KARAKÖY'ÜN GİZLİ BÖLGESİ

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
W0IkaN
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı
Sunucu: Eminönü
Lonca: Babylon

Re: KARAKÖY'ÜN GİZLİ BÖLGESİ

Mesaj gönderen W0IkaN »

Sadraazam yazdı: 24 Şub 2018 15:57
MaHKuMII yazdı: 24 Şub 2018 15:53
turkoxHAMSTER yazdı: 24 Şub 2018 15:38 Gorgar oranın olmayacağını haritanın şimdiki halinden ibaret olduğu söyledi.
1 cümleyle adamın bütün teorilerini yıkmaya ne gerek vardı ki dostum :grin:
Gorgar'a Şüphe İle Bakıyorum :grinning:
Gorgar bile kendine şüphe ile bakıyor :')
Kullanıcı avatarı
LaRaCRoFT
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Tılsım
Klan: Lodos

Mesaj gönderen LaRaCRoFT »

Nerull, "Yeni bölge Karaköy olmayacak." diyordu ama Karaköy oldu. Şimdi de harita bu kadar deniliyor. Gizli bölümler eklenirse ileride hiç şaşırmayın.
Resim
Kullanıcı avatarı
MaHKuMII
Sivri Ada Kaşifi
Sivri Ada Kaşifi
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: A. H. H

Mesaj gönderen MaHKuMII »

W0IkaN yazdı: 24 Şub 2018 18:07
turkoxHAMSTER yazdı: 24 Şub 2018 15:38 Gorgar oranın olmayacağını haritanın şimdiki halinden ibaret olduğu söyledi.

gorgar bile şimdi " bu adam bu kadar teori yapmış, şimdi onu kırmak olmaz hey nihat muhammed had, bu arkadaşın teorisine uygun bir bölüm yapalım " dese şaşmayın :))
Kullanıcı avatarı
Cankurtarann
Çınaraltı Müdavimi
Çınaraltı Müdavimi
Sunucu: Meran

Mesaj gönderen Cankurtarann »

Gizliyse siz nerden biliyorsunuz ? : ))
Kullanıcı avatarı
girayankara
Demirci Çırağı
Demirci Çırağı

Mesaj gönderen girayankara »

Serinplay yazdı: 24 Şub 2018 15:48
Kontrol ettim ve teknik olarak şu anki harita bu kadar.Yani Gorgar doğru söylüyor ama bilindiği üzere harita içinde başka bir geçit kullandığımızda örnek olarak : Güdümlü balona çıktığımızda camlardan yine aynı haritayı görüyoruz ama aynı haritada değiliz.Çünkü farklı bir harita yükleniyor.Umut dergisi de aynı şekilde.Aynı harita içinde gibiler ama farklı haritalar yükleniyor , Çemberlitaş'ta ki gibi ruh taşı ile İstihbarat Komutanı'na geçmek gibi aynı haritada konum değişmiyoruz.Bu açıdan bakıldığında oraya haritada özellikle belirtilmiş "Gezginler Girişi"nin hiçbir yere açılmaması ileride oraya bir eklenti gelebileceğini düşündürüyor.Belki oradaki duvar kaldırılır ve haritanın üzerine eklemeler yapılabilir ama dediğim gibi o bölgenin ilerisinde şu an bir şey yok o bolüm cidden boş.Duvar kaldırılırsa mevcut haritayı güncellerler geçit aktif edilirse ise yukarıdaki gibi farklı bir harita yüklenir.Ben o kısmın keşfedilmemiş veya uzun bir süre kimsenin gitmediği bir yere açılmasını bekliyorum.Yani fare adam dışında değişik yaratıkların olduğu bir bölge.Orada başka bir geçit bularak tekrar Meranlar üzerinden hikayenin devam etmesini isterim ama bu pakette olur mu olmaz mı bilmiyorum.
balona cikinca kabadayi modu kapatiliyor ve balon icin oko (pvp) yapmaya izin verilmiyor bu yuzden harita yeniden yukleniyor olabilir
Resim
Resim
Gorgar
Legendary Developer

