İstanbul Fetret Vakti

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
burcakdanismend
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Tılsım
Klan: Lodos
Lonca: Asi Nefes

Re: İstanbul Fetret Vakti

Mesaj gönderen burcakdanismend »

Yazıklarına karşılık bir cümle haksızlık olurdu dedim yazdığımı değiştireyim dedim ama yazıyı yazarken süre bitti ve "Bu mesajı artık değiştiremezsiniz!" uyarısını aldım. O yüzden yeni bir cevap yazdım.

Çok olgun bir yaklaşım, tebrikler... Bu yorumu bu forumda görmem zannediyordum ama kısa zamanda gördüm, ellerine sağlık Aerrow!

Kimse alınmasın ama Aerrow yerden göğe kadar haklı, emeğim var diyenlerin çoğunun sadece kendi karakterlerine emeği var.
"İki sene uğraştım ve sonunda Gaffar'dan şu eşyayı düşürdüm, emek var emek!" cümlesini oyun yönetiminin objektifinden bakarsak sadece "Tebrikler, iyi oyunlar..." cevabına ulaşırız. Bizim eşya düşürmemiz oyuna gelişim açısından pek bir şey kazandırmamaktadır.

Gelelim fikir paylaşımı konusuna. Arkadaşlarım, ben gerçek hayatımda resmi bir kuruluşun Ar-Ge departmanında çalışmakta olan bir personelim. Yaklaşık 7 senedir bu işi yapıyorum ve çalıştığım kuruluşun gelişimi için sayısız çalışmam var. Tahminen 150 - 200 arası projeye sahibim. Şöyle diyebilirsiniz,
"yahu sen işini ne anlatıyorsun, bu senin işin, biz ise gönüllü olarak fikir paylaşıyoruz". Doğru ben bu iş için para alıyorum ama projelerimin hepsi bana "şu konuyu bi' araştır bakalım" şeklinde gelişmedi. Kimi çalışmam bana verilen bir işti, kimi çalışmam benim aklıma gelen bir fikre dayalıydı. Sorumluluğum ise sadece bana verilen işlere dayalıydı. Bu projelerimden sadece 3 tanesi hayata geçirildi ve hayata geçirilen projelerin 2 tanesi benim fikrime dayalı projelerdi. Ben hiçbir zaman çalıştığım kuruluşa benim fikrimi niye uygulamıyorsunuz diye isyan etmedim? Fikirler ortaya atılır, tartışılır, verimliliği ölçülür ve getirisi harcanan emeği karşılıyorsa ve imkan varsa uygulamaya alınır. Her fikir uygulanacak diye bir husus kesinlikle yoktur. Ama bizim forum ve sayfalarımızın gelişim kaynaklı bölümlerine baktığımızda sürekli isyan var. Konu ise, fikir verdik uygulamadınız. Aerrow,un dediği gibi biraz profesyonel olalım arkadaşlar. Her fikir uygulanamaz, bu hiçbir sistemde mümkün değildir.

Sonuç olarak ben sadece ve sadece gelişim konusuyla alakalı görüşlerimi paylaştım, yazdıklarıma cevaben
"lag var" gibi paylaşımların, oyunun donanımsal yani sunucu tarafındaki kısımlar ile ilgili olduğunu belirtiyorum.

İyi oyunlar dilerim, saygılar...
pidecii
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: Meclis İ Ayan

Mesaj gönderen pidecii »

ikv neden gelişmiyor neden destek verilmiyor hızlı destek bile 2 saatte cevap veriyor oyunda sorun oluyor yoğunluk deniyor neyin yoğunlugu dostum insanlar emek ve para harcıyorlar ve en önemlisi zaman harcıyorlar neden bunları hiçe sayıp yok görüyorsunuz destek verin güncelleme verin yapın iphone gibi sürekli güncelleme yapan telefon mu istersiniz yoksa samsung gibi yılda bi güncelleme yapan telefonmu istersiniz bu dünya öyle birşeyki sürekli güncelleme isteriz elektonik dünya sürekli yenilik ister sürekli yoksa geride kalırsın ha birde unutmayın birgün bu oyuncular ayaklanır ozaman sobee de kalmaz !!!
Kullanıcı avatarı
yarar
Yasemin'in Gözcüsü
Yasemin'in Gözcüsü
Sunucu: Anka
Lonca: S E A

Mesaj gönderen yarar »

Sen eşşek olduktan sonra semer vuran çok olurmuş .... ya ;)

Bu sana gelsin PİDECİ :)
Resim®
SİNCE 2007...
pidecii
İskele Babası
İskele Babası
Lonca: Meclis İ Ayan

Mesaj gönderen pidecii »

yarar yazdı:Sen eşşek olduktan sonra semer vuran çok olurmuş .... ya ;)

Bu sana gelsin PİDECİ :)
Hepsinin aaaaaa...... sana bişi olmasın topram :)
mustafaxxx
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı
Sunucu: Sancak

Mesaj gönderen mustafaxxx »

Öncelikle konuyu adminlerin kapatmadıgına şaşkınım.. bi elestiri oldugunda hemen konuyu kaldırıyorlar malum..
Gelelim profesyonel düşünelim diyen arkadaşlara
Beyler biz sadece burada oynadığımız bi oyunun gelişmediğini ve niye gelişmiyor diye yakındığımız bi olay var ha birisi demis bırakır gidersinlz diye ben zaten oyunu 2 yıl önce bıraktım.. bizim sorumuz bu böyle nereye kadar gidecek bize bi cevap versinler desinlerki böyleyken böyle bizde ona göre gelismeyecek bi oyun icin daha fazla vakit öldürmemis oluruz