İstanbul Fetret Vakti

Tüm İKV oyuncularının ortak paylaşım alanı
Kullanıcı avatarı
VoYaGE
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı
Sunucu: Eminönü
Klan: Arzın Çocukları
Lonca: Karargah

Re: İstanbul Fetret Vakti

Mesaj gönderen VoYaGE »

Oyunun durumunu özetlemek gerekirse ;

Oyunun 2007-2010 arası yılları

Resim

Oyunun 2012-20--...
Kullanıcı avatarı
GoVeRNoR
İskele Babası
İskele Babası
Sunucu: Kuklacı
Klan: Lodos
Lonca: The Lodos Of Ottoman

Mesaj gönderen GoVeRNoR »

Yazılarımızın silindiğini görüyorum basit bir eleştiriyi kaldıramayan forum yetkilileri var, haksız olmasını konuları yorumları kaldırarak gidermeyi düşünüyor galiba onların anlayacağı dilden konuşalım o zaman '' Bunlarda TAVUK çıktı '' :)

Lagsız Oyunlar
Resim

GoVeRNoR - Kuklacı

GoVeRNoR - Anka
Kullanıcı avatarı
Ekvator
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Ekvator »

Resim
Kullanıcı avatarı
MrsFLoweR
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen MrsFLoweR »

GoVeRNoR yazdı:Yazılarımızın silindiğini görüyorum basit bir eleştiriyi kaldıramayan forum yetkilileri var, haksız olmasını konuları yorumları kaldırarak gidermeyi düşünüyor galiba onların anlayacağı dilden konuşalım o zaman '' Bunlarda TAVUK çıktı '' :)

Lagsız Oyunlar
Tebrik ederim cok guldum :-) tavuk muhabbetini herkes bilmiyor olabilir tabi diger konular kalkmadan okurlarsa anlarlar. Hoslarna gitmeyen herseyi kaldırıyorlar. Bu sekilde devam ederse »» denetim masası,program ekle ve ya kaldır » İKV kaldır.
Resim
Kullanıcı avatarı
Christian
İri Fare Avcısı
İri Fare Avcısı

Mesaj gönderen Christian »

Resim
Kullanıcı avatarı
DuMaNisTT
Dış Şehir Gezgini
Dış Şehir Gezgini
Sunucu: Beyaz Köşk
Lonca: Talebe-i Tevarih

Mesaj gönderen DuMaNisTT »

Fetret Daha Çok Ara Dönem Anlamına Geliyor .. Duraklama Vakti Demek Daha Mantıklı
Kullanıcı avatarı
mirkan1453
Teşkilat Neferi
Teşkilat Neferi
Sunucu: Meran
Lonca: Lotus

Mesaj gönderen mirkan1453 »

aktasli64 yazdı:Hayır anlamadığım silah zoruyla oynatan yok zorla paranızı cebinizden alan yok tamamen kendi özgür iradenizle oynuyorsunuz. Ama hala yok oyun şöyle yok soydunuz bizi oyun neden böle. Oynamayın kardeşim bu kadar şikayetçiyseniz. Altı üstü sanal birşey kapatınca gene gerçek dünya bu kadar strese gerek yok yani :!: Gereken ilgiyi göremiyorsanız herkes oyunu bıraksın onlar düşünsün biz nerede hata yaptık diye :?: . Kaç senedir lag var ilgilenin ne biçim yönetimsiniz yok oyun şöyle yok oyun böyle. Madem öyle oynamayın kardeşim. Yok hem oynayıp hem şikayet edecez diyorsanız o zaman buyrun istediğiniz kadar bağırın ama bir arpa yol alamassınız orası ayrı ;)
Konuşmanda anladığım üsluptan insanların söylediklerini anlayacak bilinçli bir oyuncu ve birey olduğunu çıkarttım belki doğru belki yanlış ancak senin bu yapıda bir kişiliğe sahip olduğun çıkarımına varmasaydım ciddiye alıp cevap vermezdim