Mesaj gönderen Gorgar »

MaHKuMII yazdı: 24 Şub 2018 18:16

gorgar bile şimdi " bu adam bu kadar teori yapmış, şimdi onu kırmak olmaz hey nihat muhammed had, bu arkadaşın teorisine uygun bir bölüm yapalım " dese şaşmayın :))
Arkadaşlar bugüne kadar hakkında teoriler yapıldı diye tek bir senaryo satırını değiştirmişliğim yoktur. Bilakis başarılı teoriler, oyun dünyasının tutarlılığının bir göstergesidir ve mutluluk vericidir.

İkinci olarak oyun haritalarını photoshop'dan açarak teoriler üretmek sizi yanılgılara düşürebilir :) Herkese iyi oyunlar...
Kullanıcı avatarı
Serinplay
Arzuhalci'nin Adamı
Arzuhalci'nin Adamı

Mesaj gönderen Serinplay »

girayankara yazdı: 24 Şub 2018 18:27
balona cikinca kabadayi modu kapatiliyor ve balon icin oko (pvp) yapmaya izin verilmiyor bu yuzden harita yeniden yukleniyor olabilir
Hayır dostum ondan bahsetmiyorum.Balona çıkarken yükleniyor ekranı geliyor.Umut dergisine çıkarken yükleniyor yani başka bir haritaya geçiyoruz.Ama oradaki pencerelerden sanki önceki haritadaymışız gibi görünüyor ama değiliz.Yani mesela umut dergisine çıktığımızda Karaköy'deki o binada bir kata çıkmıyoruz orada olan modelin içinde öyle bir yer yok.Bende diyorum ki eğer o kapı aktif olursa aynı şekilde o yere gidebiliriz çünkü şu an oranın arkası boş herhangi bir bölge yok Gorgar o yüzden teknik olarak doğru söylüyor.Ama kapıyı kullanınca sanki orada bir yer varmış gibi yükleyerek geçiş yapabiliriz.Gorgar'ın cevabı şaşırtmalı bir cevap gibi çünkü dediğim olay ile orada bir şey olmasa bile varmış gibi geçiş yapılıyor yani tam anlatamıyorum sanırım anlayan vardır umarım ':) He ısrarla öyle bir yer yok diyorlarsa da o zaman maalesef bahsettikleri kadar büyük bir bölge değil.Ama içeriği kapsamlıdır doğrudur.Birde şöyle bir şey var kocaman siyah bir alan var ve o yöne tünel kazan tünelciler var.Oyun dünyasında hiçbir şeyin boşa olmadığını düşünüyorum ama zaman gösterecek ne olup olmadığını.
Kullanıcı avatarı
Sadraazam
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Lodos Sert Eser

Mesaj gönderen Sadraazam »

Gorgar yazdı: 24 Şub 2018 18:34
MaHKuMII yazdı: 24 Şub 2018 18:16

Arkadaşlar bugüne kadar hakkında teoriler yapıldı diye tek bir senaryo satırını değiştirmişliğim yoktur. Bilakis başarılı teoriler, oyun dünyasının tutarlılığının bir göstergesidir ve mutluluk vericidir.

İkinci olarak oyun haritalarını photoshop'dan açarak teoriler üretmek sizi yanılgılara düşürebilir :) Herkese iyi oyunlar...
Sayın Gorgar anladığım kadarıyla teorimle yeni gelişme planlarının bir alakası yok ki yanılgı diyip teorime gülüyorsunuz ve ekibiniz bizi yanıltmaktan gayet hoşnut oluyor orası kesin diğil mi :relaxed:

Bilmukabele kaçırdığınız nokta ise teorilerin size bile ilham verdiği düşüncesindeyim ;)
:flag_tr: Kılıcı İnsafsız Bir Beceriyle Kullanan Türk’ün Eli, Yendiği İnsanların Yarasını Sarmakta Da Ustadır. :flag_tr:
UĞRUNA ÖLÜNEBİLECEK BİR ŞEY GÖSTER ! >>>Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Sadraazam
Sahaf Yardımcısı
Sahaf Yardımcısı
Lonca: Lodos Sert Eser

Mesaj gönderen Sadraazam »

Serinplay yazdı: 24 Şub 2018 18:38
girayankara yazdı: 24 Şub 2018 18:27
Hayır dostum ondan bahsetmiyorum.Balona çıkarken yükleniyor ekranı geliyor.Umut dergisine çıkarken yükleniyor yani başka bir haritaya geçiyoruz.Ama oradaki pencerelerden sanki önceki haritadaymışız gibi görünüyor ama değiliz.Yani mesela umut dergisine çıktığımızda Karaköy'deki o binada bir kata çıkmıyoruz orada olan modelin içinde öyle bir yer yok.Bende diyorum ki eğer o kapı aktif olursa aynı şekilde o yere gidebiliriz çünkü şu an oranın arkası boş herhangi bir bölge yok Gorgar o yüzden teknik olarak doğru söylüyor.Ama kapıyı kullanınca sanki orada bir yer varmış gibi yükleyerek geçiş yapabiliriz.Gorgar'ın cevabı şaşırtmalı bir cevap gibi çünkü dediğim olay ile orada bir şey olmasa bile varmış gibi geçiş yapılıyor yani tam anlatamıyorum sanırım anlayan vardır umarım ':) He ısrarla öyle bir yer yok diyorlarsa da o zaman maalesef bahsettikleri kadar büyük bir bölge değil.Ama içeriği kapsamlıdır doğrudur.Birde şöyle bir şey var kocaman siyah bir alan var ve o yöne tünel kazan tünelciler var.Oyun dünyasında hiçbir şeyin boşa olmadığını düşünüyorum ama zaman gösterecek ne olup olmadığını.
Yeni bir bölgeye geçiş iki farklı şekilde olabilmektedir bir çok örneğide oyun içerisinde mevcuttur, bu aynı harita içerisinde bir nokta olabilir ve oyuncuyu o noktaya ışınlayabilir (Meran Labirenti Kapısı) veya çoğu bölge geçişi gibi yükleniyor ekrenı gelir ve yeni bir haritaya geçiş yapılabilir. Teorimle ilgisine gelecek olursak tutarsız değil gayet makul örneğide yeraltında mevcuttur, bu teorinin gerçek olmadığını zannediyorum ki oyun dosyalarında rastladığım bir izi yok. Bir arkadaşımızın belirttiği gibi sonradan aynı karaköy haritasına inşa edilebilme ihtimalide vardır ancak bunu zaten yeni bölgede göreceğiz yani nereye inşa edildiği umrumuzda olmaz. Amacım gizli noktalar.

En önemliside yeni bir bölge çoktan hazırlanmış olabilir, yakaladığım bir noktada yeni bölgeler ki örneği çemberlitaştır aynı şeylerle oyuncuları uzun süre hatta yıllarca uğraştırmaktır, düşünsenize çemberlitaş gibi herkezin karaköyde fullenmesi ne kadar zaman alır ? Bu gerçekleşmeden de yeni bir bölgeyi unutalım derim.
Taki öyle bir zamanı beklemeleyiz ki karaköydeki itemleri, setleri bize umut'ta ki gibi bir tıkla verilecek hale gelmemiz gerekiriyor.
:flag_tr: Kılıcı İnsafsız Bir Beceriyle Kullanan Türk’ün Eli, Yendiği İnsanların Yarasını Sarmakta Da Ustadır. :flag_tr:
UĞRUNA ÖLÜNEBİLECEK BİR ŞEY GÖSTER ! >>>Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Boribars
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Lonca: Jitem

Mesaj gönderen Boribars »

7-8 sene daha bekleriz haritanın tamamlanması için