verdim . İşte o an gerçek dostluğun para ile satın alınmayacağını anladım . Çünki bana şu cevabı verdi ; " 500 bini ben 1 günde de bulabilirim , 1 hafta da da... Ama şunu da biliyorum ki gerçek bir dostu bu kadar az bir sürede bulamam , o yüzden al şu parayı da sakla lazım olur" diye bana 2,5 milyon para verdi."Aaaa ? nasıl olur bu kadar parayı nereden buldun, nasıl bu kadar zengin oldun " diye sordum . Ve verdiği bu cevaptan sonra arkadaşlığın değerini anladım ve ne kadar güzel bir oyun oynadığımı tekrar pekiştirdim. " Ben bu karakterin sahibi değil ağabeyiyim , bu parayı ben ona kütük yaran alsın diye verdim ama anladım ki kütük yarandan daha değerli bir şeyi kazanmış . O yüzden bu parayı al ileride lazım olur..." dedi , reddedip geri verdim ve o andan itibaren oyuna ne olursa olsun kesin bir veda etmiyeceğime kendi kendime söz verdim, Bakın ; Hala buradayım ;)"

İyi forumlar / Bol eğlenceler

Saygılarımla ;
ne hikaye ama beeee :roll:
Resim

Resim

!...Üyeliğin Şifresi Değiştirilmiştir İlgililerin Bilgisine...!
Kullanıcı avatarı
berkan587
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen berkan587 »

Bir tane Anımı daha anlatayım :)

Oyuna ilk başlamam internet kafede oynayanlardan görmüştüm ve bir arkadaş bana hesap açmıştı.(39 seviye vardı o zamanlar , 39 geleli 1 hafta olmuştu ) Onun adı İmagecxxx idi ve 8 lvldi , banada İmagec adını koydu . Oyuna başladım artık , görev yapmayı bilmiyorum fare keserek 3 lvl olmuştum sonra internet kafedekilerin yardımınla 13 lvl oldum , ben 13 lvl olduğumda öbür arkadaş bırakmıştı oyunu 11 lvlde , ben baya uğraşlar sonucu kastım , 37 lvl olduğumda üstüm çok kötüydü ( İnanın element ve max item 1 tane yoktu ) Demirci Dilekten çantası olan zırh diye 37 lvl horoz gagası zırh almıştım :) Üstüm iyi olmadığından bişe yapamıyordum ve oyunu bıraktım . 49 lar geldiğinde tekrar başladım savaşcımı 49 lvl yaptım .
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Sagopakajmeran
Mezarlık Bekçisi
Mezarlık Bekçisi
Lonca: Ferday-i kyamet

Mesaj gönderen Sagopakajmeran »

DoNotDisturb yazdı:Oyunu çalıştığım iş yerinde bir arkadaşımda görüp merakla onu izlemeye başlamıştım. Görev falan bilmiyoruz açtım karakteri kasıyorum ( Beyazköşk ) ne kadar zor olduğunu düşünüyorum ve seviyem yükselmiyordu. 2 - 3 gün sonra arkadaşıma " Ben bu oyunu indirdim kurdum kasıyorum ama yapamayacağım çok zor " demiştim. Neden? diye sorduğunda durumu anlatmıştım ve bana çok gülmüştü.

İlk görevlerde arz klan mensubu olarak ortada dolaşıyordum ve kişiler genelde seviye düşük diye kesmiyorlardı ama Savaş 'ın Lodos Muhafızı görevine arz olarak gitmemem gerektiğini kimse bana hatırlatmamıştı ...

Telefon görevleri sırasında görevi alış ve teslim ediş sırasında telefonun benden ücret alacağını söyleyen bir oyuncuya 50bin verip telefonu ücretsiz kullanma hakkını bana vermişti ve bende kullanmıştım. (Normalde telefon daha çok para alıyormuş.)

hahahah koptum buna ya :D

ilk oyuna başlağımda mısır çarşısına giremiodum. yani bilmiodum. çevredekilere sorduğumda " saat 8 den 5 e kadar açık orası dediler" bende yarın geldim yine kapalı :D adamın birine sordum sağolsun o söledi :D :D

bi günde ada da oturuoz arkadaşlarla. aceminin birisi geldi. dedi " x nerde? " bizde bunu kafaya aldık. arka tarafa bi yere götürüp " burda bekle bi gemi gelip seni alacak. oraya bi kod gircen, o zaman seni götürür yaparsın." yarın oyuna girdim bi baktım adam pm attı " ya 6 saat bekledim hala gelmedi gemi? " :D :D :D
GHQSEN
Işık Hanım'ın Elemanı
Işık Hanım'ın Elemanı

Mesaj gönderen GHQSEN »

Eminönünde İlk Büyücümü Kasarken Adamın Biri Bana ''Meteor Tipi Denim Ceket'' Yansıtmıştı...Bende Orada Maksimum Hasar Yazısı Görüp Bütün Paramı Vermiştim...