Aslında evet bizi kimse silah zoruyla oyunda tutmuyor biz tamamen kendi isteğimizle oyundayız geçen 4 ay içerisndeoyunu bırakmıştım son 15 gün tekrar döndüm çevremdeki insanlar hayretle karşıladı bir anda bırakabilmemi demem o ki oyun bırakılmayacak ta bir oyun değil pat diye bırakılıyor ne kadar yaşanmışlık ne kadar emek ne kadar akıtılan para da olsa işin içinde şakkadanak bıraktım. Peki neden bu kadar insan şikayetçi neden dediğin gibi insanlar garip ve gariban bir şekilde şikayet etmekle yetiniyor şahsı fikrim ise şundan ibaret bu oyuna başladığım da (2007 yılının son ayları) sadece bir oyun du benim için Türkçe yazılmış tarihi fiğürlerin olduğu Basit bir MMORG sonra gün geçtikçe zaman öldürmek için kitap okumakla değiştirdiğim (2009) günlük bir uğraş oldu çıktı daha sonrasında egolarımı tatmin etmek için koyduğum sanal hedefleri içeren bir araç oldu çıktı (2010) sonra arkadaşlarım ailem ve dostlarım la iç içe olduğum yemek içmek uyumak gibi bir ihtiyaç oldu (2011 2012) daha sonra tüm egolarımı tatmin edilmiş arkadaşlarım dostlarımla güzel vakitler geçirmiş kah ağlamış kah gülmüş 5 yılı geride bırakmıştım daha sonradan istisnasız kabul ettiğim lakin kabul ederken çok zorlandığım bir şey olmuştu oyun bağımlısıydım peki ne oldu da bu insanlar bu kadar sürede oyunu bırakmadı ne oldu da insanlar bu konuma geldi ne oldu da bırakamadık bu oyunu anlatayım oyun başladığı zamanda çok küçüktü 2 bin kişi yoktu dahi ilk aylarda kemik kadro yani sadece eğlenmekti amaç item felan nedir pek bildiğimiz yoktu efsunu oyuna başladıktan 1 ay sonra çözdüm çünkü önemi yoktu paketten düşenleri giyerdik fareyi ekranda gezdirir hançer şeklini alan herşeye vururduk sonrasında efsunları anladık görevleri anladık hikaye örgüsünü keşfettik ve çok iyi hatırlıyorum o zamanlar şimdiki gibi tek forum yoktu ikv adına 3 4 forum vardı irili ufaklı onlardan topladığım herşeyin çıktısını alıp ders kitaplarımın arasına koyup felsefe dersinde tarih dersinde o a4 kağıtlarına çıkarttığım hikayeleri okurdum sonra işler değişti yavaş yavaş oyuncu sayısı arttı yeni sunucular açıldı yeni seviyeler yeni görevler yeni efsunlar yeni arkadaşlıklar derken insanlar oyuna bağlandı birbirleriyle acı tatlı çok şey paylaştı bu bağlanan insanlar önceden bir görev için saatlerce beklenir çoğu insan adam gibi birbirine destek olurdu şimdiyle kıyaslamak için söylemiyorum bunu bu normal birşeydi o zamanlar az önce de dediğim gibi birden fazla forumrum vardı o zaman ki resmi forumun dışında ve insanlar orada en az oyundaki gibi eğleniyorlardı en son ikvforum vardı izdigrapgrafik adlı arkadaşımızın kapatıldı dediğinde çok üzüldüğüm forum bir çok etkinlik düzenleniyordu kaldıki o zamanlar ikvde etkinlik namına bir şey olamazdı sonrasında ermeydanı geldi insanlar için en büyük etkinlik o oldu ki onuda kendi kendine oluşturyordun şimdi soruyorum kendi kendime şimdinin hiç zevk vermeyen etkinlikleriyle o zamanki etkinlikleri kıyaslayabilirmiyim kıyaslayamıyorum o zamanlar iyi kötü her olaydan haberiniz oluyordu Sobee mynetle ipleri kopardı bir nevi oyun bitti dediler ama o zaman da kimse bırakmadı çünkü arkadaşlıklar dostluklar sağlam bir temeldeydi Sobee o zamanlar şirket değil aile büyüğü gibiydi hal hatır soruyordu dostluk nedir biliyordu kazandığı her lirayı hakkıyla kazanıyordu Oyuncusunun derdine sevincine ortaktı örneğin Halit Girmenç efsun isminin bir hikayesi vardır Allah rahmet eylesin bu küçük arkadaşımızı bir oyuncuydu ve rahmetli oldu ikv bir jest yaparak efsun ismine bu arkadaşımızın ismini verip tüm hikayeyi bilenlerin ve 49 geldiğinde efsunu görenlerin gözlerini doldurdu Sobee o zamanlar şikayet ettiğimiz gibi değildi yani zevkle güncelleme çıkarmasını bekliyorduk her alanda bizimle birlikteydiler GM ler olsun Yöneticiler olsun Karakterli insanlardı Şimdi birtek ATX kaldı GM olanlardan ve kemik kadrodan gerisi tırı vırı lakin burda anlatamayacağım bir sürü olay yaşandı ve Global dünyada herşey gelişirken biz farkında olmadan Sobee de gelişim durdu kaldı ki bu Mevlüt Dinçin bırakmasıyla yada Diğer DEV lerin bırakması ile bağlantılı değil daha eskisine dayalı olarak aksamlar başladı ve oyun çekilmez lakin oynanır bir hal aldı insanları bu kadar sitem edip te hala bırakmamalırının arkasındaki nedeni gerçekten de İSTANBUL KIYAMET VAKTİ nin hatıramda bıraktığı acı tatlı güzel günleri yaşayan insanların bu güzelliklere yavaş yavaş ama hunharca gözlerinin önünce taciz görmedikleri yerde tecavüz edilmesini kaldıramamalarından gelmektedir. Umarım birşeyleri anlatabilmişdir.

