ucuz bi pc yapmayı düşünüyorum

Donanımsal sorunlar, teknik konularda yardımlaşma ve iletişim alanı
Kullanıcı avatarı
santiagobernabeu
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Anka
Klan: Lodos

Re: ucuz bi pc yapmayı düşünüyorum

Mesaj gönderen santiagobernabeu »

santiagobernabeu yazdı: 24 Nis 2020 01:52 Letgo ya bak guvenilir yerlerden 2. el malzemeleri bulabilirsin amd toplamani oneririm intel pahaliya kaciyor islemci x4 athlon olabilir en kotu ram 8 yap anakart ddr 3 olsun ekran karti da 7000 serisi olsun amd 7870 gibi ssd al 128 gblik bu sistemle 10 car acarim
Benim sistemim bu fifa 18 oynuyorum kasmadan
hage84
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen hage84 »

santiagobernabeu yazdı: 24 Nis 2020 01:53
santiagobernabeu yazdı: 24 Nis 2020 01:52 Letgo ya bak guvenilir yerlerden 2. el malzemeleri bulabilirsin amd toplamani oneririm intel pahaliya kaciyor islemci x4 athlon olabilir en kotu ram 8 yap anakart ddr 3 olsun ekran karti da 7000 serisi olsun amd 7870 gibi ssd al 128 gblik bu sistemle 10 car acarim
Benim sistemim bu fifa 18 oynuyorum kasmadan
bu sistem kaça mal olur ? birde holl de kassın istemiyorum .
Kullanıcı avatarı
santiagobernabeu
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Anka

Mesaj gönderen santiagobernabeu »

ben geçen sene aldım şuanki piyasa hakkında ne desem yalan letgoda karşılaştırma yaparak ve arızası varmı yokmu araştırarak en iyi sonucu elde edebilirsin bahsettiğim sistemde holde kasma olmuyor
hage84
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen hage84 »

tşk edrim başka tavsye edicek yokmudur ?
Acelikerk
Cin Avcısı
Cin Avcısı

Mesaj gönderen Acelikerk »

Aceleniz yok ise 2. el bilgisayar satan yerleri gezmenizi ve numaralarını almanızı öneriyorum. Ortalama 3000 liralık, iş yerlerine word, powerpoint vs. için alınmış bilgisayarlar toplu bir şekilde satılır. Bu bilgisayarların toplu alıcıları da olur. Bilgisayarcı "Elimde 6 tane var bundan" vesaire diyorsa bahsettiğim olay olmuş demektir. 2. el bilgisayar alırken kesinlikle güvenilir ve sattığı malın arkasında duran bir bilgisayarcıdan almanızı öneririm. Tek ürünler genellikle bilgisayarını hor kullanmış ve artık işi için yetersiz hale gelince satmaya yeltenmiş insanların ürünleri oluyor. Bunun dışında masaüstü toplamanızı öneririm, ileride yükseltmek istediğiniz zaman pişmanlık yaşamazsınız.

Bahsettiği bilgisayarların 2. elleri ortalama 1000-1500 arasıdır. Tek olarak satılmış ürünleri ise 500-1000 arası satıyorlar.
Marka olarak hp ve toshiba laptop için uzun ömürlü seçimlerdir.
hage84
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen hage84 »

Acelikerk yazdı: 30 Nis 2020 10:09 Aceleniz yok ise 2. el bilgisayar satan yerleri gezmenizi ve numaralarını almanızı öneriyorum. Ortalama 3000 liralık, iş yerlerine word, powerpoint vs. için alınmış bilgisayarlar toplu bir şekilde satılır. Bu bilgisayarların toplu alıcıları da olur. Bilgisayarcı "Elimde 6 tane var bundan" vesaire diyorsa bahsettiğim olay olmuş demektir. 2. el bilgisayar alırken kesinlikle güvenilir ve sattığı malın arkasında duran bir bilgisayarcıdan almanızı öneririm. Tek ürünler genellikle bilgisayarını hor kullanmış ve artık işi için yetersiz hale gelince satmaya yeltenmiş insanların ürünleri oluyor. Bunun dışında masaüstü toplamanızı öneririm, ileride yükseltmek istediğiniz zaman pişmanlık yaşamazsınız.

Bahsettiği bilgisayarların 2. elleri ortalama 1000-1500 arasıdır. Tek olarak satılmış ürünleri ise 500-1000 arası satıyorlar.
tşk ederim
hage84
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen hage84 »

Acelikerk yazdı: 30 Nis 2020 10:09 Aceleniz yok ise 2. el bilgisayar satan yerleri gezmenizi ve numaralarını almanızı öneriyorum. Ortalama 3000 liralık, iş yerlerine word, powerpoint vs. için alınmış bilgisayarlar toplu bir şekilde satılır. Bu bilgisayarların toplu alıcıları da olur. Bilgisayarcı "Elimde 6 tane var bundan" vesaire diyorsa bahsettiğim olay olmuş demektir. 2. el bilgisayar alırken kesinlikle güvenilir ve sattığı malın arkasında duran bir bilgisayarcıdan almanızı öneririm. Tek ürünler genellikle bilgisayarını hor kullanmış ve artık işi için yetersiz hale gelince satmaya yeltenmiş insanların ürünleri oluyor. Bunun dışında masaüstü toplamanızı öneririm, ileride yükseltmek istediğiniz zaman pişmanlık yaşamazsınız.

masaüstü dizmeyi istiyorum.
sizce neleri almayı önerirsiniz ?
hage84
Şarapçı'nın Sırdaşı
Şarapçı'nın Sırdaşı

Mesaj gönderen hage84 »

holl de düşmek ,kasmak ,grafikler birbirine girmesini istemiyorum.nasıl yapmam lazım ?
Kullanıcı avatarı
ReGiSTeR
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü

Mesaj gönderen ReGiSTeR »

hage84 yazdı: 07 May 2020 22:26 holl de düşmek ,kasmak ,grafikler birbirine girmesini istemiyorum.nasıl yapmam lazım ?
Yaklaşık 300-400 liralık bir ikv bilgisayarı toplayabilirsin intel core 2 destekli bir anakart al 50-10 lira civarında 2 GB ram 80 GB HDD 1 gb ekran kartı 2. El bu tür sistemler 400 lira civarında ama toplama daha ucuza gelir ben 200 tl lik pc ile donmadan kasmadan oynuyorum mesela 😂
Kullanıcı avatarı
faysbok
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Tılsım

Mesaj gönderen faysbok »

Bütçen uygunsa itopya gibi sitelerde hazır sistemler var onları öneririm ikv için yeterli sistemlerdir fazlasıyla...
Resim