Sonrasında Yeteneklerle Değilde ''Anka'' ile Vurarak Rekor Kritikler Görmeye Başlayınca Kazıklandığımı Anladım. Tabi 1 Sene Sonrasında :mrgreen:

Bir de Aynı Karakterde Hiçbir Antrepo Görevi Yapılı Değildi Çünkü Antreponun Girişini Bulamadım.
Yoldan Geçen Birisine Sordum Kapısı Var Onu Bulup ''İçeri Gir'' Yazısına Tıklayacaksın Dedi...(Malum Antreponun 100 Tane Kapısı Var)
Bende Bütün Kapıları Gezdim Baktım Giremiyorum, Bıraktım Görevleri Başladım Kasmaya :lol:
En son GHQSEN tarafından 04 Nis 2011 16:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Theanswer3
Tılsım Tanığı
Tılsım Tanığı
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Theanswer3 »

2 gün mısır çarşısını aramıştım görevden verilen max hasarlı eşyayı işportaya satıp onun bir yüksek levelını almıştım . pişman değilim.
Gizlenmiş İçerikGöster
ÜŞÜYORUZ BAYKUŞ REYİZ KAPAT

MERAN HAXBALL TEAM
xemrex
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı

Mesaj gönderen xemrex »

29 seviye sınırının ilk zamanları oyuna yeni başlamışım her NPC yle konuşuyorum görev varmı diye mısır çarşısı önündeki jandarmaların biriyle konuştum bana "tetik parmağım kaşınıyor" dedi. Ben de eyvah bu beni vuracak gene para gidecek diyerek oradan olabildiğince uzağa kaçmıştım :) ne günlerdi yav.
Resim
Kullanıcı avatarı
Rhill
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Klan: Arzın Çocukları

Mesaj gönderen Rhill »

xemrex yazdı:29 seviye sınırının ilk zamanları oyuna yeni başlamışım her NPC yle konuşuyorum görev varmı diye mısır çarşısı önündeki jandarmaların biriyle konuştum bana "tetik parmağım kaşınıyor" dedi. Ben de eyvah bu beni vuracak gene para gidecek diyerek oradan olabildiğince uzağa kaçmıştım :) ne günlerdi yav.
Seninki biraz abartı olmuş :)
Kuklacı Sunucusu ;
Philotheos / İkvxkritikçisi / Gladioxrecep / Xrecepx
Çakabey / Xrecepxx
Bestofhealer / Xrecepxxx
"Temiz bir İKV için ele ele."
Kullanıcı avatarı
ARGOS
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Lonca: Old Brothers

Mesaj gönderen ARGOS »

forumcingir yazdı:Hahaha iyi güldüm idrise :D

Bende kendimden bir anı anlatayım :

Alinin cüzdanı diye bir görev vardı sanırım . Onu alıp bankacıyla konuşunca ''Al kardeşim Alinin Cüzdanı burda'' Diyordu .Çantamda , Kasamda , Yerde 2 saat cüzdanı aradım bulamadım olmuyacak sandım görev :D
Buda benden :)
Recep Dayı Görevini aldıgımda 1 saat Recep Dayıyı aradım ve Lodos Klan Muhafızını ara dediginden oyunda sormadığım adam kalmadı ve onuda 30 dk da buldum :) Daha yeniyiz oyunda tabi çarı 1 haftada 5 level yaptım ve onada sevindim.Sonra benim arkadaşta bu oyunu oynumuş megersem onla konuşurken 1 haftada çarı 5 level felan yaptım diyorum böyle havalanarak anlatıyorum adam 1 hafta boyunca bana bakıp güldü :) Sonra işte anlattı oyunu anlatış o anlatış patladı gitti :D
ARGOS - Argoss
.
Resim
.
Düzenbazlık ince bir tüy ise adalet "Ecel Getiren"dir...
Resim
İsmail Kaya
okan34
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Teşkilat
Lonca: Raiders Of AnatoliA

Mesaj gönderen okan34 »

Hiç bir yetenek kullanmadan 9 seviyeye kadar büyücümü kasmak hiç kolay olmadı :)
  • Raiders OF AnatoliA Teşkilat Sunucu Temsilcisi

Rapismylifee
[/size]
  • Resim

• www.raidersofanatolia.com
    [/color]
Kullanıcı avatarı
kertenkele
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen kertenkele »

ben oyuna başladığımda kuklacı açılalı 1 hafta olmuştubenim oyuna başladığım bilgisayarın özellikleri çok kötüydü ve oyunu çok kasıyodu oyuna giridğimde agahı göremedim ve 30 -35 dakika agahı aradım(caminin içinde :D)en sonunda agah belirdi beni jandarma aliye yolladı şans eseri onu hemen buldum o bana ceket ayakkabı ve yatağan verdi(ama bunu tam 1 sene sonra yeni çar kastığımda öğrendim çünkü 3 lwlda balıkçı idrisin görevlerini yapana kadar hiç aklıma o torbalara tıklamak gelmemişti :D :D) ayrıca görev olmayan bütün seviyelerde oyunu bırakıp başka bir çar kastığımı hatırlarım 13-15 -22(aslında görev var ama kitabeyi yapamadığım için :D) en sonunda 29 levl oldum 2 hafta sonra 39 levllar çıktı :D :D: D