Son olarak şunları söylemek istiyorum:"Evlisin, evliliğinde mutlusun, eşini seviyorsun hayatın inişleri çıkışları bir yana yaşamdan zevk alıyorsun. Eşinle birlikte çocuk yapmak istiyorsunuz ancak eşim rahatsız ve çocuk yapamıyor. Şimdi sana soruyorum ne yapacaksın, eşini sevmekten vazmıgeçeceksin?" birde böyle düşün kardeşim okuduğun içi teşekkür ederim. ;)
Resim
Kullanıcı avatarı
Rotary
FareAdam Düşmanı
FareAdam Düşmanı

Mesaj gönderen Rotary »

En sizin kadar bende duygusal anlamda bağlıyım bu oyuna ama şunuda unutmayın , insanların , hükümetlerin , ülkelerin devrildiği bir gecede . oyunun ebedi olmasını bekleyemeyiz . her şeyin bir zamanı ve ömrü vardır .... selamlar.
Önemli bir kişi.
İKV dahil tüm oyunlar ttnet'e devredildi ve tüm yetki ve sorunluluk ttnet'de. Oyunlarla olan duruma en az sizin kadar üzgünüm ancak benim yapabileceğim hiç bir şey yok. Bana verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Umarım ilerde başka projelerle ülkemizdeki oyun sektörünün gelişmesine katkı sağlamaya devam ederim. gelişmeleri paylaşıyorum zaten. Sevgi ve selamlar.
Bir diğer önemli kişi.

Bu konuşmalardan neler anlamamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. :cry:
lllıPEACEılll

İKV Reçete Kitaplığı Discord Sunucusu: https://discord.gg/Sytdm8q95g
Kullanıcı avatarı
Aerrow
Cin Avcısı
Cin Avcısı
Sunucu: Teşkilat

Mesaj gönderen Aerrow »

Oyun yapımcılarına bu kadar yüklenmeyin. Onlar A şirketinin çalışanları. A şirketi onlardan bir ürün istemiyorsa kafalarına göre ortaya bir şeyler koyamazlar. Bu oyuna duygusal yönden değil de biraz da profesyonel yönden bakmak gerekir.

Kusura bakmayın ama önüne gelen herkes oyuna emek verdim, yok 5 yıllık emeğim gitti, 8 senedir sürekli destekledim gibi cümleler kullanmış. Siz bu oyunu ücretsiz indirip zamanla belirli miktar paralar vermiş bu oyundan zevk almaya çalışan insanlarsınız.
İçinizden hanginizin ben bu oyunun yapımında emeğim geçti ya da şu yeteneğin gelmesi benim fikrimdi, şu özellik benim sayemde geldi diyebilir? O yüzden emek konusuna girerseniz oyun yapımcılarına haksızlık etmiş olursunuz.
Şunu da unutmayın A şirketi için; "siz bu oyunu oynayan müşterilersiniz".

Herkesin düşüncelerine saygım var, benim düşüncelerimde böyle.
LODOS'a Taze KAN, Teşkilata HEYECAN...

kopi
GaRaVeL
Aerrow
AeRRoW
Redcaps

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz...
Kullanıcı avatarı
burcakdanismend
Salgın Koruyucusu
Salgın Koruyucusu
Sunucu: Tılsım
Lonca: Asi Nefes

Mesaj gönderen burcakdanismend »

Aerrow yazdı:Oyun yapımcılarına bu kadar yüklenmeyin. Onlar A şirketinin çalışanları. A şirketi onlardan bir ürün istemiyorsa kafalarına göre ortaya bir şeyler koyamazlar. Bu oyuna duygusal yönden değil de biraz da profesyonel yönden bakmak gerekir.

Kusura bakmayın ama önüne gelen herkes oyuna emek verdim, yok 5 yıllık emeğim gitti, 8 senedir sürekli destekledim gibi cümleler kullanmış. Siz bu oyunu ücretsiz indirip zamanla belirli miktar paralar vermiş bu oyundan zevk almaya çalışan insanlarsınız.
İçinizden hanginizin ben bu oyunun yapımında emeğim geçti ya da şu yeteneğin gelmesi benim fikrimdi, şu özellik benim sayemde geldi diyebilir? O yüzden emek konusuna girerseniz oyun yapımcılarına haksızlık etmiş olursunuz.
Şunu da unutmayın A şirketi için; "siz bu oyunu oynayan müşterilersiniz".

Herkesin düşüncelerine saygım var, benim düşüncelerimde böyle.
Çok profesyonel bir yaklaşım, tebrikler...